Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hodbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    MT-07 almaya kadar verdikten sonra oturdum, üşenmedim, 210 sayfanın tamamını okudum. Bu kadar mesaj içinde ne yazıkki işime yarayan ya 8 ya 10 mesaj anca çıktı. Yine yurdum insanı ben senden daha uzağa işerim kavgasına tutuşmuş, sanal alemde ego tatmini peşine düşmüş. İsterdim ki aklımdaki sorular cevaplansın, ya da motor hakkında bilmediğim birşeyler öğreneyim.. Neyse kısmet değilmiş.. Yabancı forumlara kaldık yine...
    Sj's, krd ve xawa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egitimi atom karinca Soner hocadan aldim.
    yeri incek tarafinda. bence cok iyi, anlayisli bir hoca.
    kesinlikle tavsiye ederim.
    http://www.atom-karinca.com/

video icin tesekkurler.
    tam da benim durumumu anlatiyorlar sanirim!
    videoya direkt "...YBR125den sonra ALMA...ALMAAA..." diye girdi.

dedikleri dogru olabilir ancak benim hiz amacim yok.
    MT07nin gorunusunu cok begendigim icin almak isterim.
    gucu, hizi cok onemli degil.

her turlu tavsiye, gorus icin tesekkur ederim.

selamlar
    Biliyorum Soner hocayı, tanışamadım ama çok kişi övüyor. Ben de kısa bir süredir motor üstündeyim.

Bu hafta sonu da 07'yi birkez daha sürdüm. Maksadınızın hız (daha doğrusu performans) olmaması güven verici. Zaten Hayabusa bile kullanabilir aklı başında bir insan.

Soru, madem daha fazla güce ihtiyaç hissetmiyorsunuz neden güçlü motor alıyorsunuz. Cevabınız mantıklı aslında, şekil. Buna bişey diyemem ve gayet geçerli bir sebep. Sonuçta çoğunluğumuz motosikleti kişisel zevklerimiz için alıyoruz.

MT07 zaptedilemeyecek bir motor değil. O videoda anlatılmak istenilen şey aletin kapasitesi çok fazla aslında(güç olarak). %100 den nekadar uzak kalırsak okadar sorunsuz geçiniriz, evet. Ama motoru nekadar "yoklayacağınızı" sürmeye başladıktan sonra bile kestiremiyorsunuz. Sadece aklınızın bir kenarında bulunsun, tecrübenize göre biraz fazla güç var o motorda. Ha, şekline ben de hastayım 1-2 seneye alıcam gibi zaten

Alıntı ukiran35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkma bas gaza git. Naçizane önerim sığırları unutma.
    Malum her yer sığır dolu.
    Malum,,, nacizane tavsiyeniz çok mantıklı.
    araltı bunu beğendi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Alıntı Hodbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 almaya kadar verdikten sonra oturdum, üşenmedim, 210 sayfanın tamamını okudum. Bu kadar mesaj içinde ne yazıkki işime yarayan ya 8 ya 10 mesaj anca çıktı. Yine yurdum insanı ben senden daha uzağa işerim kavgasına tutuşmuş, sanal alemde ego tatmini peşine düşmüş. İsterdim ki aklımdaki sorular cevaplansın, ya da motor hakkında bilmediğim birşeyler öğreneyim.. Neyse kısmet değilmiş.. Yabancı forumlara kaldık yine...
    Kusura bakmayın haşmetmaap. Yüce aklınızdaki soruların ne olduğunu bilip cevaplayamadığımız için üzgünüz. Bir daha ki evrim sürecine bekleriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egitimi atom karinca Soner hocadan aldim.
    yeri incek tarafinda. bence cok iyi, anlayisli bir hoca.
    kesinlikle tavsiye ederim.
    http://www.atom-karinca.com/

video icin tesekkurler.
    tam da benim durumumu anlatiyorlar sanirim!
    videoya direkt "...YBR125den sonra ALMA...ALMAAA..." diye girdi.

dedikleri dogru olabilir ancak benim hiz amacim yok.
    MT07nin gorunusunu cok begendigim icin almak isterim.
    gucu, hizi cok onemli degil.

her turlu tavsiye, gorus icin tesekkur ederim.

selamlar
    MT125 veya Inazuma alın o halde? Her ikisi de kullandığınız motodan daha güçlü ve şekil olarak gayet güzel modeller. Canınızdan kıymetli değildir hiç bir mal. Burada "efendim elinize hakim olursanız binersiniz" falan diyenleri de umursamayın. Hepsi boş laf. Nasihat bedava, tecrübe parayladır...

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    deadline kardesim,
    tavsiye icin cok tesekkur ederim.
    evet, MT125'de benim de aklim kalmisti. yeni cikti.
    gorunus olarak MT07den pek de farki yok(benim acemi gozumle )))
    fiyati da yariyariya gibi.
    bakalim hayirlisi.

tekrar tesekkurler.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaslar bu videodakine benzer bir olayı aynen yaşadım. O tampona yapıştığım andaki 1 sn. Sanki 1 dk. gibi geldi. Herkeze kazasız belasız sürüşler. Oküzlerimize daha fazla dikkat edelim.
    1d.41sn. de olay baslıyor.

http://youtube.com/watch?v=SMWrMIIRu2w

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    sor yardımcı olayım...profilime bak belki fikir verir...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Açık söyleyeyim, söylediklerinizin çoğu ile hemfikirim (hemfikirdim).
    Ancak motosiklet piyasaya çıkıp, çoğunlukla gerçek kullanıcılar yazmaya başladığından beri, oldukça doyurucu bilgiler yazılmaya paylaşılmaya başladı.

Böyle konularda yıkıcı değil yapıcı olmaya çalışın. Buyrun taşın altına elinizi siz de koyun. Sorunuzu sorun, katılım gösterin, kararınızı ondan sonra verirsiniz.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    şu 210 sayfadaki gereksiz mesajların en gereksizini attığın için tebrik ederim. böylece sonsuz döngüye sen de dahil oldun.
    seigen, deep_far, tuzsuzdeli ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Madem bukdr sıkayetcısın yıne yıne yurdum.ınsanından muzdarıpsın bıdahakıne dırek yabancıya gıt onların hepsı prof yorumcular zaten hımmına.com
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah

sen beni güldürdün be dostum yaa

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vurun adami yerden yere tabii vurun. Hakli cikardiniz o mesaji. Gene 1 sayfanin tamamini adama cevap vermek icin harcadiniz mesela.

Ben http://www.motorcycle-talk.net/forum/forum9/ burada daha cok takiliyorum ve kesinlikle yabanci forumlar bilgi ve fikir alisverisi hususunda cok daha nazik, bilgili ve yardimsever. "Iyi cok guzel burada ne ariyosun o halde" sorularina simdiden cevap vereyim sorusu olan insanlara kendi bilgim dahilinde yardimci olmaya calisiyorum.

Bu arada Yamahanin orijinal tank bag tour depo ustu cantasini taktirmis olan var mi? Ben dun aldim ama cantanin on kisim uzunlugu depoya yerlestirmeye engel oluyor. Kullanmis olan var mi?
    numan, Syanur ve xawa bunu beğendiler.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana yanlış hatırlamıyorsam 2 çeşit çanta olduğunu söylemişlerdi,bir tanesi biraz büyük geliyormuş ama öbürü tam oluyormuş,sanırım böyük olanı aldınız

o değil de şöyle orta yollu güzel bir egsoz var mı bildiğiniz ?

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar rahatıma düşkün olduğum için motorla uzun yol yapmıyorum. ancak özel bir durum oldu arada eskişehir'e gitmem gerekebilir. istanbul eskişehir arası yorar mı nasıl olur, ne dersiniz?

bir de yakıt tüketimi ne olur acaba? hızlı tren 45 tl. ben de 80 TL falan yakarım diye düşünüyorum. (100 km de 5 lt yakarsak 15 lt. 15 * 5tl 75tl)

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar rahatıma düşkün olduğum için motorla uzun yol yapmıyorum. ancak özel bir durum oldu arada eskişehir'e gitmem gerekebilir. istanbul eskişehir arası yorar mı nasıl olur, ne dersiniz?

bir de yakıt tüketimi ne olur acaba? hızlı tren 45 tl. ben de 80 TL falan yakarım diye düşünüyorum. (100 km de 5 lt yakarsak 15 lt. 15 * 5tl 75tl)
    Eskişehir 300km. Sakin kullanımla 4 saatte gidersiniz. Her bir saatte ya da 100km'de ara verip dinlenin.
    100-120 ortalama hızla yakıt tüketimi 4.0-4.5lt arasında gerçekleşir.
    copycat bunu beğendi.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,şimdi motürümü karbon folyoyla kaplamayı deneyeceğim,umarım güzel birşeyler çıkar meydana

eğer becerebilirsem asıl istediğim kamuflaj kaplama,ama bakalım..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana yanlış hatırlamıyorsam 2 çeşit çanta olduğunu söylemişlerdi,bir tanesi biraz büyük geliyormuş ama öbürü tam oluyormuş,sanırım böyük olanı aldınız

o değil de şöyle orta yollu güzel bir egsoz var mı bildiğiniz ?
    Evet abi buyuk olani aldim ama naptiysam depo ustu ringine oturtamadim cantayi, gosterge giriyor araya cantayi yerlestirmeme izin vermiyor. Yarin cantayi aldigim Kardesler Yamahaya goturup soracagim.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vurun adami yerden yere tabii vurun. Hakli cikardiniz o mesaji. Gene 1 sayfanin tamamini adama cevap vermek icin harcadiniz mesela.

Ben http://www.motorcycle-talk.net/forum/forum9/ burada daha cok takiliyorum ve kesinlikle yabanci forumlar bilgi ve fikir alisverisi hususunda cok daha nazik, bilgili ve yardimsever. "Iyi cok guzel burada ne ariyosun o halde" sorularina simdiden cevap vereyim sorusu olan insanlara kendi bilgim dahilinde yardimci olmaya calisiyorum.

Bu arada Yamahanin orijinal tank bag tour depo ustu cantasini taktirmis olan var mi? Ben dun aldim ama cantanin on kisim uzunlugu depoya yerlestirmeye engel oluyor. Kullanmis olan var mi?
    İyi de burada yazılan bilgiye tu kaka demeden önce biraz aynaya bakması lazım değil mi? Vay efendim değerli vaktinden ayırmış da, 200 küsür sayfa okumuş da aklındaki sorulara yanıt bulamamışmış. Çok ta tiki vakti de aklındaki soru da. Bir de ego yarışmasıymış, bilmem ne. Ülen bu mesajla bahsettiği ne peki? lego mu? Efendi gibi sorsun, bilen yazar. Soru mu sormuş? Birisinin sorusunu mu yanıtlamış bildiğince? Gölge etmesin bok mesajı atmaktan başka bir işe yaramayacaksa.

doziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selam ben hafta sonu Ankara-Kuzuluk git gel yaptım toplamda 630 km yaptım ve 100 TL benzin harcadım... %85 efendi sürüş modunda gittim toplamda gitgel 8 saat sürdü son 2 saati geceydi. Son 1 saatinde de artık totoş inanılmaz ağrıyordu koyacak yer bulamıyordum ama genele bakarsak toplamda 4 kere 20 dakikalık mola verdim, sorunsuz bir yolculuktu. Kulak tıkacıyla rüzgarın verdiği yorgunluğunu azaltıyorsunuz... Varsa sorularınız cevaplayayım

Not: Fuelly.com sitesine 9-10 depodur yazıyorum bu son gezide ortalama 2.7 litre olmuş... Ama motorda ortalama 3.8 litre gösterdi...
    copycat bunu beğendi.

Hodbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Tepki verin diye yazmadım yazdıklarımı. Belki mantıklı düşünürde bundan sonra faydalı paylaşımlarda bulunursunuz diye yazdım ama hakaret içeren tepkiler ne yazık ki biraz ağır olmuş. Forumun amacını anlayamamış burada yazan bir çok kardeşim.
    Bir şirkette yönetici pozisyonundayım, evet vaktim değerli. Okuduğum 210 sayfa boyunca aldığı motorun heyecanıyla diğerlerine hava atmaya çalışan gençlerin saçmalıkları yerine , almaya karar verdiğim motor hakkında bilgi edinmek isterdim, ne yazık ki edinemedim. Bunu da burada dile getirmek inanın ki " Ben 200 yaptım"," 200 ne la ben 220 gördüm" kafasını yaşayan gençlerin bu cümlelerinden daha normal.

Tabi burada başkalarına yardım edebilmek için paylaşımlarda bulunan arkadaşları tenzih ederim. Onlar kusuruma bakmasınlar.

Hadi benim size bir faydam bulunsun. Bugün motoru yan devirmiş bir arkadaşı gördüm serviste. Burada da resmi konulmuş olan motor koruma demirinden takmış motoruna. Evet motorun bloğunu korumuş ancak şasiye monte edilmiş yerleri zayıf olduğundan şaside daha sıkıntı verecek bir hasara yol açmış, bükmüş. Onu gördükten sonra 500 küsür liraya satılan orijinal Yamaha koruma aparatı daha mantıklı geldi bana. En azından aynı yere monte edilen yan sanayi ürünü daha mantıklı olur.

xawa ve Sj's bunu beğendiler.

210 sayfa konuyu okumak için baya işsiz olmak lazım . Şaka bir yana, tek bir konu olduğu için faydalı olmaması veya kişisel yazışmalar içermesi gayet doğal. Hatta örnek verdiğiniz forumlara bakınca mt-07 için alt forum açılmış, ayrı ayrı başlıklar altında onlarca konu açılarak yazılmış, bu sebeple faydalı olduğu söylenebilir.

Yalnız şaside bükülmeye sebep olan koruma takozunun linkini verebilirseniz bir karşılaştırma güzel olur. Yapısı, bağlantısı biçimini görmek işe yarar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler