Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    hava filtresiz motor kullanılırmıu be kardeşim yapmayın ALLAH AŞKINA direk hava hortumları tozları çeker ve motora sonra motor yağ yakmaya başlar sonrada açılır gözleriniz ustada 300 - 350 ustaya göre değişir isterseniz gezmeye devam edin
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

öncelikle selam benim bu motorsiklet 7. motorsikletim bende aynen senin gibi düşünüyodum daha öncede bu şekilde kullanmadım fakat servisteki ustaya aynen senin gibi tepki gösterdim bana birşey olmaz bu şekilde kullan dedi herhangi bir sorun yaşarsan bana gel dedi ayrıca bu kişi motorsikleti komple montaj eden kişi alalı 45, 50 gün oldu henüz birşey çıkmadı km480 de saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:05 ----------

şunuda belirtiyim belki idarelik kış sezonu diye bu şekilde yaptı bilemiycem artık

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    arkadaşlar motorumu sattım..6000 km dir beraber yol yaptık yarın satıyorum..çoookk arıyacağım eminim.nekadar da beni üzsede motorumu seviyordum.Bugün yıkadım pırıl pırıl oldu alacak arkadaş bi tur attı motoruma baka kaldım..hayırlısı ile ramazan bayramından sonra yeni bi motor almayı düşünüyorum...sağlıcakla kalın...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

arkadaşlar geçtiğimiz cumartesi bende aldım t19a.plaka ruhsat salı alıcam.yazda geliyor hayırlısıyla bineriz İnş.
    biraz dolaştım motorla kalkışlarda ön tarafta titreşimden birşeyler biririne çarpıyormuş gibi bi ses geliyor.

Motosikleti
    Alıntı OnUrKmT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçtiğimiz cumartesi bende aldım t19a.plaka ruhsat salı alıcam.yazda geliyor hayırlısıyla bineriz İnş.
    biraz dolaştım motorla kalkışlarda ön tarafta titreşimden birşeyler biririne çarpıyormuş gibi bi ses geliyor.
    hayırlı olsun arkadaşım..o titreşim hepsinde oluyor takma kafana...bende bugün sattım motorumu yaz başında motorsuz kaldım..

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun arkadaşım..o titreşim hepsinde oluyor takma kafana...bende bugün sattım motorumu yaz başında motorsuz kaldım..
    Arkadaşlar ekzoz'un içinden bişey kırılmışta gaz verince sağa sola vuruyormuş gibi demir sesi geliyo
    Sebebi nedir bunu bilen varmı
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ekzoz'un içinden bişey kırılmışta gaz verince sağa sola vuruyormuş gibi demir sesi geliyo
    benim motorda böyle bi sorun olmadı sadece perçinler gevşedi..büyük ihtimalle içerde bişeyler kırıldı yada koptu..

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    benim motorda böyle bi sorun olmadı sadece perçinler gevşedi..büyük ihtimalle içerde bişeyler kırıldı yada koptu..

Akşam akşam moralim bozuldu abi ya..

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Bu motorsikleti 1.5 yıldır kullanıyorum. Derdi hiç bitmedi, aldığım güne lanet ediyorum o derece...

Yağmurlu havalarda aracımı kullanamadım. Hava filtresi sürekli olarak su çekiyordu ve yolda bırakıyordu. Günlerce serviste uğraştılar bir türlü problemi çözemedim, aynı gün içersinde 2 defa hava filtresi değiştirdiğim oldu. Hava filtresi suyu çekiyor ve filtre hamur gibi oluyordu.

En sonunda orjinal hava filtresini iptal edip, yan tarafa hava filtresi taktılar ama bu seferde motorsikletten hiç randıman alamadım. 90 km. nin üzerine çıkamadım bir türlü. Aradan geçen 1 yıldır aynı rezillikte kullanıyorum aracı. Servistekiler probleme çözüm bulamadılar.

Motorsikletin vibrasyonu tek kelime rezalet, motor resmen sallanıyor. Vibrasyondan sürekli bir tarafından civata sökülüyor

6 ayda bir ezgos değiştiriyorum taktıkları ORJİNAL EGZOS beş para etmez.

Bu aracı aldığımdan dolayı çok pişmanım, kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı fofer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorsikleti 1.5 yıldır kullanıyorum. Derdi hiç bitmedi, aldığım güne lanet ediyorum o derece...

Yağmurlu havalarda aracımı kullanamadım. Hava filtresi sürekli olarak su çekiyordu ve yolda bırakıyordu. Günlerce serviste uğraştılar bir türlü problemi çözemedim, aynı gün içersinde 2 defa hava filtresi değiştirdiğim oldu. Hava filtresi suyu çekiyor ve filtre hamur gibi oluyordu.

En sonunda orjinal hava filtresini iptal edip, yan tarafa hava filtresi taktılar ama bu seferde motorsikletten hiç randıman alamadım. 90 km. nin üzerine çıkamadım bir türlü. Aradan geçen 1 yıldır aynı rezillikte kullanıyorum aracı. Servistekiler probleme çözüm bulamadılar.

Motorsikletin vibrasyonu tek kelime rezalet, motor resmen sallanıyor. Vibrasyondan sürekli bir tarafından civata sökülüyor

6 ayda bir ezgos değiştiriyorum taktıkları ORJİNAL EGZOS beş para etmez.

Bu aracı aldığımdan dolayı çok pişmanım, kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Tam 6 ay oldu demekki benimde ekzoz'u değiştirmem gerekiyo
    Vibrasyonda haklısın..chooper'larda yok bu kadar vibrasyon..
    Hava filtresi:Ondada Haklısın benimkide suda hamur gidi oluyo ama bi kere hariç yolda kalmadım..Ağzını ön tarafa doqru çevirdim daha çok su alıyo ama havasızda kalmadıqından yolda hiç bırakmıyo
    Civata konusunda:2-3 adet ilk aldıqımda kaybolmuştu..Şuanda Başka derdi yok..
    Aerodinamiği Çok zayıf çukurlarda falan tabiri caizse içinizde hissediyorsunuz..
    Görüntüsü:Sırf o görüntüsü için hala seviyorum bu motoru..

Genel olarak:Bakımını yaptığın halde belirli işgenceler çekebiliyosun..
    Benim gibi tamirata meraklı eli anahtar tutanın sahip olması qereken bi motor.
    Düz yolda ben rahatlıkla 110 yapıyorum..Fazlası zaten bu motora fazla..

Pişmanmısın dersenide..
    Hala emin değilim..Ama scooterları sevmiyorum..İşim nedeniyle aldım buda bi gerçek..

Birde hep derlerki ss kullanmak zor..
    Motosikletler arasında kullanması en zor bana göre scooter..

Motosikleti
    Tam 6 ay oldu demekki benimde ekzoz'u değiştirmem gerekiyo
    Vibrasyonda haklısın..chooper'larda yok bu kadar vibrasyon..
    Hava filtresi:Ondada Haklısın benimkide suda hamur gidi oluyo ama bi kere hariç yolda kalmadım..Ağzını ön tarafa doqru çevirdim daha çok su alıyo ama havasızda kalmadıqından yolda hiç bırakmıyo
    Civata konusunda:2-3 adet ilk aldıqımda kaybolmuştu..Şuanda Başka derdi yok..
    Aerodinamiği Çok zayıf çukurlarda falan tabiri caizse içinizde hissediyorsunuz..
    Görüntüsü:Sırf o görüntüsü için hala seviyorum bu motoru..

Genel olarak:Bakımını yaptığın halde belirli işgenceler çekebiliyosun..
    Benim gibi tamirata meraklı eli anahtar tutanın sahip olması qereken bi motor.
    Düz yolda ben rahatlıkla 110 yapıyorum..Fazlası zaten bu motora fazla..

Pişmanmısın dersenide..
    Hala emin değilim..Ama scooterları sevmiyorum..İşim nedeniyle aldım buda bi gerçek..

Birde hep derlerki ss kullanmak zor..
    Motosikletler arasında kullanması en zor bana göre scooter..
    arkadaşlar aynı problemler benimde başıma geldi 2 sene kullandım 3 defa hava filtresi değiştirdim..grenajları çok dandik 2 defa sökünce elde kalıyor..pazar günü sattım..ama hala aklım motorumda 6000 km kullandım..satarkende motorda boğulmalar mevcuttu karbüratörden kaynaklanan bi problem vardı...bende vitesli motora geçiş yapıcam hayırlısıyla..

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    arkadaşlar aynı problemler benimde başıma geldi 2 sene kullandım 3 defa hava filtresi değiştirdim..grenajları çok dandik 2 defa sökünce elde kalıyor..pazar günü sattım..ama hala aklım motorumda 6000 km kullandım..satarkende motorda boğulmalar mevcuttu karbüratörden kaynaklanan bi problem vardı...bende vitesli motora geçiş yapıcam hayırlısıyla..
    Abi mümküse kaça sattın öğrenebilirmiyim

Ben 1 aylıkken 1.700 istedim baktım kimsede tık yok katlıya katlıya şimdi satmıyorum fiyatada 5.250 yazdım

arkadaşlar motoru sıfır aldığımızda sigorta yapmıyorlarmı?ben sıfır aldım sigorta yapmamışlar kendimmi yaptırıcam sigortayı?

Motosikleti
    Abi mümküse kaça sattın öğrenebilirmiyim

Ben 1 aylıkken 1.700 istedim baktım kimsede tık yok katlıya katlıya şimdi satmıyorum fiyatada 5.250 yazdım
    ben ilk ilana koyduğumda 1200 tl yazmıştım 800 tl ye sattım bayada masrafı vardı yani..
    Alıntı OnUrKmT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru sıfır aldığımızda sigorta yapmıyorlarmı?ben sıfır aldım sigorta yapmamışlar kendimmi yaptırıcam sigortayı?
    sigorta yaptırmaları lazım.eğer yapılmadıysa sigortasız kullanma hemen yaptır.30 tl gibi bişey olması lazım..hayırlı olsun..

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1

kardeşim bendede 150T1 var benim egsos aynı.İçi dağılıyor fazla hararet ve girdiğimiz çukurlardan dolayı.Garantiden değiştirip duruyorum arkadaşın da dediği gibi 6 ayda bir değişiyo :D:D çok dandik egsoslar.Ama yapacak birşey yok.Servise git faks çeksinler garantiden değiştirsinler..

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı rif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bendede 150T1 var benim egsos aynı.İçi dağılıyor fazla hararet ve girdiğimiz çukurlardan dolayı.Garantiden değiştirip duruyorum arkadaşın da dediği gibi 6 ayda bir değişiyo :D:D çok dandik egsoslar.Ama yapacak birşey yok.Servise git faks çeksinler garantiden değiştirsinler..
    Nasıl olmuş bilmiyorum..
    Servisteki usta olcak dangalak ekzoz'umu delmişti sesi daha tok çıkar diye taş mi ne girmiş öyle dedi

Şuan ses gelmiyo çıktı herhalde sadece delikler beni delirtio gazı kesiyorum patir patir patir

Motosikleti
    2 hafta oldu motoru satalı valla arıyorum motorumu...yolda gördükçe bakıp duruyorum..sattığım çocuk hemen kaza yapmış..satacakmış motoru...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar sizlere sormak istediğim bişey var AS 150 T 6A asyanın bu modelinde motor gücü olarak bir çelişki var anlamış değilim nasılmı şimdi bu motor asyanın resmi sitesinde özellikler kısmında motor gücü olarak 4.8Kw yazıyor hp ye çevirdiğimiz zaman 6.5 hp falan yapıyor aynı motor asyanın motor kataloğunda ise motor gücü 9Kw yazıyor hp ye çevirdiğimzde 12hp gücünde çıkıyor şimdi bu değerlerin hangisi doğru sizce???
    eğer gerçekten 4.8 Kw ise motor gücü çok düşük değilmi 150 cc bir motor için bu işte bir yanlışlık var ama ne birde sizden bu motor hakkında kısa bilgiler almak istiyorum sorunlu bir motormu benim daha önce Mondial 150 hs motorum vardı sıfır almıştım 10.000 km kadar binip sattım bana hiç sorun çıkarmamıştı çok memnundum birde asyanın AS 150 T 7B modeli var aslında oda hoş ama teker küçük ve yakıt deposuda küçük 4 litre yazıyor o yüzden AS 150 T 6A düşünüyorum sizce hangisi AS 150 T 7B--AS 150 T 6A bu iki motor hakkındada kısaca bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum sağolun
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    kanuni racer 200
    S.a arkadaşlar benim mondial 150 zc'm var ama bu asya motor 150 t 19 a nın görünümüne bayılıyorum almayı düşünüyorum ve alırsam kesinlikle gri renk almayı düşünüyorum ben google ye gri 150 t 19 a yazıyorum ama grisini bi türlü bulamadım eğer varsa bu motorun gri renk linkini buraya atarmısınız kesinlikle görmek istiyorum ve sizce bu motor nasıl ufak tefek arızalarını saymazsak iyimi kötümü yoksa arızası aşırı fazlamı çıkıyor lütfen yardımcı olun kesinlikle bilgi edinmek istiyorum eğer iyi ise kesin almayı düşünüyorum..???

Allaha emanet olun allah kaza bela vermesin..

Motosikleti
    ASYA / 150T 19A
    oooffffff oooofffff bu motor 3 aydır bana okadar masraf açtıkı ama hala seviyorum keratayı gaz kısmı koptu bıraktığımda komple sağ panel elcik geri gitti sonra korna çalmadı fişi çıktı daha sonra şarj almadı şarj konnektörü arızalandı ardından km teli koptu ama yinede seviyorum nedenmi? BENİ YAĞMURLU HAVA DAHİL HİÇ BİR ZAMAN YOLDA BIRAKMADI arkadaşlar motoru kullanmadan kullanmaya fark var rodojını güzel yapacaksın rodajda 80-90 yaptım birşey olmadı derseniz sonra görürüm ben sizi motorumun çekişi çok güzel düz yolda anında 110 yapıyor tümseklerde ön kaldırıyor ve motoru ayakta çok rahat kullanıyorum şekil motor arkadaşım ayrıca bendende 2,400 istemişlerdi nakit 1.850 ye aldım 2den fazla verenler çok pahalıya almış sıfır alacaklara yardımcı olurum... SON BİRŞEY DAHA şimdi motor 110 a geldiğinde silindir sıkışıyor gaz kesiyor 80e kadar düşüyor 3000 km ye kadar 100 ü geçmek yok motorun açılmasını ve alışmasını bekliyecez benden size tavsiye ufak tefek şeylere aldanmayın motor gerçekten karizma ve güzel performans harika.... he bu ufak tefek şeylerede katlanamıyorsanız gidin italyan yada japon alın arkadaşım burada ne işiniz var ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler