Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı hkn09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni yaptı bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

mesajımı yanlış anlamışın bahsettiğim bayiler ellerinde motor olmayanlar değil , motor ellerine gelipte motoru 2 haftadır showroom da sergileyip almak istediğimizde satmıyoruz suan demeleri , niye satmıyorsun dediğimizde suan satılık değil sonra satacağız cevabı verdiler. bu olay tekelin sigaraya zamn yapacağı duyulduğunda bakkal amcaların zamdan önce ellerinde olan sigara kartonlarını tezgah altına almalarına benziyor. yani adam eski fiyattan distribitor den alıyor elinde bekletirken zamlanıyor bunu kar sayıp fazla fiyattan geçiriyor ayıp bu yapılan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

dostum yanlısın olmasın 5000 km olmalı . bi motosiklet için 10000 cok uzun km. ben kawasaki kullanıyorum yüksek torklu her 5000 de kitapçık diyor, arkadaş honda 250 kullanıyor onun kitapçıkta 5000 diyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

dostum motorunda rodaj falan kalmamış cok garip olan durum, 200 km ye çıkıyorsun ama rodajda ilk 800km 4000 rpm sınırı var zaten 200km görmen için 9000 rpm çıkmış oluyorsun, bunu tavsiye etmem motunun ömrünü yiyorsun. 800-1600 km ise 6000 rpm max. daha sonrasında tabiki basılır ama ilk 1600 km hayati süreç. sen bilirsin

Rodajda şu devirden yukarı çıkılmaz diye herhangi bir devir sınırlaması yoktur. Hiç bir motorda da böyle birşey olmaz.
    Ktiapçıkta da yazdığı üzere, önemli olan yüksek devirde uzun süre kullanmamaktır.
    Anlık olarak 9000 rpm'lere tabii ki çıkacaksınız.
    Bilakis, rodaj yağı değişmeden önceki dönemde yüksek devirlere ara ara çıkmanız, yüksek devirlere alışma sürecindeki aşınmalar sonucu oluşacak çapakların bir an önce gerçekleşmesini ve rodaj yağı ile dışarı atılmasını sağlar.
    İlk 1600 km'de 6000'in üzerine hiç çıkmamış bir motor ile, ara sıra 9000 görmüş motor arasında, yüksek devire çıkmış olanın lehine bir performans farkı hissedersiniz zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajda "hiç çıkmayın" yazmıyor zaten. Ayrıca "neden üst devirlere çıkılmaması gerektiği" konusunu da açıkladım. Rodaj yağı denen yağ biyokimyasal bir yağ ve diğer sentetik yağlar gibi yüksek sıcaklıklarda yağlama özelliğini koruyamıyor. Motosiklete rodaj esnasında hararet yaptırmadıkça kademeli olarak gaz açılmasında sakınca olmaz.

Bu söylediklerimi tek bir kaynaktan değil, bir çok kaynaktan aldığım bilgilerden öğrendim ve endişe edilecek bir şey yok

Bakım aralığı konusunda, ben yüksek devir çeviren herhangi bir motosikletin yağının 5000 Km'den fazla yağlama yapabileceğini düşünmüyorum.

Buna rağmen sevgili Honda, Yamaha vs. gibi markalar, motosikletlerin kullanım kılavuzunda "yağ bakımı aralığını" da 9000-10000 Km olarak belirtiyor.

Yanlış olsa da kitapçığa uyan birinin motosikletinin zarar görmesi durumunda kullanıcının hiçbir sorumluluğu yoktur. Ancak "ben bayilerle uğraşamam" diyen arkadaşlar, lütfen motosikletlerinizin yağını 4500-5000 Km'de bir değiştirin

Yağların performanslarını küçümsemeyin. Kitapçık 9-10 bin diyorsa, problem yoktur. Hele ki tam sentetik yağların ömürleri, yarı sentetik yağlara oranla çok çok daha yüksektir.

Ancak bir defaya mahsus, 1000km'den sonraki ilk yağ değişimini beklemeden (rodaj süreci azalarak devam etmiş olduğundan) 5-6 binde yağı değiştirmenin faydası olacaktır, ancak sonraki bakımlarda kitapçık 9-10 diyorsa, paranızı sokağa atmayın derim ben.
    xismailaydin ve izmirian bunu beğendiler.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

ALLAH kaza bela vermesin ....

Sonunda bizde kavuştuk motorumuza, zam artışından dolayı bekleyen arkadaşlara çok üzüldüm nasıl işdir anlamıyorum, motor yok ortada zamyapıyorlar helal olsun YAMAHA.....
    izmirian bunu beğendi.

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı mt07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaşım 34, ikametim ve plakam Ankara, mt 07 trafik sigortasını ergo dan 85 tl ye yaptırdım. Bu çok iyi bi fiyat değil mi? Bi yanlışlık mı oldu acaba diye düşünüyorum.
    çok şanslısınız, yaşım 29 ikamet istanbul, axa sigortadan 350TL ye yaptırdım malesef.

Motosikleti
    MT 07
    Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinizde bu şekilde yazılı bir metin olmadığı durumlarda da bayiler maliyeye hangi hizmet karşılığı para aldıklarını açıklamak zorundadırlar... sonuçta muhasebe kayıtları diye bişey var ülkede... siz hangi amaçla verdiğinizi söylerseniz tüketici mahkemesi sizi dinler ve o günün fiyatından bedel belirler... yani 17900 1 tl bile vermiş olsanız haklısınızdır...

Bana kaporo makbuzu olarak "Emanet Tahsilat Makbuzu " verdiler. Bu işleri bilmediğimden soruyorum.Aynı anlama mı geliyor _? Makbuzun üzerinde Sayın Atakan (MT 07 ) den yalnız 500 tl yazıyor tarih kaşe ve imza var. Bu makbuzun içeriği, eski fiyattan almam için yeterlimidir _?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuna motor benden kapora almamıştı, zam gelebilir ve biz de size kapora verdiğinizdeki fiyattan satamayabiliriz diye.Çünkü zam bize de geliyor söz verdiğimiz fiyattan satarsak biz de zarar ederiz dediler ve kaporayı biz alımı yaptıktan sonra alırız diyip listeye eklediler. Demek ki bu kapora mevzuu bayinin karakterine kalmış. Kapora alıp fiyat değiştirmek çok yanlış, bence şikayet edilmeli.
    Tuna motora Nisan başıda sipariş için gittim. Gayet rahat bi şekilde kapora aldılar :D

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    @tussuzdeli tam benim kafadasın abi

Yağ konusunda verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

Ancak ben kıçı kırık Cbr250'de bir kere 5000 civarı bakım yaptım, eski yağ simsiyah su gibi olmuştu. Ki kullandığım yağ da 10/40 Ipone Yarı Sentetik'ti.

Sakin kullanımda aynı şey olmayabilir ancak benim gibi yüksek devirde kullanan kişilerin yağ konusunda daha dikkatli olmalarını tavsiye ederim.
    tuzsuzdeli bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı Cry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...WR.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...6A.jpg</a></a>

ALLAH kaza bela vermesin ....

Sonunda bizde kavuştuk motorumuza, zam artışından dolayı bekleyen arkadaşlara çok üzüldüm nasıl işdir anlamıyorum, motor yok ortada zamyapıyorlar helal olsun YAMAHA.....
    benden başka beyaz alan biri çıktı sonunda neyse başkası beyaz almasın da biraz orjinalitemiz olsun
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de beyaz var

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benden başka beyaz alan biri çıktı sonunda neyse başkası beyaz almasın da biraz orjinalitemiz olsun
    ben de beyazım

merman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X max İron max
    arkadaşlar Türkiye distribütörünün telefonunu bulamadım elinde olan varsa paylaşabilir mi?

Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Alıntı merman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar Türkiye distribütörünün telefonunu bulamadım elinde olan varsa paylaşabilir mi?
    0216 561 86 10

Mr.Kowalski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla o belgeden bende de var ama zam gelirse etkileneceğimizi söylemişti eleman..

neyse motor gelince görücez artık..

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    selamun aleyküm arkadaşlar benim size bir sorum olacak. Motorun kontağını ilk çevirdiğinizde bi enjeksiyon zivilemesi olurya zivvv diye, o zivileme bitmeden kontağa basılırsa motora bir zararı olurmu?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Dün Tekirdağ Yamaha ya gittiğimde sandıkları açıyolardı yamaha yetkilileri falan gelmiş bi japon adam vardı fuar videolarında da görmüştüm aynı adamı neyse bugun MT07 blue race lerden biri hemen satılmış bu sitede takılan biri değil herhalde tahmin ettiğimden daha ufak tefek bi motormuş bu 07 ler ama gerçekten bi harika:D imkanlar el versede keşke bende alabilsem . alanlara hayırlı olsun

Kosovalī - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Ne zaman siparis vermistiniz ve hangi fiyattan alicaksiniz tesekkur edrim hayirli olsun

Motosikleti
    X max İron max
    Alıntı ajemix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0216 561 86 10
    Sağol bir arayalım bakalım.

Kosovalī - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS Race Blue
    Alıntı armağan** adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar suan cok sevincliyim motorum gelmis telefon ettiler dadasmotordan pazartesi almaya gidicem hayirlisi ile, insallah sizide biran once ararlar
    Ne zaman siparis vermistiniz borde hangi fiyattan aldiniz hayirli olsun

Motosikleti
    X max İron max
    Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok şanslısınız, yaşım 29 ikamet istanbul, axa sigortadan 350TL ye yaptırdım malesef.
    Ben de sigortacıma sordum. 80-90 arası dedi. Benim diger motordan indirimim olacak 45tl gibi bir bedel çıkarmış

armağan** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt-07 racing red
    Teşekkür ederim. 13 mart ta siparis vermistim sanirim eski fiyattan aldim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Alıntı Kosovalī adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman siparis vermistiniz borde hangi fiyattan aldiniz hayirli olsun
    Kosovalī bunu beğendi.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm arkadaşlar benim size bir sorum olacak. Motorun kontağını ilk çevirdiğinizde bi enjeksiyon zivilemesi olurya zivvv diye, o zivileme bitmeden kontağa basılırsa motora bir zararı olurmu?
    Arkadaşım merhaba..O ses kesilmeden basma marşa..makine kendini check ediyor o anda..hem de dediğin gibi ateşlemeye hazır hale getiriyor..işlemini tamamlasın öyle çalıştır..hani arada bir erken basarsın bişey olmaz ama elektronik makineler artık..bakarsın bi yakar arıza ışığını..uğraş dur ondan sonra..
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

Alıntı izmirian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cbr 250 nin ilk zamankarini hatirliyorum millet haziran temmuzda hala motor bekliyordu. İlk sene malesef boyle tedarik sikintisi yasiyor sirketler. Yamaha ve honda buyuk sirketler oldugu icin elbette beklentilerimiz de yuksek oluyor . Aslinda temelde tr de alim gucumuz biraz daha guclu olsa da genel olarak japonlarin pazari daha yuksek(cinliler japonun 2 kati) olsa bu markalarin tr ye bakisi ve motor tedarik stratejileri de farkli olur. Yabanci forumlarda goruyoruz zira hic sikinti yok. Hatta her bayi de test motoru var hem 09 hem 07

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Muhtemelen bugun 950 km civarina gelecegim 1000 bakimi icin 50 km erjen girsem sorun olur mu acaba ??? Bir de bu izmoto ya hic guvenmiyorum servisi nasildir acaba izmir de kullanan var mi izmotoyu ?
    Motor ile gelen kitapçıkta tüm yetkili satış ve servis noktaları adres ve telefonları var. İzmir'de 2 tane daha yetkili servis gözüküyor. Servisler konusunda benim de bir malumatım yok, yalnız babam yakında 1000 km devirir (baba oğul yazıldık, onunki önce geldi, onun tecrübesini buradan paylaşırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler