Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten 3 yıl elinde tutacaksan motoru ilk muayeneye gireceksin demektir. Orada orijinal egzozun lazım olur. Kenarda düzgün bir şekilde beklemesinde bir sorun olacağını düşünmüyorum ama genede servisine sor istersen.
    Hocam yanlış sam duzeltin, akrep: orj. Aksesuar oldugundan Yamaha bayinden alındi, faturalı, ve sertifikalari(2adet) mevcut. Bu durumda stock egzoza gene de ihtiyaç duymak bana biraz anlamsız geldi , yanlış mıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı major24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış sam duzeltin, akrep: orj. Aksesuar oldugundan Yamaha bayinden alındi, faturalı, ve sertifikalari(2adet) mevcut. Bu durumda stock egzoza gene de ihtiyaç duymak bana biraz anlamsız geldi , yanlış mıyım ?
    Aslında mantık olarak haklısınız ama motosikletin orijinal parçası olmadığından dolayı hem muayenede hemde polis çevirmesinde takılma ihtimaliniz var. Hatta ihtimalden biraz daha fazla büyük oranda takılırsınız.
    Motosikletlerimiz için üretilen çakarların satışı serbest ama kullanması yasak gibi
    En iyisi tinercinin de bir üstte belirttiği gibi ya saklayın. Satmak isterseniz satın o tarihte muayeneden geçemezseniz orijinal bir egzozu olan arkadaşınızdan rica edersiniz.
    SİYAH İNCİ bunu beğendi.

Akrepi aldığım yamahadaki yetkili arkadaşa sordum. Sertifika ve susturucu ile muayeneden gecebilirmisim. Ama stock egzozu kesinlikle satmamami söyledi. (İleride motoru satarken isime yarayacagini)

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Bende egzoz almaya karar vermiştim ama muayenede veya satış konusunda sorun çıkma ihtimaline karşı almamaya karar verdim. (egzozu muhafaza etme ihtimalim olmadığı için satarım çünkü )
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    HONDA CBR 600F-YAMAHA MT-07
    Arkadaslar merhaba
    Internetten mt 07 icin far ampulu alicam.
    Ampul 2 mi 3 tirnakli mi acaba.
    Uzun ve kisa far icin ikiside aynimi
    2006 Honda CBR 600f
    2014 Yamaha MT-07 ABS

Motosikleti
    MT 07
    Fren manetinin üstündeki 1 den 6 ya rakamlar var. Bu ne işe yarıyor. Hangi kademede ne görev yapar? Uygun fiyatlı akropovic titanium egzozu hangi site satar?(çin malı, yan sanayi ürünlerden bahsetmiyorum.)Yakıta ne kadar fark ettirir?

Mt 07 nin ampulu h4 lamba diye geçer. Uzun kısa tek ampulde mevcut. Ben Led ampul aldım ebaydan. Gelince Memnun kalırsam linkini veririm

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cekicen2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren manetinin üstündeki 1 den 6 ya rakamlar var. Bu ne işe yarıyor. Hangi kademede ne görev yapar? Uygun fiyatlı akropovic titanium egzozu hangi site satar?(çin malı, yan sanayi ürünlerden bahsetmiyorum.)Yakıta ne kadar fark ettirir?

Mt 07 nin ampulu h4 lamba diye geçer. Uzun kısa tek ampulde mevcut. Ben Led ampul aldım ebaydan. Gelince Memnun kalırsam linkini veririm
    Fren manetinin gidona uzaklığını ayarlar. Emin olmamak ile birlikte 1 en yakın 5 en uzak sanırım.

Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren manetinin gidona uzaklığını ayarlar. Emin olmamak ile birlikte 1 en yakın 5 en uzak sanırım.
    Benim eller küçük olduğu için bugün değiştirdim ön fren manet ayarını. 5 en yakın 1 en uzak şeklinde oluyo.

Alıntı cekicen2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Etkin ticareti ( Alanya Yamaha bayi) arayın ve cenk bey ( cenk kara ) ile gorusun. ( yada Facebook üzerinden " Yamaha Etkin" i arkadaş olarak ekleyip oradan da konuşabilirsiniz. Gerçekten uygun fiyatları var.(özellikle de nakit/havale ile öderseniz) Ben akrep, led plus sinyaller ve tank pad imi cenk bey den satın aldım.

Yakıt konusunda, dusuk hız/vites lerde tuketim bir miktar arttı ama yüksek vites ve +90 hızlarda tüketim normal diyebilirim.

Manet konusuna gelirsek, en sonda bile rahat edemiyorsaniz aliexpres/ eBay den sport manet / kısa Manet sipariş verebilirsiniz. Üzerindeki ayar seçeneği ile maneti elcige daha da yaklaştırma imkanına kavusursunuz.
    cekicen2 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 07
    Stok manette Ön frene basınca ybr 125 e göre biraz daha Maneti ezmek gerekiyor. Bu normalmidir?

meapa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, Honda CBF 150, Yamaha MT07, Bajaj Box
    Bu tip bir ön cam türkiye'de yok, ne feci!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Puig'in mt 07 icin ürettiği cam modellerinin her birinin 10'a yakın renk ve şeffaflık dereceleri var. Bize ne verirlerse onu yiyoruz yanii :(

Arkadaşlar, yeni ehliyet yasasına göre a2 ehliyet ile mt 07 kullanılabiliyor mu ? a2'de 35kw sınır var sanırım. Motosikletin teknik özelliklerinde maksimum güç 55kw , limitli güç versiyonu 35kw yazıyor. Bunlardan hangisine bakılıyor ?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı $MWX(8) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yeni ehliyet yasasına göre a2 ehliyet ile mt 07 kullanılabiliyor mu ? a2'de 35kw sınır var sanırım. Motosikletin teknik özelliklerinde maksimum güç 55kw , limitli güç versiyonu 35kw yazıyor. Bunlardan hangisine bakılıyor ?
    Mt07'nin limitli versiyonu(35kw) Türkiye'de satılmıyor. Verdiğiniz bilgilere göre a2 ile Türkiye'de satılan mt07(55kw)'leri kullanamazsınız.

Arkadaslar 4 gundur akreple geziyorum. Takarken cok heyacanliydim. Sesi mukemmelin otesinde lakin yolda hizli yavas fark etmeksizin butun gozler uzerimde.
    Bu is biraz canimi sıktı. Polisler ile basim belaya girermi acaba.

Sesini dinlemek isteyen olursa takmadan once Kanyon avm deyim dinletebilirim. Vidyolarla alakasi yok canlisinin. Bildigin yeri göğü inletiyor :(

mt07 de gp egsoz çalışmalarımız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

yurt dışında üretilen performans ses egsozların hemen hepsi, direk defdir.halbuki orjinal egsozda hemen girşinde kateletik konvektör,,sonrasında ise dolaşım sistemi,sıkışma ve odacıklar vardır.aynı egsozu sıralı sistem 4 silindir motorlara taktığınızda aldığınız o mükemmel vut vut sesi, malesef,çift ve 3 silindir,mt07 ve 09 larda pata pata ses ve gaz bırakımı zengin benzin karışımı patlama meydana gelir.egsoz takımından sonra yakıt tükeminde 100/20 coğalma ve rampada yığılma sorunuda cabası.en son görüştüğümüz mt07 kullanıcı arkadaşlarım bu patlama şikayetinden dolayı egsoz girişinde montaj yapılmak üzere marka firmaların bedel karşılığı demonte extradan kateletik konvektör yolladıklarını ve devamında ise salyangoz sistemi uygulama yapıldığı söylendi. ithal veya yerli marka egsoz tercih edecek arkadaşlar sonrada marka bile olsa,şehir içinde şikayet ve ceza yememek için,bu egsozların girişinde desibel killer,çıkışında ise slencer killer varmı sorun öyle alın.zira sonradan pek çok işitilen,yakıtım çoğaldı,çekişim düşdü,dar sokaklarda alarmlar çalıyor gibi şikayetler olmasın.
    tinerci bunu beğendi.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı YaSeRr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 4 gundur akreple geziyorum. Takarken cok heyacanliydim. Sesi mukemmelin otesinde lakin yolda hizli yavas fark etmeksizin butun gozler uzerimde.
    Bu is biraz canimi sıktı. Polisler ile basim belaya girermi acaba.

Sesini dinlemek isteyen olursa takmadan once Kanyon avm deyim dinletebilirim. Vidyolarla alakasi yok canlisinin. Bildigin yeri göğü inletiyor :(
    Selamlar,

Güle güle kullanın umarım herhangi bir sorun yaşamazsınız polisle Ben de düşünüyordum ama 4 bin TL fiyat nedir yahu!?

Bir de muayene zamanı geldiğinde ne yapmayı düşünüyorsunuz? Tak-çıkar mı yapacaksınız yoksa başka bir şekilde halledilebiliyor mu?

Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Güle güle kullanın umarım herhangi bir sorun yaşamazsınız polisle Ben de düşünüyordum ama 4 bin TL fiyat nedir yahu!?

Bir de muayene zamanı geldiğinde ne yapmayı düşünüyorsunuz? Tak-çıkar mı yapacaksınız yoksa başka bir şekilde halledilebiliyor mu?
    Öncelikle şunu söylemek isterim akrep Orijinal aksesuardır. yamahadan alınmış fatura , egzozla gelen 2 adet sertifika ile muayeneden geçebilirsiniz. (tabi ki sustucu takılı halde). Bunu egzozu aldığım yamaha bayisi söyledi.

Ses konusuna gelirsek evet videolardakiyle alakası yok. Acayip yüksek bir sesi var. AMa bir o kadar da güzel sesi... Gürültüsü sebebiyle Bazen bende diyorum kendime acaba almakla hata mı ettim diye. vites düşürmek için verdiğim ara gazlardaki patlamalar ve devrin düşerken ki çıkan patırtıları duyunca içim bir hoş oluyor.

Her ne kadar cam takmak istemesem de , bazı durumlarda navigasyona ihtiyacım oluyor bu sebeple telefonumu koyabileceğim bir yer gerekiyor. Telefonu koyabileceğim tek yer takacağım kısa cam ile gösterge paneli arası oluyor. Bunun için bir cam tavsiyeniz var mı ? ( tercihim orijinal olmasından yana)
    Motor sarı mt07
    Nathan bunu beğendi.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Kardeşler Yamaha'da şu an 2.600 TL'ye akrep satılıyor. Sıfır fakat ara borusu eksikmiş. Ara borusunu kendiniz yaptırmanız gerekiyor demişler.

Ara boruyu kendimiz yaptırmamız bir şey farkettirir mi acaba? Bu işlerden anlayan varsa bilgi veirirse çok sevinirim. Bu fiyata akrep çok yaşamaz muhtemelen

http://www.motoliz.com/Yamaha-AKRAPO...Z,PR-9805.html

Kardeşler Yamaha'da şu an 2.600 TL'ye akrep satılıyor. Sıfır fakat ara borusu eksikmiş. Ara borusunu kendiniz yaptırmanız gerekiyor demişler.

Ara boruyu kendimiz yaptırmamız bir şey farkettirir mi acaba? Bu işlerden anlayan varsa bilgi veirirse çok sevinirim. Bu fiyata akrep çok yaşamaz muhtemelen

ara borudan kastiniz susturucu mu ?
    Bunu alıp sonra muayene de sorun yaşamayin !!!

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07

Sonuçta aynı kalite de bir ara borusu yaptıramıyacaksın. İllaki orjinali gibi olmayacak benim şahsi fikrim.[COLOR="Silver"]
    Nathan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler