Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    as150 t19
    dostum geçmiş sayfaları oku çok yardımcı olur. herşeyi yazmışlar .sonuçta çin malı problem çıkarmaması garip olurdu heralde benim egzozdan zırıltı sesleri gelmeye başladı mesela 4 ay oldu alalı servise gitcem 3000 bakımı bekliyorum. bu egzozda herkezde sorun oluyo değiştircem yada geçici bir çözüm buldurcam. sıkıntın olursa yaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

mrb ben aranıza yeni katıldım ve coktandır bu motoru takip ediyorum aklımda bu motoru sıfır alıp böyle bir şekil wermek war ne dersiniz

arkadaslar öncelıkle herkese meraba demek ıstıyorum bende yenı aldım bu motordan ve hava fılıtrenın orayı anahtala acınca ıcıne bı hortum sokulmus fılıtre var ve motorum boguluyor sızdede hava lıtresının kapagında bı parcamı var yoksa kapakgın ortasından bı koruklu olastıkmı var

arkadaşlar ne kadar heyecanlı kulanırsanız kullanın asya 150t 19a ile bir depo benzin ile 150 km yi düşmezsiniz. sakin kullanırsanız çok daha artar.

ben aldım çok memnunum hem yakışıklı hem sağlam. 150 km yolu hiç durmadan gittim hiçbişey olmadı. düşünün bir..

düz yolda bastığımda 120 rahat diyor...

şu anda fiyatı 2400 tl 2011 model. parçalı pahalı ama kırmazsanız almak zorunda kalmazsınız. yani motor parçalaı ucuz kaportaları pahalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:57 ----------

kapakta hiçbişey yok benim. hava filtresinin üst kısmında küçük bir kapak daha var o da havayı yönleridiryor havalandırırken. bence sen hemen servide götür ona bir baktır hatalı bişey olabilir. ama sen galiba 2200 e aldın ben bugün sordum geçen ay 2200 iken bu ay 2400 e çıkmış. yani kampanya varmış bitmiş. şunu söyleyeyim.

asya 150t 19a yı aldığına pişman olmayacaksın. hem çok yakışıklı hem çok sağlam ufak tefek sorunlar çıkabilir onları hallet motoruna iyi bak kibar kullan uzun süre kullanırsın bence...

Motosikleti
    Asya 150 T19A
    selam arkadaşlar. bende şubatta aldım bir 19A. motoru daha once kullanmıştım. hoşuma gitmişti en sonunda aldım bende 600km deyim ufak tefek sorunlar oldu hallettik onları. şu anda sadece sıkıntı benzini fazla yakıyor servise sordum normal dediler ama anlamadım bakalım rodajdan sonra nasıl olacak.

birde sorum var yardımcı olursanız sevinirim. bu asya stiker yazısını sökebilirmiyiz söken varmı nasıl yaptığını yazarsa sevinirim. denedim bir iki ama olmadı... teşekkürler...

Herkese selam teflon varyatör set veya performans varyatör arıyorum bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirir ise sevinirim

Motosikleti
    AS150T-19A
    Merhabalar Bugün 150T 19A ' aldım. Depoyu 28 TL ye doldurdum ve daha 30 km yol gittim benzin göstergesi yarım deponun biraz üstünde gösteriyor. İlk aldığım zamanlar Ne kadar yakar ve yakıt tüketimi normalde ne kadardır bunların lütfen bilen biri cevap versin km.de 20 kuruş falan yakar diyorlar öyleyse satacağım valla binemem. ben km.de 15 kruş anca yakar diye tahmin ediyordum. full depo KAÇ klm yol gidilir bunla! Saygılar

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben bu motorda bir sorun yaşıyorum bilmem aranızda aynı dertten muzdarip olan var mı ama benim motorum ister 5-10 km lik ister 60-100 km lik yol yapayım, durunca tahliyeden yağ kaçırdığını görüyorum. motor bloğunda bir gram olsun yağ yok sadece tahliyeden atıyor. Bunun sebebi ne olabilir? fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

protection_T : bu motorların benzin depoları pek doğru çalışmaz aldanma

chevy55 dostu blokta yağ yok dediğin sanırım sızıntı contadan kaçıra yok diyorsun tahliyeden atmasının tek sebebi içinde gereğinden cok fazla yağ koymandır yağ cubugunun ucundaki tırtırlı yerin yarısı seviyesinde yağ olması yeterlidir

---------- Post added at 18:48 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

bu arada yarın kısmet olursa bırtane 19a da ben alıyorum ıkıncıel motoru kıtlemiş vaziyette alıp bastan toplayıp bırazda modifiye etmeyi düşünüyorum

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    arkadaşlar bu motosikletin motor kodu gy 6 mıdır bilen varmı yani şu mondial 151 rs kanuni rokko yada ramzey kalipso 150 deki motordanmıdır bilen varmı cevap verirseniz çok sevinirlm
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    Asya AS T-19A
    bu gün bende alıyorum bu aletten sıfır olarak hayırlısı ola..
    şehir içi kullanımı içün aldım ama, bu izmir yada ankara yada başka biyere gidilmeyecek anlamına gelmiyor tabi..
    deneyimlerimi paylaşırım ölmezde sağ kalırsak

Gerçektende güzel gösterge bahane ben tam görüyorum belki boyum yüksektir hız konusundada güzel ama biraz fazla gösteriyor gibi geliyor ama gidiyor sonuçta :D 2 ay önce aldım ilk günler pişmandım çünkü her motorcuya motor yaptırılmaz gavat hem fazla aldı hem eski taktı onun yüzünden 15 km yola 5 tl yakıyordu motorum şükür daha ucuza sıfır taktırdım şekil olarak seviyorum motoru tavsiye ederim ama alırken temiz alın ve kesinlikle pazarlık yapın acele edmeyin ben gibi ben 2006 model aldım ama 2011 de trafiğe çıkmış o yüzden vergileri az yeni motor bilmiyordum alınca öğrendim ben 2011 sanıyordum motoru :D isteyenler ekliyebilir efsaneask_78@hotmail.com resim fln yada yardımcı olurum yada siz olursunuz

Kardeş ben aldım 2011 .4 ayda trafiğe çıkışlı hesapladım kmde 180 kuruş yakıyor scooterler öle yakıyor yani 10 tl koydum tam biterken yolda yalana kadar giddim ve yoldadada kalsım sorun olmaz tam 54 km giddi gerisini sen hesapla eqzozu çürümedi 3 ay bindim çekiş süper yaklaşık 180 kg ağırlık vardı genede tık yok ama ben sattım bazıları sağlam oluyor bazıları sorun çıkarabilir tabiki

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

scooterler çok yakar kardeş + eğer beyin fln deyiştirdiysen onun yüzündede yakabilir bide motorun üstüne bi yer var benzin geçen yer orası tam kapalıysa hava alamaz sadece benzin çeker ben hesapladım 180 kuruş civarı yakıyor dün sattım ben para lazımdı gerçektende şekil yapmıştım resimleri var ekleyin gösteriyim let fln yakmıştım efsaneask_78@hotmail.com

Motosikleti
    keeway speed 150
    asya as125 ime alarm takacam acaba üzerinde hazır soket varmıdır varsa neresinde olabilir yoksa nasıl monta edebilirim yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar

Asya Motor AS 150T 19A aldım bugün arkadaşlar.
    İnşallah hayırlısı olur ve beni yolda bırakmaz.
    Arkadaşlar motoruma zamanı gelince ne tür bakımlar yapmam lazım.
    Yağ değişimi vs. vs.
    Motor şu an 7.000'de. Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Asya 150 T 19 A
    öncelikle herkese selamlar.Ben istanbul dan Emrah. bir T19A kullanıcısı olarak sizlere bişey danışmak istiyorum. Motorum 2011 model 3000 km de ve kısmet olursa haziranın 10u gibi başka bir T19A kullanıcısı olan arkadaşımla (bu arada arkadaşın motor 2007 model 9bin küsür kmde) istanbuldan muğlaya gitmeyi planlıyoruz. bu yolu 2 güne yaymayı gece kamp yapmayı düşünüyoruz. merak ettiğim konu şu : sizce bu motorlarla bu yolu yapabilirmiyiz?ne gibi zorluklarla karşılaşabiliriz? hava soğutması problem yaratırmı? çünkü benim motor bazen sıcak havalarda trafikte kaldımı şişme yapıyor. 15-20 dk dinlendirdikten sonra yola devam edebiliyorum. deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun kalacağım . şimdiden herkese teşekkürler . yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum .

Arkadaşlar depoyu fulledim 15 TL ye doldu depo.
    Kaç kilometre gitmem lazım 1 depo benzinle ortalama?
    Siz daha önce ölçtünüz mü?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Poyrito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asya Motor AS 150T 19A aldım bugün arkadaşlar.
    İnşallah hayırlısı olur ve beni yolda bırakmaz.
    Arkadaşlar motoruma zamanı gelince ne tür bakımlar yapmam lazım.
    Yağ değişimi vs. vs.
    Motor şu an 7.000'de. Teşekkür ederim.
    Zc'den vazgeçip AS 150 T 19 A almışsınız,hayırlı olsun.
    Yağ değişimini 1000 km'de,hava filtresini 4000 km'de,kayışı kaliteli bir markaysa bando vs,8000 de değiştirmek faydalı olur..
    Ara ara lastik basınçlarını da kontrol edebilirsiniz.
    Benim skuter da buji 17,500 kmdir aynı ama değiştir beni diyor artık 6000 km'de kontrolu ve gerekirse değişimi yapılabilir..

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zc'den vazgeçip AS 150 T 19 A almışsınız,hayırlı olsun.
    Yağ değişimini 1000 km'de,hava filtresini 4000 km'de,kayışı kaliteli bir markaysa bando vs,8000 de değiştirmek faydalı olur..
    Ara ara lastik basınçlarını da kontrol edebilirsiniz.
    Benim skuter da buji 17,500 kmdir aynı ama değiştir beni diyor artık 6000 km'de kontrolu ve gerekirse değişimi yapılabilir..
    İyi dilekleriniz için ve bilgiler için teşekkür ederim Uğur bey.
    Bir de 15 TL lik benzinle kaç km gitmem lazım onu bana söylerseniz çok güzel olur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Poyrito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dilekleriniz için ve bilgiler için teşekkür ederim Uğur bey.
    Bir de 15 TL lik benzinle kaç km gitmem lazım onu bana söylerseniz çok güzel olur
    Siz hiç ölçüm yapabildiniz mi peki ?
    Ben en son 150 zc ile 20 Tl'ye 145 km yol gitmiştim.
    90-100 km arasında değişebilir rakam,tabi buradaki kullanıcı arkadaşlar daha net rakamlar verebilirler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler