Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün gidip As150t 19A'mı almış bulunmaktayım artık bende sizler gibiyim..
    Plaka ruhsat yarın çıkacağından ve motoruma aldığım çanta ve bakımı yapılacağı için motoru bayide bıraktım yarın gidip alıcam
    hayırlısı olsun...güle güle kullan...bakımlarını aksatma rodajına dikkat et ilk 1000 km zorlamdan kullan...benzin göstergesine pek güvenme benim gibi yolda kalırsın....

resimlerini bekliyoruz...
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun...güle güle kullan...bakımlarını aksatma rodajına dikkat et ilk 1000 km zorlamdan kullan...benzin göstergesine pek güvenme benim gibi yolda kalırsın....

resimlerini bekliyoruz...
    Daha motoru teslim almadım akşam üzeri 6 gibi alıcam yarın resimleri atarım
    Teşekkürler
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar herkeze günaydın
    yeni motorda biliyosunuzdur ki naylon kaplı farı gösterge tablosu vs..Hepsini çıkardım fakat gösterge tablosunda bi bölüm yapışmış ve görüntü kirliliği oluyor onu neyle çıkartabilirim
    Birde grenajların bazılarının arasında açıklık var böle hafif tırnaklar oturmamış yardım ederseniz sevinirim

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Arkadaşlar herkeze günaydın
    yeni motorda biliyosunuzdur ki naylon kaplı farı gösterge tablosu vs..Hepsini çıkardım fakat gösterge tablosunda bi bölüm yapışmış ve görüntü kirliliği oluyor onu neyle çıkartabilirim
    Birde grenajların bazılarının arasında açıklık var böle hafif tırnaklar oturmamış yardım ederseniz sevinirim
    gösterge deki yapışık kalmış küçük parçalar zamanla zaten kayboluyor merak etme..grenajlardaki açıkılıklar kırık çatlak değilse pek sorun olmuyor ama sen yinede tüm vida ve somunları kontrol et..
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Motosikleti
    as t1
    yeni motorun hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin
    motoru bayidenmi teslim aldın servise götür ve sağına soluna baksınlar motorun o şekilde kullanma bazı yerleri sıkılmamış olabiliyor sorun yaşarsın servisede para vermemen gerekiyor bu bakımı yapmak zorundalar.
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gösterge deki yapışık kalmış küçük parçalar zamanla zaten kayboluyor merak etme..grenajlardaki açıkılıklar kırık çatlak değilse pek sorun olmuyor ama sen yinede tüm vida ve somunları kontrol et..
    Teşekkür Ederim

Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motorun hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin
    motoru bayidenmi teslim aldın servise götür ve sağına soluna baksınlar motorun o şekilde kullanma bazı yerleri sıkılmamış olabiliyor sorun yaşarsın servisede para vermemen gerekiyor bu bakımı yapmak zorundalar.
    ii dileklerin için saol teşekkür ederim.Aldığım bayi hem servis hemde satış molduğğundan bütün vidalar kontrol edildi.Arada bende bakıyorum vidalara.
    Daha düşen olmadı.

Motosikleti
    as t1
    vidalar düşecek diye bişey yok benim motorun hava filtresinin hortumunu sıkmayı unuttularmı nolduysa kelepçeden çıkınca motor başını yedi komple motor atmak zorunda kalmıştım da ondan diyorum
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Dikkatli olsam iyi olur motoruna üzüldüm..Uyarın için teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:13 PM ----------

İşte benim Canavar
    Maşallah Diyelim

http://img62.imageshack.us/img62/3131/atomkarnca2.jpg
    http://img62.imageshack.us/img62/393/atomkarnca6.jpg
    http://img7.imageshack.us/img7/9476/atomkarnca4.jpg
    http://img444.imageshack.us/img444/5582/atomkarnca7.jpg

Resimleri atamamış olabilirim
    ilk deneyim

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Dikkatli olsam iyi olur motoruna üzüldüm..Uyarın için teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:13 PM ----------

İşte benim Canavar
    Maşallah Diyelim

http://img62.imageshack.us/img62/3131/atomkarnca2.jpg
    http://img62.imageshack.us/img62/393/atomkarnca6.jpg
    http://img7.imageshack.us/img7/9476/atomkarnca4.jpg
    http://img444.imageshack.us/img444/5582/atomkarnca7.jpg

Resimleri atamamış olabilirim
    ilk deneyim
    Kardeşim motorun hayırlı uğurlu olsun . Çok yakışıklı motordur bizim motorlar . Kötü eleştiride bulunanlar olabilir bu şans işi kafanı takma . En iyi motor senin paranın yettiği motordur sakın unutma . Rodaj döneminde motoru hor kullanma 60 km yi geçme . Rutin bakımlarını ise asla aksatma .
    Saygılar ...
    [I]Ne kadar bilirsen bil anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır [/I]

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim motorun hayırlı uğurlu olsun . Çok yakışıklı motordur bizim motorlar . Kötü eleştiride bulunanlar olabilir bu şans işi kafanı takma . En iyi motor senin paranın yettiği motordur sakın unutma . Rodaj döneminde motoru hor kullanma 60 km yi geçme . Rutin bakımlarını ise asla aksatma .
    Saygılar ...
    Saolasın..Artık yok o malı bu malı diyenlerle tartışmaya bile girmiyorum..Motosikleti varsa tamam seninki daha iyi diyorum basıyorum gidiyorum.Yoksa sen daha iyisini alırsın diyorum qene qidiyorum
    Genellilkle 60 ı geçmiyorum arada biraz napıcak diye basıp bırakıyorum.
    Saygılar..

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar size birkaç sorum olucak..

-Çift ayaklığın sol tarafta ufak bi hortum warmı sizde tahliye hortumu olabilir mi o
    Daha önce görmedim veya dikkat etmediimden mi yoksa bi terslik mi var?

-Rodaj zamanı biliyorum ama motor çok yakıyo normal miBirazda yağ yakması var herhalde tam anlıyamadım

-Rolantisi çok yüksek çift ayakta teker kendi kendine dönüyor.
    -bide subap vuruyo herhalde elimi gazdan çektiğimde ses geliyo..

Şimdiden Çok sağolun..
    Servise gidicektim ama bi sizlere sorıyım dedim..

Motosikleti
    as 150 t-19a

-Çift ayaklığın sol tarafta ufak bi hortum warmı sizde tahliye hortumu olabilir mi o

-Rodaj zamanı biliyorum ama motor çok yakıyo normal miBirazda yağ yakması var herhalde tam anlıyamadım

Şimdiden Çok sağolun..
    Motorun hayırlı olsun dostum..kazasız belasız güle güle kullan.
    ben de 2 ay oldu alalı rolantisinin yüksek olduğu rodaj zamanına bağlıyorlar ama benim gittiğim serviste gerek yok dedi usta biraz düşürdü daha az yakıyor titreşim de azaldı motorun çekişi de arttı..ustaya sorduğumda şehir içi zaten 70'i geçmiyecen buna gerek yok dedi şimdi motor daha az da yakıyor.
    ayrıca benzine de bağlıyorum acizane önceden farklı yerlerden aldım fakat şelden shell 97 oktan aldıktan sonra farkı hissettim!! sadece tükletim konusu değil motorun performansı da arttı!
    saygılar...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı qaranaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hayırlı olsun dostum..kazasız belasız güle güle kullan.
    ben de 2 ay oldu alalı rolantisinin yüksek olduğu rodaj zamanına bağlıyorlar ama benim gittiğim serviste gerek yok dedi usta biraz düşürdü daha az yakıyor titreşim de azaldı motorun çekişi de arttı..ustaya sorduğumda şehir içi zaten 70'i geçmiyecen buna gerek yok dedi şimdi motor daha az da yakıyor.
    ayrıca benzine de bağlıyorum acizane önceden farklı yerlerden aldım fakat şelden shell 97 oktan aldıktan sonra farkı hissettim!! sadece tükletim konusu değil motorun performansı da arttı!
    saygılar...
    teşekkür ederim

Servise yakın bi yere qitmem gerekiyodu..Hazır gitmişken gidip sorıyım dedim şu kafamdakileri..Rolantiyi rodaj'dan dediler 3oo km bakımında düzelticez dediler..
    3oo olana kadar benzinciye abone olcaz artık
    Didimde yaşıyorum shell biraz uzak kaldıqından petrol ofisinden alıyordum +'sı varsa shellden alırım saolasın bilgi için.
    Şu subap mevzusunuda söledim motorun altına eyildi eksoz baqlantı yerinden gevşemiş dedi sıktı..çalıştırdı ses gitti..
    İş yerine qeldim gene ses gelmeye başladı
    300 km bakımına kadar bekliyicez artık daha 60 km'de

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Arkadaşlar hepinizin başından geçen bu sorunlar benimde başımdan geçti elbet. Motor ilk başlarda fazla yakıyor bu doğru rodaja bağlı bir sebep . Ben bu soruyu bir üstada sordum dedi ki bana motorlar aynı arabalar gibi 70 i geçince 2 misli benzin yakar dedi motorunu sakin kullanmalısın diye öğüt verdi . Gerçektende dediği gibi 80-90- 100 dediğim zaman benzin göstergesi nerdeyse gözle görünür şekilde iniyor aşşağı . Benim motor 3100 felan oldu km si benzini bir çok yerden aldım ama en çok randımanı shell den aldığım benzinden aldım. Gözle görünür bir performans artışı oluyor motorda . Orta ayaklığın altından sarkan hortumlar tahliye hortumu . Bir de şu beni çok rahatsız ediyordu acaba diyordum benzini bundan dolayımı çok yakıyor diye düşünür olmuştum . Motoru stop edince burnuma benzin kokusu geliyordu acı acı bende depo kapağının altına bildiğimiz naylon poşetlerden koyup sıkıştırdım şimdi koku yok ve motorun benzini daha geç bitiyor gibi geldi bana isterseniz bir de siz deneyin . Birde ani kalkışlarda motor fazla yakıyor tecrube ile sınırlı .
    Arkadaşlar takıldığınız bir yer olunca bizler buralardayız elimizden geldiğince yardımcı oluruz siz yeni motor sahiplerine .
    Saygılar ...
    [I]Ne kadar bilirsen bil anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır [/I]

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinizin başından geçen bu sorunlar benimde başımdan geçti elbet. Motor ilk başlarda fazla yakıyor bu doğru rodaja bağlı bir sebep . Ben bu soruyu bir üstada sordum dedi ki bana motorlar aynı arabalar gibi 70 i geçince 2 misli benzin yakar dedi motorunu sakin kullanmalısın diye öğüt verdi . Gerçektende dediği gibi 80-90- 100 dediğim zaman benzin göstergesi nerdeyse gözle görünür şekilde iniyor aşşağı . Benim motor 3100 felan oldu km si benzini bir çok yerden aldım ama en çok randımanı shell den aldığım benzinden aldım. Gözle görünür bir performans artışı oluyor motorda . Orta ayaklığın altından sarkan hortumlar tahliye hortumu . Bir de şu beni çok rahatsız ediyordu acaba diyordum benzini bundan dolayımı çok yakıyor diye düşünür olmuştum . Motoru stop edince burnuma benzin kokusu geliyordu acı acı bende depo kapağının altına bildiğimiz naylon poşetlerden koyup sıkıştırdım şimdi koku yok ve motorun benzini daha geç bitiyor gibi geldi bana isterseniz bir de siz deneyin . Birde ani kalkışlarda motor fazla yakıyor tecrube ile sınırlı .
    Arkadaşlar takıldığınız bir yer olunca bizler buralardayız elimizden geldiğince yardımcı oluruz siz yeni motor sahiplerine .
    Saygılar ...
    Bosporus verdiğin bilgiler için çok saol..Stop ettikten sonra o bahsettiğin koku benim motordanda geliyor.Ben de bişeyler sıkıştırıyım kapağa
    İstanbuldayken bende sürekli shellden alıyordum benzini eski motoruma gerçektende performans'ı çok güzel..
    Didimde shell biraz uzak olduğundan petrol ofisinden almıştım ama artık uzak musak gidip alıcam
    Bu arada Bulunduğum yerden Shell yaklaşık 6-7 km

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Vayy be eskıden ne konusurduk bu topıcde ılk motorum benım ne gunlerdı bea ben sattım gıttı askere geldım cunku buda benım motordu

http://www.sahibinden.com/bakmanizi_...XQQdisplayitem
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vayy be eskıden ne konusurduk bu topıcde ılk motorum benım ne gunlerdı bea ben sattım gıttı askere geldım cunku buda benım motordu

http://www.sahibinden.com/bakmanizi_...XQQdisplayitem
    gönderdiğin linkte baktımda merak etme almıcam heycanlanma bi tane yetiyor bana yani bendede var 19 a dan performan s egsoz taktırmak istiyorum yakıt tüketimi değişiyormu performans da ne gibi bi artış oluyor ve çok ses çıkarıyoru polis durdurmasın sora ve bide kaç lira ve nerden aldın çok soru sorduysam kusura bakma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:07 PM ----------

Şimdiden Çok sağolun..
    arkadaşım hayırlı olsun öncelikle piyasanın en güzel görünümlü scooterını kullanıyorsun ve türkiyee gelen çin mallarından en kalitelisi olan asya motoru kullanıyorsun bunlar bi tarafa o hortum tahliye hortumu taşan benzini ordan dışarı atıyor genellikle depoyu ful yapıp çok sarsarsan ordan dışarı benzini atıyor
    evet rolentisi bende ilk aldığımda aynıydı orta sehpada arka teker dönüyordun genelde böle galiba rodaj zamanı olduğu için fabrika dan bu şekilde çıkartılıyor motorun açılmasında büyük etken ve rodaj zamanında olduğu için çok yakar rolanti yüksek olduğu içinde çok yakar benim motorum rodaj zamanında 20 tl full benzin ile 135 km gitmişti ama 2 kişi bindik ve bayağı gezdik bayır falan çıktık her neyse dikkatli kullan biliyormusun bilmiyorum ama rodaj motorun ömrünü belirler genelde 50 60 ile gez yolu boş bulduğunda 1 2 dakka hızı 80 90 çıkarabilirisin ama her zaman değil! unutma belki haftada 2 veya 3 kere yap 1000 km den sora benzin de yavaş yavaş tüketim azalır ve hızını istediğin kadar yükselt çıkabildiğin yere kadar eğer çok rahatsız edici bi rolanti var ise bagajda kare şeklinde bir kapak var onu çıkar uzun bi yoldıız anahtarıyla ordaki vidayı gevşet motor çalışırken çok az bi rolanti olsun tekeri döndürmiycek kadar olsun hadi hayırlı olsun dostum

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gönderdiğin linkte baktımda merak etme almıcam heycanlanma bi tane yetiyor bana yani bendede var 19 a dan performan s egsoz taktırmak istiyorum yakıt tüketimi değişiyormu performans da ne gibi bi artış oluyor ve çok ses çıkarıyoru polis durdurmasın sora ve bide kaç lira ve nerden aldın çok soru sorduysam kusura bakma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:07 PM ----------

arkadaşım hayırlı olsun öncelikle piyasanın en güzel görünümlü scooterını kullanıyorsun ve türkiyee gelen çin mallarından en kalitelisi olan asya motoru kullanıyorsun bunlar bi tarafa o hortum tahliye hortumu taşan benzini ordan dışarı atıyor genellikle depoyu ful yapıp çok sarsarsan ordan dışarı benzini atıyor
    evet rolentisi bende ilk aldığımda aynıydı orta sehpada arka teker dönüyordun genelde böle galiba rodaj zamanı olduğu için fabrika dan bu şekilde çıkartılıyor motorun açılmasında büyük etken ve rodaj zamanında olduğu için çok yakar rolanti yüksek olduğu içinde çok yakar benim motorum rodaj zamanında 20 tl full benzin ile 135 km gitmişti ama 2 kişi bindik ve bayağı gezdik bayır falan çıktık her neyse dikkatli kullan biliyormusun bilmiyorum ama rodaj motorun ömrünü belirler genelde 50 60 ile gez yolu boş bulduğunda 1 2 dakka hızı 80 90 çıkarabilirisin ama her zaman değil! unutma belki haftada 2 veya 3 kere yap 1000 km den sora benzin de yavaş yavaş tüketim azalır ve hızını istediğin kadar yükselt çıkabildiğin yere kadar eğer çok rahatsız edici bi rolanti var ise bagajda kare şeklinde bir kapak var onu çıkar uzun bi yoldıız anahtarıyla ordaki vidayı gevşet motor çalışırken çok az bi rolanti olsun tekeri döndürmiycek kadar olsun hadi hayırlı olsun dostum
    Verdiğin bilgi ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim
    Rölantiyi hafif düşüriyim
    İş yerimde kullandığımdan motoru pek özen gösteremiyorum ..Tamam motorumun dışı hep temiz olur ama benim asıl istediğim motorun eksiksiz en iyi performansta çalışması işimden dolayı bayır mayır çıkmam gerekiyo zaten didimde düzgün yol yok
    Bide arkadaşlar scooter kullanan arkadaşlar özellikle kask takarken hiç istemediğiniz bi hızda gittiğiniz oluyormu?
    Ben ibreye bakıyorum 50-60 yola bakıyorum birden 80-90 hemen çekiyorum elimi kask hızı belli etmiyo

Arkadaşlar bide motoruma şöyle bişey yapmayı düşünüyorum
    Bu bildiğiniz gibi bir gileria Lexus

http://img360.imageshack.us/i/gilera...05bikepic.jpg/

Bunun arka çamurluk ve plakalığından bulup tabi fiyatı hakkında hiç bir bilgim yok.Benim Asyaya takmayı düşünüyorum Sizce nasıl olur

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    abi sen ne yaptın yaaaa motor harika valahaa resimdeki bizim motorlara olurmu bilmem ama çok güzel olacağı kesin ben bi ara plakalığı küşültüm küçük plaka takmayı düşündüm ama sora vazgeçtim olabilir ama çamurluğu çıkarma oraya tak bi tane eskisi dursun yine orda

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    zaten kendi o tekerin üstündekini bırakmayı düşünüorum tekerin arkadan gözüken kısmına gilerianın çamurluqunu takıp plakalıqı çıkartıp onuda gilerianınkiyle değiştiricem

Arkadaşlar ufak bi sorunum var az önce evimden dükkana gelmek için yola çıktım benzin göstergesi kırmızının üst tarafında tam dükkana qirdim yanaştırcam gaz kesikliği oldu böyle sarısldı sora stop etti çalıştırıyorum gaz veriyorum stop ediyor.depoya bakıyorum benzin var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler