Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motor zaten rüzgarlı çanta daha kötü etkiler diye düşünüyorum..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İstanbul,
    39 yaş,
    18 senelik ehliyet,
    Vukuat yok.
    2015 mt07, 670 TL Zorunlu trafik sigortası.
    Bilginize duyrulur.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Omnius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    2006 Honda CBR 600F den sonra MT-07 ABS ile aranıza katıldım.

600F şehir içi trafikte pek zevkli olmuyordu açıkçası.Hararet ve KG olarak biraz canımı sıktığı için değişikliğe gitme kararı almıştım.
    Mt de beni cezbeden başta 2 silindir ve 700cc olması ,sonrasında görüntüsü ve torku 600F den sonra yine eğlenceli bir sürüş sağlayabileceğine inandığım için 2.el MT-07 ABS satın aldım.

Aşağıda yazacaklarımdan haberdar olarak aldım motoru ,kızmayın
    Ses olarak pek bir ayırt ediciliği yok.Bende y.dışından custom egzoz aldım inşallah montaj aşamasını ve sesini video ile sizi dinleteceğim.
    Çanta yakışmaz bu motora dense de benim hoşuma gidiyor.Sanki motoru daha kalıplı ve yüksek gösterdi.
    Belki de 600F kullandığım için biraz devirli gidiyorum motorla onun için cam taktıracağım. Ayrıca egzoz geldiğinde bi kaç ekstra parça daha ekleticem motoruma.İlk ve son hali diye tekrar bir resim paylaşmayı düşünüyorum.
    Şehir içinde MT-07 trafikte bile kullanmak zevk veriyor.Hafif olması ,anlık gaz tepkisi,hararet sıkıntısı olmayışı benim aradığım şeyler,bunlar için çok mantıklı bir motor bence.
    Artçı için kabus olabilecek bir motor söylentileri başta beni çok korkuttu ama eşim şimdiye kadar hiç rahatsız olmadı. Trafikte ve uzun yolda hep beraberiz. Bu rahatlığının sebebi çantanın olması olabilir.

Şimdilik bu kadar , bu arada İstanbul beşiktaş civarında oturuyorum buluşup fikir alışverişi yapmayı çok isterim.

Allah kimseye kaza bela göstermesin inşallah.
    rahatlık kesinlikle çantaya yaslanabilmekten geliyor

Motosikleti
    Me Te Doquz
    O kadarda kötü değil..

Kendi motorumun arkasında 100 km molasız gittim.
    Rahatsız edici bir durum ağrı, sızı olmuyor.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadarda kötü değil..

Kendi motorumun arkasında 100 km molasız gittim.
    Rahatsız edici bir durum ağrı, sızı olmuyor.
    Rahatsızlık kesinlikle kişiye göre değişir. Gençken yüzlerce kilometre tık demeden giden ben şimdi kısa mesafede götüm başım ağırıyor diye triplerine giren yine ben.

Rahatsızlık konusu da kesinlikle renkler gibi kişiden kişiye değişir.

Ben mt07 yi artçılı kullandığımda gram zevk almamakla birlikte stimnin yolu bitse de insek diyorum...
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    Ben mt07 yi artçılı kullandığımda gram zevk almamakla birlikte stimnin yolu bitse de insek diyorum...
    Bu kadar yumuşak anlatılabilirdi ancak

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Artçılı uzun yol gerçekten 31 olsa çekilmez.

Merhaba,

Motosiklet 3 4 metre sürüklendi ve artçı selesi kumaşının kenarında şöyle bir şey oluştu. Acaba aynı kumaştan bulmak mümkün olabilir mi? Komple sele değiştirsem orijinali 377 lira. Döşemeciye gittim biraz gerdiririz bira kapatırız dedi. O kumaştan yok ded. Geçici olarak yaptırmayı düşünüyorum. Bu arada sadece orijinal döşemesini de sordu servis ama ayrıca yok dendi. Daha iyi bir çözüm önerisi sunan olur mu acaba?, ne yapabilirim? Teşekkürler

http://i.hizliresim.com/1vqr8Y.jpg

Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    2014 model 4.000 km de 19 a sattım

Alıntı Uçan Kar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Motosiklet 3 4 metre sürüklendi ve artçı selesi kumaşının kenarında şöyle bir şey oluştu. Acaba aynı kumaştan bulmak mümkün olabilir mi? Komple sele değiştirsem orijinali 377 lira. Döşemeciye gittim biraz gerdiririz bira kapatırız dedi. O kumaştan yok ded. Geçici olarak yaptırmayı düşünüyorum. Bu arada sadece orijinal döşemesini de sordu servis ama ayrıca yok dendi. Daha iyi bir çözüm önerisi sunan olur mu acaba?, ne yapabilirim? Teşekkürler

http://i.hizliresim.com/1vqr8Y.jpg
    Yaptırdım ve gayet yeterli oldu. Diğerini ppaylaşmışken bunu da paylaşayım.
    http://i.hizliresim.com/21B1RE.jpg
    Mexico bunu beğendi.

Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeniz yeter mi yetmez mi bilemem ama uzun yola çok çıkmayacaksanız sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum. İki sezon sadece İst. şehiriçi işe git gel ve gezmelerle geçirdim. 1 Kere motosikleti denemek için Şile yaptım. Evet zevkli miydi çok zevkliydi ama rüzgarı saymazsak. Bence uzun yol kısmı motosiklete değil de kullanıcıya kalıyor. 150 cc motosikletle dünyayı bir kaç kez dolaşan insanlar var...

Ben motosikleti sakin kullanırım diyenlerdenseniz bence mt07 pek buna uygun değil. Alt devirler dolu dolu olduğu için sakin kullandırtmıyor velet. MT07'ye ilk sahip olanlardanım iki sezonda 25.000 kmyi devirdim.

Tekere gelme konusuna şöyle değinmek istiyorum. Ben 150cc scooter tecrübemden sonra bu motosiklete sahip oldum daha bir kere tekere gelmedi, getirmedim, getiremedim, getirmek için de uğraşmadım. (İlk sahibi olduğum için rodaj benim hayatımı kurtardı).

Ben bu motosikleti artçılı kullanamadım, yapamadım, sevemedim aynı şekilde artçımda hiç memnun değildi...

Bunlar benim düşüncelerim
    Günaydın arkadaşlar,

Daha öncesinde mt 07 almak bana uygun olurmu diye sormuştum. Dün yaktım gemileri gittim aldım motoru. Kırmızı abs siz olan modelinden. Aranıza katılmış bulunmaktayım.Plakasız olarak şirinevler den şişliye kadar getirdim ve kullanma şansım oldu. İlk izlenim şu yönde;

Daha öncesinde 250 lik motor tecrübem olmuştu ve bu motor inanılmaz güçlü geldi hem sesi hem görünüşü hemde ivmelenmesi. Dengesi çok iyi hiç bir sıkıntı yok. Oturma şekli ona keza.
    İlk motora bindiğimde endişelerim vardı güçlü motor diye. Ama motora binince anlıyosunuzki gerçekten yaptığım km ler bana tecrübe katmış. Bunu binince anlıyorsun. Tabiki çok çok profesyonel değilim.

Plaka gelene kadar 3-4 gün binemiycem maalesef yatıyo şimdilik kırmızı canavar

Herkese kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı mctsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu motoru almayı düşünüyorum yakın zamanda ama sizlerinde fikirlerini almak istedim.
    Daha öncesinde 5000 km scooter kullandım onun ardından sıfır cbr 250 alıp 30000 km yaptım ve maalesef geçtiğimiz pazar günü motosikletim çalındı. Tecrübelerim bunlar. Bu motosiklet sizce uygunmudur bana. Bunu soruyorum çünkü araştırıp yorumları okuduğumda torkunun yüksek olduğu tek tekere çabuk kaldığını falan gördüm. Ben bilmem tek tekere kalkdırmayı ve sevmemde açıkcası.

Kullanım şeklim ise yılda bir veya iki defa uzun yola cıkıyorum ortalama 1000-1500 km. Kalanı şehir içi kullanım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.
    tinerci bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Merhaba Arkadaşlar,

600F şehir içi trafikte pek zevkli olmuyordu açıkçası.Hararet ve KG olarak biraz canımı sıktığı için değişikliğe gitme kararı almıştım.
    Mt de beni cezbeden başta 2 silindir ve 700cc olması ,sonrasında görüntüsü ve torku 600F den sonra yine eğlenceli bir sürüş sağlayabileceğine inandığım için 2.el MT-07 ABS satın aldım.

Ses olarak pek bir ayırt ediciliği yok.Bende y.dışından custom egzoz aldım inşallah montaj aşamasını ve sesini video ile sizi dinleteceğim.
    Çanta yakışmaz bu motora dense de benim hoşuma gidiyor.Sanki motoru daha kalıplı ve yüksek gösterdi.
    Belki de 600F kullandığım için biraz devirli gidiyorum motorla onun için cam taktıracağım. Ayrıca egzoz geldiğinde bi kaç ekstra parça daha ekleticem motoruma.İlk ve son hali diye tekrar bir resim paylaşmayı düşünüyorum.
    Şehir içinde MT-07 trafikte bile kullanmak zevk veriyor.Hafif olması ,anlık gaz tepkisi,hararet sıkıntısı olmayışı benim aradığım şeyler,bunlar için çok mantıklı bir motor bence.
    Artçı için kabus olabilecek bir motor söylentileri başta beni çok korkuttu ama eşim şimdiye kadar hiç rahatsız olmadı. Trafikte ve uzun yolda hep beraberiz. Bu rahatlığının sebebi çantanın olması olabilir.

Şimdilik bu kadar , bu arada İstanbul beşiktaş civarında oturuyorum buluşup fikir alışverişi yapmayı çok isterim.

http://i.hizliresim.com/LAmdjG.jpg

http://i.hizliresim.com/rMnYGN.jpg
    Allah kaza bela vermesin kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Avrupa yakasında oturan arkadaşlar bi toplansak tanışsak kaynaşsak ne dersiniz ☺

memoly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Merhaba Arkadaşlar,

[/url]
    egzoz u nerden aldın ve nasıl birşey bilgilerini paylaşır mısın? link vs..

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Bugün duran trafikte arabaların arasından yavaş yavaş giderken bir arkadaş yolun ortasında kapıyı üzerime açıverdi. Normalde her an biri kapıyı açacakmış gibi dikkatli giderim ama belki bu sefer ben daldım:(

Her neyse ön farın etrafındaki siyah plastik parçada ufak bir beyaz leke oldu. Boyası kalktı sanırım. Bu beyaz lekeyi giderebileceğim bir yöntem var mıdır bilir msisiniz? Yoksa nazarlık mı diyeceğiz?
    Dostlar selamlar,

Bu konuyu hallettim çok şükür! http://www.motosikletboyacisi.com sağ olsun ince bir pastayla anında çözdü işi.

Motosiklete alışıyorum yavaş yavaş, biraz geçsin görüşlerimi yazacağım.

Aksesuar konusunda sorularım var.
    - Koruma takozu için Puig baktım, 280 TL diyor. Neden bu kadar pahalı bu takozlar? Sadece puig olduğu için mi yoksa puig olmasının verdiği bir avantaj var mıdır? http://www.mototas.com.tr/puig-korum...a-mt-07-pmu845

- Motosikletin arka çamurluk ihiyacı var gibi. Yol biraz ıslaksa sele altı hemen çamur içinde oluyor. Artçının da kıyafetini perişan edebilir sanki... Yine puig'in arka çamurluğuna baktım. Linkteki ürün sizce iş görür mü yoksa yine kısa mı kalır? Kullanan var mıdır? http://www.puig.tv/tuning-bikes/yama.../f1-r31-m7091/

Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır ihmal ettiğim ve geçtiğimiz cuma geçirdiğim kazadan sonra kesinlikle almadığıma pişman olduğum aksiyon kamerasını almak için önerilerinize ihtiyacım var. marka model önerisinde bulunabilecek arkadaşlar yardımınızı rica ediyorum.

yüzde 100 haklı olmama rağmen sevgili polis amcalara derdimi anlatamadım. sinir ve öfkeden eldivenlerimi yedim ama fayda etmedi.
    kendini bilmez bir sürücü yüzünden hala öfkeliyim. sopayı alıp ağzını burnunu kırmak istiyorum.
    bir motosiklet sürücüsü otobanda ( 4 şeritli yol ) bir arabaya tam orta göbekten nasıl girebilir bunu bir türlü ifade edemedim polis amcalara.

LÜTFEN BANA BİR KAMERA ÖNERİN

emrahkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL 1000
    Merhaba Arkadaşlar,

Allah kaza bela vermesin. Hocam seninle aynı dertler bende de var. Hanımla binemiyoruz. Motorumu çok sevmeme rağmen, bu dert yüzünden ya çanta takıcam ya da motoru değiştiricem. Sizin çanta kaç litre ve artçılı kullanımda ön taraf çok hafifliyor mu? Amortisör ayarını değiştirdiniz mi?

bu motorun vergisi olmasa alırken 10 bin tl^^ hadi kdv herşeyde var ötv neyin nesi diyoruz kdv alınsın demiyoruz ama bari ötv kalksın diyoruz kalkmıyorda kalksa 14 heryer bu motordan dolar

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 ABS
    https://youtu.be/5Bczb2_q59k

mavi daha güzelmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

iyi emek ve akıl harcadım ama ön tarafada bişeyler yapmam kazım. cam olmadı far çerçevesinide boyatsam mı?

https://youtu.be/5Bczb2_q59k

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Alıntı YaSeRr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır ihmal ettiğim ve geçtiğimiz cuma geçirdiğim kazadan sonra kesinlikle almadığıma pişman olduğum aksiyon kamerasını almak için önerilerinize ihtiyacım var. marka model önerisinde bulunabilecek arkadaşlar yardımınızı rica ediyorum.

yüzde 100 haklı olmama rağmen sevgili polis amcalara derdimi anlatamadım. sinir ve öfkeden eldivenlerimi yedim ama fayda etmedi.
    kendini bilmez bir sürücü yüzünden hala öfkeliyim. sopayı alıp ağzını burnunu kırmak istiyorum.
    bir motosiklet sürücüsü otobanda ( 4 şeritli yol ) bir arabaya tam orta göbekten nasıl girebilir bunu bir türlü ifade edemedim polis amcalara.

LÜTFEN BANA BİR KAMERA ÖNERİN

http://i.hizliresim.com/kBo1ym.jpg

Arkadaşım geçmiş olsun..
    Sizde birşey yoktur umarım..yara bere..büyük geçmiş olsun..
    ben sony hdr as20 kullanıyorum..kaska takıldığında hiç titreşim olmuyor..öneririm..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler