Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün 220km bi gezdik geldik.
    2-3 defa 200 görsemde genelde 120yi çok geçmedik.
    0,16krş tüketim ile geziyi sonlandırdık.
    Az daha yavaş gitsek alet benzin üretecekmiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrahkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 220km bi gezdik geldik.
    2-3 defa 200 görsemde genelde 120yi çok geçmedik.
    0,16krş tüketim ile geziyi sonlandırdık.
    Az daha yavaş gitsek alet benzin üretecekmiş
    Ben eco yazısını hiç söndürmeden, sürekli 4000-7000 bandında 170 km yol yaptım. Şehir içi hiç yok. Hız 125 üzerine hiç çıkmadı. Ona rağmen 0,1714 yaktı. Yani litre olarak, litresi 4,41 TL'den, 3,88 litre yaktı. Sizin değerler gerçekten ilginçmiş. Ben bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerede (Bu arada yakıtla ilgili bir derdim olduğundan değil ama bu değerler nasıl yakalanır merak ettiğimden.)

Alıntı emrahkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eco yazısını hiç söndürmeden, sürekli 4000-7000 bandında 170 km yol yaptım. Şehir içi hiç yok. Hız 125 üzerine hiç çıkmadı. Ona rağmen 0,1714 yaktı. Yani litre olarak, litresi 4,41 TL'den, 3,88 litre yaktı. Sizin değerler gerçekten ilginçmiş. Ben bir yerde yanlışlık yapıyorum ama nerede (Bu arada yakıtla ilgili bir derdim olduğundan değil ama bu değerler nasıl yakalanır merak ettiğimden.)
    Yol kilo hava şartları hepsi etkileyebilir yakıtı.
    Ben benzinlikte baktığımda 218km yol yapmışım. 35tl ye doldu depo.
    Şu da var ilk depo belki %98 dolmuştur belki ikinci %5 daha az. Bunu tam anlamıyla birebir hesaplamak zor ama.
    Genel anlamda ben memnun kaldım yakıt yönünnde kasmamama rağmen az yaktı.
    emrahkaan bunu beğendi.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bugün Motorumun 3000 km bakimini yaptirdim serviste. Motul 5100 / 10-40 Koyduk...
    Bilmeyenler icin ; MT7 ler filtre ile birlikte 2.4 litre yağ alıyor...
    Bakımdan sonra da motorum 22 bin TL ye satildi ...
    Hayırlısı diyelim

Yag oneriniz nedir rodaj bakimim yaklasiyor..Motul 7100 10-40 olurmu mt 07 icin tsk..

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Alıntı kaju42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yag oneriniz nedir rodaj bakimim yaklasiyor..Motul 7100 10-40 olurmu mt 07 icin tsk..
    Kitapçıktan Alıntı;
    "API service SG tipi veya daha yüksek, JASO standart MA
    Motor yağı miktarı: Yağ filtresi kartuşu değiştirilmediğinde: 2.30 L Yağ filtresi kartuşu değiştirildiğinde: 2.60 L
    Yağ Tipi: SAE 10W-30, 10W-40, 10W-50, 15W- 40, 20W-40 veya 20W-50"

Burada yaşadığınız şehire göre tercih edebilirsiniz. Ben Ankara'da Motul 7100 10W-40 kullanıyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 2016
    Merhaba,

Hazır yağ konusu açılmışken, ben Batmanda yaşıyorum, e tabi bir hayli sıcak kullanım kılavuzuna göre 20w50 yağ koşullarına uygun. Motul 7100 20w50 yağ kullanmayı düşünüyorum. Kılavuza göre uygun ama 20w50 yağ kullanmış yada bu konuda olumlu veya olumsuz fikri olan var mı??

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    https://www.motul.com/system/product...pdf?1362492754

https://www.motul.com/system/product...pdf?1362492545

Motul'ün kendi sitesinden yağların teknik dökümanlarının pdf'lerini bulup ayrıntılı bakabilirsiniz.

Her iki yağ da Yamaha'nın MA2 standartını karşılıyor. Donma, yağlama ve parlama noktaları için de linkteki pdf'lere bakabilirsin.
    Başar Dimez bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Plakalığı söküp sinyal işine çözüm bulamayanlar için güzel bir alternatif.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Güzelmiş lakin gece karanlığında 5 mt. geriden bakıldığında sağ yada sol sinyalin yön belirtmediğini sadece olduğu yerde yanıp sönen bir ikaz gibi görüneceğini de bilmek lazım.

Cevabiniz icin tsk. Mt 25 de kullandim 7100 10-40 guzel yag.. birde sizin motordada sibob sesi gibi bir ses varmi baya bi arastirdim ve aldigim bayiyi aradim kendi sesi oyle dedi.videolarini izledim pek anlasilmiyo ..baska bir mt -07 bulamadim onun calismasi nasil.. acaba sizdede bu ses varmi .. formda gecmis sayfalarda biraz bahsedilmis ama tatmin olmadim.. zincir deki sesi pek kafaya takmiyorumda motordaki ses benim kafami kurcaliyo ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Kitapçıktan Alıntı;
    "API service SG tipi veya daha yüksek, JASO standart MA
    Motor yağı miktarı: Yağ filtresi kartuşu değiştirilmediğinde: 2.30 L Yağ filtresi kartuşu değiştirildiğinde: 2.60 L
    Yağ Tipi: SAE 10W-30, 10W-40, 10W-50, 15W- 40, 20W-40 veya 20W-50"

Burada yaşadığınız şehire göre tercih edebilirsiniz. Ben Ankara'da Motul 7100 10W-40 kullanıyorum.
    Cevabiniz icin tsk. Mt 25 de kullandim 7100 10-40 guzel yag.. birde sizin motordada sibob sesi gibi bir ses varmi baya bi arastirdim ve aldigim bayiyi aradim kendi sesi oyle dedi.videolarini izledim pek anlasilmiyo ..baska bir mt -07 bulamadim onun calismasi nasil.. acaba sizdede bu ses varmi .. formda gecmis sayfalarda biraz bahsedilmis ama tatmin olmadim.. zincir deki sesi pek kafaya takmiyorumda motordaki ses benim kafami kurcaliyo ..

Ya bu 2015te absli 21600liraya motorunu alan ve 22-23e hatta 24e satmaya çalışan gavatlar neyin kafasını yaşıyor acaba???
    fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    O ses benim motorda da mevcut. Aslında o ses muhtemelen aldığımızdan beri mevcut. Sadece ilk aldığımızda, motosiklete yabancı olduğumuz için pek duymuyorduk. Şimdi motora alıştıkça, insan ses dinlemeye başlıyor. Haliyle de bir çok ses geliyor ve insan tedirgin oluyor. Periyodik bakımlarını yapıp devam edin. En azından ben öyle yapıyorum. Keyifle biniyorum hiç de bir problem olmuyor

O ses benim motorda da mevcut. Aslında o ses muhtemelen aldığımızdan beri mevcut. Sadece ilk aldığımızda, motosiklete yabancı olduğumuz için pek duymuyorduk. Şimdi motora alıştıkça, insan ses dinlemeye başlıyor. Haliyle de bir çok ses geliyor ve insan tedirgin oluyor. Periyodik bakımlarını yapıp devam edin. En azından ben öyle yapıyorum. Keyifle biniyorum hiç de bir problem olmuyor
    Selam, bahsettiğiniz ses hararetle beraber artip ayni viteste daha düsük süratlerde de duyulmaya basliyor mu?

Beyler 1000 bakımında neler yapılıyor ve en önemlisi fiyat her şey dahil ne kadar tutuyor?
    İkincisi her bayi aynı fiyat tarifesini mi uyguluyor?

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Filtre yağ dışında kitapçıkta yazan hiç bir şeyi yapmadıkları gibi ne tutturabilirse onu koparıyorlar vatandaştan..
    Çoğu zincir boşluğuna bile bakmadan gönderiyor.

Galiba o şık şık sesinin olmadığı mt yok.
    Ustanın dediği doğru o zaman bana.
    Bu motorun karakteristik özelliği hepsinden ses gelir demişti..

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Alıntı Medh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, bahsettiğiniz ses hararetle beraber artip ayni viteste daha düsük süratlerde de duyulmaya basliyor mu?
    Dikkatli dinlerseniz o kadar çok ses geliyor ki, hangi ses nereden geliyor anlamak mümkün değil. Eğer motor devri stabil çalışıyorsa, sorun yok diyorum kendi kendime Subap sesi diyen oldu, enjektörlerin sesi diyen oldu. İki özel servise ve yamaha baydara gösterdim. Hepsi de normal dedi. Ben de artık kafaya takmıyorum. Hatta bazen üst devirlere çıkınca, zaten az olan 3-5 plastik olmasına rağmen onlardan bile zırıltı geliyor. Ama olağan dışı hiç bir durum yaşamadım.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    emrahkaan ve aquarist4 bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bayağı tecrübe edindiniz bu motorda . Uzun yol için tavsiye eder misiniz? Yakıt ,titreşim ve rahatlık olarak değerlendirebilirsiniz ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler