Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün nihayet storm um servisten cıktı
    Size bu motorlar hakkında birkac öneri söyleyim.
    Uzun yolda giderken uzun sure tam gaz yapmayın her 50 km de bir ara verin.
    Ben Zonguldak - Istanbul arası sadece yakıt almak icin durmuştum (400 km)
    Motorun son zamandaki anormalliklerinin sebebinin subaplardan kaynaklandıgını öğrendik. Uzun mesafe ara vermeden kullanınca subapları yanıyor.. Buda cekis dusuklugu yaratiyor.

Bu arada egzoz 4 ayda 3. kez değişdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    as t1
    kardeş sen neyaptın yahu 400km hiç durmadan gidilirmi en az 100km de birkere dinlendir yoksa dediğingibi şişer çekişten düşer contaları yakar hepsini yapar egzost işi biraz şans işi galiba benim t1 in 3 kere değişti son değiştirdiğim iyimişti 1 seneye yaklaştı daha bozulmadı keyifli sürüşler.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Abı ben sıze bulustugumuzda da dedıım nıye bsaıyorsunuz ben basmam yapmayın etmeyın dedım dınleyen yok kardesım bu motorlar uzun sure sıkıstırarak kullanmaya gelmıyor ıste.Gıderken de Abal ın motor yag kacırmıstı basmaktan bu motorlarla en guzelı 75 - 80 gıtmek bellı aralıklarla dıınlendırmek haaa yo ben o hızlarla uzun yol gıdemem ılla 100 gıdecem dersen en sonunda alırsın kucagına motoru
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    as t1
    doğru söyledin kardeşim motoru alırsın kucağına yahu uzun yolagitmeninde bir usulüvardır

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin yahu ben düzce boluya giderken bi problem yaşamadım.. gelirken yol kalabalıklaştı istanbula yaklaştıkça.. kamyonlar doldurdu yolu.. bide yokuş yukarı falan arkadan vızır vızır arabalar geliyor.. bizde çareyi basmakta bulduk..kamyon yokuş yukarı 20-40 km ye düşüyor yokuş aşşağı seni geçiyor.. işte durum bundan ibaret.. biz yoksa zaten 80-90 km yi aşmadık normalde.. bu arada istanbula gelmedinmi sen hala.. bu arada benimde motorun yakıtı düzeldi maşallah.. geçen ibreye göre bi ölçüm yaptım abimle gezmiştik ve 70 km yapmıştık iki kişi 5 ytl lik benzin yaktı.. bunu hesaplayınca 0.07 kuruş çıkıyor km başına.. maşallah maşallah Allah nazardan saklasın.. ama gaza asılınca yine eski yakıta dönüyor..birde püskürtme memesi çok fark etti.. eksoz patlatmalarıda azalttı.. patlamanın sebebi benzini yakamaması işte.. fazla benzin püskürtmesi.. mantıkende biraz azaldığını hissettim.. birde o ölçümü yaparken e-5 te ilk defa tek kişi yapamadığım hızı yaptım iki kişi olarak haliç köprüsüne doğru inerken 117 bastı şaşırdım kaldım.. aynı yoldan tek kişi gelirken 105 110u geçmiyordu. heralde biraz rüzgar farkı falan olsa gerek..
    KIRMIZI BOĞA..

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    ne 110 u beyler ne diyonuz siz ALLAH aşkına ???!!!!!!:pr:

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 110 u beyler ne diyonuz siz ALLAH aşkına ???!!!!!!:pr:
    sen ne diyorsun üstad... şu mubarek ramazan ayında yalan borcumuzmu var sana... geçmiş sayfaları okusana.. motorun ulaşmadığı bi süratmiki şaşırıyorsun..
    KIRMIZI BOĞA..

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    HEm 125 kg hem 12 lik lastikler hemde 110 km 100 km basıyo öyle mi? 9,5 beygirlik motor...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet öyle yahu sen araştırma yapmadan neden bunları yazıyorsunki.. aksi bişeymi iddia ediyorsun. belki motorların ibresi fazla gösterir.. belki doğru gösterir.. burda herkes gördüğünü yazıyor..mondıal 150 zc de kaç görüyorsun neden böyle şaşırmış gibi bi halin var anlamadım bir türlü..
    KIRMIZI BOĞA..

eheh
    Benim azım acık kaldıgı durum ne oldu biliyor musun
    Ben 95 kiloyum artcım 90 kilo
    hafif rampa aşağı 120 gördüm

Zaten kafam attı bu hafta veriyorum motoru.
    Burgman araştırıyorum piyasalar biraz daha durulsun bakıcaz
    nitrious81; Sizin orda satılık bir tane var.. şu linkde Sana yakınsa araştırabilir misin?

Hatta herifle bir pazarlık at 6500-7000 civarı piyasası..

Motosikleti
    Octavia
    Valla bakardım Death ama yarın Ben ıstanbula gıdıyorum ama ısım olrakta tanımıyorum ama temız bır seye benzıyo fıyatıda uygun takasda kabul edıyo senın motorun uzerınede kabul ederse ver bısıler bence hayrını gor derım.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Benim motorumu alcak kişiyle anlaştım.
    Çarşamba günü gelcek..
    Döneklik etmek olmaz.
    Zaten suan üstünü nakit vercek durumumda yok
    Para biriktirmem gerek.. Nisana ancak..

Bu arada nitrious81;
    Bak bakalım buraya hoş olmuş bu

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorumu alcak kişiyle anlaştım.
    Çarşamba günü gelcek..
    Döneklik etmek olmaz.
    Zaten suan üstünü nakit vercek durumumda yok
    Para biriktirmem gerek.. Nisana ancak..

Bu arada nitrious81;
    Bak bakalım buraya hoş olmuş bu
    süperolmuş death eline sağlık.. inşallah hayalindeki motora kavuşman dileğiyle.. bende işi bıraktım bu ara.. bi yandan sevinçli bi yandan hüzünlüyüm.. sevinçli yanım o sıkıntı stres dolu işten kurtuluyorum inşallah.. daha iyi iş fırsatları çıktı önüme ama bu seferde askeriyeyi bi arayayım dedim.. tecil sürem dolmuşş. buda demek oluyor vatani görev bizi bekliyor..

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bakardım Death ama yarın Ben ıstanbula gıdıyorum ama ısım olrakta tanımıyorum ama temız bır seye benzıyo fıyatıda uygun takasda kabul edıyo senın motorun uzerınede kabul ederse ver bısıler bence hayrını gor derım.
    bilgin istanbulda görüşürüz inşallah.. haberleşiriz..
    KIRMIZI BOĞA..

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu seferde askeriyeyi bi arayayım dedim.. tecil sürem dolmuşş. buda demek oluyor vatani görev bizi bekliyor..
    yahu sen daha askerliğini yapmadın mı?
    bırak işi gücü git askere çıkar aradan
    belki komutanın motosiklet şoförü olursun

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu sen daha askerliğini yapmadın mı?
    bırak işi gücü git askere çıkar aradan
    belki komutanın motosiklet şoförü olursun
    yok yahu tecilliydi okul mokul işleri işte.. işten çıkamadım yahu bırakmıyorlar.. askere gidene kadar çalış falan bi sürü yalakalık..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    OOOoOO Ahmet eeee aranan adam olmak kolay degıl bulmuslar senın gıbı calıskan durust ınsanı bırakmak ıstemıyorlar ıste neyseeee

Bende IStanbuldayım Ahmet sıte hergun Besıktasta yım ana vatanıma dondum tam Beşiktaş Çarşı ( BJK ) dayım.Valla hafta ıcı hergun 2 den 6 ya kadar burdayım ıste ondan sonra da eve gıdıyorum malum yapaccak bısı yok daha bılmıyos ISt ı bı cozeyımde bırasz

Olm ne askerı la senınde acuık ogretım vardı ya ne oldu o devam etmıyorumusun ??? Neyse bende ders baslıcak bırazdan burda bıle MT ye gırıyorum laaa

Neyse gorusuruz Ahmet bı ara tamam Hadı kendıne ıyı bak.

Dıger arkadaslarada slm.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    beşiktaşdamısın iyi ya görüşürüz bi akşam.. biz geliriz oraya..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    AS 150T 19A
    herkese selam.................

arkadaşlar ben de t 19 almak istiyorum ama sizin yazdığınız mailleri okuyunca kafam takıldı frenleriyle km resi bu motoru tavsiye edermisiniz şimdiden teş ederim :D

Motosikleti
    Octavia
    Sen sadece bas tarafları okumussun bellı sen sondan gerıyo dogru bı gıt ıstersen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler