Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ahmet masallah kıtap gıbı olay yanı yaz yaz bıtırememıssın Yaw o hortumdan bende em em benzın getırememıstım sanırsam ordan emme ıle benzın gelmıyo yada sadece emme subabının emme gucu ıle gelebılıyo yoksa bende cekememıstım Neyse gecmıs olsun ya bıze ve sana tecrube olmus Bu arada ıyı gezmıssın ISt tadını cıkarmıssın tabı ehlıette olunca ayrı bı guzel oldu demı rahat rahat oh

Bende Yarın aksam 9 da İzmire gıdıyorum Allah nasıp ederse ordanda Kusadasına gecıcem YArın motoru guzelce yıkatıp temızleyıp kapalı mekana kaldırıyorum 15 gun durucak orda bakalım Cok ozleyecem

Oda bıktı zaten benden artık emınım ohhh bee 15 gun dınlecem dıyodur yeter dıyodur daha 11 aylıkken yaptı benı 10.512 kkm
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun yakıt sarfiyatını test ediyorum şu sıralar.
    En so 18 ytl ye ağzına kadar doldurdum.
    Dün akşam benzinliğe gideyim diye yola cıktım. Evde telefonumu unutmusum.
    Telefonu mu alsam benzinliğe mi gitsem derken eve yöneldim ve yolda benzinim bitti
    1 depo tam 200 km yaptı.
    İşin kötü yanı sizde de mi öyle oluyor bilmem hava yaptı ve motor calısmadı.
    Bas gaza bas calısmaz..
    Söktüm seleyi.
    Hortumu söküp ağzımı dayadım benzin cekiyom..
    Baktım olmıcak.
    Benzin dolum yerinden hava üfleyim dedim :>
    Üflerken marşa bastım (cok komik bi durumdu)
    ve caltırmayı basardım
    Uyuz oluyorum su hava yapma olayına.
    Yeterli basınc gelmediğinden mi oluyor acaba çözemedim.
    Sizde de oluyor mu
    aynısı bendede oldu vallahi.yolun ortasında durdu Allahtan sağ şeritteydim hemen kenara çektim vede karşımda benzin istasyonu.hemen aldım benzin ama olaylar asıl bundan sonra başladı.marşa basıyorum basıyorum yok. -o sırada bi akrabam geldi (evleri yakın-libadiye caddesinde)onunla uğraştık benzin otomatiğini söküp hortumla çekiyoruz ama yok çalışmıyor.sonra motoru olan ve anlayan arkadaşını çağırdık.oda uğraştı baya.şimdi motor yeni bişeyde yapamıyoruz garanti kapsamında diye ama battı balık yan gider hesabı önce bujide dediler söküp onunkini taktık yok.aküden dedik onunkini taktık yok.servisi arıyorum (saatde geç olmuş kapatıyolar) dediler arabamız yok kendi imkanlarınla getir yarın baktık olmuyor orada biyere bırakacaktık ertesi gün minibüs tutup servise götürelim dedim.bi 100 mt iterek götürdük dedik bi daha deniyelim bastık çalıştı 10 sn sonra motor tekrar mort yani stop etti.(tamda sevinmiştim hatta sevinçten akrabam olan hakanı bile öpmüştüm ) sonra götürdük o gece bi arkadaşın evinin girişinde kaldı.ertesi gün minibüs bulamıyoruz götürelim aksilk işte.neyse motorun yanına gittik çıkardık,bari götürmeden bidaha deniyelim dedik.ayak marşıyla bi kaç denemeden sonra hırn hırn hırn ve motorum çalıştı stop da etmedi.ben direk servise.anormal bişey yoktu.galiba sizinkiler gibi hava yapmıştı.buda bana güzel bir tecrübe olmuştu açıkçası
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Ben mevzuyu çözdüm
    Motorunuzda enjektör bulundurun (iğne enjektörü)
    Deponuzdan benzin cekip karbratöre basın
    yada en basit çözümü benim yaptıgım
    Ağzınızı benzin dolum yerine dayayın hava üfleyin
    Denedim işe yaradı.
    Bu arada benzin hortumlarının catladıgını gördüm
    Onları değişcem bugun

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bilgiler için teşekürler arkadaşım
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bugün motoru ustaya götürdüm.. bana hava yaptığını söyledi... motorun iççinde daha 7 ytl lik benzin varken stop etmesinide yeni musluğun biraz yukarda olmasına bağladı..halbuki daha öncede söylemiştim yukarda olunca bi soru çıkarmı diye... şimdi aşşağıya bağladık bakalım tekrar aynı olayı yaşıcakmıyız..aynı olay olursa benzin kapağını açmamı söyledi..açarkende kapağı dinlememi söyledi fıst diye ses gelirse hava yapmıştır dedi...
    bende bir daha arıza yaparsa ücretini sizden keserim dedim... onlarda nerde olursan ol hemen ara dedi... cumartesi akşamı epey uğraştım.. dehşet yorulmuştum.. bugün biraz sitem ettim.. onlarda hatalarını anladı zaten.. musluğuda tekrar değiştiler..
    KIRMIZI BOĞA..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmetim nedir senin bu musluk derdin ya ... :D
    Al bir tane artema aç-kapa ,aç-kapa

iyi valla ehue

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mevzuyu çözdüm
    Motorunuzda enjektör bulundurun (iğne enjektörü)
    Deponuzdan benzin cekip karbratöre basın
    yada en basit çözümü benim yaptıgım
    Ağzınızı benzin dolum yerine dayayın hava üfleyin
    Denedim işe yaradı.
    Bu arada benzin hortumlarının catladıgını gördüm
    Onları değişcem bugun
    Death aynı durum arkadaşın stormunda da olmuştu .
    Bizde aynı şekilde çözdük :D

benzini koyduktan sonra çekeriz çekeriz gelmez
    Dayadık kafayı üfledik ... benzin kuyusu bulduk sandık yahu :D
    fışkırmaya başladı..
    topkapı aksaray yol ayrınına yakın bir yerde kalmıştı arkadaş :D

merhaba arkadaslar

bende 19 a aldım 25 gun fılan oldu ama hiç memnun degilim yaaa
    ben kimseye tavsiye etmem elimdeki ilk fırsatta mondial 150 zat la degiştiricem

bilginiz olsun

motor 400 km ( 300 bakımı yapıldı 2007 model

ustunde h4 mt 439 beyaz lambalar var ozel cıkarmalar on cam sıyah boyalı
    yanında ık adet kask bı adet disk kılıtıdını verıyorum
    satmıyorum takas yapıcam
    tanıdıklarınuız varsa sevınrıım 25 gunluk dahaaa

tek sikayetım sele si ya o ne bıcım bı sele yaaa
    40 oturduktan sonra uyusuyoo bı taraflarım cok rahasız edıyor bı kac bısey eklettım dosemecıyee fayda etmedı fren yapıypsun arkadakı one gelıyorr fılan

aa bu arada motorun gosterge ısıklarını degıstırdım onu soylemeyı unutttum ozel beya z ısık taktırıdım
    ya gecen arkadasın 150 zat ı bındım bu dedım ıstee yaa
    super yapımıslar gosterge sele frenlerr fılann

sanırım onun tek sorunu altını vuruyoprmuss
    ne yapalım ıdare edıcezz

herkeze sevgılerrr

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    gkhngksll hayırlı uğurlu olsun..
    şimdi seleden herkes şikayetçi ama ben pek problem yaşamıyorum.. neden dersen... ayaklarını sehpanın ön kısmına dayarsan bi sorun çıkmıyor.. çukurlardada hafiften ayağa kalkıyorsun hiç hissetmiyorsun.. seleyi değiştiren arkadaşlar oldu..eminim onlar daha rahattır.. bide 400 kmde daha epey modifie etmişsin.. 150 zat ların fiyat farkına göre bence çok ideal bi motorun var..
    150 zat ı da bana önermemişlerdi..
    KIRMIZI BOĞA..

Evet bende önermiyorum
    O cüssedeki motora 150 cc az geliyor ...
    2 kişi ile rampada fark ediyorsun.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Vay ismail abi naptın yahu.. motor ne alemde gidiyor dimi... ehliyeti aldınmı.. gel bi gezelim yahu..
    KIRMIZI BOĞA..

ya bıde arkadaslar motorda bazı degısıklerler yapıyorsunuz yaa
    onun aldıgınız yerlerı fıyatlarını veya nasıl yapıkldıgını yazarsanız

butun mesajlarıda okudum bu arada bıde motorların resımlerını fılan neler yapılabılır anlatırsannız cok sevınıım

severım cunku boyle seylerı bıseyler oynamayı fılan

sımdıden saolun

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    parçaları arkadaşlar çelik motor servislerinden temin ettiler.. eski sayfalarda da yazıyordur zaten..çelik motor martian olması lazım.. selesinden ve o orta kısıma takılan gri parçalardan taktılar. çok güzel yakışıyor.. seleside senin işine yarıyabilir belki.. eski sayfalara göz at derim iyice..motorumuz modifie ye çok yatkın bi motor.. ben görünüşte pek bi değişiklik yapmadım.. ön kısıma ufak bi siyah boya.. egzoz performans krom..far lambaları 35+35w kaliteli osram marka taktım.. alarm taktırdım kumandadan marşlı.4 lü flaşör yaptırdım..karbüratörümde sorun vardı değiştirdim.. performansım arttı..ve bazı mekanik ufak tefek ama yaptığı iş çok olan parçaları kalitelisinden taktırdım..(silindir seti+kızak kayma+kayış aktarma+benzin depo çıkışındaki musluk) birde aküsünü değiştim üzerindekinden daha iyi bişey taktırdım.. burdakiğ kullanan arkadaşlarda dahil motorumuzdan oldukça memnunuz.. tabiki sorun çıkarır.. her motor sorun çıkarıyor sonuçta.. onlarda tuzu biberi..
    KIRMIZI BOĞA..

Ahmetim gezelim tabi ....
    ;Yarın biz sarıyer e gideceğiz..
    Denize belki kilyos olur ...:D gel sende ... 02-03 gibi telim var sende.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    gercekten guzel motor yakışıklı 2.5 lt. yakar 100 kmde ama sakın kullanılırsa 110km/h hız yapar rodajdan sonra

kardes bıdee fıyatlarını yazabılırmısın nerden alabılırım eksoz kızak kayma sılındır gıbı seyler fıyatları nelerdır ben takabılırmıyım mesala ona gore bende bı hesap yapamyım yavas yavas degıstıreyım

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmetim gezelim tabi ....
    ;Yarın biz sarıyer e gideceğiz..
    Denize belki kilyos olur ...:D gel sende ... 02-03 gibi telim var sende.
    ismail abi bu pazar olmas ya inşallah başka zaman...

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gercekten guzel motor yakışıklı 2.5 lt. yakar 100 kmde ama sakın kullanılırsa 110km/h hız yapar rodajdan sonra
    ben 120 yapıyom düzde kardeş.. yakıtı da litre olarak bilmi
    yorum ama çok fark ediyor kullnışa göre vede trafiğe göre.. çok sakin devirli kullnırsan yakıt yarı yarıya düşüyor..

Alıntı gkhngksll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes bıdee fıyatlarını yazabılırmısın nerden alabılırım eksoz kızak kayma sılındır gıbı seyler fıyatları nelerdır ben takabılırmıyım mesala ona gore bende bı hesap yapamyım yavas yavas degıstıreyım
    fiyat olarak hepsini şuan getirememde aklıma motor kısmını tabiki bi ustaya yaptırıcaksın.. vede servistede takacakları yine uyduruktan parçalar olur.. ben dışarda iyi bi motor ustasına gidiyorum.. yeri yenibosnada istersen yardımcı olabliirim.. egzoz da 150 ytl yeri topkapıda karbüratörü servisten değiştiler bi kere olmadı sonra kendi paramla ustada değiştirttim... 100 ytl idi sanırsam..bunların fiyatları tabiki heryerde değişir... ama senin motor daha rodajdan çıkmamış neden bu kadar değişiklik yapmak istiyorsun anlamadım.. hele biraz kullan motorunu.. nerden olduğunuda belirtmemişsin ki yer olarak tam manada yard8ımcı olalım.. servisin iyimi kötümü.. servisten servise dağlar kadar fark var... şimdilik senin yapman gereken rodajını sakin bi şekilde fazla basmadan bitirmek.. sonra bakıma gitmek.. eksiklerini gediklerini yaptırmak..
    KIRMIZI BOĞA..

kardes 600 km geldım ben rodojdan ne zaman cıkıyor buu
    yaa bıdee burdaysannn Motosiklette kac bujı var onları degıstırım dedımm yaaa

canım sıkılıyor cumartesı bı sokeyımm dedımm ama
    kac tanee bujı var
    bujı motorun gıdısınde bı etkı yaparmıı

pek anlşamıyorumm bu arada motordann bıgınde motor sınavına gırdım 2 saat once

sanırım gectım ezberlkedıklerımdenn

bu arada kadıkoydeyımm ben

kardes degısııklık yapıyorumm oyle h. sonları fılan canım sıkılıyorr sokuyorum takıyorum fılan can sıkıntısı ufak tefek seylerı para turmayan seylerle oynuyorum ısye

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    buji motorun sağ kısmından doğru elini sokunca orda bi delik göreceksin... o delikten içeri sana bmotor ile birlikte verdikleri buji anahtarı yardımı ile sökebilirsin...bence ufak tefek gezintiler yap..ama illa uğraşcam diyorsan her tarafını sökebilirsin motorun.. ama dikkatli olmanı tavsiye ederim.. sökerken vidalrın geçtiği rulanları motorun içine düşürme alt kısımdaki plastiğe gidiyor bi daha çıkartamıyorsun..
    KIRMIZI BOĞA..

saol kardesımde kac bujı var içinde

ya kardes varsa msn versen

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    1 tane buji var.. msn pek kullanmıyorum.. şuan çalışıyorum evde olsam daha çok yardımcı olmaya çalışırdım.. sen resimle buraya ekle kafana takılan yeri sor yardımcı olmaya çalışırız.. motorla uğraşmak gerçekten zevkli bi iş.. bu arada 150 zat almaya karar vermiştin vazmı geçtin.. diğer arkadaşlarda burda olurlar dı genelde ama malüm yaz tatili.. her zaman buralardayız..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler