Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasa mt09 ların hepsi haşat�� yeni kasalarında fiyatı çok yüksek almışken bence mt09 al tekrar 07 alma. İşletme maliyetleri birebir aynı sadece ilk alırken zorlar
    hocam bütçem çıkmıyor o kadar. MT09'lar da inanılmaz yükselmiş. Satıp aynı motoru almak için elden borç alıyorum arkadaşlardan :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bütçem çıkmıyor o kadar. MT09'lar da inanılmaz yükselmiş. Satıp aynı motoru almak için elden borç alıyorum arkadaşlardan :S
    al satçı değil de biniciysen bu zamanda sorunsuz aracını satmak delilik tekrar almaya karar verdiğin zaman sorunsuz sattığın aracın sorunlusunu aynı fiyata alamıyorsun piyasa sürekli yükseliyor. geçen sene 70 civarına aldığım arabamın piyasası şuan 120'ye dayanmış.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al satçı değil de biniciysen bu zamanda sorunsuz aracını satmak delilik tekrar almaya karar verdiğin zaman sorunsuz sattığın aracın sorunlusunu aynı fiyata alamıyorsun piyasa sürekli yükseliyor. geçen sene 70 civarına aldığım arabamın piyasası şuan 120'ye dayanmış.
    al satçı değiliz maalsef sadece MT07'den MT09, CBR600 yada R6'e geçiş düşündüm ama fiyatlar o kadar arttı ki bari MT07 alayım dedim onun içinde 3000 fark vereceğim maalsef

Motosikleti
    MT-07
    Xj6 kovala. En azından 4 silindir. Mt-07 die kendini parçalamaya gerek yok. Hea ben seviyorum mt-07’yi ama 5 sene hayalini kurduğum die aldım motoru. Düşük tork die gözünde de korku oluşturmasın.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    mt07 çok kullanmadım ancak amortisörlere 10.000 tl kadar yatırım yapılmayacaksa motosikleti tehlikeli buluyorum yurt içi ve yurt dışı forumlarında okuduğum kullanıcı yorumlarına dayanarak.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07 çok kullanmadım ancak amortisörlere 10.000 tl kadar yatırım yapılmayacaksa motosikleti tehlikeli buluyorum yurt içi ve yurt dışı forumlarında okuduğum kullanıcı yorumlarına dayanarak.
    Bende 2018’i var ve amortisörlerinden memnunum.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Uzun uğraşlar sonucu gidip Muğla'dan alıp geldik. Çok şükür sıkıntısı yok tertemiz alet. Kullandıkça da birşeyi çıkmazsa aldığımıza değdi denilebilir. MT nin görüntüsü ve rengi hoşuma gidiyor o yüzden tercih ediyorum. Yoksa XJ& da güzel alet ama MT daha çok hoşuma gidiyor.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Arkadaşlar bişey soracaktım. Motorumu çalıştırdığım da ekrana yazılar ve ışık geliyor. Arada sırada ışık duruyor yazılar gidiyor yani ne devri ne km hiç birşeyi göremiyorum. Konu hakkın da yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    night flow kullanan arkadaşlar jantları neyle temizliyorsunuz ? ucuz yollu jant temizleme lastik parlatıcı set vs aldım ama yağ sıçradıysa hepsi yalan oluyor sadece canın çıkıyor.würth genel temizleme spreyi olarak geçiyor önceden zincir temizlerim balata disk vs temizlerim diye almıştım.janttaki pislikleri çok güzel anında çıkartıyor ama zararı olurmu olmazmı bilemedim.boyası vs çıkmadı zaten 1 2 kere kullandım ama sorun olmaz heralde ??

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Merhabalar,ben de dün 2018 model bir mt 07 aldım.Ön cam ve egzoz hakkında sorum olucak,ön cam tavsiye eder misiniz uzun yol için kullanışlı mıdır?Akrapovic dışında egzoz kullananlar kullandıkları egzoz hakkında yorum yapabilir mi?Akrapovice param yetmiyor maalesef.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,ben de dün 2018 model bir mt 07 aldım.Ön cam ve egzoz hakkında sorum olucak,ön cam tavsiye eder misiniz uzun yol için kullanışlı mıdır?Akrapovic dışında egzoz kullananlar kullandıkları egzoz hakkında yorum yapabilir mi?Akrapovice param yetmiyor maalesef.
    Ferik egzoz takılı. Ortalığı yırtıyor. Susturucu üstüne susturucu takılı ama nafile. Orjinal egzozu kestirmeden full headerslı takacaksak ve polislere çarpılmayı göze alacaksan tak. Yoksa hiç bulaşma ve orjinal egzozu şakın kestirme.

Ben gp-kompozitten orjinal Yamaha camının fümesini bulmuştum. Sitelerine update etmişler. Ben memnunum camdan. Fakat cam takınca rüzgar maalesef kafana yönelecek. Bunun bilincinde olman dileğiyle.

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Teşekkürler hocam cevap için en iyisi canlı duymadan almamak sanırım.

Motosikleti
    MT-07
    Motora otomatik zincir yağlama takasım var. Taktıran oldu mu? Şu zincir derdi beni germeye başladı çünkü.

Motosikleti
    MT-07
    Orjinal egzozu geri takacağım. Bu çividen-19 ile #evdekal açık hedef haline getiriyor motoru.

Headers’ı sökmek için 13, sensör için 17 anahtar lazım ama egzozun katalizörünü motora sabitleyen yere kaç anahtar lazım? Bilen var mı? Birde cırcır yok die headers’i 13 kombine ile söküp takmaya çalışacağım ne yazıkki...

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Arkadaşlar selam, benim motorum 7.500 km oldu. Malum çıkamıyoruz yıllık bakımını evde yapmayı planlıyorum, zincir,yağ değişimi ok. Bunlar dışında kontrol edilmesi gereken noktalar var mıdır ? Bu arada motorum 2017 ama 2019 çıkışlı,yani sonuçta 3.senesi akü vs. problem çıkartır mı ? Beni yönlendirebileceğiniz konu başlığı veya youtube videosu varsa çok makbule geçer. Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Gromzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, benim motorum 7.500 km oldu. Malum çıkamıyoruz yıllık bakımını evde yapmayı planlıyorum, zincir,yağ değişimi ok. Bunlar dışında kontrol edilmesi gereken noktalar var mıdır ? Bu arada motorum 2017 ama 2019 çıkışlı,yani sonuçta 3.senesi akü vs. problem çıkartır mı ? Beni yönlendirebileceğiniz konu başlığı veya youtube videosu varsa çok makbule geçer. Teşekkürler.
    youtube da videoları var diye biliyorum türkçe olarak bakım videolarını bulabilirsiniz.7500 de km olarak değil ama yıl olarak sanırım bakım yapıcaksınız.o zaman yağ ve yağfiltresi değiştirmek yeterli olur muhtemelen ara bakım gibi olucak.alet edevat yoksa el yatkınlığınız vs yoksa o işe hiç girmeyin diyorum

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    MT 07 naked bir model, genellikle şehir içi kullanım için uygun diye biliyoruz, uzun yola giden, uzun tur yapan var mı aramızda, tur camı ve kuyruk çantası ile tur yapılabilir mi, sele oturuş pozisyonu, gidon, uzun yol için rahatsızlık veriyor mu, bunları sormamın sebebi, yüksek model abs’li 600cc üzeri makinelerin içinde fiyatı cazip bir makine, kıyaslamak yanlış olur apayrı motosikletler ama her yola gelen aynı motor bloğuna sahip bir tenere700 bugün 85 bin tl aralarında 25 bintl fark var, ekonomik nedenlerden ötürü MT07 cazip geliyor ama kullanıcı yorumları önemli, uzun yolda zorlayacaksa bir manası kalmıyor, uzun yoldan kastım günde 300-500km arası, bu modelin kullanıcıları yorum yaparsa sevinirim.

Motosikleti
    Fazer
    Bir dönem kullandım 300-500 km yol yapılır . Fazlası da yapılır ama konfor zayıflayabilir.Tur camı takmadım ancak rüzgar alıyorsunuz,motosiklet boyut olarak küçük gelmişti bana. Fazer 800 abs düşünmez misiniz , bence daha konforlu tercih olur.
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    ideal degil tabi ama yapılır neden yapılmasin. Ben mt 07 ile dinlenerek 1 gunde 550 km kadar yol yaptim. Bunun son 100 km si otobanda yuksek hizda gecti. (mt07 icin yüksek 150 km/h civari) Bu son kismi saymazsak idare eder. Orta boylu bir cam ruzgari gogsunuzden omuz hizasina yonlendirecektir bunun biraz yardımı oluyor acikcasi.
    İsin guvenlik kismina gelince gercekten biraz fazladan beygir gucu ve tork elinizin ayarini bilirseniz cogu yerde hayat kurtariyor.

He uzun yol icin tavsiye eder misin diye sorarsaniz, benim motoru satma sebebim de bu 550 km lik gezi :D
    joshua bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 07 naked bir model, genellikle şehir içi kullanım için uygun diye biliyoruz, uzun yola giden, uzun tur yapan var mı aramızda, tur camı ve kuyruk çantası ile tur yapılabilir mi, sele oturuş pozisyonu, gidon, uzun yol için rahatsızlık veriyor mu, bunları sormamın sebebi, yüksek model abs’li 600cc üzeri makinelerin içinde fiyatı cazip bir makine, kıyaslamak yanlış olur apayrı motosikletler ama her yola gelen aynı motor bloğuna sahip bir tenere700 bugün 85 bin tl aralarında 25 bintl fark var, ekonomik nedenlerden ötürü MT07 cazip geliyor ama kullanıcı yorumları önemli, uzun yolda zorlayacaksa bir manası kalmıyor, uzun yoldan kastım günde 300-500km arası, bu modelin kullanıcıları yorum yaparsa sevinirim.
    Motosikletin kafa kısmı çok hafif, bu nedenle arka çanta küçük boyutlarda olması ve aşırı yüklenmemesi şartı ile kullanılabilir. Lakin(benim yaptığım gibi) arka çantayı büyük tutup yükler, bir de yan çantaları eklerseniz kırmızı ışıkta kalkışta artçınızla tekere gelmeden kalkmak için çaba sarfetmek şart oluyor. Yüksek hızlarda genellikle sorun yaşatmasa da tam yüklü iken 160km/h üzerine çıkmamayı önerebilirim. Sorun çıkartmıyor ancak ağırlığın ciddi şekilde arkaya kayması ön teker baskı kuvvetini azaltacaktır. Normal seyir halinde sıkıntı olmasa da acil durum senaryolarında risk demek. Bu nedenle küçük bir arka çanta tamam ama yan çantalarla birlikte yüklenirse motor gücü + hafif ön tasarım + gaz kontrolü konuları akılda olmalı.

MT-07 ile gün içinde tek mola vererek yaklaşık 800km yol yapıp eve geri döndüğümde yorgun hissettiriyor. Bu yorgunluk kesinlikle motosikletten değil, yolun kendisinden kaynaklanıyor. 300-400 km yolda ise hiç sorun yaşatmıyor. Motosikletin kullanımı, oturuş pozisyonu, selesi oldukça rahat. Düşük devir aralığının ve titreşimsizliğin konforu da motosikletin orjinal susturucusu ile yeterince sessiz oluşuyla birleşince kafa da şişirmiyor.

Uzun yol için ise mutlaka orta boy veya sırıtmaz derseniz belki de biraz daha büyük boy bir tur camı öneririm. Ben orta boy bir tane kullanıyorum, GP Kompozit marka ve sorun yaşamadım. Lastikleri CAPRA SP idi doğru hatırlıyorsam ve memnunum. Diğer MT07' deki lastiklerden daha iyi diyebilirim.

Bir Tenere700 ile daha rahat edebilirsiniz. Aradaki önemli farkları:
    *Arka çatal birkaç cm daha uzundur. Böylelikle daha stabil ve konforlu sürüş sağlar, sürüş dinamiği bir nebze daha konforludur.
    *Kafa kısmındaki grenaj ve ağırlık motosiklet stabilitesini arttırıyor, uzun yol için bir tık daha iyi olmasına neden oluyor.
    *Yine kafa kısmındaki grenaj ve ön cam sayesinde rüzgar etkisi düşüyor, uzun yol için daha konforlu bir araç haline geliyor.
    *Yerden yüksekliği de doğru hatırlıyor isem biraz daha fazla. Böylelikle kamp ve geziler için daha uygun olabiliyor.
    *Sele tek parça ve biraz daha konforlu. Yine uzun yolculuklar için avantaj.

Fakat bunlar, bence çok aşırı büyük farklar değil. Tek başınıza kullanacak ve ağır yüklerle seyahat etmeyecekseniz MT-07 işinizi kolaylıkla görecek harika bir alternatiftir. Tavsiye ederim.
    joshua bunu beğendi.
    ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler