Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail abi bu mueyene işini nasıl hallettin.. nere gittin..

bu arada ehliyetimi artık almış bulunuyorum...
    Belkı sonradan aldı ya artık 3 yıl yapıyorlardır ahmet

Hadı hayırlı olsun koydun cebıne ha Ahmet artık rahat rahat gzersın cok guzel bı duygu kutlarım darısı olmayanların basına
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet bilgin teşekkürler.. güzel bişe yaa.. dünden beri yerimde duramıyom...artık çevirme, polis korkusu yok..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    evet bilgin teşekkürler.. güzel bişe yaa.. dünden beri yerimde duramıyom...artık çevirme, polis korkusu yok..
    BUndan sonra o rahat tavrılarından oturu senı polıs hıc durdurmucak emın ol ben aldım o kadar cevrımelerden gectım bı kerede dur desın ya aman aman bosver demesın sorarlarsa gosterırız. Bu arada bızım gezı ısı tam yalan oldu ya artık kısmet bakalım agustosta falan tekrar bakarız.Kım öle kım kala.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Valla bana uyar abi.. inşallah bi aksilik çıkmassa gelicem o tarafa doğru.. belkide abimle bursaya falan gitmeyi düşünüyoruz..
    KIRMIZI BOĞA..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamın biri ile tanistim
    Gri storm almış bizden 1-2 hafta önce...

İstanbuldan ..TAAA kayseriye motorla gideceğim diordum ..
    Tebrik ettim yolun açık olsun dedim
    Biz izmite gidemiyoruz :S

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Gel gidelim abi seninle milletin gelicee falan yok...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Abi sorun motorların gıtmesı degıl onemlı olan cesaret ısı bak ummet abımıze adam Cın ıle türkiye turunda adam daha once moblytte ıle tr turu atmıs.He bunlar kul yapısı arıza olur olmaz o sans kader ama onu dusunursek hıc bı yere gıdemeyıs sız dıyın bız İsmail abı ıle cıktık yok ben cıkarım burda hıc sorun degıl

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet birazda zamansız oldu işte neyse boşverin ya.. ümmet abi en güzel örnek giden gidiyo.. zaten yola çıkacağın zaman bozulursa bozulsun orası Allaha kalmış sen bakımını falan yaptıktan sonra..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Neyse evet artık baska zamana kısmet yanlız nasıl bır gun secmısız hee herkezın ısı var Ohh burda hava bır kapadı yagmur yagdı yagıcak Allaha sukur ya serınledı hava bıde esıyo serın serın cok ıyı oldu

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Bilgin birazda buraya yolla yahu o serin bulutları yağmurları..

bu arada dün akşam bi yağ değişimi vede arızalı olan musluğu(depo çıkışındaki..) değiştirdim..hava filtresine baktırdım temizlettim.. Maşallah başka sorunum kalmadı artık.. bi yol yapmak lazım..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar bugun emnıyete gıttım boyle boyle benım muayene suremde yanlıslık oldugunu tespıt ettık 2004 de uygulamaya giren genelgeyı bulduk ve yanlıslık oldugunu tespıt ettık o yuzden duzeltmek ıstıyorum dedım.Bırde baktım benım ruhsatı yapan aracı sıgortacı orda seç sigorta sagolsun kendınısede anlattım derdımı oda bı yanlıslık yok 2006 dan sonra geldı o bundan sonra olanları zaten 3 yıl yapıyoruz dedı ama dedım 2004 yılında gırmıs yururluge yok hayır 2006 agustos gıbı geldı dedı alal nasıl olur dedım.SOnra ordakı memur bey de dedı evet 2006 agustosta geldı genelge ama bız gene bakalım dedı cıkardılar dosyaları ara ara en sonunda bulduk dedıklerı gıbı genelge 2006 agustos ayında gelmıs yanı benım motoru almamdan 1 ay sonra ama haklı oldgumda ortaya cıktı cunku uygulamaya 2004 de baslams ama genelge en son il olan Düzce ye 2006 da gelmıs sasılıcak ıs yaw ne kadar agır ıslıyor sıstem Neyse adam ve memur dedı evet sen haklısın hemen duzeltelım dedıler aldı adam elına sıyah eddıng kalemı ınce uclu orayı 2009 yaptı sonra tekrar PVC makınasıa soktular soguk damgalı uzerıne kaplandı ve artık muayenem 2009 a kadar gecerlı bu ısten de sag salım 1 saat ıcınde cebımdem 5 krs para cıkmadan halletmıs oldum.Düzce Emnıyet mudurlugun dekı Memur abılere burdan ılgılerınden dolayı tesekkur edıyorum.

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    ah be kardeşim,ben kadıköyde anlattım bunları,memurlar git şoför odasından form al doldur,kart parası yatır yeni ruhsat çıkaralım 2009 yapalım diyorlar.....

yani 35 ytl kart parasını veriyorum ve birde 1 günümü ziyan ediyorum,ama bu kadıköy tescilde böyleymiş,maltepe,sultanbeyli vs aynen seninki gibi düzeltiyormuş..bizdeki şansa bak ya

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    vay be bilgin yine düzcede olmanın fayalarından birini gördün..
    buraya gideriz biz emniyete..başından sağmak için hertürlü şeyi yapar..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    vay be bilgin yine düzcede olmanın fayalarından birini gördün..
    buraya gideriz biz emniyete..başından sağmak için hertürlü şeyi yapar..
    Valla ogle oldu Ahmet sagolsunlar ılgılendıler adam kac dk genelgeyı aradı 2 koca dosyayı aradılar bulamadılar sonra adam kendı cebınden (!) Boluyu aradı ordakı polıs arkadasından rıca ettı sonra faxı bekledık fax geldı ordan baktık ve dedıgım gıbı 2004 de gırmıs yururluğe Neyse sevındım valla yırttım temmuzda ısın yoksa onla ugrasacaktım.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hangi eminyet müdürlüğü düzeltti öyle bende isim vererek belki işimi hallettiririm..
    KIRMIZI BOĞA..

Motorun yakıt sarfiyatını test ediyorum şu sıralar.
    En so 18 ytl ye ağzına kadar doldurdum.
    Dün akşam benzinliğe gideyim diye yola cıktım. Evde telefonumu unutmusum.
    Telefonu mu alsam benzinliğe mi gitsem derken eve yöneldim ve yolda benzinim bitti
    1 depo tam 200 km yaptı.
    İşin kötü yanı sizde de mi öyle oluyor bilmem hava yaptı ve motor calısmadı.
    Bas gaza bas calısmaz..
    Söktüm seleyi.
    Hortumu söküp ağzımı dayadım benzin cekiyom..
    Baktım olmıcak.
    Benzin dolum yerinden hava üfleyim dedim :>
    Üflerken marşa bastım (cok komik bi durumdu)
    ve caltırmayı basardım
    Uyuz oluyorum su hava yapma olayına.
    Yeterli basınc gelmediğinden mi oluyor acaba çözemedim.
    Sizde de oluyor mu

Motosikleti
    Octavia
    Yaptıgın yontemler dogru ozellıkle depodan hava basmak en dogru yontem Benımde basıma geldı o dedıgın test ederken benzını sonuna kadar bıtırdım ve calıs calıs calısmaz en son bende soktum ve ana benzın hortumundan benzın cektım taktım calıstı Bende 5 kusur lıtre ıle 204 km yol yapmıstım.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    death aynı sorunu dün akşam yaşadım... fakat bi farklılık olarak benim motor stop ettiğinde depoda daha 6-7 ytl lik benzin vardı...
    benzin deposu çıkışındaki musluğu yeni taktırmıştım... belki ondan kaynaklanıyordur diyerek söktüm uzun uğraşlar sonucu.. eski musluğa taktım.. musluk sabitti elim girmiyordu...(elimide baya incittim) musluğu olduğu yerden zor şer söktüm.. daha doğrusu bağlantı yerinden kırdım.. yoksa el girmiyor...girsede boruları parmaklarının ucuyla takamıyorsun.. neyse taktım eski musluğa... bastım çalıştı bi kaç saniye
    sonra yine stop etti..
    sonra tuttum benzincinin yolunu... benzin bitmiştir diyerek..
    yürüyerek o 120 miydi kaç kiloysa bizim motorlar... aman yarabbi bacaklarım iflas etti.. filmlerdekine dömdüm aynen. benziciden içeri girerken tam bir video çekimliktim. boğazım kurudu... wc ihtiyacım geldi...neyse
    benzini fulledim ...11 ytl lik benzin aldı... dedim bu yine çalışmıycak bakalım... bastım marşa yok çalışmadı... benzin çekmek için açtım tekrar musluğu çıkarmışken yenisine takayım dedim tekrar... bastım çalıştı ama bi kaç saniye sonra yine stop etti... ordan bi amca geldi motorlu.. kolay gelsin falan... ne vardı... işte dedim musluk bozuldu galiba benzini kesiyor... o amcamda bakışlarından fazla bişe bilmediği anlaşıldı... ama yine de yardımcı olmak için indi motordan aşşa.. marşa basıyorum bujiye baktınmı dedi... söktüm bujiyede baktım... zımparam yoktu.. onun yanında varmış bujiyide zımpara yaptık geri taktık çalışmadı... bu sefer basmaktan akü bittimi... o amcam gelmeden önce sepetide söküp karbüratöre gelen borudan benzin çekmeye çalıştım soktum kafamı motorun içine( görenler acaba bu ne yapmaya çalışıyor demiştir kesin..) borudan çekmeye çalışıyorum benzini yok.. bütün kuvvetimle çektim dudaklarım boruya yapışcak gelmiyor benzin...
    tekrar musluğa yöneldik...neyse falza uzatmaya gerek yok.. amcamın aküsünü söküp bizim motora taktık...sağolsun bitek aküsü işe yaradı...bas bas çalışmıyor ... muslukları değişince bi kaç saniye çalışıp stop ediyor.. borudaki benzini yakıp geri stop ediyor... benim kafa iyice durdu.. tabi saatler geçti...

bu olay bide inada bindi biliyormusunuz... aslında evde yakın.. benzinciye yakın yerde durdu motor yani ama... dedim bu motoru çalıştırıp gidicem eve...

ordan benzin istasyonuna gelenlerden bikaç genç... yaş olarak bir ikisi benden küçük bitasi benim yaşlarda... kolaygelsin... gayet kendinden emin adımlarla geldiler... nesi vardı falan.. dedim muslukta bi sorun var heralde... bende iki musluk var dedim değiştirince bi kaç saniye çalışıyor sonra stop ediyor dahada çalışmıyor benzini kesiyor dedim...onlar gelirkende bende artık muslukların ucundan benzin çekmeye çalışıyordum..geldiler yeni musluk hangisi dediler dedim telle sabit olan(telle sabit ama yeri yukarda rahat takılıyor borular yani, eskisinide ben sökmüştüm yerinden dışarda duruyor) eskisiyle uğraşırken bitanesi ağzıyla o musluğun üst kısmındaki delikten ağzıyla çekince benzin geliyordu..(yani emme manifoldundan gelen boru.. fakat ben emip geri takıyordum ondan sonra basıyordum marşa) bu çocuk emdi baktı geliyor benzin..
    ( bu arada epey bi benzin içmiş gibi oldum)
    sonra ordan emerek arkadaşına marşa basmasını söyledi..bastı çalıştı.. ben hemen ikaz ettim tabi.. dedim bi kaç saniye çalışınca stop ediyor.. oda dediki;
    senin emme manifoldun arızalı olabilir.. şimdi ben kendim emerek o musluktaki kapağı açtım şuan benzin akıyor yani.. daha stop etmez dedi.. gerçektende stop etmedi..
    burdan o arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum.. biz motorla uğraşırken, babalarıydı heralde.. oda ilk önce gelen amcayla muhabbet ediyordu. yanlış değilse bunlardan bitanesininde motoru varmış çalmışlar..
    ve arkadaşlarda motorla epey uğraşmışlar ki gelir gelmez olayı çözdüler.. vede uğraştıkları motorların epey pahalı bişey olduğunu düşünüyorum.. çünkü kendi motor sistemlerine alışmışlar.. bazı yerlerde diğer arkadaşlarından birisi "bunlarda o (sistem) yok" diyerek uyarıyordu.

çok cana yakın ve temiz çocuklara benziyorlardı. muhabbet etmeye fırsatımız olmadı.. hepsinden Allah razı olsun.. işleri vardı.. ancak bi teşekkür edebildim..

bu aradada büyük bi tecrübe edinmiş oldum artık.. ve inanın uğraşmaktan ve motoru itmekten bacaklarım ve kollarım ağrıyor..

ama bugün motora ceza verdim ve bana çektirdiklerini üstüne binerek çıkardım... epey bi dolaştım... herkes piknik veya denize gitmiş... istanbul bomboştu... e-5 ve sahil yolunu ilk defa bu kadar boş gördüm... ama e-5 deki rüzgar çok kötüydü alıp götürür cisten... bense rüzgara karşı direndim... senmisin beni yolda bırakan.. alll sanaaaa .... diyerekten verdim gazı...
    ama sahil yolu çok güzeldi... sultanahmete çıktım bir iki foto çektim... sizinle paylaşıcam.. sahilde çok keyifli ve sakin bir sürüş yaptım.. gerçekten motordan hiç bukadar zevk almamıştım.. tabi ehliyetli olarakta ilk gezimi yapmış oldum..
    KIRMIZI BOĞA..

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Alıntı AE86LEVIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be kardeşim,ben kadıköyde anlattım bunları,memurlar git şoför odasından form al doldur,kart parası yatır yeni ruhsat çıkaralım 2009 yapalım diyorlar.....

yani 35 ytl kart parasını veriyorum ve birde 1 günümü ziyan ediyorum,ama bu kadıköy tescilde böyleymiş,maltepe,sultanbeyli vs aynen seninki gibi düzeltiyormuş..bizdeki şansa bak ya
    Heee Şimdi baktım ben de ruhsata,ilk muayene geçerlilik süresi 25.04.2007 diyor.Yani süresi geçmiş gibi görünüyor.Şimdi bunu hiç muayeneye sokmadan hallediyoruz öylemi? Kardeşim peki gidip maltepeden halledebiliyormuyuzki?

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bunlarda bugünkü gezimden bir kaç kare..

Shot at 2007-07-01

Shot at 2007-07-01

Shot at 2007-07-01

Shot at 2007-07-01

Shot at 2007-07-01
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler