Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Arkadaşlar,ben de işe başladıktan yorgunluktan sonra eve gelip bilgisayarı açıp yazamıyorum bile.Ama hergün yazamasamda mutlaka kimler yazmış diye okuyorum.Buarada forum biraz durağanlaştı,ben de farkındayım.Hele mesutusem'e noldu,özledik valla En yaratıcı 19a kullanıcısı ünvanını AE86LEVIN'a kaptırdı. (Buarada ben de , çıkartmalarını sökme dışında bi halt yememiş en tembel 19A' cı oluyorum)
    (abal,kardeşim diğer forumdaki msjın içinde teşekkür ederim,ordada gösterdin yanlız olmadığımızı )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    estağfurullah her zaman burda iyimizi kötümzü paylaşıyoruz. Bizde yanınızdayız bu arada benim video ya (bilgin hariç) kimse yorum yapmamış yahu... açılmıyormu yoksa
    KIRMIZI BOĞA..

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Açılmazmı abi Canavar gibi olmuş valla.Keşke görüntü biraz daha net olsaymış. Hatta şöyle uzun bi yolculuğumuzu kapıdan çıkarkenden başlayıp tüm gün çekim yaparak özetinide youtube'a yüklesek çok fiyakalı olur.Muğla'dan da seyreden olur,Ardahan'dan da.Evet evet yapmalı bunu

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    motor sesi çok başarılı olmuş, ses heyecan veriyor, tebrikler

verdiğiniz bilgiler için saol nitrious ehliyet kolay.zaman konusunda biraz zaman alıcak biliorum her 2 ayda bir sınav oluor kazandıktan bir ay sonrada direksion sınavı felan bilim bu işleri 1.5 senemi verdm sürücü kursuna tabi sonra çıkmak zorunda kaldım as 150t 19 un şu an ki fiyatı nedir acaba izinli oldugum gün gidicem maslak bayisine ordan inceleyecegm motor canlı canlı bakalım nasil bir alet herşeyin hayırlısı ve tüm arkadaşlara selamlar... sevdim bu ortamı yaklaşık bir haftadır giriorum sık sık ve inceliorum motor hakkındaki yaşanmış olayaları çok faydalı oluor... şimdilik saygılar :)

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABAL umarim sinav sonucun başarilidir ....
    Sefaköye çay içmeye beklerim daha motorları karşılaştırıcaz yahu ...

arkadaşlar merhaba,

ben de bir scooter alacağım ama acele edip de sonradan pişman olmak istemiyorum. en son storm 150 ile 150t 19 a arasında kaldım. yazdıklarınızı okudum, madem hiçbir farkı yok, daha ucuz olan asya alayım dedim. şu kanuni'nin şamandıraydı sinyaldi bilmemneydi ilk etapta ortaya çıkan heves kaçıran sorunlarını okumam da asya'ya sıcak bakmama neden oldu. fakat gördüğüm kadarıyla kırmızıdan başka rengi yok, storm olsa siyah alacaktım çünkü, siyah istiyorum. kafam karışık o yüzden, ne dersiniz arkadaşlar bana bir yol gösterin akıl verin lütfen. forum kurallarına uyamadıysam da özür dilerim, pek alışkın değilim forumda yazmaya.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı emremre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

ben de bir scooter alacağım ama acele edip de sonradan pişman olmak istemiyorum. en son storm 150 ile 150t 19 a arasında kaldım. yazdıklarınızı okudum, madem hiçbir farkı yok, daha ucuz olan asya alayım dedim. şu kanuni'nin şamandıraydı sinyaldi bilmemneydi ilk etapta ortaya çıkan heves kaçıran sorunlarını okumam da asya'ya sıcak bakmama neden oldu. fakat gördüğüm kadarıyla kırmızıdan başka rengi yok, storm olsa siyah alacaktım çünkü, siyah istiyorum. kafam karışık o yüzden, ne dersiniz arkadaşlar bana bir yol gösterin akıl verin lütfen. forum kurallarına uyamadıysam da özür dilerim, pek alışkın değilim forumda yazmaya.
    Emre öncelikle hosgeldın aramıza

Sımdı emre karar senın gonlun hangısını ıstıyorsa onu al ve ılk once cevrendekı hangı servısın Asya nın mı Kanunının mı yakın ve ıyı oldugunu bı arastır ondan sonra kararını ver he bana sorarsan Ben memnunum gene alsam Asya alırım Sımdı soyle dusun bıde o aradakı 200 - 300 ytl lık fıyat farkı ıle kask mont eldıven falan alırsın Ama kırmızı da bence cok ateslı sıyahda emınım cok asıldır Ama kırmızıda guzel
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre öncelikle hosgeldın aramıza

Sımdı emre karar senın gonlun hangısını ıstıyorsa onu al ve ılk once cevrendekı hangı servısın Asya nın mı Kanunının mı yakın ve ıyı oldugunu bı arastır ondan sonra kararını ver he bana sorarsan Ben memnunum gene alsam Asya alırım Sımdı soyle dusun bıde o aradakı 200 - 300 ytl lık fıyat farkı ıle kask mont eldıven falan alırsın Ama kırmızı da bence cok ateslı sıyahda emınım cok asıldır Ama kırmızıda guzel
    hoş bulduk abi, teşekkür ederim ilgin için. bir şey daha sorayım, kanuni'de göstergeleri çok rahat göremediğimi fark ettim (boyum da 1.84 kısa da değilim), asya'da da bu sorun var mı merak ettim? bir de yanılmıyorsam ben bu modelin siyahını da gördüm bir yerlerde sanki, hani şimdi kanuni ile asya benziyor ya, yine bunlara benzeyen, "fark yok" diyebileceğimiz bir başka markanın da motoru olabilir mi acaba?

arkadaşlar 21 nisan sınav sonuçları bugün itibariyle açıklanmıştır bu adresten sınav sonucunuza ulaşabilirsiniz http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu...Ss_Surucu.html

90 ile geçmişim bu sınavdan yani 20de 18 oluyor umarım tüm arkadaşlar başarılı olmuşlardır artık ehliyette tamam olduğuna göre sıra motoru almaya geldi artık oda yaza inş.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    hanedan12

sınav sonucum 90
    inşallah geliriz bigün

emremre

aramıza hoşgeldin..
    daha öncede belirttiğimiz gibi asya kanuniden ucuz parça fiyatı olarakta asya daha uygun..
    ilk etaptaki çıkıcak sorunlar seni korkutmsın kafana hangisi uygun gelirse onu al..senin için şimdiden hayırlı olsun..
    stromun siyahını gördüm yakından.. metalik olmadığı için bizimkisi gibi parlamıyo.

bestapo inşallah daha iyi bi cameramız olursa yaparız kayıt ayıpsın..ben cepten çektim

Bu sabah mecidiyeköyde bi işim vardı.e-5 le e-6 dan gittim. bilgin eksoz çok az bişey fark ediyo ama yakıt sarfiyatı epey düştü bu ölçümde 100 km de 12.00 ytl yaktı..
    Bence ilerde belki dahada düşer.Çünkü motor yeni kendine geldi.karbüratör alışıyo heralde.
    Bugün birde kontakta bir sorun çıktı alarmdan kaynaklandı heralde anahtarı çevirdiğim halde motor stop etmiyor..Akşam bi bakıcam artık..

Bu arada max hız 117 falan çıktı hava yine çok rüzgarlıydı..

KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanedan12

sınav sonucum 90
    inşallah geliriz bigün

emremre

aramıza hoşgeldin..
    daha öncede belirttiğimiz gibi asya kanuniden ucuz parça fiyatı olarakta asya daha uygun..
    ilk etaptaki çıkıcak sorunlar seni korkutmsın kafana hangisi uygun gelirse onu al..senin için şimdiden hayırlı olsun..
    stromun siyahını gördüm yakından.. metalik olmadığı için bizimkisi gibi parlamıyo.

bestapo inşallah daha iyi bi cameramız olursa yaparız kayıt ayıpsın..ben cepten çektim

Bu sabah mecidiyeköyde bi işim vardı.e-5 le e-6 dan gittim. bilgin eksoz çok az bişey fark ediyo ama yakıt sarfiyatı epey düştü bu ölçümde 100 km de 12.00 ytl yaktı..
    Bence ilerde belki dahada düşer.Çünkü motor yeni kendine geldi.karbüratör alışıyo heralde.
    Bugün birde kontakta bir sorun çıktı alarmdan kaynaklandı heralde anahtarı çevirdiğim halde motor stop etmiyor..Akşam bi bakıcam artık..

Bu arada max hız 117 falan çıktı hava yine çok rüzgarlıydı..

Hadı hayırlı olsun arkadaaslar ehlıyetlerınız yanı brn bu mutlulugu 6 ay once yasamıstm ama sonra baktım kı polıs hıc durdurmuyoo bı kere sormadı yaaa

Ahmet senı yakaladıgım ıyı oldu yarın postaneye gonderıyorum sabah 9 gıbı gonderırım tamam mı ? Haberın olsun ozleden yazdıgın postaneye gonderıyorum dostum Sımdıden cok tesekkurler Allah razı olsun valla normalde baskasına desem derlerkı sen hıc tanımadıgın bırıne paramı gonderıyon dıye kızarlardı ama ne bılım ya hepınıze kanım ısındı galıba

Neyse olsun yaw 117km ıyı daha ne olcak
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    ehliyetten 95 almışım,100 bekliyodum ama

bu arada arkadaşlar benim motor karbüratörün dibinden benzin damlatıyorduya,bugün saat 12 gibi bir giriştim motora,karbüratörü komple söktüm karbüratörün dibindeki vidaya, beyaz su borularına sarılan conta misali adı her neyse ondan sardım ve vidayı tekrar monte ettim,karbüratörü yerine taktım...bakalım inşallah düzelmiştir...

ayrıca benzin hortumunda filtre misali bi parça var onu söktüm ama içine müdahale edemedim,yenisini alıp takmak lazım....

motorun sökmediğim bir karbüratörü vardı onuda söktüm sonunda

Motosikleti
    Octavia
    Sokecez tabı arkadaslar ya elımızden geldıgınce motorun sorunlarıyla servıse muhtac olmadan ılgılnıcez demı Ahmet nerdesın abı bı cevap vermemıssın ??? Yarın alırsın ok mu ? Yanı parayı yada cuma gıderkene alırsın Takıl ıste kafana gore

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin tamam yarın bi ara müsait olursam alırım merak etme cuma günüde oraya giderim. bu arada ben bugün mecidiyeköyde eksozu hafiften çizdirdim arkasının uzun olduğunu hesaba katamıyorum bi türlü.. ha bide kontakta bi sorun çıktı bakalım nolcak.. akşam çıkışta bi baktırıcam. heralde alarmı bağlamaya çalışırken bi aksaklık oldu..anahtarı çevirince motor stop etmiyor.

evren valla karbüratör hassas bi olay tabiki kendin halletmen senin içn daha iyi olmuştur. inşallah sorunun hallolur..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    bilgin tamam yarın bi ara müsait olursam alırım merak etme cuma günüde oraya giderim. bu arada ben bugün mecidiyeköyde eksozu hafiften çizdirdim arkasının uzun olduğunu hesaba katamıyorum bi türlü.. ha bide kontakta bi sorun çıktı bakalım nolcak.. akşam çıkışta bi baktırıcam. heralde alarmı bağlamaya çalışırken bi aksaklık oldu..anahtarı çevirince motor stop etmiyor.

evren valla karbüratör hassas bi olay tabiki kendin halletmen senin içn daha iyi olmuştur. inşallah sorunun hallolur..
    Tamam dostum tekrar tesekkurler he bıde Cuma gunu Allah nasıp ederde alırsan O gun kargoya verebılırsen sevınırım CUmartesı gelırse taktırıım servıste hafta ıcıne kalırsa calısıyorum zor olur Bıde senın ıcın uygunsa Yurtıcı ne ver IS yerıme cok yakın oldu mu

Yaw su Alarmı bı halledemedın be ahmet bı elektrıkcıyle hallet dıcem de anlarmıkı onlarda sonucta soketlı kablolu bısı

Arkadaslar bu arada ahmetın ( abal ) herkeze selamı var adamın PC bozulmus ustune bıde motor alttan yag akıtmaya baslamıs cekıden falan dusmus fren musuru bozulmus bıde anahtarla stop etmıyomus alarm karsımıs bıraz yanı hersey ust uste gelmıs adamın :( Gene bısıler sıkısmıs araya desene servıs cıkartır araya gıren 20 lıklerı

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet arkadaşlar..bilginin bahsettiği gibi dün herşey üstüste geldi yahu

ilk önce kontak,sonra akşam eve giderken motor gaz yememeye başladı..
    sonra bir baktım altından yağ damlatıyor.debriyajdada bi anormallik başladı yavaşlayıp tekrar hızlanmaya kalkınca motor titriyor brden debriyajı çeker gibi oluyor..heralde debriyaj yağlandı..bugün motoru getiremedim sabah pazar kuruluyor sokağa..artık yarına kaldı motoru halletmek..
    bu arada evdede pc afalladı.dün bilgin sağolsun haberlerimi iletmiş
    KIRMIZI BOĞA..

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    öncelikle bilgin kardeşim senin ölçümde mutlaka bi yanlışlık vardır.sen bence bi ölçüm daha yap birde depoyu full doldur.100km gittikten sonra bi daha fulle bakalım ne kadar. 80-90 kuruşu honda 125 lik vitesliler yakıyor yahu.. bi kere mantıken uymuyor.bizim motorlar otomatik sürekli gaz vermen gerekiyor.vites arasında devir düşürme diye bi olay yok.. ustalarda bu çok normal bi yakıt diyor.senin orda birde trafik sorunuda yok yol sorunuda yok.biz burda yılan gibi dolaşıyoruz..yok çukur dur kalk.yok araba önüne atlıcak dur kalk.trafik sıkışık dur yavaş yavaş git gaz ver. bunlarıda göz ününde bulundurmak lazım.. bence şuan performansıda yakıtıda çok normal ve normalide bu sanırsam..belkide senin motorun açılmış olmasından kaynaklanabilir. birde eksozu taktından sonra sarfiyat azalıyo..

byhakko
    öncelikle hoşgeldin aramıza her zaman bekleriz her türlü sorununda yardımcı olmaya çalışırız..
    motor maxi scoter olarak bence çok kullanışlı ve rahat bi motor.birde çin malları arasında bizde alırken araştırmıştık en uygun fiyatlı vede en uygun tiplisi olarak seçtik..
    şuan motorumuzdan çok memnunuz ufak tefek sorunlar olur onlarda tuzu biberi
    bilgin kardeşimiz bahsetmiş ama mesela sool taraftaki grenajların hepsini değiştirirsen o masraf çıkıyor.diğer markalarda daha pahalıdır sanırsam.
    ben iki kere düştüm bir kerede motora gaz verince kendi düşmüştü hala orjinal grenajları duruyor
    motorum düştü baya bi sürüklendi ama grenajlar kırılmadı sadece belirli iki ucu çizildi..bir keresinde çok kötü düştüm..dedim kesin dağıldı motor ama maşallah hiç birşeyi yoktu.. bence motoru aldığına pişman olmassın benimde inşallah bu ay sonuna kadar geliyo ehliyet..şimdiden senin için hayırlısı olsun..

abal dostum senin bu tüketim rakamları gerçekten anormal derecelerde.. arkadaşın 19A sı uzun yolda 85 şehir içinde ise 100 kuruş civarı yakıyor. benim motorda (çelik motor) aldığımdan beri benzin ölçümü yapıyorum ilk ölçümde 286 km de 23.5 ytl yaktı yani km 82 kuruş ve son zamlı halde (benzin 2.96 ytl iken) yaptığım hesapta 207 kmde 17 ytl yani kmde 85 kuruş yaktı ve ben 90 kg ağırlığındayım ayrıca şehir içi trafik ve yüksek hız karma kullanımda var. bu rakamlarda kesinlikle hata yok defalarca hesapladım.. gerçekten 150 kuruş civarı rakamlar cok yüksek yani ben arabamla şehirler arası 90 km sabit hızla 160 kuruş civarı tüketimler yakalıyorum. bence bu sorunu hallet derim gerçekten bu dediğin tüketim rakamları benim motorumda olsa ben motora ayda yılda bir binerim
    Aerials in the sky..

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    AS150T19A; 82kuruş yakıyomuş,sen o yolun yarısında motoru sırtında taşıyosundur

şaka bir yana 100 kuruşun altında olmalı tüketimler.......

bu arada komple karbüratörü söktüm adamım,sorun yaşarsan cüzzi miktar karşılığı söker takarım

Motosikleti
    Octavia
    Ben hep dıyom Ahmetede ınanmıyo bana yaw benım motor benzın bıraz ucuzken 75 bın cıvarı yakıyodu sımdı de 80 bın yaksın adam ınatla haıyr dıyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler