Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Gorbon iyi etmişsin boşver böle senin için rahat ediyorsa gerisi hikaye..güle güle kullan..Allah kaza bela vermesin..

hanedan sınavlar ne iyi ne kötü işte idare ettik bakalım nolcak rahatladım biraz şimdi sınav stresi gitti hiç değilse ayın 8 ini iple çekiyorum resmen..sonra bide tarafik var bakalım orda kaç gün bekliycez... bizim motorcu bi abi o gün verirler dedi işim acele dersin biraz para verirsin dedi..sanmıyorum ama bakıcaz..

evet beyler ehliyet nasipse bu hafta sonu değil bi daha ki hafta sonuna gelir inşallah... ee neler yapıyosunuz... ben bide korumalı ceketle yeni güzel bi kask alıcam bi ara..
    şu ay sonlarında işde sıkışıyoruz bian şuan olduğum gibi bakalım bi kaç güne elimdeki biriken işleride gönderdimmi rahatlıycam..

Alıntı bilgilix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben asya 150 t modelini elektrikli hale getirmek istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz bu konuda şimdiden teşekkürler.
    dostum senin bu iş biraz zor beah teknik bölüme bi topic açsan daha iyi olur bence bilgisi olan varsa yardımcı olur.
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ahmet senın ıcın yakıt testı yapıyorum sonucları aksama acıklayacam ama suanlık super gıdıo
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    arkadaşlar biz sertifikaları pazartesi aldık,gittik kadiköy trafik tescile saat 2:30 da bugün olmaz yarın gelin dediler...

salı 11 gibi gittik harçları yatırdık,sıra alalım dedik,bugün sıra kalmadı yarın gelin ama erken gelin dediler....

bu sabah aycan ve ben saat 7 de kadıköy trafik tescilin önündeydik,o saatte bile kalabalıktı,indik bir baktık erken gelen vatandaşlar kapıya liste asmış ve ismini yazmış sırayla,bizde yazdık 174 ve 175. sıralara....1saat30 dakka bekledikten sonra büro 8:30 da açıldı,bir memur elinde 110 sıra numarasını dağıttı yani listedeki ilk 110 işlem yaptırabildi...bizim iş yine yattı..

millet gece 12 de gelmeye başlıyomuş,ya böyle saçma sapan işmi olur koca trafik bürosu günde 110 kişinin işlemini yapıyor...biz bu haftagitmeyecez artık,hftaya gidip almaya çalışıca artık gece 2 de gidip liste asarız bizde en öne adımızı yazıp,sabaha kadar bekleriz orada...

canım ülkem ya hep vatandaşa dokunuyor bu işlerin ucu.....

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evren senin bu sertifilayı nasıl erken verdiler yaa... bizimkiler ayın 8 i diyip duruyorlar.. kaç defa sordum 8 diyorlar yahu deli olacam..herkesalıyorsertifikayı bizimkisi neden geç çıkıyor.. bide o dediğin trafik şubedeki yoğunluk ben b ehliyeti alırken esenlerden almıştım birgünde gittim teslim ettim parayı yatırdım sonra bi kaç gün sonra gel al demişlerdi..inşallah bizede öle kalabalık bi yer düşmez..

bilgin hadi bakalım inşallah iyi bişey çıkar.. şu cuma günü gelsede sertifikayı alsam..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Evet arkadaslar Pazar günü Aof sınavından sonra depomu ıyıce bıtırdım ve 5 lıtre benzın aldım

Ve bugun ıtıbarı ıle Carsıdan eve donerken yolda teklemeye basladı ve bende yedek benzınımı cıkardım ve doldurdum.

Motora benzın aldıgımda motor 9355 km de ıdı.
    Ve bıttıgınde yukarda resımde goruldugu gıbı 9559 km de.Ortalama 65 - 75 km hızlarda gıdıldı yuzde 75 ı sehır ıcınde Is ve Ev arası yüzde 15 ıde uzun yolda.
    Yanı toplamda motor 204km yol yaptı.

Hesaplarsak Bp 95 oktan benzın fıyatı 2.96 ytl
    5 ltre / 204 km = 0.0245098 km de litre yapar.
    0.0245098 * 2.96 = 0.072 yanı 7,2 krs yapar

Yanı kılometrede 7krs Bu bi super yakıt durumu hadı olsun olsun 7,5 krs olsun

Ama depoyu dıbıne kadar bıtırdım ve benzın koydugumda calısmak bılmedeı baya ugrastım yakllasık bı 15 dk kadar.

Haklısın Ahmet düzelttim 7 krs
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    valla bravo nediimm... bunda performans eksozunda bi faydası oldu sanırım...performans eksoz çok yakıyo diyen arkadaşlar buyrun burdan yakın..

ya bilgin nasıl oluyo bu olay şaşıyorum haa... gerçi benim motorunda baya düştü yakıt ölçmüyorum ama eskisine nazaran ibreden fark ediyorum az yaktığını..

yalnız o 0.072 oldumu bi yanlışın var 70 kuruş değil 7 kuruş oluyo
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Haklısın Ahmet düzelttim 7 krs

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    ahmet biz pazartesi aldıkta ne oldubu haftayı es geçiyoruz yoğunluktan

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    eveet şimdi oldu galiba :
    KIRMIZI BOĞA..

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    benim motor karma kullanımda 140 bin lira yakıyor, şu an 3500 km deyim, şehir dışı sabit hızda ise 115 bin lira yakıyor

80 bin lira civarında yaktığını söyleyenlere inanasım gelmiyor kıskançlıktan

ama motorum canavar gibi, performans süper, gaza bastımmı çok kısa bir sürede 90 a rahat çıkıyor, sonrası ise biraz daha yavaş hızlanıyor 105 km ye kadar, hemde arkamda artçıyla.

Ama bu yakıt durumu gerçekten moral bozuyor

nitrious 5 litre benzinle 200 km yapıyor, ben 5 litre benzinle 100 km yapıyorum, hayret ya !

Arkadaşlar ben motorumu yanlış mı kullanıyorum, anlamadım gitti, sakin bir kullanıcıyım üstelik

Birde şunu soracağım

Sizin motorlarda, örneğin 50-60 la giderken gazı birden kestiğinizde motor arka frene basar gibi yavaşlıyor mu birden ? benimki hemen yavaşlıyor, bu durum yeni değil aldığımdan beri öyle !

Motosikleti
    Octavia
    Dostum benımkı her zaman boyle olacak dıye bı kaıde yok ama ben cok sakın kullandım ve 70 ı cok nadır gectım ara sıra he gunluk kullandıgım gıbı kullansam 185 km yapar cogu var azı yok sonuc ıtıbarı ıle 80 bını gecmez.

"ama motorum canavar gibi, performans süper, gaza bastımmı çok kısa bir sürede 90 a rahat çıkıyor, sonrası ise biraz daha yavaş hızlanıyor 105 km ye kadar, hemde arkamda artçıyla"

zaten bu sozun senın nıye cok benzın yaktıgını ortaya koyuyor

Neyse bugun motoru 9000 ( gercı 9600 oldu ya ) bakıma verdım acayıp bakım yapıldı elektrık tesısatı kontrol edıldı karbrator sokuldu temızlendı bakımı yapıldı hava fıltresı degıstı yagı degıstı bujı degıstı tum vıda ve somunlar sıkıldı aku bakımı yapıldı ve ıyıce sarj edıldı.65 ytl tuttu zaten 45 ytl bakım ucretı.

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor karma kullanımda 140 bin lira yakıyor, şu an 3500 km deyim, şehir dışı sabit hızda ise 115 bin lira yakıyor

80 bin lira civarında yaktığını söyleyenlere inanasım gelmiyor kıskançlıktan

ama motorum canavar gibi, performans süper, gaza bastımmı çok kısa bir sürede 90 a rahat çıkıyor, sonrası ise biraz daha yavaş hızlanıyor 105 km ye kadar, hemde arkamda artçıyla.

Ama bu yakıt durumu gerçekten moral bozuyor

nitrious 5 litre benzinle 200 km yapıyor, ben 5 litre benzinle 100 km yapıyorum, hayret ya !

Arkadaşlar ben motorumu yanlış mı kullanıyorum, anlamadım gitti, sakin bir kullanıcıyım üstelik

Birde şunu soracağım

Sizin motorlarda, örneğin 50-60 la giderken gazı birden kestiğinizde motor arka frene basar gibi yavaşlıyor mu birden ? benimki hemen yavaşlıyor, bu durum yeni değil aldığımdan beri öyle !
    sana katılıyorum titanic benim motorda 140 bin lira yakıyordu 1600 km deydi artçı olmamasına rağmen 95km yi geçmedi hiç , bir ara zorladım 80 90 km yol yaptım teklemeye başladı 80 km hızla giderken tekliyordu biraz basınca kesiliyordu servise götürdüm hava filtresini söktü ve geçmiş olsun dedi,hava filtresinden yağ damlıyordu ve zorlamadan kaynaklanıyormuş bu motorlar yağlamayı sıçratarak yapar dedi devamlı yüksek devirde gidersen motorun alt kısmını yağlamaz devamlı düşük hızla gidersende motorun üst kısmını yağlamaz dengeyi tutturman lazım dikkat et böyle yaparsan kol çıkartırsın haberin olsun dedi yakıtı sorduğumda 130 - 140 gibi yakar normaldir ama 3000-4000km de yakıt bayağı düşer gibi bi laf etti yalancısıyım belki arkadaşların motorlar bu km yi görmüş olabilir.

Motosikleti
    Octavia
    Bnım nerdeyse 10000km oldu

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Evet arkadaşlar, bilgileriniz için sağolun, anladımki şehir içi kafama göre kullandığımda 140 bin lira normal bir sarfiyat. Zaten bugüne kadar 140 bin lirayı hiç aşmadı altınada inmedi, sadece şehir dışı sabit hızda (90 km/h) 115 - 120 yakıyor (4 lt) demekki benim motorun değerleride bunlarmış, belki nitrious gibi 10.000 km lere geldiğimde motor sistemi iyice oturmuş olacak. Sonuçta iki teker dışındaki bütün ulaşım araçlarından daha ekonomik ve stressiz.

Bu arada serviste 90.000 küsür km de t19A gördüm, gözlerime inanamadım, 2 seneyi geçmiş alalı ve sürekli şehir şehir gezilere çıkıyormuş arkadaşlarıyla. Ben yinede inanamadım ama km sayacındaki rakam 90.000 küsürdü, motora çok iyi bakarsan sürekli eskiyen veya eskiyecek parçaları zamanında değiştirirsen motor ölmez dedi.

Saygılar

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    90000 kmmi valla bende inanamadım,olacak şey değil...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    titanic evet benimde yakıt 140 bindi bende soruduğumda normali bu dediler..belki biraz daha düşmüş olabilir ölçmedim henüz..
    bilginin motoru çok merak ediyom. nasıl bişey bu makina..
    bakım düzgün yapıldıktan sonra gitmeyecek motorlar değil.. benim ustaya göre diğer çin mallarından daha sağlam bi yapısı var motorun
    KIRMIZI BOĞA..

Benim öğrenmek istediğim bir konu var.
    Motorunuzun benzinini tamamen bitirdikten sonra depoyu kac ytl ye dolduruyorsunuz?
    Benimki 10 ytl benzin aliyor.
    Daha önce göstergedeki kırmızı ilk çizginin altında düşünce benzin bitti.
    O çizgiye geldiğinde doldurdugumda 10 ytl benzin aliyor
    ve 10 ytl benzin ile 100 km yol yapiyor
    km de 10 kurus yakmis oluyor
    ilk etapda fazla yakar dediler
    Suan motorum 900 km de halen yakıt aynı.
    Problem ne olabilir

Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 litre benzini neresine koyuyorsunuz bunun
    10 ytl den fazla benzin almıyor benimki?
    Fazla kullanayım dersem yolda kalıyorum :(

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 litre benzini neresine koyuyorsunuz bunun
    10 ytl den fazla benzin almıyor benimki?
    Fazla kullanayım dersem yolda kalıyorum :(

18-19 ytl ye depo doluyor ....
    Benim storm da da kırmızıya indiği zaman benzin aldigimda 10 ytl aliyor ...

motor benzinsizlikten greve çıkana kadar biniyorum ...
    Greve çıktığında ,se lokavt ilan edemiyorum ,arpasını artırıyorum

Oda dediğim gibi 18-19 ytl depodan 4 litre eksildiğinde demekki
    2-3 litrede ibinde kalıyor ....ona göre davranmak iyi oluyor.

Alıntı hanedan12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18-19 ytl ye depo doluyor ....
    Benim storm da da kırmızıya indiği zaman benzin aldigimda 10 ytl aliyor ...

motor benzinsizlikten greve çıkana kadar biniyorum ...
    Greve çıktığında ,se lokavt ilan edemiyorum ,arpasını artırıyorum

Oda dediğim gibi 18-19 ytl depodan 4 litre eksildiğinde demekki
    2-3 litrede ibinde kalıyor ....ona göre davranmak iyi oluyor.
    İlk kırmızı çizginin bir altına indiğinde 10 ytl alıyor.
    Bir kez daha fazla kullanayım dedim yolda kaldım
    Üstüne hava yaptı sanırsam benzin alsamda çalıştıramadım
    Seleyi söküp enjektörle benzin verdim karbratöre.

Bir kez daha fantazi olsun diye dibine kadar kullancam
    Olmazsa depoyu söküp kendim yapcam

Ayrıca arkadaslar
    Üzerinde bunun 35watt far ampülü var.
    55watt takip kullananlar var mı?
    Elimde beyaz mtec far ampulleri varda tesisata güvenemedim
    İlle bir role koymak lazım. Tesisatı geçtim farı eritmesin? Aküyü bitirmesin flan (aküm yuasa)

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    death kardeş

benim motorun deposu 7 lt (ilk çıkan t19 lar öyle)

yani benzin tam bitince 20 ytl lik benzin alıyorum

yakıt sarfiyatının en doğru ölüçümü, depoyu ağzına kadar doldurduktan sonra 100 km gidip tekrar depoyu ağzına kadar doldurarak alınan benzini hesaplamaktır. Eğer kırmızı çizgiye kadar indirip tekrar benzin alıp tekrar kırmızı çizgiye gelmesini bekleyerek hesaplıyorsanız bunu bence 10 - 15 defa yapıp ortalamasını almalısınız.

Ayrıca, bizim motorlarda benzin deposunda 1 lt kalınca sorun çıkarmaya başlıyor, eğer benzin depoda çok az kalmışsa motor stop ediyor ve 15-20 dakika boyunca çalışmıyor. Ben böyle bir durum olunca motoru 15-20 dakika dinlendiriyorum daha sonra ilk marşta çalışıyor. Yani mümkün olduğunca benzini depoda 1,5 - 2 litrenin altına düşürmeyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler