Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Kırmızı ya yaklaşınca benzin seni yanıltır motor da benzin bitmiştir hemen benzin alman gerekiyor 1 kerede ben öyle yolda kaldım . Kırmızıya gelmeden benzin almalısın .Benzin al herşey düzelir;)
    Saygılar ...
    [I]Ne kadar bilirsen bil anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır [/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı ya yaklaşınca benzin seni yanıltır motor da benzin bitmiştir hemen benzin alman gerekiyor 1 kerede ben öyle yolda kaldım . Kırmızıya gelmeden benzin almalısın .Benzin al herşey düzelir;)
    Saygılar ...
    Bosporus bende benzinden diye düşündüm ama depo kapağını açıyorum bariz benzin var belli yani
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar ben kafayı yiyicem

Rodaj falan ne bu ya ben mondial 125 mt'de rodajdayken bi depo benzine 200 km yapmıştım.
    T19 la 25 tl lik benzin ve 108 km
    Bi yanlışlık mı var yoksa normal mi bu kadar yakması

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    arkadaşım depoda benzin var ken çalışmıyor demişsin ya hemen söyliyeyim benzin karbüratöre gidemiyor çünkü miktarı az basınç olması lazım o zaman gider mobilet kullandınmı biilmem ama mobilettede aynı olay olurdu dipte benizn kalırdı ama motor stop ederdi sora taktiği öğrendimiştim ben depoya var gücümle komple ağzımı yapıştırarak hiç açık biyer kalmadan üflerdim suni tenefüs misali 100 metre daha giderdim sora basınç biterdi tekrar üflerdim taki benzin bitene kadar yani basınç ağırlık olmadığından karbüratöre benzini pompalayamıyor

2. evet biraz can sıkıcı i bişey bende bi depo ile rodajdayken 135 km yol yapmıştım şimdi belki 160 170 falan yapabiliyordurservise sorcam gerekirse karbüratör ayarı yaptırcam söyliyeceklerim
    ..... ani kalkış yapma
    ...... 60 km nenin üstüne çıkınca benzin sarfiyatı 2 ye katlanır ( ki zaten çıkma rodajdasın )
    .......yüksek devirde kullanma
    şimdilik bu kadar motor açıldıkça azalır ama birinden duymuştum oturup ağlıcaktım az kaldı iyi oku bak adam full depo ile 80 km yapmış şükret az kaldı 2,500 km bakımında göstercem ben bu arada nerden sin sen istanbulmu

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben kafayı yiyicem

Rodaj falan ne bu ya ben mondial 125 mt'de rodajdayken bi depo benzine 200 km yapmıştım.
    T19 la 25 tl lik benzin ve 108 km
    Bi yanlışlık mı var yoksa normal mi bu kadar yakması
    aynı olay benimde başıma geldi karbüratörden kaynaklanan bir sorun bu.Ben değişik bir uoldan çözüyorum bu sorunun depodan karbüratöre giden benzin hortumunu çıkarıyorum ve az bişey binzin akıtıyorum hortumdan ve tekrar takıyorum yerine ve motor tekrar çalışıyor.Geçn hafta benzin bitti yolda kaldım depoyu açtım ve şok oldum hiç ben<in yokru ve o şekilde 1 km daha gittim ebnzin aldım...rodaj süresin de evet yakıtı çok b,izim motorların...sıkma canını
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım depoda benzin var ken çalışmıyor demişsin ya hemen söyliyeyim benzin karbüratöre gidemiyor çünkü miktarı az basınç olması lazım o zaman gider mobilet kullandınmı biilmem ama mobilettede aynı olay olurdu dipte benizn kalırdı ama motor stop ederdi sora taktiği öğrendimiştim ben depoya var gücümle komple ağzımı yapıştırarak hiç açık biyer kalmadan üflerdim suni tenefüs misali 100 metre daha giderdim sora basınç biterdi tekrar üflerdim taki benzin bitene kadar yani basınç ağırlık olmadığından karbüratöre benzini pompalayamıyor

2. evet biraz can sıkıcı i bişey bende bi depo ile rodajdayken 135 km yol yapmıştım şimdi belki 160 170 falan yapabiliyordurservise sorcam gerekirse karbüratör ayarı yaptırcam söyliyeceklerim
    ..... ani kalkış yapma
    ...... 60 km nenin üstüne çıkınca benzin sarfiyatı 2 ye katlanır ( ki zaten çıkma rodajdasın )
    .......yüksek devirde kullanma
    şimdilik bu kadar motor açıldıkça azalır ama birinden duymuştum oturup ağlıcaktım az kaldı iyi oku bak adam full depo ile 80 km yapmış şükret az kaldı 2,500 km bakımında göstercem ben bu arada nerden sin sen istanbulmu
    İstanbuldan 1 ay önce Didime yerleştim arkadaşım bilgiler için saolYa bizim tanıdığın 520 Bmw'siyle kafa kafaya yakıyo Gidicem bugün rölantiyi düşürtücem biraz ordan kısarız bari bide depo kapağının kenerları hep ıslak o benzinde nerden geliyor bilmiyorum onada bi baksınlar

Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı olay benimde başıma geldi karbüratörden kaynaklanan bir sorun bu.Ben değişik bir uoldan çözüyorum bu sorunun depodan karbüratöre giden benzin hortumunu çıkarıyorum ve az bişey binzin akıtıyorum hortumdan ve tekrar takıyorum yerine ve motor tekrar çalışıyor.Geçn hafta benzin bitti yolda kaldım depoyu açtım ve şok oldum hiç ben<in yokru ve o şekilde 1 km daha gittim ebnzin aldım...rodaj süresin de evet yakıtı çok b,izim motorların...sıkma canını
    Saol verdiğin bilgi için alix..O dediğini bi deniyim
    Rodaj bitsede artık 130 km'lik bir mesafeye gitmem lazım gidemiyorum

Motosikleti
    ASYA 150 T 19A
    Arkadaşlar size birkaç sorum olucak..

-Çift ayaklığın sol tarafta ufak bi hortum warmı sizde tahliye hortumu olabilir mi o
    Daha önce görmedim veya dikkat etmediimden mi yoksa bi terslik mi var?

-Rodaj zamanı biliyorum ama motor çok yakıyo normal miBirazda yağ yakması var herhalde tam anlıyamadım

-Rolantisi çok yüksek çift ayakta teker kendi kendine dönüyor.
    -bide subap vuruyo herhalde elimi gazdan çektiğimde ses geliyo..

Şimdiden Çok sağolun..
    Servise gidicektim ama bi sizlere sorıyım dedim..
    Eewet o kucuk hortum tahliye hortumudur.Pis yağı atar. + Şuan Motorun Rodaj süresi içinde yakıt Fazla olucak motorunda 50yi gecme. Ani Kalkışlar yapma evet biraz yağ yakar.Biraz zamanın var Zorlama motoru uzun ömür istiyorsan...
    Motorun Hayırlı olsun kardeş ALLAH KAzasız belasız kullanmak nasip etsin..[COLOR="Silver"]

[B]İyi Gêlişmiş Rêflêkslêr Şanstan Dãhã Hızlıdır..[/B]:cat::cat:

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Deponun üzerindeki ıslaklığın önüne geçmek istiyorsanız depo kapağının altına sağlam bir conta yerleştirin yada benim yaptığım gibi naylon poşet koyup kapağı kapatın . Ne ben zin kokusu ne de ıslaklık hiç biri kalmaz .
    SAYGILAR ...
    [I]Ne kadar bilirsen bil anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır [/I]

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Herkese teşekkürler
    Köroğlu o farlarla motoru körleştirmişsin

Motosikleti
    ASYA 150 T 19A
    Herkese teşekkürler
    Köroğlu o farlarla motoru körleştirmişsin

Film O KArdeşim + Motorun üzerinde Araba Farı var Çift aKü

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı KoroqLu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim normal farlarla gözlerim zor görüyo gece helal valla
    Not: Gece görmekte zorlanıyorum gözlerde bi şey vardıda unuttum doktorun dediğini(ehliyetide zar zor aldım)

Zaten Motorlarımız yakışıklı sen biraz daha süslemişsin güzel olmuş

Köroglu bide düşünürmüsün bilmem ben ilerki zamanlarda arka plalık ve çamurluk görevindeki parçayı çıkartıp gileria'nın çamurluğunu ve plakalığını takıcam

Motosikleti
    ASYA 150 T 19A
    Hmm Eğer öyle bisey warsa Araba Farı taktır Elektrikciye Yerdeki taşları sayarsın valla ) ama seninki Sıfır daha sonra yaparsın biseyler

Motosikleti
    as t1
    Alıntı KoroqLu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size nekadara mal oldu burda ustaya sordum 200 tl dedi normalmi bana çok geldi komple tesisatı değiştirecekmiş sonra araba farı gibi yanar dedi
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    ASYA 150 T 19A
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size nekadara mal oldu burda ustaya sordum 200 tl dedi normalmi bana çok geldi komple tesisatı değiştirecekmiş sonra araba farı gibi yanar dedi
    Yaw yok 3kagıtcımıdır nedir o yahu !!

Ben kendim yaptım (Elektrik-Elektronikciyim)

5*2 = 10 Lira 55Watt Ampul

3 lira Çift Röle Tesisatı korumak için

Neresine 200 lira ister anlamadım gitti...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R

Arabanın komple ön farlarını alıp mı takıcakmış 2oo tl'ye
    angel far hesabı

Arkadaşım köroğlunun yaptığı gibi al bi röle 2 ampul git güvenilir bi elektirikçiye bunları bana tak de
    Oda cüzi bi işçilikle taksın artık bu 10 olur 20 olur..He takabiliyorsan sen tak

Bu arada motora her ne yaptırırsam yaptırıyım Garantisi bozulmuyor

Burdaki Asya bayide tanıdık.Servisin Ustasıda arkadaşım oluyor

Hatta o dedi far eksoz sis ne istersen getir ben takıyım

Motosikleti
    as t1
    bizim ustaya bak yaw bize takmaya çalışıyo desene başka bir elektrikçiye sorayım bakalım
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    bizim ustaya bak yaw bize takmaya çalışıyo desene başka bir elektrikçiye sorayım bakalım
    Aynen öyle yap ve elektirikçi tanıdık değilse olaya direk köroğlunun anlattığı gibi başla

Örnk Usta buna 2 röle takıp 2 de araba farı getirsem olurmu arkadaş yapmış süper falan böyle bildiğini anlarsa kazıklama durumu olmaz
    Herzaman uyguladığım taktik bilmiyorsanda biliyormuş gibi paso soru sor

Motosikleti
    as t1
    pek bildiğim söylenemez adama abuk subuk şeyler sorunca daha fazla geçirmesin
    abi röle nedir yahu boş ver takmasak olmazmı gibisinden ne gerenk var dimi boş yere ağırlık motora

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    pek bildiğim söylenemez adama abuk subuk şeyler sorunca daha fazla geçirmesin
    abi röle nedir yahu boş ver takmasak olmazmı gibisinden ne gerenk var dimi boş yere ağırlık motora
    Dimi ama fazlalık
    Abi el atmışken sen olanıda sök bee

Motosikleti
    ASYA 150 T 19A
    Röleyi takmazsan BOM olur) Farları yakan Anahtardaki bakır plaketleri eritir Fazla Akım cekimi yüzünden Angel Far Al düzgünce yapıstır tamamdır..yane 200TL sallama bi fiyat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler