Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    tüp egzoz two brothers taktırdım. Trafikte bayağı farkedilir oldum. Hala kulağım çınlıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=NytS...ature=youtu.be" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kameranı yola bırak hatta birde telefonun kamerasını açıp onuda arkasına daya sırt sırta ve 2-3-4 viteslerde yanından bi kaç geçiş yap..
    Böylelikle hem geliş sesini hemde uzaklaşırken ki sesi duyma şansı(n)mız olacaktır..

Bana birisi öneride bulunsun. Aslında sıfır aldığımız mt07 bir tane var, yanına bir tane 4 silindir makine koymak istiyoruz. Ama güzel birşey malesef yok, fazlasıyla hırpalanmış motor dolu etrafta. Tek çare al bir tane z800 mt07 nin içinden geçsin (hoş xj6 bile içinden geçiyorya hahahaha) 😃 Öte yandan boşuna şu belirsiz ortamda 35binlere çıkmayayım diyorum. Mt07 de olmuş karaborsa. Şark kurnazları dolmuş ortalık. Ben en iyisi gideyim 2-3bin daha fazla verip zincirinin tamirine, lastiklerin aşınmasına denk gelecek para ile sıfır alayım, yüksekten uçan mt07 ci yavru çakalcıklar da avuçlarını yalamaya devam etsin 😃

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar , 2014 model araçların yıllık vergileri , 2017 yılında yarıya düşüyor değil mi ?

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu alete güzel sticker takımı satan, yada yapan bir yer varmı.
    Mesela şöyle bişey;

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hala bu sayfaya gelip yok ikinci el çok pahalı yok şöyle falan yazanlar var. Arkadaş alma sende. Bak ben araştırdım 2015in başında sıfıra yakın fiyatlar hep gittim aldım bir tane 0 kafam rahat. Yormayın kendinizi alın 0. Hee mantıklı bir 2. el bulursanız alın. Ben sahibinden de baktım var aslında güzel bir kaç ilan. adam şimdi üzerine akropoviç koymuş 21-22 gibi bir fiyata satıyor. Bence mantıklı. Sana mantıksız geliyorsa alırsın 0 kurtulursun. Buraya gelip saçma sapan yazılar yazmanın alemi yok. Yok avcunu yalar falan. Zaten piyasayı oluşturan insanlarda bizleriz. O çok şikayet eden arkadaşları motorlarını satarken görmek isteriz
    Başar Dimez bunu beğendi.

İyi dedin Eagle.
    Ha buraya 2. el fiyatı çok yüksek diye yazıp aklımızı çelip kelepir fiyata satacağımızı düşünen apaçi varsa onlar da avucunu yalasın, gitsin sıfır alsın. Çok umrumdaydı sanki onların istedikleri fiyata 2. el alamıyor oluşu. Bayılsınlar daha fazla para gidip sıfırını alsınlar.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    MT-07 kullanıcılarına bir sorum var. Uzun yol performansı nasıldır motorun ? XJ6 buldum bir tane aslında, ikinci el. Fakat parayı denkleştiremeyeceğim sahibi satana kadar. Bu yüzden MT-07' ye yöneldim.

Titreşim hangi hızlarda başlıyor ? Hız seven birisi değilim, ortalama seyir hızım 100-120 maksimum olacaktır. Artçılı yapacağım bu yolcuğu ve 3 lü çanta seti takacağım. Ne dersiniz ? Uzun yol için çekilmeyecek dertse Honda NC serisine döneceğim.

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 kullanıcılarına bir sorum var. Uzun yol performansı nasıldır motorun ? XJ6 buldum bir tane aslında, ikinci el. Fakat parayı denkleştiremeyeceğim sahibi satana kadar. Bu yüzden MT-07' ye yöneldim.

Titreşim hangi hızlarda başlıyor ? Hız seven birisi değilim, ortalama seyir hızım 100-120 maksimum olacaktır. Artçılı yapacağım bu yolcuğu ve 3 lü çanta seti takacağım. Ne dersiniz ? Uzun yol için çekilmeyecek dertse Honda NC serisine döneceğim.
    Mt07 tek kisilik bir motor...articili olarak hic dusunme!!!
    Bu arada mt07 sahibiyim AMA bende 2.el fiyatlarina ayar oluyorum soylemem lazim...kullandikca degerleniyor meret,aymazlik...
    fedos bunu beğendi.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Ulan bu fakirliğin gözü kör olsun. Keş ke hiç gelmeseydim bu dünyaya . bmw mercedese binenler insan biz insan degiliz. Hayatta en büyük mutsuzluk yoksulluk arkadas bir seye heves ediyon. Oysa parayla satin alina bilecek hayallerimiz vardi onuda alamiyoruz. Elin adamlari bir gecede barda diskoda 2-3 para harciyor. 18 yasindan beri hayalimdi anasini satim. 23 yasinda askerden sonra bir kiza asik oldum. Elini tuttum heycan duymadim. Kirmizi isikta veya tamircinin önünde duran motorun elcini siktiğim zaman kalbim atisinin heycan ladigini hissediyordum ğülüşüm bile değisiyordu.Motor surmek bana gore ucmak gibi birsey özgürlük aga.. Hani insana müslümanmisin diye sorarlarya Elham dülillah müslümanim der. Evet elhamdülillah fakiriZ. Aga . 25 bin tl olurmu arkadas bu neya ..birde demokrasi nöbeti derler atv ötv nöbeti tutmak farz... Artik vaz geçtin aga motor sevdasindan.. Kapattim o defteri..hepiniz hakkinizi helal edib motorumuz olmadi ama sizlerin sayesinde bir usta kadar bilgim oldu. Kuru bilgi. Bu foruma artik son mesajimdir. Allah kaza bela vermesin. Colunuza coğunuza ailenize bağişlasin hepinizi sevgilerle ..

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba,

Ben 4 5 kere 300 km üzeri yol yaptım 130 135 den sonra biraz titreşim yapmaya başlıyor, ben 140 150 gibi seyahat ediyorum genede e tabi bi hayli rüzgar böcek vs rahatsızlık verici oluyor benim için bide rüzgar zamanla belimi boynumu ağrıtıyor. Artçılı uzun yol hiç denemedim ama iki kişiyle rahat bir motor degil zaten bence sıkıntılı olur. Honda NC ile de uzun yol yaptım artçılı; gayet rahattı uzun cam vardı üzerinde hiç titreşimi de yok makinanın zaten düşuk devirli ikisini karşılaştırılmamalı bence. Uzun yol ve artçı diyosan direk NC bakmalısın çanta da yakışıyor bence NC ye. Detaylı bilgi istersen mesaj atabilirsin[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

MT 07 için hangi telefon tutucu kullanan var mı? gidonda bağlayacak yer yok nasıl bir çözüm bulabilirim ??
    l3v3nt ve Jeeztro bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ,Bu dünya da fiyat eleştirisi kadar doğal bir şey ne olabilir ...

Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dedin Eagle.
    Ha buraya 2. el fiyatı çok yüksek diye yazıp aklımızı çelip kelepir fiyata satacağımızı düşünen apaçi varsa onlar da avucunu yalasın, gitsin sıfır alsın. Çok umrumdaydı sanki onların istedikleri fiyata 2. el alamıyor oluşu. Bayılsınlar daha fazla para gidip sıfırını alsınlar.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    MT
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ,Bu dünya da fiyat eleştirisi kadar doğal bir şey ne olabilir ...
    Sevgili fedos fiyat eleştirisine her türlü katılırım. Hakaret babında olan sözler yanlış. Yoksa fiyat tartışacaksak tabi konuşalım. Gerçi ikinci el fiyatlarını MT üzerinden yapmakta yanlış çünkü genel anlamda 0 motoru alıp 3 sene binersen aynı fiyata satarsın. Ekonomi bu şekilde. Aynı fiyata satıyorsun ama 3 sene öncenin bin TL ile bugünün bin TL'si arasında ki farka da bakmak lazım. Aslında konu uzun burası tartışma yeri değil zaten bu konu hakkında da çok topik açıldı. Benim kızdığım sitede bazı kendini bilmezler arasıra bu sayfaya uğrayıp aynı şeyleri söyleyip gidiyorlar. Beklentileri bunu yaptıklarında ikinci el piyasasını düşürmek ise bence baya bir hayalperestler. Neyse çok uzattım, aslında yazmak istemedim ama içimden geçenleri kısaca özetledim. Bu sayfayı bu tarz şeylerle kirletmemek lazım
    fedos ve mrt20 bunu beğendiler.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili fedos fiyat eleştirisine her türlü katılırım. Hakaret babında olan sözler yanlış. Yoksa fiyat tartışacaksak tabi konuşalım. Gerçi ikinci el fiyatlarını MT üzerinden yapmakta yanlış çünkü genel anlamda 0 motoru alıp 3 sene binersen aynı fiyata satarsın. Ekonomi bu şekilde. Aynı fiyata satıyorsun ama 3 sene öncenin bin TL ile bugünün bin TL'si arasında ki farka da bakmak lazım. Aslında konu uzun burası tartışma yeri değil zaten bu konu hakkında da çok topik açıldı. Benim kızdığım sitede bazı kendini bilmezler arasıra bu sayfaya uğrayıp aynı şeyleri söyleyip gidiyorlar. Beklentileri bunu yaptıklarında ikinci el piyasasını düşürmek ise bence baya bir hayalperestler. Neyse çok uzattım, aslında yazmak istemedim ama içimden geçenleri kısaca özetledim. Bu sayfayı bu tarz şeylerle kirletmemek lazım
    Yahu bu kadar insan hem sıfır hem ikinci el fiyatından yakınıyor bu arkadaş yok şunu demicektim yok bilmemne diye boş laf yapıyor. Bak biladerim sen malını zamanında uygun fiyata aldın diye milletin fiyatlara yakarmasına karışamazsın anladın mı biladerim?
    Ayrıca 3 sene önce 1 lira ile şimdi 1 lira aynı para ha dediğin değer dış para ile kıyassa evet değeri az ama bu demek ki sıfır fiyatı değişir senin 3 sene önceki 1 liran yine cebinde aynı şekilde durur bu motorları sıfır almaya kalkmazsan eğer.
    Yani demek istediğim senin 1 liran dışarıda değer kaybetti. burda ki ikinci elde insanların vergi ödemeden dışardan getirtmeden kendi aralarında alıp sattığı motorlarda bi kaybın yok anladın mı biladerim?
    Şöyle de bi örnek verelim.
    3 sene önce aldığın telefon da dış pazardan geliyor ve 3 sene önce en kral telefon 2 bin lira civarına aldın ve 2 sene 3 sene kullanıp satmaya kalktın sen o telefonu sıfır fiyatı şuan 3 bin diye 2 bin lira hatta 2 bin 500 liraya satabiliyormusun? Ama motoru satmaya kalkiyorsunuz.
    Önceden de söyledim yine söylüyorum sadece mt 7 de değil bütün piyasa berbat. 20 ye satılan motoru 2 yıl kullanıp 20 ye hatta 21 e satmaya kalkanlara piyasayı bu hale getirenlere de yazıklar olsun.

Motosikleti
    MT
    Alıntı EsHero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bu kadar insan hem sıfır hem ikinci el fiyatından yakınıyor bu arkadaş yok şunu demicektim yok bilmemne diye boş laf yapıyor. Bak biladerim sen malını zamanında uygun fiyata aldın diye milletin fiyatlara yakarmasına karışamazsın anladın mı biladerim?
    Ayrıca 3 sene önce 1 lira ile şimdi 1 lira aynı para ha dediğin değer dış para ile kıyassa evet değeri az ama bu demek ki sıfır fiyatı değişir senin 3 sene önceki 1 liran yine cebinde aynı şekilde durur bu motorları sıfır almaya kalkmazsan eğer.
    Yani demek istediğim senin 1 liran dışarıda değer kaybetti. burda ki ikinci elde insanların vergi ödemeden dışardan getirtmeden kendi aralarında alıp sattığı motorlarda bi kaybın yok anladın mı biladerim?
    Şöyle de bi örnek verelim.
    3 sene önce aldığın telefon da dış pazardan geliyor ve 3 sene önce en kral telefon 2 bin lira civarına aldın ve 2 sene 3 sene kullanıp satmaya kalktın sen o telefonu sıfır fiyatı şuan 3 bin diye 2 bin lira hatta 2 bin 500 liraya satabiliyormusun? Ama motoru satmaya kalkiyorsunuz.
    Önceden de söyledim yine söylüyorum sadece mt 7 de değil bütün piyasa berbat. 20 ye satılan motoru 2 yıl kullanıp 20 ye hatta 21 e satmaya kalkanlara piyasayı bu hale getirenlere de yazıklar olsun.

Keşke okuduğunu anlayabilme yeteneğin olsaydı bunları konuşmak zorunda kalmazdık. Boş konuşuyor demişsin doğrudur diyelim ama ben mali müşavirim yani anlattığın verdiğin örnekleri ekonomi çerçevesinde değerlendirebileceğimi düşünüyorum. Neyse konuyu çok uzatmıyorum ve sana anlatmak istediğim iki şeyi çok kısa özetliyorum.
    1- ikinci el piyasasının yüksek oluşunun sebeplerine (mal sahibi bizler,paranın değer kaybı...)rağmen bende olması gerekenden fazla olduğunu düşünüyorum ki bende 2. el bakıp kendime 0 aldım.
    2- İkinci el piyasası sadece mt-07'de yüksek değil ve tartışmak için açılan konular var oralarda tartışılabilir ki bu konu mt-07 için kalsın. Mt için girenler istediklerini görsünler.

Daha fazla bu konuda tartışmayacağım çünkü uzarsa kalp kırılır gereksiz yere. Üzdüysem affola
    fedos ve Nathan bunu beğendiler.
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Ferrarilerin 2. eli çok yüksek. Kahrolsun Ferrari sahipleri. Düplü Şehinimi satıp alamıyoz. Dövlet bu işe bir el atsın.
    2. el soğan fiyatları çok uygun. MT 07 sahipleri de soğan gibi bana uygun fiyata satsın, hatta ilanlar 21 iken gitsin 18 e satsın bana. Telefon gibi falan olsun. Olmazsa telsiz gibi olsun. Elma veya armut da olur. Önemli olan benim kaça almak istediğim, zorla bana satsınlar ama benim istediğim fiyat olsun. Olmazsa foruma girer söverim. Egomu okşarım okşayacak başka şey bulamadığımdan. Madem sen uygun fiyata aldın bana da piyasa fiyatından uygun satmak zorundasın. Yoksa kazıkçı derim sana. Kazıkçıııı kazıkçıııı...Bana ne... bana ne... bana uygun fiyata satın işte yaaaa.... Ağlarım bak şimdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Ha bir de cebindeki 1 lira analojisi süperdi. Demek ki neymiş? Cebimizdeki bir lirayı sittin sene cebimizde tutarsak bir kaybımız olmazmış. Yeter ki harcamayalım. Yani rahmetli dedenin pantolon cebinden bir lira çıkarsa zengin oldun gitti

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

Nooluyo lan diye gittim ilanlara baktım. 10 tane 2014 fiyatlarına satılan 07 var. üstünden 2 sene geçmiş. Birinden biri illaki uyar herhalde. O halde bu kadar tatava neden? Kulis çalışması mı? :D
    TEKNECI bunu beğendi.

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    istediğiniz fiyatı yazın mt-0 sahipleri.
    hatta bence 30 yazın siz en iyisi. tracer da çıktı nasılsa onun fiyatına satın bencede.
    daha fazla yazmicam herşeyin en doğrusunu siz biliyorsunuz.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    TL'nin değeri sadece yabancı paraya göre değişmiyor dostum. 3 sene önceki 1 TL'nin alım gücü şu an kabaca %20 daha düşük. Buna enflasyon diyoruz.

Ama doğru... Her daim 50 TL'lik benzin aldığı için benzin fiyat yükselişlerinin kendisini etkilemediğini sanan bi dolu insan var bu ülkede. Onlara hava hoş

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    baska bir 2.el fiyat tartismasi...

ekonomi okudum. finans master i yaptim.

tek soylemek istedigim;
    ana konu "bir malin fiyati nasil belirlenir?"
    iktisatcilar, finanscilar yuzyillardir bu konu uzerinde calisiyorlar.

dedemin sozu aklimdan cikmaz;
    alana hep yuksek
    satana hep dusuk
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    mt07 için ucuz yollu bir yan çanta varmıdır. internette 160-170 civarında soft yan çanta taşıyıcılar mevcut ancak buna uyumlu bir çantayı bulamadım. kullanan arkadaşlar varmı acaba forumda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler