Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı erdincpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar ben baktım ettim buldum motor satan bi yer kadıköy ziberbeyde damla otomotiv var kredi kartına 12 ay taksitle veriyo vadesiz plaka ruhsat dahil 2 300 ytl senette yapıyo 500 ytl peşin veriyosun 15 ay vadeli 2 500 ytlş ye geliyoo kararımı verdim alıcam. bide kanuniyle asyayı karşılaştırdım arada fasrk yok aynı ikiside o yüzden bence kanuni ve asya diye ayrım yapmaya gerek yok ikisinede oturdum baktım o yüzden asyadan alıcam fiyat daha uygun ama bazı yerlerinde montaj hatası var onlara dikkat etmek gerekiyo. ehliyet kursuna gittik kuzenimle aralık sonunda ehliyet cebinde olur dediler ehliyeti de degiştirelim dedik eskide b sınıufı ehliyetlet zaten (: ehliyette 315 ytl yi buluyo allah yardımcımız olsun şimdi ödeme konusunu düşünüyorum hangisini seçicez bilmiyorum
    Hadi hayırlısı olsun... ilk zamanlar sorun çıkarır belki ama serviste hallettirebilirsin.. motoru rayına oturtana kadar biraz zaman gerekir.. rodajını çok iyi yapmalısın.. birde kanuni ile asya motor görünüşte aynı.. sistemde değişiklikler var.. üzerine binmeden ziyade biraz sürünce anlarsın.. ama asya motora da epey binip tecrübeli olduktan sonra anlaşılıyor fark..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk zamanlar sorun çıkarır belki ama serviste hallettirebilirsin.. motoru rayına oturtana kadar biraz zaman gerekir..
    Nasıl bir raysa bu
    Benim 5500 km oldu halen girmedi
    Kafam attı dün motoru kaldırdım
    binmicem artık

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet arkadaşlar eski karbüratörü püskürtme memesini değiştirerek tekrar taktık.. eski haline geldi çok şükür.. jiglesinide değiştik.. çalışmasıda düzeldi. inşallah başka sorun çıkmaz.. memesinide orjinalinden çıkanı taktık.. inşallah yakıtta düzelir...

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir raysa bu
    Benim 5500 km oldu halen girmedi
    Kafam attı dün motoru kaldırdım
    binmicem artık
    valla dediğim gibi ben servise gittiğim sürece motor gittikce afallamaya başlamıştı. srevisi bıraktım motor kendine geldi.. Halledilmeyecek sorun yok..inşallah senin için hayırlısı olur...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    şu an presto texas hs 200 gs
    abi bu motorun yakıtı ne kadar bi bilginiz varmı,birde arıza olayı nasıl çıkardığı en büyük arıza ne

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar bizim motorların 250 cc si buyrun..

http://www.cnmotorcycle.com/showprod...?id=139&cid=41

Alıntı wolfowids adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu motorun yakıtı ne kadar bi bilginiz varmı,birde arıza olayı nasıl çıkardığı en büyük arıza ne
    bu motorun yakıtı normalde 0.08 kuruş km de ama motora göre ve kişiye göre bu 0.14 kuruşa kadar çıkıyor.. arıza derken en büyüğü küçüğü yok kullanıma göre motorun ne arıza vericeğini nerden bileceksin.. kul yapısı bunlar.. benim karbüratör değişmişti..yapılmayacak bi arızası yok..

bu nasıl.. bunlar çinde üretilen bizimkinin kankaları...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    şu an presto texas hs 200 gs
    oo çok güzelmiş ya ama mondial 150 zc nin daha çok abisi gibi sanki....

Bende aynen oraya ayna koymayı düşündüm de bulamadım

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    150 zc modeli de var ben sadece bunları koydum 150 zc nin sadece eksozu aynı başka bi yereini benzetemedim üstad..daha çook model var hatta daha önceki araştımalarımızda bunun şekil olarak birazda büyükçe olanını görümüştük geçmiş sayfalarda mevcut..

buda bizimkinin dayı oğlu

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynen oraya ayna koymayı düşündüm de bulamadım
    çelik motorun martian modeli bizimkine benzeyen modelinin aynaları orda ondan alabilirisin..

bunlarda bizimkinin amcaları oluyo galiba

bunlar 250cc
    KIRMIZI BOĞA..

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    abal kardeş

bence artık yakıt sorununu kafana takma demekki bizim (ikimizin) motorların oluruda buymuş

uzun yolda 10 kuruş yakıyorsa sorun yok zaten demekki bizim motorlarda gerektiği zaman az yakabiliyormuş. Şehir içi tüketimide sineye çekecez artık 14-15 kuruşla falan. Gideceğimiz yere dolmuşla taksiyle otobüsle falan gidecek olsak bizim tüketim devede kulak kalır.

Bu arada gezinize veya gezilerinize katılamıyorum çünkü Adana da yaşıyorum bu teknik olarak mümkün değil Ama sizi sürekli takip ediyorum merak etmeyin

Gördüğüm kadarıyla kimsenin motorlarıyla önemli derecede bir sorunu yok, herkes verdiği paraya göre hizmet alıyor motorundan, benim en son eksozun motorla birleşen kısmında vida ve conta gevşemesi olmuştu traktör gibi ses çıkarıyordu, sandımki eksoz komple değişecek, servise gittim contayı değiştirip vidalarını sıktılar ve sorun düzeldi, basitmiş yani olay.

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    arkadaşlar motorun fiyatı 1800 ytl artı ruhsat plaka 2000 ytl duyrulur
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı erdincpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun fiyatı 1800 ytl artı ruhsat plaka 2000 ytl duyrulur
    tamam o zaman hiç kaçırma bence..

titanic dediğin gibi öyle malesef..... yahu ben seni istanbulda biliyodum. Neyse gezi topiğimizi gördün dimi.. motorlar diğer motorlara göre gerçekten sağlam.. bunu ustada diyor.. senin o eksoz sorunu çok önce bizede olmuştu vidası gevşiyor çıkıyor.. aynı sorun kanunidede gezi sırasında olmuştu bi vida uydurduk..
    KIRMIZI BOĞA..

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    alıcamda para olayını çözmek durumundayımayarlama ypıyorum inşlh alıcam
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    inşallah ayarlarsın senin için hayırlısı olur...
    KIRMIZI BOĞA..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    abal kardeş bu 250 cc lerde çin malımı yaw gerçekten çok şık duruyolar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abal kardeş bu 250 cc lerde çin malımı yaw gerçekten çok şık duruyolar
    evet çin malı ama türkiyede yok henüz..çinli motorları araştırırken bulmuştum..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    AS 150T 19A
    slm arkadaşlar bendede as 150t 19A var memnunum motorumdan camı yok ama taktırsam kaça mal olur.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı cesurtonk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bendede as 150t 19A var memnunum motorumdan camı yok ama taktırsam kaça mal olur.
    kanunideki fiyatına baktım 14.50 ytl gibi bizdeki fiyatıda ya öyledir yada daha ucuzdur..
    KIRMIZI BOĞA..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ahmet malesef daha ucuz falan degıl aslında benımda aklıma gelse Kanunıden takardım bızım komsu cocugu topla kırdı benım o camı gercı onlar odedı ama daha yenı taktırdım 35 ytl....
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    AS 150T 19A
    saolasınız arkadaşlar kafam bişeye takıldı kanunini camı bizimkilere oluyomu yoksa ondan taktırayım aralarındaki fark ne fiyat baya var aralarıda bide hava filtresi hortumu ne kadardır arkadaşlar.ilginize teşekkürler

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet malesef daha ucuz falan degıl aslında benımda aklıma gelse Kanunıden takardım bızım komsu cocugu topla kırdı benım o camı gercı onlar odedı ama daha yenı taktırdım 35 ytl....

öle olmaması lazım yahu benim karbüratörle kanunininkini karşılaştırdım bizimkıi daha ucuz.....

cesurtonk hiç bi farkı olcanı sanmıyorum aynı parçalar çünkü.. ama kanunininki camı siyah bizimki şeffaf..birde bende kanuni fiyatları var fakat bazı parçalarda fiyat farkı oluyor.. sen en iyisi bi servisi telefonla ara sor. bilgi verirler.. www.asyamotor.com.tr adresinden servisler bölüme girerek telefonlara ulaşabilirsin.. bide servsin adresinin altında yedek parça satıyormu onada bakmayı ihmal etme.. çünkü bazıları sadece servis veya sadece satış yapıyor..

cesurtonk nerden katılıyorsun bu arada.. motorunu sıfırmı aldın ikinci elmi..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler