Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    AS 150T 19A
    4800 km de yeni aldım arkadaşlar,

Tecrübeli arkadaşlara sorular?

1-Motoru çalıştırmak için marş düğmesine bastım 4. seferde aldı bu neden kaynaklanır?

2-Çok fazla titreme oluyor bu sizde de oluyor mu?

3-Arada egsozda arada patlama sesi oluyor bunu neden yapar?

4-Km'de 80-90 kr yaktığı doğru mu test eden arkadaşlar var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı BoLuBeYi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4800 km de yeni aldım arkadaşlar,

Tecrübeli arkadaşlara sorular?

1-Motoru çalıştırmak için marş düğmesine bastım 4. seferde aldı bu neden kaynaklanır?

2-Çok fazla titreme oluyor bu sizde de oluyor mu?

3-Arada egsozda arada patlama sesi oluyor bunu neden yapar?

4-Km'de 80-90 kr yaktığı doğru mu test eden arkadaşlar var mı?
    1-aküden kaynaklanıyor.
    2-Titreme bütün hepsinde var.
    3-ekzoz'u delmiş olabilir önceki sahibi benimkide öyle gaz kestiğimde patlatiyo.
    4-ölçmedim ama tahminden 100-110 lira yakıyor benim motor.

Bu soruda benden benim motorda satılık acaba motoru ne kadara aldın
    Bu arada Hayırlı Olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:55 ----------

Alıntı eberup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bolubeyli bende bugün akşam teslim aldım inş kazasız belasız kullanırız bu arada 5-6 km lik bir ısınma turları attım hemen izlenimlerimi paylaşmak istiyoruz sizlerle öncelikle motor beklediğimden çooook çoooook daha muhteşem çıktı ağarlığı oturaklığı muhteşem motoru süper ve konforu harika verdiğim paraya değecek bir motor aldığım için çok sevinçliyim 60km yi geçmedim ilk 1000 dede geçmeyi düşünmüyorum 15-20 arası deposu doluyor sanırım attığınız benzinin oktanına göre değişiyor yanlız aldığım servise güvenmiyor karşıda asya yakasında tanıdık bir servis var oraya gidecem biraz uzak ama idare edicez motor boşta giderken hafif bir cıslama sesi geliyor ve göstergede sağ altta kırmızı bir ışık yanıp sönüyor ara sıra o ne anlama geliyor bilmiyorum arka frende biraz zayıf gibi geldi bunları serviste dile getirecem ve hava filtresinide arkaya takdığımız zaman çok daha süper olacak ama motor gerçekten mükemmel 2tane daha arkadaşım aynısından alacak

Depo 20 Tl'ye full oluyo
    Cıslama sesini anlamadım.
    O yanan kırmızı ışık telefon ikaz ışığı önemli bişey deil.
    Arka fren yetersiz ama bu motorun ön freni çok başarılı ve bana göre kaliteli..Arka freni pek kullanmıyorum desem yeridir
    Hava filtresini arkaya aldırma iyi fikir.En büyük problemi hava filtresi çünkü.
    Hayırlı olsun
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    AS 150T 19A
    [QUOTE=Emrah.ark;1962280]

1-aküden kaynaklanıyor.
    3-ekzoz'u delmiş olabilir önceki sahibi benimkide öyle gaz kestiğimde patlatiyo.

Bu arada Hayırlı Olsun[COLOR="Silver"]

Cevabın için sağol Emrah Motora para vermedim bende mondial vardı 100kh onu peşin 850 ye sattım motorsuz kalınca arkadaşımda bu motor vardı al bin dedi daha işin para kısmına gelmedik.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    [QUOTE=BoLuBeYi;1962307]
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1-aküden kaynaklanıyor.

Bu arada Hayırlı Olsun[COLOR="Silver"]

Cevabın için sağol Emrah Motora para vermedim bende mondial vardı 100kh onu peşin 850 ye sattım motorsuz kalınca arkadaşımda bu motor vardı al bin dedi daha işin para kısmına gelmedik.
    Hmm anladım..Benim motoruda istiyen var bi kaç gün içinde satıp arkadaşın motoru alıcam bende

Motosikleti
    AS 150T 19A
    motorun kaç km de

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    titreşim bizim motorlarda biraz fazla....benim motor bi depo benzinle 15o kadar gittim ve benzin deposu tamamen bitti...egzoz da perçinler dışında bi sorun yok ...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Motosikleti
    AS 150T 19A
    motorumuzda benzin bittiğinde yedek depo var mı?

Motosikleti
    motorumuzda benzin bittiğinde yedek depo var mı?
    maalesef yok...yanında ufak bi plastikte benzin taşırsan iyi olur...yolda kalsan da yakın bi benzinliğe gidecek kadar yanında olması iyi olur..

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef yok...yanında ufak bi plastikte benzin taşırsan iyi olur...yolda kalsan da yakın bi benzinliğe gidecek kadar yanında olması iyi olur..
    Aklıma gelen başıma geldi. Dün bu mesajı buraya yazdım bugün benzin bitti. İstop etti biraz elimde taşıdım sonra çalıştırdım az gitti yine istop etti sonra yine biraz taşıdım çalıştırdım az gitti yine istop etti hiç gitmeden yine çalıştırdım çalıştı ve benzinliğe kadar gitti. En kısa zamanda o ufak şişeden alacağım

Motosikleti
    Aklıma gelen başıma geldi. Dün bu mesajı buraya yazdım bugün benzin bitti. İstop etti biraz elimde taşıdım sonra çalıştırdım az gitti yine istop etti sonra yine biraz taşıdım çalıştırdım az gitti yine istop etti hiç gitmeden yine çalıştırdım çalıştı ve benzinliğe kadar gitti. En kısa zamanda o ufak şişeden alacağım
    bende p.tesi günü eve yakın bir yerde benzin bitmesi sonucu yolda kaldım..depoda bir çay bardağı kadar benzin var yada yoktu boğula boğula eve kadar götürdüm..dün de pet şişeye benzin alacaktım, yasak vaermiyoruz dediler.Molotof yapıyorlar diye pet şişeye vermediler, başka bi motorcu arkadaş sağolsun onun adına aldık...bende 2 litrelik pet şişeyi doldurup çantada gezdiriyorum...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    motorun kaç km de
    2500 km'de satmaktan gene vazgeçtim
    Vitesli istiyorum ama bu motoruda çok seviyorum
    Durumu biraz düzeltip bu gidişle 2. motoru alcam

titreşim bizim motorlarda biraz fazla....benim motor bi depo benzinle 15o kadar gittim ve benzin deposu tamamen bitti...egzoz da perçinler dışında bi sorun yok ...
    Ben yeni perçin taktım şuan motordan ufacık bile ses gelmiyoEkzoz'a bi kaç delik açmıştım onun patırdaması dışında

bende p.tesi günü eve yakın bir yerde benzin bitmesi sonucu yolda kaldım..depoda bir çay bardağı kadar benzin var yada yoktu boğula boğula eve kadar götürdüm..dün de pet şişeye benzin alacaktım, yasak vaermiyoruz dediler.Molotof yapıyorlar diye pet şişeye vermediler, başka bi motorcu arkadaş sağolsun onun adına aldık...bende 2 litrelik pet şişeyi doldurup çantada gezdiriyorum...
    O benzin sorununda az çekmedim vallahi.Rahat 5-6 kere yolda kalmışımdır.Hele bi keresinde bilmediğim bi yere gittim dönüşte dağın başında kaldım gece zifiri karanlık..Arkadaşı aradım gelene kadar Yusuf Yusuf

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Emrah arkadaşım 2.500 km desin ama dolu dolu yaşamışsın

Ben bundan önce vitesli kullanıyordum sol ayağımda vites sağ ayağımda firen vardı. Bu motoru aldıktan sora rahat ettim hiç yormuyor vites derdin yok. Bayırlarda da sorun yok.

Bu arada bir pet şişe aldım

Motosikleti

Ben bundan önce vitesli kullanıyordum sol ayağımda vites sağ ayağımda firen vardı. Bu motoru aldıktan sora rahat ettim hiç yormuyor vites derdin yok. Bayırlarda da sorun yok.

Bende vitesliye geçiş yapmak istiyorum hayırlsıyla bakalım ama 1 yıl daha kullanıcam heralde...pet şişen hayırlı olsun inşallah...

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Bende vitesliye geçiş yapmak istiyorum hayırlsıyla bakalım ama 1 yıl daha kullanıcam heralde...pet şişen hayırlı olsun inşallah...
    sağol alix35, hayırlısı inş.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R

Hayatım scooter üstünde geçti
    Mondial kullandım 10.bin km
    activa kullandım(Domino'sta)20 bin km
    Sonra bi chooper aldım kanuni 250 lik daha 1000 kmde kol çıkardı(20 binde aldım 0 değil
    Sonra iş sebebiyle bu motoru aldım..
    Değiştirmek istememdeki sebepte artık debriyajı sıkıp vites değiştirmek istiyorum
    Işıklara geldiğimde vites düşürerek durmak istiyorum

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatım scooter üstünde geçti
    Mondial kullandım 10.bin km
    activa kullandım(Domino'sta)20 bin km
    Sonra bi chooper aldım kanuni 250 lik daha 1000 kmde kol çıkardı(20 binde aldım 0 değil
    Sonra iş sebebiyle bu motoru aldım..
    Değiştirmek istememdeki sebepte artık debriyajı sıkıp vites değiştirmek istiyorum
    Işıklara geldiğimde vites düşürerek durmak istiyorum
    Senin kadar km yapmadım ama seni anlıyorum kardeş, Allah c.c. gönlüne göre versin.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Senin kadar km yapmadım ama seni anlıyorum kardeş, Allah c.c. gönlüne göre versin.
    Amin Cümlemizin.

Arkadaşlar motorun ön tarafından özellikle engebeli..Bozuk yolda yani vik vik diye çıkan bi ses var.
    Baya bi süredir araştiriyorum.Bugün kafama esti ön freni söktüm.
    Sökmez olaydım elimde kaldı
    balatalar yerinden çıktı ve ilk defa söktğümden napıyım nasıl yapıyım.Zorla morla anladım nasıl takıldığını ve taktım.
    Sonrasında freni bi kaç kez pompaladim normale qeldi gibi oldu fakat eskisi gibi tutmuyo yani baya asılmam gerekiyo frene

Aranızda anlıyan varmı bu olaydan
    Freni daha sıkı nasıl yapabilirim varmıdır bi ayarı

Birde bu vik vik ses nerden geliyo olabilir onuda bilen cevaplarsa veya olabilir diyicek biyer varsa söylerseniz teşekkür ederim.

Şimdiden yardım eden etmeyen.Herkeşe Teşekkür Ederim

Saygılar

Motosikleti
    as 150 t-19a
    Selam..Arkadaşlar bende de AS 150T 19A var 850KM 2009 model sıfır almıştım..şimdi bir arkadaşımın MONERO CMX 250 A'sı var o da sıfır 2006 modeli ve 3000km yapmış takas yapmak istiyorum chopper almak ve fazla far vermemek amacıyla..ne dersiniz?
    Fikirleriniz benim için önemli..şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    ASYA / 150T 19A
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim evet ışığı öğrenmiştim servisten ama kafasına göre yanıyor tel ışığı bu arada hayırlı olsun ilk kazamıda yaptım motora daha binmemiştim gaz verdim veri bıraktığımda komple sağ taraf geriye kaçtı ve gazı kesmedi yan ayaklık üzerinde idi motor malesef sol far kırıldı ve vmaşa çizildi sağlık olsun kırılan sağ gaz panelini garantiden değiştirdiler diğer kısımları cebimden yaptıracam ama acelesi yok şimdilik okadar kötü değil durumu kırık çok ufak çizikte öyle belki nazarlık saklarım depo 15-16 tl ye doluyor benim 97 oktan koyuyorum arka fren dışında sorunum yok hele hele giderken denedinizmi bilmem ama ön tarafta otururken ayaklarınızı geriye doğru arkadaki ayaklığa koyup motorun üzerine yattığınızda tam bir race tutkusu veriyor gene bu şekilde motoru ayaktada çok rahat kullanabiliyorsunuz bu aralar ayakta gitmeye başladım muhteşem oluyor herkesin gözü sizde hele altınızdaki bu motor ise 300 km de doldu bakıma girecem şimdi yanlız servisçi kafamı karıştırdı rodaj dönemi 300km dir 300de yağ değişecez ondan sonra basabilirsin istediğin kadar dedi rodaj dönemi 1000 km mi yoksa 300 mü? bu arada plakam 34 UF 7419

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı eberup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim evet ışığı öğrenmiştim servisten ama kafasına göre yanıyor tel ışığı bu arada hayırlı olsun ilk kazamıda yaptım motora daha binmemiştim gaz verdim veri bıraktığımda komple sağ taraf geriye kaçtı ve gazı kesmedi yan ayaklık üzerinde idi motor malesef sol far kırıldı ve vmaşa çizildi sağlık olsun kırılan sağ gaz panelini garantiden değiştirdiler diğer kısımları cebimden yaptıracam ama acelesi yok şimdilik okadar kötü değil durumu kırık çok ufak çizikte öyle belki nazarlık saklarım depo 15-16 tl ye doluyor benim 97 oktan koyuyorum arka fren dışında sorunum yok hele hele giderken denedinizmi bilmem ama ön tarafta otururken ayaklarınızı geriye doğru arkadaki ayaklığa koyup motorun üzerine yattığınızda tam bir race tutkusu veriyor gene bu şekilde motoru ayaktada çok rahat kullanabiliyorsunuz bu aralar ayakta gitmeye başladım muhteşem oluyor herkesin gözü sizde hele altınızdaki bu motor ise 300 km de doldu bakıma girecem şimdi yanlız servisçi kafamı karıştırdı rodaj dönemi 300km dir 300de yağ değişecez ondan sonra basabilirsin istediğin kadar dedi rodaj dönemi 1000 km mi yoksa 300 mü? bu arada plakam 34 UF 7419
    300'de yağ değişir.
    Rodaj zaten parçaların birbirine alışmasına denir..Îlk 300 dede bu bi nebze olsun olur zaten.
    1000'e kadar motoru yine fazla zorlamadan ara ara ne bastığını görebilirsin uygun yollarda ben öyle yaptım..

Bu arada arkadaşlar bozduğum ön freni götürdüm servise
    Servisteki arkadaş biz bunu daha önce söktük mi dedi.
    Dedim hayır ilk sen sökücen işte

Söktü yay gibi bişey var içinde onu yanlış takmışım
    Şimdi düzeldi oldu.
    vik vik seste çift ayağın contası bitmiş demire sürtüyomuş onuda bugün değiştiricem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler