Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar bugun saat 3'te besıktas iskelede olucaz... MT CİLER OLARAK 7-9 KARIŞIK...whatsapta MTciler grubumuz vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    ABS güzel bir şey ancak bir sürücü motosikleti hava koşullarına göre sürmüyorsa, ABS'nin olup olmaması, o sürücünün hayatta kalması için çok da belirleyici olmaz...

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Bitmeycek bu ABS muhabbet sanirim sunu standart yapsinlar da herkes rahatlasin... Isteyen acsin isteyen kapatsin. Varken kapatmayi neden ister onu da pek anlayamiyorum ya neyse...

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    evet bu tartisma devam edecek gibi gorunuyor.
    ben de MT7 almak uzereyim.
    ABSli-ABSsiz arasinda 2bin TL kadar fark var.
    simdiye kadar okuduklarim ve tavsiyeler ile kararim ABSli almak yonunde ...

125-250cc'den 600cc'ye gececekler icin ilk etapta frenlemeyi iyice ogrenmek icin ABSsiz daha iyi mi olur?
    ABSden sikayetci olan veya memnun olmayan, ABS yuzunden tehlike atlatan var mi?

selamlar

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Arkadaşlar burası Türkiye. ABS bir teknolojidir. Adamlar boşuna ek para istemiyor bu merete. Bu size her Allah'ın günü lazım olmaz. ABS BİR KERE LAZIM OLUR ONDA DA HAYATINIZI KURTARIR.
    TEKNECI ve deep_far bunu beğendiler.

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    Alıntı eymen312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar burası Türkiye. ABS bir teknolojidir. Adamlar boşuna ek para istemiyor bu merete. Bu size her Allah'ın günü lazım olmaz. ABS BİR KERE LAZIM OLUR ONDA DA HAYATINIZI KURTARIR.
    Çok haklısın +1 güvenlik sonuçta
    Yarını düşünmeden, özgürlüğe yelken açmışcasına..

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Arkadaşlar abs frenlerin kayma anında kilitlemesini engelleyip tekrar yol tutuşu sağlaması için olan bir teknolojidir. Sanki abs'li olunca motor değişiyormuş gibi konuşuyorsunuz. Abs'siz de sürekli fren yaparken motoru kaydıran birisi abs'li modelde de sürekli abs'leri devreye sokacaktır. Bu kadar abartılacak bir olay değil bu. Ben abs'nin faydasını daha 1 saat önce gördüm beni asfaltla öpüşmekten kurtardı. Herşeyi geçtim bir panik anında kafan rahat olur ön mü kaydı arka mı kayıyo diye düşünmezsin sadece durmaya ya da kaçmaya odaklanırsın.

flea ve RmMuR bunu beğendiler.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @koray gfb merhaba.
    O ABS gerekmez diyen satici firmanin her turlu guvenirliligi şaibe altindadir.
    Bu teknoloji icin batil inanc kabilinden soylentilerle kendine dayanak arayarak ileri bir teknoloji urununun gereksiz oldugunu izah etmeye calismak tam olarak kara mizah komedisidir.

Bu firmadan alis veris yaparsaniz her seye hazir olun. Gerektiginde uydurma kabiliyeti var ))
    TEKNECI bunu beğendi.

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @koray gfb merhaba.
    O ABS gerekmez diyen satici firmanin her turlu guvenirliligi şaibe altindadir.
    Bu teknoloji icin batil inanc kabilinden soylentilerle kendine dayanak arayarak ileri bir teknoloji urununun gereksiz oldugunu izah etmeye calismak tam olarak kara mizah komedisidir.

Bu firmadan alis veris yaparsaniz her seye hazir olun. Gerektiginde uydurma kabiliyeti var ))
    Haklısın millet malı satmak için demediği sarfetmediği cümle kalmıyor ..
    artı olarak size birşey sormak istiyorum ben motoru sürekli artçım ile kullanacağım artçı için büyük sıkıntımı yani çok mu rahatsız edici(bunuda demişti satıcı xmax 400 ü göstermişti)
    Yarını düşünmeden, özgürlüğe yelken açmışcasına..

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bozuk saatte gunde 2 defa dogru gosterir degil mi? ��

Ben 2 kisi binmiyorum. Ama 2 kisi binen cok arkadasim var.
    Pek konforlu olmadigini soyluyorlar.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozuk saatte gunde 2 defa dogru gosterir degil mi? ��

Ben 2 kisi binmiyorum. Ama 2 kisi binen cok arkadasim var.
    Pek konforlu olmadigini soyluyorlar.
    Ben istesem de bindiremiyorum, içim gidiyor arkadaş. Ben 80 kiloyum arkama binecek minimum adam 70 kilo kaldı sınıra 20 kilo onuda kasislerde çukurlarda esnemede tamamlasak gitti benim şasi.

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    ABS panik fren yaparken tekerleğin kilitlenmesini engelleyen bir sistem. Normal sürüş sırasında varlığını anlamayız, virajlarda hiç bir önemi yoktur, sadece ve sadece panik frende işe yarar o da hayatta kalmakla kalmamak arasında ince bir çizgidir. Önemli olan fren yapmayın bilmektir. İyi fren yapamayan birisinin ABS den beklentisi malesef hüsranla sonuçlanır. Aradaki 2000 liralık fark eğitime harcanırsa iyi fren yapmak öğrenilirse ABS frenden daha çok işimize yarar. Ondan sonra ABS frenli bir motosiklet alınırsa tadından yenmez.
    aquarist4 bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    izmir - çeşme yolundaki boşluk arazida sj 4000 le yaptığım bir kaç video denemesi arkdaşlar belki izlersiniz

peace74, TEKNECI, ukiran35 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    ABS'sizi tavsiye eden satıcı, fren tutmuyor diyen kullanıcıların ABS'li araçla fren yapmasını bilmedikleri ihtimalini neden aklına getirmiyor acaba ? Buna ABS'li daha iyi desen, en ikna edici ve bilmiş tavrını takınıp sana nutuk atar. Anlattıklarının da tümü desteksiz olur genelde...

Bu memleketin bu cahilliklerinden bıktım artık. Baydılar beni...

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Mat Gri
    Alıntı koray gfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın millet malı satmak için demediği sarfetmediği cümle kalmıyor ..
    artı olarak size birşey sormak istiyorum ben motoru sürekli artçım ile kullanacağım artçı için büyük sıkıntımı yani çok mu rahatsız edici(bunuda demişti satıcı xmax 400 ü göstermişti)
    artçı ile sürekli binmeyi planlıyorsanız bence mt 07 doğru tercih değil. artçının tutunacak yeri dahi yok. ben eşimle bindim defalarca, hatta en son bu cumartesi kadıköy şile arası 35 40 dklık bir yolculuk sonrasında çok yoruldu. şehir içinde aralardan geçerken dur kalk yaparken daha da zor oluyor.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artçı konusunda bir tavsiye verebilirim,

ben sırt çantası kullanıyorum,artıçım sırt çantasının askılarından tutunuyor,rahat ettiğini söyledi bana
    peace74 ve cocukozgur bunu beğendiler.

b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    ulan alamadım gitti şu mt-07 yi. efkarlıyım...
    hamzarat ve scuba17 bunu beğendiler.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı koray gfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar size birkaç soru sormak istiyorum, eski yazılanları okudum ama yinede bu sorulmuş olabilir şimdiden kusuruma bakmayın ..
    Hayırlısıyla honda cbr 250 r mı sattım şehir içi gidişi yakıtı mükemmeldi ama uzun yolda otobanda çok yetersiz gelmeye başladı vs vs.
    Bu motoru almak istiyorum mükemmel dizayn ve performanss..
    Bugün gittim yamaha bayisine oradaki satıcı abs lisini tavsiye etmedi uzun süre kullanıcam +1 güvenlikli olsun diye absli düşünüyorum ama dediği şu:
    sürekli servise kaza yapanlar geliyor yok frenim tutmuyor diye geliyor abs li alma normal al gibi şeyler söyledi.
    Siz mt 07 kullananlar ne diyorsunuz abs konusuna ?
    kafam allak bullak oldu servise gelen 10 kişiden 6 sı abs li memnun olmayanlar freni tutmayanlar dedi siz ne diyorsunuz bu konuda ??
    Bana göre, satıcı burada "millet ABS'ye güvendiği için kaza yapıyor" gibi birşey söylemey çalışmış sanki.

Onun dışında

ABS'nin kaygan zeminde, ıslak zeminde panik fren anında acemisine ustasına çok ciddi faydası var.
    Ancak kuru zeminde 10 kişiden 9'u frene asılıp ABS ile durmayı bekliyor.
    Aslında yapılması gereken ABS devreye girdiğinde kaçış manevrası yapıp, açık noktadan geçmektir.
    Yani önde bir araba fren yaptığında siz ABS'li diye frene asılıp dümdüz giderek durmayı beklerseniz, ABS olmuş olmamış çok fazla bir fark göremezsiniz. ABS'nin de faydasını görmemiş olursunuz.

Özetle, imkanınız varsa ABS'li alın ama bununla yetinmeyin, ABS'li motosikletin nasıl kullanılacağını öğrenin. Bol bol pratik yapın.
    Vmaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Dikkatimi ceken bir sey sadece sahibinden sitesinde 77 adet mt 07 satisa cikarilmis hepside ikinci el. Motor 2014 model kmlerde 1000 2000 civarinda bu kadar tutulan bir motorun niye hemen cabuk sekilde elden cikariyorlar anlamak mumkun deyil.ilginc !
    İlk kez 4 silindirli xj6 diversion f motorumla sehiricinde 100 kmde 3.7 , 3 .8 lt benzin tukettim. Benim icin bu mutluluk verici . birde egzozdan cikan ses biraz kalinlasti sanki. 15000 km bakimi geldi catti. Bu bakimdan sonra dahada dusecek gibi duruyor yakiti. İlk zamanlar sifir aldigimda motor 7 lt 7.5 lt yakarken , suan 15000 km oldu 3.7 lt .yani yakit yari yariya dusmus durumda.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkatimi ceken bir sey sadece sahibinden sitesinde 77 adet mt 07 satisa cikarilmis hepside ikinci el. Motor 2014 model kmlerde 1000 2000 civarinda bu kadar tutulan bir motorun niye hemen cabuk sekilde elden cikariyorlar anlamak mumkun deyil.ilginc !
    Bilen bilmeyen herkes sekline kanip aliverdi, suratina ruzgarin saplagini yiyip boyunlari kopunca hepsi endurocu oldu ondan satiyolar
    barodi, kara_kule, scuba17 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler