Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    as150 t19
    AE86LEVIN slm bu yan gri çitaları nerden bulabilirimm .....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    as150 t19
    nese uzun araştırmalar sonucu buldum

Arkadaşlar, merhaba. bugün yeni bir A 19 aldım ve gruba üye oldum.Acemi bir motorcuyum. Bodrumda yaşıyorum. A 19 ile ilgili motor kullanmanın incelikleri ile ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kimse yokmu arkadaşlar,:bu nasıl forum. Bu motoru kullanan,tecrübesini paylaşacak kimse yokmu?

Motosikleti
    as150 t19
    necati hoş geldin bende yeni aldım ama kimse kalmamış burda geçmiş sayfaları oku çok faydalanırsın .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:15 ----------

motorla ilgili bi sorun olursa yazarsın girince cevaplarım bende antalyadayım

Cevabına tşk.ler. gerçekten bizden başkası yok galiba.Motor henüz 150 km. yaptı. Kullandıkça + ve -- ler ortaya çıkacak. Paylaşırız.

Motosikleti
    as150 t19
    aman necati yağmurlu havalarda çıkma motorla daha bugün motor çalışmadı sorunu anladım hemen bir gün önce yağmura yakalandım kesin hava filtresine su dolmuştur dedim gerçektende öyle olmuş serviste hava filtresini değiştirdim ama oraya bi formül bulmamız gerek . yoksa her yağmurda motorlar stop ediyo

Motosikleti
    as150 t19
    hava filtresi sorununu geçicide olsa çözdüm filtre arkaya bakıyodu vidalarından söküp ön tarafa çevirdim bu araba yıkama süngerleri var kare yağmurlu havalarda filtrenin önündeki yere sıkıştırıyorum sıçrayan bütün su süngerde toplanıyo denedim sonuç aldım:.ön direksyon pilastiğindeki zırıltı içinde cırt kelepçeler var pilastik siyah renkde buldum bi sol tarafa bide alttan sıkıştırdım ses kesildi o kelepçeleri birbirine geçirip genişlete bilirsin hiç olmazsa silikon falan yapmak zorunda kalmazsın ..sorunların falan olursa yazda bende araştırim veya bendede oluyormu bakiyim

Hava filtresinin yağmurlu havalarda ıslanıp, sorun çıkardığını servisten öğrendim. Onlar bu sorunu filtrenin altındaki muhafazaya geniş bir delik açıp suyun tahliyesini sağlayarak çözüyorlarmış. birde yağmurlu havada motorun üstünü örtün diyorlar. Çünkü bu sorun yolda değil motor yağmur altında yatarken oluyormuş. Direksiyon muhafazasındaki seside çift taraflı bantla yapıştırıp sıkarak giderdiler. Motor daha 200 km. de. kullandıkça yeni deneyimler edineceğimiz kesin.

Motosikleti
    as150 t19
    hımm .ben açtırma derim altına delik falan bi gölete girdin anda su olduhu gibi filtreye girer boşver bizde düşündükte sağlıklı değil dedik .bende bant alıyim bu kelepçeli cırt dedikleri şey kötü duruyor direksyonda ..şunuda oku bi çıktı alıp servise göster nedicekler bakalım .....hava filtresinin üstündeki hava gelen yeri cıkartıyorsun ve yerine deliğin genişliği kadar olan(pimaş boru) pilastik açık dirsekler var hırdavatçılarda bulursin bir tane de havayı dengelesin diye mantara benzeyen bir pilastik var(ortası deliktir) bu iki parçayı birleştir. almış olduğun dirseğin deliğe girecek kısmını ateşte biraz yumuşatman lazım pilastik yumuşakken montaj yap dirseğin yönünüde motorun arkasına doğru çapraz şekilde olmasına dikkat et ki (küçük kapağın sol alt köşesine gelecek şekilde) hem önden hem arkadan gelcek suların girmesine engel olursun . Ayrıca hava filtresinin olduğu kutuyu sökme imkanın varsa sök ,kutu iki parçadır arasına silikon sür birleştir inan bana bunları yaparsan istediğin su birikintisinden yavaşlamadan geçersin ben yaptım ve çok memnunum biraz düşünmen yeterli ....benim serviste buna benzer birşey yapalım dedi bu yazıyı götürcem bakalım buna benzer bişiler yapcaklarmı... bu arada çelik motor martian 150 bu markayı hiç gördünmü yan gri metal çitalar var koltuğun altından ayak koyma yerine doğru gidiyor çok yakışıyor bizim motora gri metal çitalar antalyada bulamadım istanbuldaki serviste var bi tek sanırım çifti 40 ytl bi araştır istersen geçmiş sayfalarda var. bi şekilde getirtcem istanbuldan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:23 ----------

birde senin orjinalde hava filtresi arkayamı bakıyor benim arkaya bakıyordu içi su dolunca sinirlenip ön tarafa çevirdim birazda böle gidiyim dedim hem daha az yakma ihtimali var gibi duydum doğrumu bilmiyom ama öne çevirince sanki motorun performansında bi azalma var gibi sen ne düşünüyorsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:26 ----------

geçen hafta kafam esti motordaki mütün asya yazılarını söktüm öndeki amlemini çıkardım yandakileri çıkardım bu ayak marşının motorunda yazanın üstünede siyah filim çektirdim böle daha güzel oldu millet dalga geçiyordu asya asya diye şimdi kimse anlıyamıyor ne marka olduğunu..... söktühüm sağlı sollu asya yazıları yerinede ls2 marka kasklar varya onların çıkartmaları var 2 tarafa onlardan yapıştırdım daha güzel oldu

Su olayını servisle görüşücem. bakalım ne der. Yazıları sökmeyi bende düşündüm. nasıl çıkardın.

Motosikleti
    as150 t19
    fön makinasıyla ısıt korkma boyadan çıkçakmış gibi oluyo ama alakası yok tırnakla ucundan kazı boya kalkmıyo yavaş yavaş ısıtarak çek

arkadaşlar bu as 150t 19a kaç beygir. ruhsatta ne kadar yazıyo....
    teşekkürler....

Motosikleti
    as150 t19
    151 yazıyor ama ben en fazla 105 falan bastım

Arkadaşlar bendede bit 19a var 13 yasındayım 1.70 boyum var qöstergelerin hepsini rahat bir şekilde qörüyorum qörmek için boyunun uzunlugu önemli değil 1.60 olsanda rahatla qörürsün bence

Benim motorun aküsünü doldurmaya cihaz var dolduruyorm tekrar bosalıyor yeni akü alıcam nasıl bir marka alıyım birde fiyatları ne kadardır acaba bilen varsa lütfen yardımcı olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:42 ----------

Arkadaşlar bendede bit 19a var 13 yasındayım 1.70 boyum var qöstergelerin hepsini rahat bir şekilde qörüyorum qörmek için boyunun uzunlugu önemli değil 1.60 olsanda rahatla qörürsün bence

Benim motorun aküsünü doldurmaya cihaz var dolduruyorm tekrar bosalıyor yeni akü alıcam nasıl bir marka alıyım birde fiyatları ne kadardır acaba bilen varsa lütfen yardımcı olsun

Motosikleti
    asya 150 T 19-A
    merhabalar
    bu sitedeki forumları yazan arkadaşların mesajlarından çok etkilenerek ayrıca modelininde bir scooter a göre fazla yakışıklı olması hasebiyle bende 14/04/2011 tarihinde bir asya 150T 19A aldım. hadi hayırlısı henüz 11 km de ) baya yol yaptım çok memnunum
    umarım taksitlerinide ödemek nasip olur.
    istanbul bahçelievler bakırköy civarında ikamet eden arkadaşlarla buluşup daha fazla bilgi almak isterim.
    saygılar....

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

slm arkadaşlar bizimde asyamız vardı coook uzun zaman önce satmıştık adam ne vergi ödemiş nede trafık cezalarını gittik motoru aldık tabı motor kaza yapmış sahibi ceza evine gir miş vs.vs bizde hurdaya ayıracagız.diyeceğim olursa cıkma parça lazım olan olursa işe yaran parçalarını uygun fiyata verebilirim.komple motor şase ön arka lastikler jant disk vs.vs özelden yazmanız yeter

hala 0 satışı var mı bu motorların bayilerinde ? birde en yüksek modeli kaç asya 19 anın

Motosikleti
    as150 t19
    BU MODELİ ALMAK İSTEYEN kesin OKUSUNN...öncelikle motorumu 4 ay önce aldım ve alıcak arkadaşlarada ÖNERMİYORUM. artıları: kullanımı zevkli, farklı bir model olduğu için dikkat çekiyor, oturma alanı geniş. başka bir artısını göremedim..Eksileri: çok yakıyor ,ağır ,koltuğu rahatsız , egzozdan zırıltı sesi geliyor, ön konsoldan ses geliyor, yağışlı havalarda hava filtresine su alıyor, km göstergesinden farklı bir ses geliyor (dikkatli dinlerseniz).bunların çözümü var tabiki bunuda unutmuyalım. eyer abarttımı düşünen olursa servisleriyle bir konuşsun naparsanız yapın bu sorunlar mutlaka çıkıyor servistekilere sölüyorum bu modeller böle yolda kalmadıkça diyer şeylerini kafaya takma diyolar.motoruma çok iyi baktım herşeyini serviste yaptırdım. aslada hor kullanmadım hatta çok yakmasın diye 60 70 bile geçmiyorum. japon malı başka bi motora böle davransam ömür boyu götürür heralde beni. üzüldüğüm nokta çok dikkatli kullanmama rağmen bu modelde bu sorunlar var .uğraşmak ve para harcamak sizin için sorun olmazsa alın nediyim. bu modelin kullanıcıları kusura bakmasın sonuçta bende kullanıyorum ama pişmanım .geçmiş sayfalarda çok övmüşler bi okadarda hatalarını saymışlar .ama herkez 2 ,3 sene içinde satmış borcu bitsin bende hemen satıcam ve honda ybr gilleria derbi türü motorlardan alcam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:12 ----------

bu arada geçen yanlışlık yapıp 105 basıyo yazmışım çok rüzgar yoksa 115 yapıyor.. (yokuş aşağıda 120) ötesi yok yeni kullanıcılarda yorum yazarsa bilgilendirmeye çalışırım.

arkadaşlar bende dün asya 150T 19A aldım.. motorun tipi çok hoşuma gitti.. mekanik aksanı hakkında bi bilgim yok.. kullanıcılardan rica ediyorum beni bilgilendirirmisiniz aldığıma pişman olmak istemiyorum.. motoru nasıldır, servis ve yedek parça imkanı varmıdır.. bikaç kişi bu motora çabuk dökülüyor dedi.. inanın çok moralim bozuldu kullanıcısına sormak istiyorum bu motor nasıl :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler