Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Vmaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksik diye birsey yok .
    daha iyi olamasi icin modifiye yapmislar bence. Normal standart kullanmada ihtiyac olmayan ama olursa biraz emniyet hissi veren bir modifikasyon.
    yakinda cage alan bir arkadas üye olursa ölcümleri alip clon-latabiliriz. Cinliler kadar yokmuyuz..
    Ben yabanci forumlarda arastirmaya basladim , belki bir seyler denk gelir.bilgisi yada ölcü verme imkani olan varsa ,paylasirsa iyi olur... o parcalar icin 300tl bile cok.
    saygilar
    Demir olayi Barkin fuardaki videolarinda bahsettiginden beri cok abartilmis durumda. Gunluk kullanimi kesinlikle etkilemeyecek bir sey MT-07nin aluminyum omurga sasisi.

150yle istanbul parkta pistte viraj almaya calisirsiniz ama caniniz sikilir buyrun o zaman konusalim Moto Cage demirini. Cok da pahali bir parca o ayrica, oyle haydi 100 liraya yanlara demir basalim artik 200le viraj aliriz diye bir sey yok. Ayrica demir onu da cozmez. Piste girin dertleselim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Merhaba

İzmirde haftasonu gerçekleştirdiğimiz gemiz arkdaşlar =)

iyi seyirler

68charger ve ogaakkaya bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    dün gezerken bi tane mt7 gördüm durdum 15 dk otistik cocuklar gıbı dalmısım motora ole asık oldum:D hehe

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Merhaba...yeni bir mt07 sahibi sayılırım.aralik ayında aldım motorumu ama hemen akabinde ameliyat olunca yaklaşık 2 ay motoru sadece seyrettimneyse daha yeni yeni motora ısınıyorum.henuz daha 700km de rodaj donemindeyim.
    Bu sayfalarda paylaşıldı ama bende kendimde izlenimleri ve sorularımı paylaşımım dedim.
    Mt-07 kullanmadan önce 500cc kullanmama rağmen mt ile ilgili duyduklarım açıkcası beni biraz tedirgin etmedi değil,fakat motoru ilk kullanmakla yüzüme yayılan mutluluk hissi çok guzeldi mt kullanması çok rahat ve keyifli bir motor.evet tam bir tork canavarı ivmelenmesi,gaz tepkisi muazzam,ama bor o kadar da hükmetmesi kolay bir motor.alisamadigim seyler ise özellikle aynalar...görüş acımı bir türlü tam ayarlayamiyorum,çok iri değilim ortalama bir fiziğim var ona rağmen aynada omuzlarımdan yolu tam göremiyorum.
    İkincisi motor çok su(çamur) atıyor...önceki motorum da naked tarzında ama bu kadar atmadı.nerdeyse oturduğum yere kadar çamur atıyor yağmurlu havalarda çok rahat bir motor değil.
    Kornanin yerini yadırgadim elim kornaya gidene kadar zaman geçiyor...
    Bu başlığı bastan sona okudum,pek kimse değinmemiş lastik konusuna ama sanki bana biraz kaygan lastik hissi verdi.daha önce motoruma Miclehin lastik taktirmaya özen gösterdim fakat batlax hakkında bir fikrim yok kalite olarak nasıl bir lastikdir? fikri olan beni bilgilendirirse sevinirim...
    Velhasil,mt-07 yi 2sene önce fuarda görüp asık olmuştum çok isteyerek aldım ve beklentimi tam anlamıyla karşıladı diyebilirim...rodajimi çok dikkatli bir bicimde tamamlamaya çalışıyorum,rodajimi bittiğinde keyfine tam anlamıyla varıcam.
    Neyse...pek yeni birşey söylemedim biliyorum ama bende kendimce fikirlerimi söyleyeyim dedim...herkese selam,herkese kazasiz sürüşler...
    TEKNECI bunu beğendi.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Evet lastik mevzu pek geçmemiş ama bende çok memnun olduğumu Söyleyemeyeceğim. Michelin bendeki de. Gerçi önfren kullanırım genelde ama virajda falan hissediyorum bişeyler. Dikkat Etmenizi öneririm. Patlamayın sonra.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bendeki Batlax.

Isinana kadar (biraz gec isindigini soyleyebilirim) arka full pati. Full yanlama. Bazen hosuma da gidiyor.
    Viraj yapmadigin surece sikinti yok.
    Viraj yapicaksan once lastikleri isit.
    Yada lastikleri Rosso Corsa gibi iyi bi lastikle degistir.

Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki Batlax.

Isinana kadar (biraz gec isindigini soyleyebilirim) arka full pati. Full yanlama. Bazen hosuma da gidiyor.
    Viraj yapmadigin surece sikinti yok.
    Viraj yapicaksan once lastikleri isit.
    Yada lastikleri Rosso Corsa gibi iyi bi lastikle degistir.
    Ek olarak Battlaxlarin isindigini anladigin vakit Corsa'yi neredeyse aratmayacak performans verir kuru zeminde. Ama tam kivaminda isinmasi 10 kmyi(veya 20 dk) bulur

Corsa'nın 180'liği var mı? Ducatiye oem verdiler aftermarket satmıyorlar diye biliyorum.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Arkadaşlar diğer sayfalarda yazıyor mu bilmiyorum kusura bakmayın. Bana ön cam lazım. Ama servet ödemek istemiyorum.:D ne önerisiniz?

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    ankaranin guzide, biricik, tek, yegane yamaha bayisine
    MT07 1000km bakimini
    “amman motor garantisi bozulmasin” , “amman kitapcigimizi kaseletelim”
    diyerekten rodaj bakimini yaptirdik.

235TL akil paramizi tosladik.
    hafifledik.
    rahatladik.
    karsiliginda bir kasa fisimizi aldik.
    (neler yapildigini, nelerin degistigini gosteren herhangi bir ayrintili fatura degil, bildigin kasa fisi)

hafif camurlu getirdigimiz motorumuzu aynen yikama-silme-temizleme yapilmadan ayni kirlilikte geri aldik, daha da bi memnun olduk…!!!

eee…beklentiler yuksek olunca hayal kirikliklari da yuksek oluyor….

bi daha da yamahanin yetkili bi seylerinin onunden gecmek,
    yamaha turkiye ile mutahap olmak nasip olmasin insallah!!!
    piyanist_irf bunu beğendi.

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT07 1000km bakimini

hafifledik.
    rahatladik.
    (neler yapildigini, nelerin degistigini gosteren herhangi bir ayrintili fatura degil, bildigin kasa fisi)

hafif camurlu getirdigimiz motorumuzu aynen yikama-silme-temizleme yapilmadan ayni kirlilikte geri aldik, daha da bi memnun olduk…!!!

Yakinda Yamaha Turkiye ile bir gorusmemiz olacak. Tutarsiz servis ucretleri de konusulacak konular arasinda. Normal sartlarda MT-07 icin 1000 bakim bedeli 160 lirayi gecemez.
    OnurTr, TEKNECI ve cemözgür bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Arkadaşlar saati nasıl ayarlıyoruz. Hala ileri alamadım.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaslar 10000 bakimi Umraniye Yildizda yaptirdim.
    Ipone yag koydu. Sanki daha sesli calisiyo ve vitesler daha kemikli oldu gibi geliyor. 350 km oldu ama sanirom yagi degistiricem

Bu konuda benden baska hassasiyet hisseden oldu mu?

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 10000 bakimi Umraniye Yildizda yaptirdim.
    Ipone yag koydu. Sanki daha sesli calisiyo ve vitesler daha kemikli oldu gibi geliyor. 350 km oldu ama sanirom yagi degistiricem

Bu konuda benden baska hassasiyet hisseden oldu mu?
    1000 bakımından sonra ben dahil bir kaç arkadaş vitesin daha sesli geçtiğinden bahsetmiştik ama 10.000 km için birşey diyemeyeceğim,değişiklik olduğu için tuhaf gelmiştir belki alışırsın bence,motora zarar vereceğini düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar saati nasıl ayarlıyoruz. Hala ileri alamadım.
    2 tuşa da basılı tut yanıp sönene kadar bekle,sonra saate gelip değiştirebilirsin(sağ tuşdu sanırım rakam arttırmak için,zaten kendin keşfedersin ordan sonra )

Edit:Benim motorumda da battlax var,11.000 km oldu ben çok memnunum,yağmurda bile sıkıntı yaşamadım ki yağmurda çok kullandım,daha üst seviye lastik kullanmadım ama bence battlax yeterince iyi gibi geliyor bana.

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Teşekkür ederim bilgi için saat işi tamam bide cam hakkında bilgi alayım.:D
    Orgazma Dudak Büktürür

Merhaba mt 07 kullanıcıları, aslında sorum belki biraz başka bi konuya kaçıcak ama mt 07 kullanıcıları daha iyi cevaplar diye düşünüyorum cünkü bende aranıza katılmak istiyorum , motor konusunda 5-6 yıllık bi scooter tecrübem var ve 2 yıl kadarda araba kullandım ancak scooterları sevdiğimi zannediyodum taaaki MT 07 yi görene kadar bu motor hayallerimi süsleyen motor naked olması oturuş tarzı rahat kullanışı görünüşü kaslı yapısı daha sahip değilim ama alırsam ilk ve son büyük motorum olacağını düşünüyorum gözüm başka motor görmüyor açıkçası.. Korkum şu ki sadece scooter kullandım bu motoru alırsam hakkını verebilirmiyim yada ölürmüyüm gibi sorular var kafamda gaz tepkimesi torku tecrübesizler için sorun gibi gözüküyor okudugum kadarıyla ancak İzmir Çeşmede yaşıyorum ve burdaki trafik bi istanbul'un 10da biri bile değil hatta kışın yollar yarış pisti kadar boş oldugundan burda yapacagım pratiklerle öğrenebileceğimi düşünüyorum bu faktörleri göz önünde bulundurdugumzda mt 07 yi almalımıyım kullanabilirmiyim yoksa hayalime ulaşmak için araya bi basamak daha mı koymalıyım ?, aylardır düşünüyorum bu konuyu lütfen bi akıl verin teşekkürler (:..

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı caglar14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba mt 07 kullanıcıları, aslında sorum belki biraz başka bi konuya kaçıcak ama mt 07 kullanıcıları daha iyi cevaplar diye düşünüyorum cünkü bende aranıza katılmak istiyorum , motor konusunda 5-6 yıllık bi scooter tecrübem var ve 2 yıl kadarda araba kullandım ancak scooterları sevdiğimi zannediyodum taaaki MT 07 yi görene kadar bu motor hayallerimi süsleyen motor naked olması oturuş tarzı rahat kullanışı görünüşü kaslı yapısı daha sahip değilim ama alırsam ilk ve son büyük motorum olacağını düşünüyorum gözüm başka motor görmüyor açıkçası.. Korkum şu ki sadece scooter kullandım bu motoru alırsam hakkını verebilirmiyim yada ölürmüyüm gibi sorular var kafamda gaz tepkimesi torku tecrübesizler için sorun gibi gözüküyor okudugum kadarıyla ancak İzmir Çeşmede yaşıyorum ve burdaki trafik bi istanbul'un 10da biri bile değil hatta kışın yollar yarış pisti kadar boş oldugundan burda yapacagım pratiklerle öğrenebileceğimi düşünüyorum bu faktörleri göz önünde bulundurdugumzda mt 07 yi almalımıyım kullanabilirmiyim yoksa hayalime ulaşmak için araya bi basamak daha mı koymalıyım ?, aylardır düşünüyorum bu konuyu lütfen bi akıl verin teşekkürler (:..
    Ben 125 lik scoter la başladım. İlk vitesli motorum ve hala kullandığım mondial xtreme max a geçtiğim ilk zamanlarda debriyajını kontrol etmekte çok zorlanmıştım özellikle 1.viteste arkada büyük dişli olduğu için debriyajı ani bırakmalar da tekere geldiğide oluyordu hatta ilk kazam yan yoldan ana yola geçmeye çalışırken debriyajı kontrol edemediğim için olmuştu kısacası MT-07 74hp ve başlağıç için kesinlikle olmayacağını düşünüyorum sana tavsiyem 250-125cc arası vitesli bir motor bul onu kullan inan ilk başladığında yeterince güçlü geliyor.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakinda Yamaha Turkiye ile bir gorusmemiz olacak. Tutarsiz servis ucretleri de konusulacak konular arasinda. Normal sartlarda MT-07 icin 1000 bakim bedeli 160 lirayi gecemez.
    cok iyi olur.
    boyle tek tek yakinmalarla bir yere varamiyoruz anlasilan.
    benim sahsen aradigim tutarlilik ve ortalama bir hizmet anlayisi.
    su anda ankaradaki tek bayide maalesef bunlari bulmak mumkun degil.
    yamaha turkiye nin durumdan haberi var midir, varsa da ne yapmayi dusunuyorlar... bilemiyorum.
    piyanist_irf bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    MT07 1000km bakimini

hafifledik.
    rahatladik.

aynen öyle 2000 cc aracımın 5 litre tam sentetik yağı, yağ filtresi ,hava filtresi 130 tl iken , yamaha mt 07 nin 3 litre yağı 1 adet yağ filtresi 235 tl , 50 tl de işçilik ohhhh missss çok rahatladım , total de 235 tl bu nedir yavvv , zincir yağsız kalmış (beyefendi üst katta satış reyonundan bir tane zincir yağı alıyorsun !!!! eeeeeee zincir yağlanacak , serviste zincire 2 fıs fıs yapsalarda , zaten işyerimde ipon marka aile boyu yağım varken 45 tl yede o servisteki yağı almak zorunda kalmasam , yanlış anlamayın zinciri yağsız olan benim değil akadaşımın motoru idi , yarım elma gönül almadır en babası 45 tl lik bir tane yağ bulundursan serviste 45 tane motorda kullanır 45 müşterinin kalbini çalarsın , ama mantalite başka ! garanti bozulacak el mahkum politikası ittir ittirebildiğin kadar böyle enaflık olmaz !

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

bu arada yamaha orijinal ürünlerinin fiyatını söylemek istemiyorum ama aaştıranlar gayet iyi biliyorlar , biliyorsunuz uzun zamandır buraya üyeyim ve işim motosiklet aksesuarları üretmek (www.irfmotor.com) mt 07 yi aldığım günün ertesinde rüzgar tokadından aşırı rahatsız olduğum için bu ön camı hayata geçirdim , aslında bu camı üniversal hale getirip uygun olan tüm modellerde kullanacağım açık ve net ! resimlerini atıyorum şu an ürün seri üretime geçmedi aslında diğer aksesuar retiminden zaman bulamıyoruz ama talep olursa üretim için start verebilirim . öncelikle cam ithal camdır tüm bağlantı aparatları üzerinde gelecek ve maksimum fiyatı 150 tl yi geçmeyecek şu an aynı cam 150 tl den pulsar camı olarak satıştadır web sitemden inceleyebilirsiniz ,mt ye sadece cam ile bırakmayacağız , topcase bağlama taşıyıcı demiri,soft ve kappa gıwı gibi dünya markası çantalarla uyumlu, yan çanta taşıyıcıları ve en önemlisi virajlarda şasi burkulmalarını önleyecek aynı zamanda tam anlamıyla sözde değil özde koruma demiri ve gereken tüm aksesuarlar seri olarak üretilecek buradan duyanlar duymayanlara söylesin hepimizin menfaatine olacak bir durumdur 1 yıldır 30 modeli yurtdışına bağımlı kalmaktan kurtardık biz kazandık ,sizler kazandınız, ve yurdumuz kazanıyor , bıktık artık yurtdışındaki sitelerde ürün aramaktan ,çözüm einizin altında , çözüm İRF de bekleyip göreceğiz.

bu güne kadar yapamayacağımız sözler vermedik boş vaadlerde bulunmadık ,dünya standartlarında değil onlardan daha kaliteli mataryal kulandık, koşulsuz şartsız garanti ve iade sözleri verebildik kim veriyor ? hangi marka ?dolar ile euro ile ürün satmadık olması gereken gerçek fiyatları ile satıyoruz ve türk ğlu türk lirası ile , ürünlerimizin altına MADE IN TÜRKİYE yazabilmek bizim için gurur kaynağıdır , dünya çapında sym wolf,ktm duke modellerine ürün yapan ve ıspanya,Endonezya,fransa,Malezya,almanya ya ürün satabildik her şey bir yana bunları 1 yıl içinde gerçekleştirebldik ! şu an mı çalışmaktan nefes alamıyoruz,burası İRF metal borunun ruh ve işlev kazandığı yer.

ön camı 190 km lerde test ettim rüzgar koruma oranı 100%75 en ufak bir titreşim sallantı yapmıyor cam kalınlığı 4 mm rengi füme tüm bağlantı aparatları mevcut fiyatı 150 tl gelecek talebe göre mt 07 için üretilecek sayglar sevgiler.

allah tekerinize zeval vermesin
    mete_han, TEKNECI, ogaakkaya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    MT07 1000km bakimini

hafifledik.
    rahatladik.

Kardeş sizin yaşadığınız durum beni üzdü..o paralar kolay kazanılmıyor ve bu lakayıtlık benide rahatsız etti...sizin rızanız olmadan saat 23.15 itibariyle feys üzerinden mesajını kopyalayıp Yamaha Trdeki Türk Yöneticiye özelden yolladım...adamcağız da ulan kriko bu saatte neden rahatsız ediyon demedi sağol bunları bana ulaştırdığın için dedi...ilgileneceğini söyledi..muhtemelen cevap gelmez ama ilgilenir...kulak çeker..senin canın yandı ama senden sonrakilerin bari canı yanmasın...

bu işin raconunda İŞ EMİR FORMU diye bir şey var...motor gelir iş emir formu açılır...yapılan işlemler bu iş emir forumunda detaylı yazılır ve müşteriye verilir...müşteride muhasebeye gider bu forumda yazan (2.kez yazılan ve işçilik malzeme parası zart zurt olan) rakamı öder faturasını alır...

sonra kontak anahtarını alıp motorunun yanına gider...motor yıkama işi servisin iş akışına göre değişir...ben 9 yıldır Hondada bunu gördüm..keyfe keder hareketler görmedim...

servisime giderim yıkama fişimi rica ederim arkadaki benzin istasyonunda ücretsiz yıkatırım bakıma öyle sokarım...9 yıldır D&B Doğu Batı Honda da hizmetin kralını görüyorum...evim Levent de ve teee Ümraniye son durağa giderim 9 yıldır üşenmem...adamlara çok güveniyorum...

Yamaha gibi bir markanın servisleri daha profesyonel olmalı...
    piyanist_irf ve TEKNECI bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler