Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Tesekkurler arkadaslar.
    Bulundugum yerde asya nin bayisi yok.
    Bos bir zamanda gidip almayi dusunuyorum..
    Pazartesi gunu birkac operasyon daha yapıcam
    Farlara Angel takıcaz.. Bu işlemide muhtemelen farın arka kısmını tamamen kesip icine yerlestirerek yapıcaz. Iki cesit angel var. Biri boru gibi olan tip. (yeni yılda camları süslediğimiz şey) Birde camdan olanları var tam florasan seklinde.. Beyaz olandan getirttim fiyati 60 ytl civarı olmalı. İşyerimin yanındaki aksesuarcı sponsorum beleşe alıyorum :p
    Bunun yanında istanbul dan yedek parca alışverişi yaptıgım firmadan da gelen çift orjinal hella kornayıda takmayı düşünüyorum.
    Diğer operasyon ise alarm takıcam. Alarmın fiyatıda bana gelişi 35 ytl.
    Son olarakta ön göğüsü siyaha boyamak istiyorum nitrious81 arkadaşımızınki çok hoşuma gitti !

İşler bitince resimleri koyarım
    Bu arada dün yolda kaldım
    130 km lik yolculuktan sonra benzin bir dahaki istasyondan alırım derken stop etti

Motorumu seviyorum!
    Bu seneki eğlencem bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    death! Motorunu güzel yapmışsın,ellerine sağlık.Ama sanki ayaklarımızın altındaki gri metal parçalardan lazım oralara,ha?
    Yüzde yüz katılıyorum Strom un baslıgında da yazmıstım cok bos duruyor oralaar bızım kı gıbı ayak koyma yerıne o metal parcalar kesın sart cok bos durmus orası ama motor güzel ( zaten cırkın demek zor bızımkıyle aynı olunca hehehe ) gule gule kullan.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    death motor kıyak güle güle kazasız belasız kullan..
    bugün direksiyon sınavındaydım arkadaşlar.. ya bize 50 cc dandik bi motor düştü bide yuki 150 cc vardı o yeniydi ama bize dandik olanı vermişler..bi okulun bahçesinde 3 tane dubanın içinden gir çık yaptık bi tur zaten..
    gerçi bizim hocalar biraz kıldı bakalım sonuçlar akşama...
    bilgin kardeşim hadi hayırlı olsun tekrar dedim eksoz dan değildir diye..benim eksozda canavar gibi bağırıyo valla...bu arada kasnağın üzerinden yağ akmaya devam ediyor.. bilgin senin o değiştiğin parçanın adı neydi neyse önceki sayfalarda yazıyordu oraya bakarım..bu akşam bi kere daha götürcem ustaya bakalım derdi neymiş.. şuan canavar gibi gidiyor ama o gün yolda stop etti neden acaba.. usta motoru sıkıştırmışsınızdır diyor. hararet yapmıştır diyor..ben yinede bi baktırayım..
    KIRMIZI BOĞA..

aynen abal bizde de Asya - As 125 T ama ne motor kendini zor götürüyor 9500 civarıydı ama dökülüyordu bizde de hocalar biraz kıldı

ama neyseki 90 ile geçmişim sınava giren tüm arkadaşlara hayırlı olsun kalan pek olmuyor bu sınavlardan

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    arkadaşlar cuma gecesi beşiktaşta balomuz vardı çok alkol aldık(viski) arabada sızmış kalmışım, sabah kalktığımda ayakta duramıyordum,o vaziyette gittik sınava,üzerimde takım elbise bitik vaziyette kullandım scooterı ama geçtimmi bilmiominşallah geçmişizdir....

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar bende geçmişim mesaj geldi bana ama puanı bilmiyorum napim puanı geçtikten sonra dimi.. 8 haziranda sertifikayı verceklermiş.. emniyetten çıkmasıda kim bilir ne kadar sürer... offf yaz geçecek nerdeyse ne kadar uzun sürdü bu ehliyet yaa..sanki b ehliyeti daha kısa zamanda almıştım gibi geliyor bana...

bu arada motorun ön grenajı siyah filmele kaplamıştım ya bugün az önce orayı parlak siyaha boyadım çok klas oldu.. ordaki asya logosunuda çıkardım.. ve zırıldayan dreksiyon panelini silikonladım biraz ufaktan bi ses geliyor yine ama ordan gelmiyor heralde..

bu akşam ustayada uğradım.. sorun benzin çıkışına taktığı musluktan kaynaklanıyormuş.. bide marş motorunun ordan yağ geliyor dedim.. ordada bi parça bozulmuş.. onlarıda p.tesi veya salı ayarlıyacak...musluğun daha iyisini alacak..motorda şuan bişey yok Allaha şükür canavar gibi..Allah nazardan saklasın..
    KIRMIZI BOĞA..

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ordaki asya logosunuda çıkardım..
    Abi ben ilk alanlardan olduum için galiba,zaten o logo bende yoktu,olsada çıkarırdım zaten.Tüm stickerları çıkarttığım gibi

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet hayırlı olsun kardeşim ...
    Ben egzostu yaptırmadan bir ara buluşalım ...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hanedan12 buluşalım inşallah..bu tarafta nereye gelebilirsin y.bosnaya gelebilirmisin...
    KIRMIZI BOĞA..

Gelmezmiyim ... yakin zaten bana .. ;)

Adres ver gelirim ...

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Ben bu akşam ustaya bi uğricam bakalım.. istersen musait olursan akşam 8 gibi gelebilirmisin yenibosna mezarlığın oraya..ben alırım seni ordan..veya başka akşamda olabilir..
    KIRMIZI BOĞA..

Ben bu akşam ustaya bi uğricam bakalım.. istersen musait olursan akşam 8 gibi gelebilirmisin yenibosna mezarlığın oraya..ben alırım seni ordan..veya başka akşamda olabilir..
    tamam olur bu akşam 8 gibi ... olur . senin ustayı da ziyaret etmiş oluruz ...
    Tel var sende çaldır ben ararım seni .. lik veririm şimdi buluşacağımız yerin linkini ..

burası uygunmu ?

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    vay beah helal olsun kardeş tam yerine noktayı koymuşsun..
    ordan sağa aşşağı bi yol iniyor tam ışıkların dibinde benim motor tamircisi..
    telefonu özelden atmıştın dimi bi bakayım..

KIRMIZI BOĞA..

Başka gelecek arkadaş varsa onlarıda bekleriz ...

Motosikleti
    Octavia
    Vay be adamlar teknolojı kullanıyo bende duzce den gelırım benı de ısınlayın
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    MİLLET UYDUDAN RANDEVU VERİYO YAV

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet arkadaşlar ilk buluşma gerçekleşti diğer fotolar hanedan arkadaşımızda bakalım oda gelsin bende bir iki tane var..
    stormu kullandım..arada baya fark var arkadaşlar..valla sle olarak storm çok rahat... ama lastik konusunda aynı şeyi söyliyemicem dönüşleri baya bi yavaş yapmanız gerekiyor..lastikler kaykan oluyor biraz.. şekil olarak herşey aynı fakat üretim olarak biraz farklı benim kanaatimce... hanedan danda birazdan yorumları alırsınız güzel geçti baya ilk önce benim motoru bi baktırdık sonra bi çay bahçesine geçtik iyi muhabbet ettik..

buda sınav esnasında bi foto benim kullandığım motor buydu.

KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Ahmet unutmakı o motor daha yenı ve ılk aldıgımda benım motorda bana Yamaha gıbı gelmıstı ama bellı kılometreden sonra o ıs kalmıyo Baya fark demıssın ama bı seleden bahsetmıssın Evet selesı cok rahat Kanunıden almayı dusunuyorum demıstım ama fıyatı baya tuzlu.Bıde hava fıltresını arkaya alırsam bı dahakı kıs kesınlıkle Kanunıden alıcam cınku cok sık bişi.Ve Kanunıdekı On cam COk daha koyu sıyah o cok guzel duruyo bıde dıreksıyon ustu plastık daha dızayn olarak ıyı sanırım.Vede Hava fıltresı arkada ve onun yerınde Aküoldugu ıcın alt gosus bızde acık onlarda tamamen kapalı o ıyı olmus.Bazı ayrıntılar farkı getırsede bu motorlar aynı bence bırbırının kopyası ama sonuc olarak Asyadakı bazı ufak hatalar ( hava fıltresı ve sele rahatsızlıgı gıbı seyler ) görülerek onların düzeltılmıs olması güzel bısı.Ve Ahmet gördn gördüğüm kadarıyla kırmızılar aynı ton yanı ucuz olan yan granajları bısı oldugunda Ordan alabılırz.

Bu arada arkadaslar ne kadar motorumu sevsemde su sıralar cıddı cıddı satmayı dusunuyorum artık Japona bınmek ısıtoyrum vede aklımda acayıp takılan bı makına var(Japon degıl) ama cok ıyı arastırmadan karar vermek ıstemıyorum. Derbi Gp125r 2.zamanlı bı racıng makına 28hp 190km/h goruyor.Su sogutmalı falan bayada sık bısı.Ama 2.zamanlı olusu bı handıkap mı onu arastırıcam ama 2.el almak ısıtoyurum 2005 falan 5500 ytll cıvarı bakalım kısmet.Belkı kısa dogru.

Arkadasların evınde denedım Yada bundan mı alsam dıyom ama bugun zaptedemedım cok guclu bı makına yaw

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin kulakklarını epey çınlattık.. gelsin resimleri gör şimdi.

makina güzel duruyor..

rengi tam aynı değil kanunininki yaldızlı değil boyası..sade kırmızı biraz daha koyu..bizimkine uymaz resimleri karanlık çektiğimiz için fark görünmüyor..
    fark dediğim sadece sele hava filtresi akü değil.. mesela kontak,iç sepet ve etradındaki plastikler.far anahtarları, göstergeler, lastikler,jantlar,sinyal lambaları,ön cam,çalışması..ayak yerleri, gerk yan ayak gerekse sehpa,gidon kısmı anahtarları ve ucundaki kapatan zımbırtılar,amartsörler, çamurluklar,ve motorun eksoz sesi hariç kendi seside biraz farklı..bu saydıklarım aklıma gelenler.. ve hakimiyet farkıda çok..şimdi bizimkininde onunda çok artıları eksileri var..bi kere binip kullanınca fark ediyorsun..

alt göğüs kapalı değil olanca çamur akünün üzerine geliyor onlardada...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    bilgin kulakklarını epey çınlattık.. gelsin resimleri gör şimdi.

makina güzel duruyor..

rengi tam aynı değil kanunininki yaldızlı değil boyası..sade kırmızı biraz daha koyu..bizimkine uymaz resimleri karanlık çektiğimiz için fark görünmüyor..
    fark dediğim sadece sele hava filtresi akü değil.. mesela kontak,iç sepet ve etradındaki plastikler.far anahtarları, göstergeler, lastikler,jantlar,sinyal lambaları,ön cam,çalışması..ayak yerleri, gerk yan ayak gerekse sehpa,gidon kısmı anahtarları ve ucundaki kapatan zımbırtılar,amartsörler, çamurluklar,ve motorun eksoz sesi hariç kendi seside biraz farklı..bu saydıklarım aklıma gelenler.. ve hakimiyet farkıda çok..şimdi bizimkininde onunda çok artıları eksileri var..bi kere binip kullanınca fark ediyorsun..

alt göğüs kapalı değil olanca çamur akünün üzerine geliyor onlardada...

Ahmet yapma gozunu sevıyım o tıp seylerın farklı oldugunu zten bılıyoruz jant olsun plastık aksamların sekıllerı olsun ama bunlar sence bu 2 motorun cok farklı oldugun mu gosterıyo 2.si kotnrol demıssın de ne yanı Aerodınamıklerımı farklı motorun valla en kısa zamanda bı strom bulup bıncem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler