Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Yaw arkadaslar resımler bolumundekı Motoshow 07 resımlerının hepsını ındırdım ve tekrar baktım ve dedım kı ne kadar sevsekte ısımızı gorsede "Bız motoramı bınıyoruz yawwww dedım :( ve ah ulan paranın gozu kor olsun dedım kendı kendıme" yaa ne bıcım makınlar var Race lerı fazla kast etmıyorum enduro cross ve scooter lar aman yarabbı yaaa hele bı kac tanesıne bıttım resmen yaaa Allah ım o kadar parayı nasıp ettttt amınnn
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ve dedım kı ne kadar sevsekte ısımızı gorsede "Bız motoramı bınıyoruz yawwww dedım :( ve ah ulan paranın gozu kor olsun dedım kendı kendıme"
    Hiç sorma hiç sorma.Bizzat üstüne bindim,makinaların sağını solunu okşadım,yeni deri kokusunu,plastik kokusunu kokladım.AAAAAAH AAAH Ben size söyleyeyim arkadaşlar;Allah sağlık sıhhat versin,bi iki sene sonra bu forumda başka elemanlar aynı muhabbetleri yapacak.Biz kıdemli 19A'cılar olarak eski motorumuzu kullanan çömezlere bakmaya uğrayacağız
    Artık yeni yazılarımız başka başlıklarda olacak zaten.Bestapo R6 da, abal DL650de,nitrious R1200GS de, AE86LEVIN VARADERO da, mesutusem GOLDWING de

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sorma hiç sorma.Bizzat üstüne bindim,makinaların sağını solunu okşadım,yeni deri kokusunu,plastik kokusunu kokladım.AAAAAAH AAAH Ben size söyleyeyim arkadaşlar;Allah sağlık sıhhat versin,bi iki sene sonra bu forumda başka elemanlar aynı muhabbetleri yapacak.Biz kıdemli 19A'cılar olarak eski motorumuzu kullanan çömezlere bakmaya uğrayacağız
    Artık yeni yazılarımız başka başlıklarda olacak zaten.Bestapo R6 da, abal DL650de,nitrious R1200GS de, AE86LEVIN VARADERO da, mesutusem GOLDWING de
    Dostum ne dıyım agzından Bal damlıyoo ama cıdden cok baskalar yaa ınanılacak gıbı degıl adamlar ne makınalar yapmıs kardesm Çinliler onuda kopyalasında goreyım
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Bi tanıdık abimizde CBR600RR var. Eğer onun bindiği şey motosikletse,bizimki ne? Bizim kullandığımız motosikletse,O ne? Makinanın sadece oturma pozisyonu bile ürkütücü.Kontak çevrildiğinde ise vücudunda bişeylerin değiştiğini farkediyosun!
    Tabi herşeyden önce biz yolun başındayız arkadaşlar.Şuanda umutsuzluğa kapılmak için hiç bi neden yok.Şurada saatlerimizi harcıyarak ufacık bi somunun nereden söküleceğini araştırmak bile hepimizin bu işe nekadar sevdalı olduğumuzun bi göstergesi.Hiç birimiz mecburiyetten burada mesai harcamıyoruz.Ya da motora binerken küfür etmiyoruz.Aksine ben sabah kapıdan çıkarken küçük şeytana göz kırpıyorum. Ve inanıyorum ki ufak bi makinayla başlayan bu serüven hiç bitmeyecek.Hep biraz daha iyisi için uğraşıcaz,hep bi üst model çıktığında kalbimiz atıcak

Motosikleti
    Octavia
    Evet zaten suankı durum oo yoksa almaya durumumuz olsa bıle su an ıntıhar gıbı olur Ya ben motorumu kullanmaktan cok zevk alıyorum sevıyorumda benı goturuyo getırıyo gezdırıyo benı tasıyoo daha napsın Cıdden sevıyorum motorumu ama o motorlar baska bısı be abı yaaa gecen ybr125 kullandım o bıle baska ya motoru bı calsıtırdım fısır fısır fısır boyle makına calsırken bıle ben kalıteyım dıyoo yaa o malzeme kalıtesı bılmem ne cok baska ama olsun Bır gun mutlaka en az 600cc ye ulasacagımmm ama Racıng degıl

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    BESTAPO yaramızı deşme.. sorma gitsin yahu o honda ları diyorum ya bisitbi 125 lik hondanın sesi bile kaliteyim diyor
    bizim kurye abi var tanıdık o bile diyor ikinci el temiz bitane alırsın bi ömürlük motor diyor..zaten kuryelerin altındada hep honda niye demekki bi bildikleri var.. gönül isterki o kalite scoter lardan al bitane ondan sonra işin gücünde rahat olacak basacan gidecen şöyle bi arkadaşınıda alıp oooohhh sahile mahile önüne neresi gelirse dolaş türkiyeyi...ama şimdilik böyle...o kurye abi diyorki motoru yatırmayın çıkın gezin uzun yol kat edin bu motorlar durdukça arıza verir diyor.. hem motorun açılması gerekiyormuş arkadaşlar aynı araba gibi.. ben geçen pazar iki kişi e-5 te avcılara giderken 105 i gördüm diyordum ya işte bunu ara sıra yapmamız lazım veya tek de gitsen şöyle gezmek lazım havalarda ısınıyo inşallah...birde bişeye dikkat ettim pazar günü üstüm biraz kurye tarzı oluyor dizlik falan birde okolluklar olunca polisler hiç görmüyor bile seni kaç tane polis çevirmesi vardı e-5 te...
    KIRMIZI BOĞA..

mesutusem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150T 19A
    Sevgili abal, bahsettiğin, o aktarma kısmının ve çamurluğun arka kısmına doğru olan kısımda yağ ve toz karışımı bir birikme olması normal ama aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum, keşke bir resmi olsa

Tahliye hortumuna gelince, genelde hortumun ucunda kelebek bir tel ile sıkılmış bir tıpa olur ama o tıpanın düşmüş olma veya takılmamış olması da söz konusu. Tıpa varsa tıpayı çıkarıp boşaltabilirsin, ama yoksa o borunun ucunu tıkayacak birşey uydurabilirsin veya ucunu kıstırabilirsin. Amaç karbüratörden atılan pisliklerin orada birikip boşaltılması. Karbüratörün oradanpislik emmesi ihtimaliyle sürekli açık olması tavsiye edilmiyor.
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    mesutusem,bunu yapsan yapsan sen yaparsın.Şöyle en resimlisinden bi dosya hazırlasan tam süper olacak Nerdeymiş bu hortumlar,nerden düşer bu tıpalar,cümle alem görsün canım! (bestapo da öğrensin tabi buarada)

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    mesutusem o tahliye hortumunu en kolay nasıl buluruz motorun altından bakınca görünüyormu ben ağzı tıkanmış veya ksıtırılmış bi boru göremedim..hemen karbüratörün altından mıgeliyor o boru..
    aynen bestapo bende hemfikirim ben orda iki tane boru görmüştüm önceden ama şimdi onlarda kayıp servis kim bilir nere soktu

KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Arkadaşlar tamam dediğinizi yapıp resimli olarak güzel bi dosya yapacağım ama bir hafta kadar zaman rica edeceğim. Çünkü bu yağmurlu günlerde biraz zor gibi. ilk güneşli havada isteğinizi yerine getireceğim.

Bu arada tahliye hortumu için bahsettiğim tıpa bizimkine orjinalde konmamış çünkü tahliye hortumu karbüratörün emiş yapmayacağı bölümüne konduğu gerek yokmuş diyor servis elemanı , bakıp inceleyeceğim. Siz şimdilik sadece ucu boşta görünen hortumlarınızı güzel bir boşlukta başaşağı olmasını sağlayın.

Görüşmek üzere
    World of MesuTuseM

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    hepinize merhaba arkadaşlar..
    sınawlar nedediyle biraz uzak kaldıgım forum günlerinde herkez neler yapmış motruna böle ya
    ae86 dostum ne işlere girdin sen ya kapagı falan sökmüşün neden beni beklemedin beraber sökeriz diyoduk ya neyse bida sökeriz artık nolcak

bestapo dostum senin sorularına gelince. lastik hawası olarak 36 psi havayı ben şahsen hiç önermem.. bikaç ustaya sordum kendim test ettim ve edindigim tecürbeye göre bizim motorlar için 28-30 psi hawa yeterli.. eger 2 kişi binmem diyorsan 28 bile yeter. mesutsem dostum lastigin yaninda 36 psi yazıyor haklısın ama o max basıncı lastigin yani bunun üstünde hawa basmayın patlarsınız demek istiyo zaten 36 hawayla motor cok sert olur her çukuru hissedersin yani konforlu olmaz ..
    farlar için ise komple lambayı alman lazım sökmen gerekiyor.. biraz zahmetli dikat etmen lazım galiba 8 vidası olması lazım.. ampuller farın arkasına küçük vidalarla tutturulmuş.. sacma bi sistem ilkkez gördüm.. ama eger farı sölersen sag taraftakini 55w lık osram h4 sarı ampulle değiştirirsen bana dua edersin. ama sadece bi tane 2 tanesini 55 yapma..
    o plastik park lambasınıda sola dogru kanırtım açabilirsin bişi olmaz korkma..
    dreksiyonun etrafındaki plastigin 1 tane vidası war allta ordata.. onu sök sonra yandan bi tornavidayla tırnaklarını sök ama dikkat et kırma.. 4 tane tırnagı war üstte we altta birer tane 2 tarafta toplam 4 tane..
    neyse şimdilik benden bu kadar arkadaşlar..
    yarın 2 tane sınawım war çalışıyım biraz daha..
    Aerials in the sky..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    AS150T19A kardeşim bu bahsettiğin sağdaki lambayı 55wlık ile değiştirdiğimde renkfarkı oluyormu,bide buna extra sigorta bilmemne takmak gerekiyormu?
    Parkın yerine daha güçlü bişey takılırsa yine yüklenmiş olurmuyuz biyerlere?
    (Hala online oldugun için soruyorum valla,yoksa tabi sınavına çalış/gerçi hiç de ders çalışılmaz be kardeşim busaatte)

Motosikleti
    AS 150T 19A

lastik hava basıncı

Adam demiş ki; "ben Halepteyken 9 hendekten atlardım", ahali söylemiş; halep uzakta olabilir ama hendek burada atla hadi bi 28psi basın lastiklerinize ve hızlanmalara, son hıza br bakın, bir de 35psi buna çok diyorsanız min 34psi basıp aynı denemeleri yapın bakalım hendek uzak mı o kadar isteyen 14'te basar ihtiyaç meselesi.

Ama şuna kefilim, bahsettiğim değerleri basınca lastiği uçan olursa kendi lastiklerimi söker yollarım, kargo da benden

Bu tartışmalara girmek istemem ama, herkesin bilgisi kendine, usta dediğiniz adamların ustalığının, çin malları piyasaya girene kadar bisiklet ve futbol toplarına hava basmalarından geldiğini de bilirim.

Her neyse dileyen dilediği basıncı kullanabilir, ben mesutusem olarak 35 psi ile yol almaktayım ve olması gerekenin de bu olduğunu düşünmekteyim.
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı mesutusem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam demiş ki; "ben Halepteyken 9 hendekten atlardım", ahali söylemiş; halep uzakta olabilir ama hendek burada atla hadi bi 28psi basın lastiklerinize ve hızlanmalara, son hıza br bakın, bir de 35psi buna çok diyorsanız min 34psi basıp aynı denemeleri yapın bakalım hendek uzak mı o kadar isteyen 14'te basar ihtiyaç meselesi.

Ama şuna kefilim, bahsettiğim değerleri basınca lastiği uçan olursa kendi lastiklerimi söker yollarım, kargo da benden

Bu tartışmalara girmek istemem ama, herkesin bilgisi kendine, usta dediğiniz adamların ustalığının, çin malları piyasaya girene kadar bisiklet ve futbol toplarına hava basmalarından geldiğini de bilirim.

Her neyse dileyen dilediği basıncı kullanabilir, ben mesutusem olarak 35 psi ile yol almaktayım ve olması gerekenin de bu olduğunu düşünmekteyim.

mesutsem dostum ewt benimde tartışmaya girmeye niyetim yok. ama bende bişey söylüyorsam tabiki uyduruk cin motorcusu uslarına yada bizim benzincinin lastikcisine bakıp konuşmuyorum.. yani isin erbabı insanlar yada kendi muhendislik bilgilerime dayanarak konuşurum her zmaan..
    bir lastigin en uygun hava basıncını lastik firması degil o lastigin kullanıldıgı arac ureticisi bilir.. cunku örnegin aynı lastik 1000 kg yada 1400 kg agırlıgında iki aracta kullanılbilir lastik ureticisi bunu bilemez we bunlada ilgilenmez. onun görevi ürettiği lastigin sınırlarını belirlemektir. bizim duro lastik içinde sınır deger 36 psi dır..üretici her zaman sınır degeri düşük belirler o yüzden 40 psi bassanda lastik patlamaz. aynen 4 kişilik bi asansörün tek bi halatının bile 20 kişiyi tartabilmesi gibi.. tabi sen lastiğimi sınırında kullanıcam dersen bilemem...
    ama ben kullanım tecurbemle 28-30 psi yı daha saglıklı buldugumu söyldim. bu deger ureticinin önerilerinede uyuyor ayrıca..

neyse bestapo dostum senin soruna gelirsek.. 55w lık ampulle renk farklı olmuyo ama bizim orjinal lamba onun yanında park gibi kalıyor ciddiyim..
    eger normal standart sarı ışık veren h4 alırsan cok iyi bir performans alırsın renk farkı olmaz sigorta yada extra herhangi bir donanıma ihtiyacın olmaz.. zaten bizim mtorlara 2 tane 35w lık ampul koymaları gerekiyor.. üretici 18w koymuş. ama sistem 35+35=70 w için sorunsuz calışıcak şekilde tasarlanmış. 18+55=73 w yani neredeyse hiç zorlamıyorsun sistemi için rahat olsun.. park lambası içinde parlak bişiler takabilirsin hiçbi sakıncası olmaz. zaten en fazla 10w extra demektir sorun olmaz.. bu arada saat 3 olmuş ben hala nelerle uraşıom ders calışmamak için herşeyi deniyom
    Aerials in the sky..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ARKADAŞLAR BU HAVA BASINCINI BU KADAR SORUN YAPMAYIN BASIN GİTSİN İŞTE..

FAR LAMBALARINA GELİNCE BEN İKİ LAMBAYIDA 55 LİK TAKKMIŞTIM BELKİ ONDAN KAYNAKLANMADI AMA AKÜDE SORUN YAŞADIM..SONUÇTA YENİ GİTTİĞİM MOTOR USTASI BEDELSİZ DEĞİŞTİREREK İKİ TANE 35 LİK TAKTI VEDE YİNE CANAVAR GİBİ YOLUMA DEVAM EDİYORUM ÜSTELİK GAYET İYİ AYDINLATIYOR..BESTAPO MOTORUN SİGORTASINI DEĞİŞTİRİP ARABA SİGORTASI TAKABİLİRSİN CAM SİGORTALAR BULUNMUYOR HELE BİZİMKİ HİÇ BULUNMUYOR..BEN ARABA SİGORTASI TAKTIM HERALDE 15 LİKTİ BİRDE SOKETİNİ ALIYORSUN CAM SİGORTANIN UÇLARINI ÇIKARIP ONA TAKIYORSUN GAYET İYİ OLUYOR..BU 4LÜ FLAŞÖR TAKARKEN KAÇ KERE SİGORTA ATTI YANİ BİR PROBLEM ÇIKARMAZ..BENCE 2 TANE 35 LİK TAK YOL GAYET İYİ AYDINLANIYOR CANAVAR GİBİ OLUYOR..

LASTİĞİ DE UZATMAYIN BU KADAR BESTAPO SEN İLK ÖNCE 30 BAS OLMADI SONRA 35 YAPARSIN OK
    PARK IN YERİNE MAVİ LED TAK GÜZEL OLUYO BENİM RESİMLER TELEFONDA DURUYO PC YENİ GELDİ AKŞAM EVE GİDİNCE EKLERİM BURAYA...BU ARALAR BENİM ARKA FREN İYİCE BOŞALTI SIKICAM BİRAZ NERDEYSE KOLA DEĞECEK...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    STÜDYODA GERGİNLİK !!!!! DIRAAAAANNNNK fORUMLARDA KAN GÖVDEYİ GÖTÜRDÜ..ASS SOORAAAA
    Yav arkadaşlar alemsiniz...Ben lastiği 31 kullanıyorum,ama mesutusem için bikerede 35 basıcam,yorumları da yazıcam zaten.Şu ampul değişimini de sanki 35-35 yapmak daha mantıklı gibi geliyor.18+55 dengesiz gözükmüyormu?Yani sağ parlak sol daha az yanıyor gibi filan.Sanki öyle olur gibi geldi ama...
    Peki bu ampullerin fiyatı nekadar acaba arkadaşlar? Amma soru sordum dimi? Alttarafı 2tane lamba değiştiricem
    Buarada şu ilana bakarmısınız
    ANADOLU YAKASI ŞATIŞ VE HİZMET LİDERI OLAN ASYA MOTOR DAMLA OTOMOTİVDEN KAMPANYA YAZA GİRERKEN MOTORUNUZ BAKIMINI YAPTIRMANIN TAM ZAMANI.BUJİ , HAVA FİLRETRESİ, YAĞ, KAYIŞ, FREN BALATASI ŞOK KAMPANYAMIZ BAŞLAMIŞTIR.ÇOK CUZİ FİYATA SADECE ASYA MOTOR SERVİS YERINDE Fiyat : 70 YTL
    TAKAS YONTEMIYLE ELİMİZDE HER MODEL SCOOTER MOTOR BULUNUR 125cc İSTER 150cc. 125cc ARORA MARKA KLASİK MOTOR, YARI OTOMATİK ASYA 125LİK, AS 150 T, AS 150 19A , AS150 T1 BU MOTOR SERVİSLERİMİZDEN ELDEN GEÇMİŞTİR.FİYAT OLARAK NETTE DOLAŞAK UCUK FİYATLAR VERİLMEZ.HELE SORUNLU MOTOR ASLA MÜŞTERİYE TESLİM ETMIYORUZ.0 KM NASIL KALİTEDE GUVENCEMIZ VARSA 2. ELDE O GUVENCEYLE TESLİM EDERİZ.BİLGİ İÇİN TELFONYADA MAİLLE BİZE ULAŞA BİLRİSİNİZ

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Tamam artık lastik havası konusunu kapatmak istiyorum, dileyen dilediğini basar. Yoksa baksanıza birkısım medya mensupları hemen reyting manşetlerini basıp "stüdyoda gerginlik" diye alt yazı geçmişler bile

Ama far konusunda yaptığım bir yanlıştan döndüğümü de belirtmek istiyorum. Takmış olduğumuz 55W ampulleri söktük Ahmet ile beraber. O da ben de 35W ampul taktık. ve gördük ki aydınlatmada fark olmamakla beraber, akü de rahatlamış oldu.

Neden bunu yaptığımıza gelince de, bildiğiniz gibi en temel sebebi akünün uzun süre dayanamıyor olmasıydı. Bir de farkettik ki, 55w ampul tam beslenemediği için vermesi gereken ışığı veremiyor. 35w takarak hem akünün bariz bir şekilde rahatlamasını sağladık hemde 35w tam olarak parladığı için olması gereken ışığa kavuştuk

Bu arada fiyatını merak edenler için tekini 7ytl olarak aldık.
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    evet ya mansetler cok abartılı geldi "FLAŞ FLAŞ FLAŞ FOTUMDA ŞOK KAWGA.!! BİRBİRLERİNE HAVA TABANCASIYLA SALDIRAN UYELER DİYE DEWAM ETMEDİN İKİYİ.. " bestapo hep senin başının altından çıkıyor bu işler
    lamba durumuna gelince.. önde 55+18 ile 35+35 arasında bir fark yada dengesizlik olucagını sanmıyorum cünkü motor araba değildirki aslında sag lambası yada sol lambası diye bişi yoktur ampuller arası 25 cm falan olduğu için ikisinide orta lamba gibi düşünebiliriz..
    zaten cogu marka motorun ön farlarından biri kısa biri uzun olur dikkar ettiyseniz..
    35+35 benim yeni motorumdada war gerçekten başarılı ama 18+55 de aynı performansı daha ucuza almak isteyenler için bir opsiyondur
    ben 55lik h4 osramı 10 ytl ye almıştım pahalı bi elektikçiden.. yani 7 ytlye falan aynı ampul alınır.. ama markasına dikkat edin osram yada philips öneririm.
    Aerials in the sky..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Eveeeeet arkadaşlar.Sabah takım taklavatı toparlayıp motora indim.Hemen lambaları değiştirmek üzere atladım motora,Bauhause'a gittim.Aklımda 2tane 35lik almak var (Rakı değil yav,ampul ) Fakat 55lik vardı sadece,onunda bikaç çeşidi vardı.Neyse,Carrefour'a gittim,anam!Orada hiç yok.Bu sırada uzun zamandır görüşmelerine koşturduğum iş başvurumun kabul edildiği haberi geldi.Tabi mutluluktan kıçım tavana vurdu Bu yaz iş durumuna göre motoru değiştirmeyi(daha doğrusu bunu babama verip bi japona terfi etmeyi )düşünüyordum(burada içinizden MAAŞALLAH deyiniz Mutluluktan ampul mampul unuttum herşeyi.Bostancıdaki BUZMOTOR'a gidip METZELER marka lastik taktırdım arka tarafa! Normalde 70€ imiş,indirime girmiş bu model.İşçilikle beraber filan 6x12ytl=72milyona geldi. Motorun gidişi değişti desem yeridir. Artık ampulü nerede görürsem alıcam,onu da ayrıntılı anlatırım sonra...

Motosikleti
    Octavia
    Hadı cok sevındım Bestapo tabıkı once İş valla senın adına cok sevındım ınsanın kendı parasını kazanması gıbı zevklı bısı olamaz mesela ben her ayın 6 sında maası alınca o gun o kadar rahatlıyorum kı anlatamam ınsan Haz duyuyoo LAstıklerıın resmını gonderırımmısın bende Metzeller alacaktım senınkının desenı nasıl boyle tam asfalt lastıgı vardı super bısı ondan dır sanırım bı resmını cekte gorelım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler