Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar bizim depolar kırmızı çiygiye inince dibinde 7-8 ytl lik benzin kalıyor..böyle ölçüm yanlış olur.. titanic in dediği gibi depo full dolduktan sonra 100 km gidilir. sonra tekrar fullenir ve kaç paralık benzin alınmışsa o kadar yakmıştır..

depolar sanmıyorum farklı olsun hepsi aynıdır..yani 18-20 ytl arası doluyor..
    death dediğimiz şekilde ölçüm yaptıysan 100 km de 10 ytl çok iyi daha ne istiyorsun.

farları ben 55+55w takmıştım aküyü bitiriyo fazla geliyo.. şimdi 35+35w taktım gayet normal ve aydınlık bi yol var..bizede 35+35 diye sattılar ama malesef hiç biyeri aydınlatmıyordu..sonradan kaliteli 35+35 taktım gayet güzel şuan
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim depolar kırmızı çiygiye inince dibinde 7-8 ytl lik benzin kalıyor..böyle ölçüm yanlış olur.. titanic in dediği gibi depo full dolduktan sonra 100 km gidilir. sonra tekrar fullenir ve kaç paralık benzin alınmışsa o kadar yakmıştır..

depolar sanmıyorum farklı olsun hepsi aynıdır..yani 18-20 ytl arası doluyor..
    death dediğimiz şekilde ölçüm yaptıysan 100 km de 10 ytl çok iyi daha ne istiyorsun.
    Benim sorunum motorun az yada çok yakması değil.
    Depoyu fullken 100 km yapınca yakıtın bitmesi.
    3 günde bir benzinliğe gidiyorum
    Gösterge bitik gösteriyor. Birgün inadına kullandım ve yolda kaldım
    Benzinlikte bitik haldeyken fullediğimde 10 ytl lik yakıt aldı.

Bugun servise bıraktım düzeltecekler.
    Alttakı yakıt cubugu fazla üstteymis icinde fazla yakıt bırakıyormus
    Sonucu burdan söylerim

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    death o zaman senin benzin çıkışındaki musluktan kaynaklanıyor olabilir...aynı sorun bendede oldu..şuan kaliteli bir musluk siparişi verdim ama hala bekliyorum.. nomalde deponun dibinde 1lt benzin kalınca stop etmesi normal.. ama dersenki depoda baya benzin kalıyor o zaman dediğim gibi muslukta bir problem var.. o seni yoldada bırakabilir benzin göstergen dolu olduğu halde..
    ben aynı sorunu yaşadım çünkü...
    KIRMIZI BOĞA..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ahmet noldu ehliyet ısı bu hafta alıyor musunuz ?

Bugun kılometre tablosunu soktum cok tozlu ıdı artık ıyıce onu temızledım bıde farın on camınu sokup ıcını temızledım bıde motoru yıkadım bı guzel ıyı oldu vakıt gectı

Yaw bızım burda bı abı var carrefourda calısıyo motora ıhtıyacı var ıkıde bı gelıp soruyo yaw 1600 dedım kabul ettı off ya bı CBF150 alcak nakıt olsa hemen satıcam boyle fıyata kolay kolay gıtmes malesef pıyasasını bazı dıngıller ındırmıs bu motorun 1200e falan satıp duruyolar ama malesef yerıne yenısını koyamıcam ıcın satamıyorum bu yaz motorsuzda yapamam satıp parasını kenara koysam neyse kısmet her seyın hayırlısı. Hem daha sızle gezı yapmadan 19A ları ve Storm ları bır araya getırmeden satamam
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin tapu gibi aldım sertifikamı elimde... ama iş emniyete gidip ehliyete çevirmeye geldi.. gel görki bu hafta nasıl izin alıp gidicem onu düşünüyorum kara kara patronla aramızda tuzlu zaten işten çıkma durumlarıda var bakalım hayırlısı inşallah..

haftaya inşallah ehliyet elimize geçer...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    kara kara patronla aramızda tuzlu zaten işten çıkma durumlarıda var bakalım hayırlısı inşallah..

haftaya inşallah ehliyet elimize geçer...
    Hayırdır kards genemı sorun var ısle ılgılı sanırım bı kere daha sorun olmustu he yanlıs mı hatırlıyorum Hay Allah hayırlısı olsun ahmet umarım sorun cozulur

Insallah kardes Hayırlısı ıle alırsın ehlıeyetını
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet doğru bildin bi kere daha olmuştu bakalım hayırlısı..hiç olmadı iş bulamasam bile ki bana iş çok..askere gider gelirim..

cbf 150 ler gerçekten çok hoş görünüyor.. herkes alıyor bitane..ençokta ortadan amartsör olması hoşuma gidiyo epey konforlu olsa gerek..

bugün motorumu bi yıkadım yeni gibi parladı elime bezi alıp o cantların arasını bile tektek sildim tertemiz oldu maşallah..
    bunlarda çekildiğim fotolar...

KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Vay karızma adam ya Hele sukur motoru yıkamaya basladın he Is guc ten fırsat bulup Bende dun yıkadım o kadar sıcak sularla ama bugun yagmur yagdı Motor oldugu gıbı su lekesı bu arada dun motorun on farının ıcınden Kılometre tablosunun ıcıne kadar temızledım ve sıyah ayakkabı boyası ıle boyadım yenı gıbı oldu ılk gunku gıbı oldu Artık toz ıcındeydı kılometre tablosu ıyı oldu.

Konuyu Toplam 4 üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
    nitrious81, tantalis, abal

Vay ılk 19A kullanılarından bırı burda

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet
    bi fırsat buldum ve yıkadım ama iş yerinin orda bi kazı çalışması var kaç aydır bitmek bilmiyor
    yine toz içinde kalcak zavallım
    tantalis satmıştır motoru belki
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    YAw nerde bızım bu dıger cocuklar be ıyıce kayboldular he ?

Burdayız hepimiz .)
    Dün motosikletimle Zonguldak - Akçakoca gezisi yapayım dedim.
    Akçakocaya geldiğimde Bolu da oturan ablamlar aklıma geldi
    Bir telefon açdım havanın nasıl oldugunu sordum. Hafif çiselemesine rağmen akçakocadan düzce ye devam ettim.
    nitrious81 arkadasimizin telefonunu bilseydim arardım
    Yolda ara ara yağmura maruz kalmama ve birkac kopek saldırmasına rağmen eylenceliydi
    Hafiften sol omzumda ve popomda ağrı oldu :p
    Toplamda 400 km yol yaptım
    35 ytl yakıt tükettim.
    Zonguldak - Bolu arası 2.5 saat sürdü.
    Yalnız seneye motoru değiştirmek şart oldu.
    Uzun yolda 90-100 le yol bitmiyor hiç
    Er5 - Burgman - GT250R arasında bir seçim yapmam gerek.

nitrious81 msn adresini p.m atta diğer gelişimde görüşelim

tantalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150T 19A
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu Toplam 4 üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
    nitrious81, tantalis, abal
    Vay ılk 19A kullanılarından bırı burda
    tantalis satmıştır motoru belki
    selam arkadaşlar yav nerdeyse 1300 mesaj olmuş topiği almış götrmüşsünüz. Motorum duruyor. Geçenlerde bir ilanda gördüm adam angel eyes, performans egzos falan yaptırmış satıyordu dedim vay neler yapmışlar bizim motorlara bir girim motosiklet.net neler var dedim. burdakiler daha fazlasını yapmış hoşuma gitti dünden beri okuyorum son sayfaya geldim bir baktım bana laf atmışınız eski T19a kullanıcısıyım ama en az kilometre yapan da benim herhalde 2000 oldu daha pek kullanamıyorum

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı tantalis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar yav nerdeyse 1300 mesaj olmuş topiği almış götrmüşsünüz. Motorum duruyor. Geçenlerde bir ilanda gördüm adam angel eyes, performans egzos falan yaptırmış satıyordu dedim vay neler yapmışlar bizim motorlara bir girim motosiklet.net neler var dedim. burdakiler daha fazlasını yapmış hoşuma gitti dünden beri okuyorum son sayfaya geldim bir baktım bana laf atmışınız eski T19a kullanıcısıyım ama en az kilometre yapan da benim herhalde 2000 oldu daha pek kullanamıyorum
    Hosgeldın yaw eskılerden bırını gormek guzel Aslında bu motorudan olan bu baslkta daha bı r suru kısı var ama hepsı kaybodu

Evet bız motorlarda bata degısıklıkler yaptık ben mesela Boya , Angel Eye , Performan egzoz , neon gıbı bır suru sey yaptık dıger arkadaslar da var tabı.Neyse umarım artık ugrarsın foruma

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    tantalis tekrardan aramıza hoşgeldin..topiğimizin kurucusu olarak seni tekrar aramızda görmekten mutluluk duyduk.. modifiye konusunda epey bişeyler yaptık.. ben karbüratörü değiştim.performans eksoz,35+35w osram far lambaları,farın içine flaş lambada takmıştımda bozuldu,kumandadanmarşlı alarm,orjinal korna haricinde çift korna,ön kısma ufak bi boya,4 lü flaşör,akü değişti,aklıma gelenler bunlar..biraz ayrıntılı oldu ama

bu arada yarın sabah erkenden emniyete başvurmaya gidicem.. arkadaşlar buluşmayı ayarlıyalım yavaş yavaş..bence bi topic açalım..mt 19a olarak olmazmı..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Asya 150T 19A
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı
    Hosgeldın yaw eskılerden bırını gormek guzel Aslında bu motorudan olan bu baslkta daha bı r suru kısı var ama hepsı kaybodu

Evet bız motorlarda bata degısıklıkler yaptık ben mesela Boya , Angel Eye , Performan egzoz , neon gıbı bır suru sey yaptık dıger arkadaslar da var tabı.Neyse umarım artık ugrarsın foruma
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı
    tantalis tekrardan aramıza hoşgeldin..topiğimizin kurucusu olarak seni tekrar aramızda görmekten mutluluk duyduk.. modifiye konusunda epey bişeyler yaptık.. ben karbüratörü değiştim.performans eksoz,35+35w osram far lambaları,farın içine flaş lambada takmıştımda bozuldu,kumandadanmarşlı alarm,orjinal korna haricinde çift korna,ön kısma ufak bi boya,4 lü flaşör,akü değişti,aklıma gelenler bunlar..biraz ayrıntılı oldu ama
    hoşbulduk arkadaşalar. çok sevindim yav buralar boş kalmamış.
    aklıma takılan modifiyeler angel eyes(bendeki en can alıcısı, bizim motorada çok güzel olmuş) , perf. egzos, sele, kaliteli karbürator ve akü, 35w lık ampüller. vay be bu motor cidden oynanmaya çok müsaitmiş.

motor almayı kafama koyduğumda 2005 yazına giriyorduk. siteye üye oldum araştırdım araştırdım. bütçem kısıtlı olduğu için çin malı alacaktım. ama hiç birine ısınamadım. erteledik hayalleri hem şu motorlara bir binilsin, hangisinin ne olduğu ortaya çıksın dedim. seneye bir baktım asyanın gelecek modellerinde bu motor resimlerde de rengi bir acayip gözüküyor aslında gerçekteki gibi değil ona rağmen bu modeli aklıma koydum. geçen seneki tezimle alakası olmayan bir davranıştı piyasaya yeni çıkan modeli almayı istemiştim. ama umrumda mıydı çok güzel görünüyordu, muadillerinden de çok farklıydı. fuarı iple çektim. fuarda motoru görünce bir kat daha arttı alma isteğim. o ne güzellikti öyle. hele rengi resimdekilerle alakası yok çok kişilikli bir kırmızısı vardı. üstüne bindim vınnn vınnn yaptım fuarda döndüm dolaştım yine o motorun başına geldim. (tabi gilera nexustan da gözümü alamıyordum da onu alamayacağımı bildiğim için yanına pek yaklaşmadım ) sonra gittim siparişi verdim kapora falan verildi. 15-20 gün bekledim motoru sonunda 26 nisan 2006 da gittim teslim aldım. 27 nisanda da kaza geçirdim okuldan eve dönerken arkadaşın arabasına binmiştim. belimden çok çektim bir süre. motorada binemedim. bu sene acımı çıkartıyorum ama. kırmızı şeytanımı herkes görsün işte benim kırmızı şeytanla tanışmam böyle oldu.

Motosikleti
    Octavia
    Evet ben pıyasadakı CIn scooter lar arasında modıfıye ve boya ıve aksesuar ıslerıne bu kadar yakısan baska bı motor gormedım ne yapsan yakısıyor.

bu arada yarın sabah erkenden emniyete başvurmaya gidicem.. arkadaşlar buluşmayı ayarlıyalım yavaş yavaş..bence bi topic açalım..mt 19a olarak olmazmı..
    Hadı hayırlısı olsun ahmet kardsm alda ehlıeyetı bısıler dusunuruz sen toplar gelrısın ortada bı yerde bulusuruz sakarya ızmıt falan gıbı artık kısmet

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet gerçekten şekilli ve diğer çin motorlarından daha sağlam bi motorumuz var.. ben bidahaki hafta ehliyeti alırım inşallah.. şimdiden kararlaştıralımda sonradan arkadaşlar görünce kaçırmasınlar...
    bence izmitte falan buluşalım.. sonra olmadı boluya falan gideriz...herkes fikrini belirtirse iyi olur ortak bi kararla yola çıkalım..
    evren kardeş nerelerdesin..yalnız bu geziye ancak bir günlük katılabilirim...yani fazla uzağa kaçamam..ailem fazlasına izin vermeyebilir...hem ilk görüşmemizi tanışma faslı falan yaparız olmadı bidahikine belki daha geniş kapsamlı olur..

tantalis bizimde motor serüvenimiz; babam bana ve abime bana sınıf geçme hediyesi olarak abimede okul mezuniyeti olarak bi hediye almaya karar verdi..
    abiminde işe gidip gelmesi baya sıkıntı oluyordu..sonuçta bi motor alalım dedik..
    nette epey araştırdık...bu motoru ilk sitede gördüğümüzde küçük sandık şu t1 lerden almaya karar verdik. abimle babam gitmişler almaya.. bakmışlarki bu motor gel beni al diyormuş ve almışlar. hem ne büyük ne küçük en ideali olmuş..
    hemde şekil olarakta diğerlerine fark atan bi motor..t1 ler için bizim ustanın tabiriyle; "iyiki almamışsın. verilmiş sadakan varmış." dedi..

bu arada tantalis istanbulun neresinden..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Asya 150T 19A
    bu arada tantalis istanbulun neresinden..
    göktürkten. göktürkü çoğu kişi bilmez kemerburgazı duyduysan piknik falan yapmaya geldiysen bilirsin. göktürk için de onun yolu üzerinden 2km daha gidiyorsun.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı tantalis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    göktürkten. göktürkü çoğu kişi bilmez kemerburgazı duyduysan piknik falan yapmaya geldiysen bilirsin. göktürk için de onun yolu üzerinden 2km daha gidiyorsun.
    biliyorum orayı evet.. hata şimdi bi yol yaptılar oraya..bu sene iki defa gittim.. buluşma olayına sende katılırsın heralde beraber gideriz

bu arada bu sabah gittim emniyete.. bi baktım orda memur bişey dağıtıyor yaklaştım..
    bi hafta sonrasına sıra dağıtıyor bi kağıt verdi aman yarabbi..
    ayın 19 u yazıyor evrak teslimi için yani neyse aldım geldim..
    birde burdaki emniyete bakayım dedim..
    ordada gece yarısı listeye isim yazıyorlarmış.. tamirciden tanıdık bi çocuk geldi sordum o gece 1-2 gibi gelmiş ismini yazmış hayret ettim.. ama hiç değilse günlük yapıyorlar.. birde benim dosyanın üzerinde burdaki emniyet yazmıyor mecbur 1 hafta belkiycez heralde..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    biliyorum orayı evet.. hata şimdi bi yol yaptılar oraya..bu sene iki defa gittim.. buluşma olayına sende katılırsın heralde beraber gideriz

bu arada bu sabah gittim emniyete.. bi baktım orda memur bişey dağıtıyor yaklaştım..
    bi hafta sonrasına sıra dağıtıyor bi kağıt verdi aman yarabbi..
    ayın 19 u yazıyor evrak teslimi için yani neyse aldım geldim..
    birde burdaki emniyete bakayım dedim..
    ordada gece yarısı listeye isim yazıyorlarmış.. tamirciden tanıdık bi çocuk geldi sordum o gece 1-2 gibi gelmiş ismini yazmış hayret ettim.. ama hiç değilse günlük yapıyorlar.. birde benim dosyanın üzerinde burdaki emniyet yazmıyor mecbur 1 hafta belkiycez heralde..
    YAw bunlar buyuk sehırın zorlukları ıste ben sertıfıkayı aldım 2 gun sonra gıttım verdım evrakları yarın alırsın dedı tamam dedım ama bızım Alı abı var orda onu aradım bole bole suan bos keyfıne yarın dıyo dedım geldı asagı ılgılendı aksamda 4 gıbı aradı gel ehlıyetın hazır dedı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler