Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Ahmet gereken cevabı vermıs Yaw Ahmet gercı suanlık hemen ogle bı dusuncem yok gercı ama Temız kalplımısım dedım ya motoru degısmeyı falan dusunuyom dıye bugun bı adam geldı bızım yan aprtmanda komsu dedı bugun motorunu alıcı gozuyle ınceledım cıdden temız satmatı dusunurmusun dedı ? Bende suanlık dusunmuyorum ama satarsam 1600 ytl ıstıyorum dedım oda tamam uygun fıyat satarsan haberım olsun dedı
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada arkadaslar ne kadar motorumu sevsemde su sıralar cıddı cıddı satmayı dusunuyorum artık Japona bınmek ısıtoyrum vede aklımda acayıp takılan bı makına var(Japon degıl) ama cok ıyı arastırmadan karar vermek ıstemıyorum. Derbi Gp125r 2.zamanlı bı racıng makına 28hp 190km/h goruyor.Su sogutmalı falan bayada sık bısı.Ama 2.zamanlı olusu bı handıkap mı onu arastırıcam ama 2.el almak ısıtoyurum 2005 falan 5500 ytll cıvarı bakalım kısmet.Belkı kısa dogru.

Abi biliyosunuz ben de motoru yenilemek istiyorum.(Tabi ben satmadan yapmak niyetindeyim) Fakat Derbi hiç düşünmeyeceğim bi marka! Neden? Herşeyden önce 125cc. Nekadar güçlü bi makina olsa da artık 250cc den aşağısına bakmam diyorum.(Ha bakana da karışmayayım) 2.sebep derbi Türkiye'de çok yeni,2.eli bile pahalı,servis yedek parca konusu bizim gibi adamları biraz aşar gibi geliyor.Kaldıki zengin çocuğu olmadığımdan heves edip aldıktan sonra sıkılıp değiştirme şansım yok,bu şansımı da bi italyandan yana kullanacağıma bi Almanı tercih ederim,ha Japon başımın tacı,ayrı konu.
    Hala hangi motor,tam ben de bilemiyorum.Biara 250cc liklere yöneldim yeniden ama..Cık.. Bu fikre de ısınamadım hala! Yine yaz bitimi fiyatların düşmesini bekleyip 500cclik orta yaşlı çirkin bi CAPON bakıcaz galiba
    (Buarada yanlış anlama Derbi eminim Kral bi markadır,binsem belki benim de dötüm düşecektir.Ama Türkiye'de yaşıyoruz,bazı ayrıntıları gözardı edemiyoruz!Ben bi Derbi kullanıcısı olamayacaksamda tüm tasarım ekibini kutluyorum,yakışıklı motor olduğunu üstüne basabasa söylüyorum)

Motosikleti
    Octavia
    Katılyorum sana Apo servısı nasıldır bakım ucretlerı ne kadar dır hıc bır fıkrım yok ama motor 125cc olmasına karsın 28HP yanı buda 6 vıteste 190 gormesıne sebep oluyor ama dedıgın gıbı yanı ama nappım kardes ya acayıp bısı abı 250cc hondalara bakıyorum 6,5 - 7 mılyar ve yedek parca bakımlarıda bundan asagı kalır degıl ustelık 140 km ya yapıyorlar ya yapmıyoar hee zaten yuksek hızla ısımız yok ama bı yerden sonra oda yetmıcek uzun yol gıderken ıstıceksın kı 140 rahat gıtsın ama bende cok kafaya taktım yanı artık Cın e bınmek pek ıstemıyom he motoru aldıgıma pısman degılım o zaman kı sartlarda en ıyısı buydu sımdıde sıkayetım yok cok sukur ama ıste.....

Bu arada yedek parcasında falan bı sıkıntı yok burda da bunların servısı var cunku daha gecenbızım abı 2.el beverly 500 aldı bakıma verdı .

turkıyeye Gılera Vespa Aprılla Piaggio gıbı markaları getıren Ferco Motor getırıyo

Apo baksana sunun güzelliğine yaw tabı ıste hıc bı bılgım yok artıları eksılerı neler satanlar neden satıyo

Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bugun motorun sorununu bulmak için karburator buji hava filtresi bobin gibi parçaları söktüm komple.. karburatorun tahliye musluğundan baya bi su-benzin karışımı boşaldı. bujide ve bobinde bişey yoktu. hava filtreside kuruydu sökmüşken onuda kompresörle temizledim sonra yeniden topladım..
    10km lik bir deneme turu yaptım bastım motora falan bi sorun çıkarmadı sanırım düzeldi
    kısmetse yarın istanbula motor için kesin dönüş yapıyorum (192 km) haftasonuda açıköğretim sınavından sonra evi kapatıp sakarya ile bağımı tamamen bitiriyorum 4 yıllık bi serüvenden sonra diplomayı alıp burdan gitmek biraz koyuyo gibi
    işallah yolda bırakmaz beni motor bakalım yarın 192 km kaldırabilecekmi bünyesi
    karburatorun bide tahliye tıpasının falan resimlerini yolluyorum arkadaşlar..

tahliye tapası bu işte..

Aerials in the sky..

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet as150t19a heralde su kaçmış karbüratöre.. inşallah sağa sağlim gelirsin.. yalnız benim bildiğim o dediğiniz yerde zaten benzin birikmiş olarak durması lazım .. ben her karbüratörü söktürmemde ordan benzin akıyordu ama sadece benzin

bilgin kötü kapıldın bu büyük makina sevdasına bence dah erken olduğunu düşünüyorum..tabiki senin düşüncen...sen daha iyisini bilirsin..ama bence biraz daha 19a binilmeli yeni meşhur oldu bizim motorlar
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Yok ahmetcim cıdden kapılmadım sadece fıyatına gore sekıl ve performans ayrıca kalıte olarak seceneklerım arasına aldım ılerde tabı suanda hemen olan bısı degıl ayrıca makına cok buyuk degıl race gıbı dusunme Cbr125 den bıraz daha buyuk o kadar ama bı CBR600 bi R6 buyuklugunde sanma yanı

Vayy okul bıtıyo he ule bızde ehlıeyetıde alıyorlar sakaryada bulusurz dıyorduk en orta bı yer oldugu ıcın hemn benden tarafa hem Ist den tarafa nasıp sen donuyormusssun olsun bakam hayırlı olsun okul bıttı sımdı burdan sonra baslıyo esas v sen cok arıcan UNv ogrencılıgını

Bu arada da ıyı alıstın karbrtr falan sokmeye valla bızım topıcte herkez kendı ısını goruyo nerdeyse Dedım gıbı baktın teklıyo falan hemen orayı ac ama sokmeden de acabılrsın alttan tornavıda sokupo yapıolar servıste ayrıca aldıgın benzınlerde de su cıkabılyo ben tekleme falan oldumu hemen orayı actıtırım

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin bu derby nin scoterını gördünmü manyak makineler yahu..insanın iştahı açılıyor.. ama bizim makine kızıl boğa başka şekli yok..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Abi iyi güzel bi motor,eyvallah,yakışıklı da. Ama küçük be abi! Yani bizim scooterlar kendi sınıfına göre biraz daha iri görünümlü ya, aksine bu alet çelimsiz geliyo bana

Motosikleti
    Octavia
    Ogle Ahmet Derbi GP1 250cc onu dıyorsn deme manyak makına abı ben benım ıstedıgım gp125r ın kasaında aynı fakat 50cc lıgını ızledım dötüm duştu motor 120 - 130 goruyo 50cc ya cıldırcam

Derbi flan hikaye
    Sonuc olarak tek zamanlılar pancar motoru gibi calısır.
    Seneye motor secimim ya kawasaki er5 yada hyosung gt250r dan yana olcak

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    yahu burası ice derbi topiğine döndü ha
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derbi flan hikaye
    Sonuc olarak tek zamanlılar pancar motoru gibi calısır.
    Seneye motor secimim ya kawasaki er5 yada hyosung gt250r dan yana olcak
    Tek zamanlı motor nasıl calısır kards bunu sen mı buldun Ayrıca resımdekı 50cc ama aynı kasadır dıye dusunuyorum

Bence derbi hikaye falan gıbı yaklasımlar yanlıs sımdı hepımız okumus bılgılı arastıran ınsanlarız derbı nın ne oldugu ortada hıkaye falan degıl. Senın almayı planladıgın motorla bu zaten aynı klasmanda bıle degıl death kardes anladın

Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi iyi güzel bi motor,eyvallah,yakışıklı da. Ama küçük be abi! Yani bizim scooterlar kendi sınıfına göre biraz daha iri görünümlü ya, aksine bu alet çelimsiz geliyo bana
    Apo boyut konusunda haklısın da soyle dıyım Honda Cbr125 den buyuk bu motor esas o bısıklet gıbı duruyo ıncecık celımsız bu gene bıraz daha kaslı hem abı benımkı sadece secenekler arasında bı fıkır kesın bısı yok ama ben bu makınanın tıpıne ve cc ne gore performansına vuruldum olay o ve 2 .ellerınde 6000 cıvarı bu fıtaya en fazla cbf250 alırsın 2.el ama oda motor yanı sozum yok

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin haklısın aslında performansına ve şekline göre güzel bi motor..ama bunun servis olayı falan nasıldır acaba yedek parça olsun..geerçekten güzel motor..ama açık konuşmak gerekirse bana gelmez heralde bu.. ben hondadan şaşmamak gerektiğini düşünüyorum..hem hondada fiyatları ucuzlattı
    yada gzeül ikinci el bi japon daha iyi gider diye düşünüyorum..fakat bizimkisi biraz masrafsız tasarruf işi olcak..o kadar büyük makinalara çok ilerdede olsa binemicem heralde...benimkisi vitesli bi motor olsa cbf150 falan alırdım heralde...yada hyosung..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Ben CBF150 yı sevıyorum ama abı oda 150cc ya ne bılım tamam bızım scooterdan daha kuvvetlı torklu ve max hız olarak daha ıyı oldugu kesın ama sonucta gene 150cc benım alacgım motor ıstıyorumkı en az 150 km / h hızla gıdebılsın ne benı yorsun ne kendı yorulsun ama ıste cbf150 de en fazlA yormadan gıdecegın hız 100 - 110 ama yormadan fazla kasmadan gıder.

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    ewt bilgin haklısın okul bitti biraz boşlukta gibiyim özlücem buraları..
    gerçi bu benim 2. üni mezuniyetim alışığım bu durumlara

arkadaşımla dün yaptığımız 200 kmlik yolculuktan sonra (adapazarı-kandıra-agva-şile-beykoz) istanbula sağ salim ulaştık. toplam 5 saat sürdü 1 saat sürüş 10 dk mola şeklinde 60ın üstüne çıkmadan tempolu bi şekilde geldik.
    yaptığım temizlikten sonra motorda bida tekleme çalışmama gibi bi sorun olmadı iyiki karburatörü söküp temizlemişim
    bu arada ehliyet sertifikalarıda kursa gelmiş tam zamanında ewliyetede kavuştuk..
    sakaryada 2 ay durdum walla motorla bi organizasyon yapamadık hep beraber.. tabi ehliyet olmadığı için çok isteklide değildim ama kısmet yine biyerlerde bi buluşma ayarlayabiliriz artık forum olarak buna hazırız
    Aerials in the sky..

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AS150T19A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewt bilgin haklısın okul bitti biraz boşlukta gibiyim özlücem buraları..
    gerçi bu benim 2. üni mezuniyetim alışığım bu durumlara

arkadaşımla dün yaptığımız 200 kmlik yolculuktan sonra (adapazarı-kandıra-agva-şile-beykoz) istanbula sağ salim ulaştık. toplam 5 saat sürdü 1 saat sürüş 10 dk mola şeklinde 60ın üstüne çıkmadan tempolu bi şekilde geldik.
    yaptığım temizlikten sonra motorda bida tekleme çalışmama gibi bi sorun olmadı iyiki karburatörü söküp temizlemişim
    bu arada ehliyet sertifikalarıda kursa gelmiş tam zamanında ewliyetede kavuştuk..
    sakaryada 2 ay durdum walla motorla bi organizasyon yapamadık hep beraber.. tabi ehliyet olmadığı için çok isteklide değildim ama kısmet yine biyerlerde bi buluşma ayarlayabiliriz artık forum olarak buna hazırız
    Alt yapıyı hem okul hemde belge olarak hazırladık diyorsun yani

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    as150t19a hoşgeldin.. bizim sertifikalar ayın 8 inde çıkıyor.. ondan sonrada 4-5 günlük emniyet var sonra inşallah kavuşcaz..

bilgin yani şuan piyasaya bakıyorum bütün kuryeler cbf150 alıyor demekki var bu motorda bi hikmet..gerçektende görünüş olarakda güzel motor.. olmadı cbf250 alırız.. veya bi tiwister alırız
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Haydı da Alında su ehlıyetlerı bısıler yapakkk

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Arkadaşlar,haftasonu pazar günü Merter'de ki eylemi biliyorsunuz değilmi? Aslında orada da Asyacılar,Kanuni Stormcular bi toplansak,biz de varız desek ne güzel olurdu.Çok istiyorum katılmak ama,zaten gelmem zor benim. Ha ben fikri verdim,organizasyonu siz yaparmısınız bilmem

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    merter bize çok yakın ama pazar günü zaten sınav var benim hemde ehliyetsiz bi yere çıkmak istemiyorum artık..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler