Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar herkese merhaba bende alacagım. Motorlarınızdan memnunmusnuz.[formu ezberleyene kadar okudum ] doganlar motordan senetle alacagım fıkırlerınız varmı? Ayrıca artık bende arnanızdayım
    su kırmızı seytanı alıyım artık yeter nasılsa a2 benım artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı blackex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar herkese merhaba bende alacagım. Motorlarınızdan memnunmusnuz.[formu ezberleyene kadar okudum ] doganlar motordan senetle alacagım fıkırlerınız varmı? Ayrıca artık bende arnanızdayım
    Kardeşim aramıza hoş geldin . Motoruna çin malı diye ön yargılı bakarsan her şeyinden rahatsız olur bu motoru aldığına pişman olursun . Ancak benim param buna yetti elimdekinin kıymeini bileyim bakımını zamanında yaptırayım dersen pişman olmazsın . Ben bu motoru alalı yaklaşık 1 sene oldu ara sıra sorunlar olsada motoruma ilk aldığım günkü gibi sevdalıyım çok yakışıklı bir motor . Bence çin malları içinde en yakışıklı ve karizmatik olanı .
    Saygılar ...

cın malı dıye yaklasmıorum kesınlıkle dedıgım gıbı formu ezberledım ılk once a2dedım ve aldım ve tabıkıde sıra motorda.
    Ancak sorun su mıllet kafamı karıstırdı alma etme dıye ama bakıldıktan sonra neden kotu olsun degılmı

Motosikleti
    Asya T19 a

Alix35 teşekkürler

valla daha plakası çıkmadığı için teslim alamadım yarın alıcam inşallah.. bakalım benim başıma neler gelecek.. başıma belamı aldım yoksa iyi bir ayağımı yerden kesen araçmı bilmiyorum

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    cın malı dıye yaklasmıorum kesınlıkle dedıgım gıbı formu ezberledım ılk once a2dedım ve aldım ve tabıkıde sıra motorda.
    Ancak sorun su mıllet kafamı karıstırdı alma etme dıye ama bakıldıktan sonra neden kotu olsun degılmı
    Kardeşim millet senin cebindeki parayı kafandaki düşünceyi bilmez ancak konuşurlar . Banada motor almadan önce çok konuşurlardı şeytan oyuncağı vesaire . Motoru aldım ne iyi yaptın motor almakla felan başladı bunlar . Sen kimseyi dinleme al bu motorlardan motorunun haddini bilerek bin aşırıya kaçma . Eğer biraz biner satarım başka motor alırım gibi bir düşüncen var ise 0 motor alma 1 1.5 milyara 2 el al zarar etme ama temiz motor olsun . Ama uzun vadede binerim dersen al bi sıfır km motor yaptır bakımlarını zamanında bak keyfine .
    Saygılar ...

kesınlıkle katılıorum sana ınsanlar dusuncelerı bılmıorlar bence en mantıklısı 0 almak cunku hereyını ogrenmıs olacaksın zten ıstanbulda kullanacagım sehır ıcı ıcın bence ıdeal otesı

Pdsgm sanada hayırlı olsun darısı basıma ınsallah.....

Aman rodaja dıkkat et

Ayrıca bırseydaha sorucam herkes tutulmus yakıt tuketımıne ya zaten ne yakacak bızım motor neden herkes sıkayet edıyor bundan forumda

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    kesınlıkle katılıorum sana ınsanlar dusuncelerı bılmıorlar bence en mantıklısı 0 almak cunku hereyını ogrenmıs olacaksın zten ıstanbulda kullanacagım sehır ıcı ıcın bence ıdeal otesı

Pdsgm sanada hayırlı olsun darısı basıma ınsallah.....

Aman rodaja dıkkat et

Ayrıca bırseydaha sorucam herkes tutulmus yakıt tuketımıne ya zaten ne yakacak bızım motor neden herkes sıkayet edıyor bundan forumda
    Yakıt başlarda gerçekten biraz fazla yakıyor . Gittikçe azalıyor . Yakıtın az olmasını istiyorsan ani kalkışlardan kaçın . 60 km hızı geçince yakıt sarfiyatı 2 misline çıktığını öğrendim ona göre davranırsın 15 liralık benzin ile 150 km den fazla yol yaptım ama uzun yoldu dur kalk fazla yapmadım hemde 2 kişi ile .
    Saygılar .

aklımda olur zaten surat yapmıyacagız ama yerı gelınce mutlaka bıras verecegız gazı

Artçı ıle yol tutusu flan nasıl herhangı bır zorluk cıkartıyormu

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    100. sayfamız hayırlı olsun
    arkadaşlar benm motoru bi kaç gün sora 1000 km bakımına götürcem önereğiniz şeyler varmı nerelere baktırayım ve direksiyondan fazla ses geliyor bunu için ne yapmam gerekiyor servise ne diyeyim ne yapabilirsler bantladım öle dolaşıyorum ama motorum iyi şimdilik yanlız üzücü bi konu var o da şu 18 ytl lik benzinle 125 km yaptım ama 125 km nin 60 k sini artçı ile gezdim az biraz bayır çıktığım oldu arada sıra 80 90 km hıza çıktım ama genelde 50 60 gibi dolaşıyorum ortalam 50 hep hızım sizce bu benzin harcaması iyimi beni aydınltın bide ben yalovadayım bu motordan yalovada kullanıcı olan arkadaş varmı tanışmak ve bilgi paylaşımı yapmak istiyorum
    teşekkürler...

dıreksıyondan ses gelıyor dedıgın sey on kısımdan gelıyorsa formun eskı sayfalarına bı bak ıstersen bıde motorunu servısıne verırken km sıne falan dıkkat et verırken kullanmasınlar malum hallerı.

Bıde eskı arkadaslardan kımse neden yazmıyor

Motosikleti
    Asya T19 a

Nihayet bugün çıktı plakası !!

Valla ne diyim bir hevesle bindim ve ankara caddelerinde tur attım.. yol tutuşu amörtisörleri falan çok iyi bu paraya fazlasıyla iyi.. Bu arada T 19a bana anahtar teslim 1750 TL ye mal oldu.. 06 BZ 0956

Ayrıca aldığım yerden çıkıp malum benzinliğe gittim. Satan kişi benzin yok deoda dedi.. depo çok enteresan 12.90 TL'ye doldu.. Göstergeye baktım yarıda gözüküyor.. toplam bugğn 20 km yol yaptım gösterge hala aynı yerindeydi.. Bu da ayrı bir enteresanlık niye bu kadar az paraya doldu anlamadım..

Bu arada makine kırmızı (başka renk alternatifi yok diye aldım.. Asta çıkartmaları ise sarı.. Bana yakışmaz sarı kırmızı diye çıkartmaları çıkartayım dedim.. Satan kişi garanti dışo kalır çıkartmaları sökersen dedi!!! çok şaşırdım.. niye etkilesinki alt tarafı çıkartma...

Her neyse beni yolda bırakmasında başka bişey istemem..

Aksesuar için kullanıcı arkadaşların yorumlarını ve görüşlerini almak istiyorum..
    1) Alarm taktırmak istiyorum ... (ne marka taktırayım, ayrıca uzaktan çalıştırmanın zararı olurmu)
    2) Korna malum çok zayıf büyük şehirde sıkıntılı kimse tınlamıyor.. nasıl bir korna taktırmak lazım aküyü vs. etkilermi?
    3) satıcı ön lastiklere 19 arkaya ise 25 hava bas dedi... kullanım klavuzunda her iki lastiğe 25 basın diyor.. ne yapmalıyım.. motoru şehir trafiğinde kullanıyorum

şimdiden cevaplar için teşekkürler..

motor ile ilgili tecrübelerimi paylaşmaya devam edicem.. yarın yolum uzun bakalım ne olacak.. Yarınki istikamatim : Bahçeli-Odtü-Çankaya-Oran rampa bayağı var ama yavaş yavaş çıksam rampayı rodajda sıkıntı olurmu?

Bana hayırlı olsun inşallah isteyen birileri var ise bu motoru alır diyim ne diyim alacaklara tavsiye ediyorum...

Motosikleti
    AS 150T 19A
    100. sayfamızzz hayırlı olsun

Motosikleti
    Asya T19 a

Yaa korktuğum başıma geldi işte

dün 15 km yol yapmıştım bi problem yoktu.. bugün ankara yibaya gitmek için yola çıktım aksesuar taktırmak için fakat ne oldu dersiniz daha 3 km yol gitmeden bir anda motor stop etti ve yolda kaldım.. aradım aldığım yeri.. "yanlış benzin almışssındır.. buji yağlanmıştır..falan dedi ? servisi aradım işimiz çok gelemeyiz dedi, bujiyi söktüm yağlanma falan yoktu.. servisi tekrar aradım o zaman yanlış benzin almışssın dedi ben ne aldığımı bilmiyorum ama benzin motorun yolda kalmasını etkilerse ayvayı yedik bu ne ilş anlamadım.. tam hevesle motoru sevmiştim sorun çıkınca soğudum.. anlayacağınız.. inşallah bu ilk ve son olur.. tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim..

cok gecnıs olsun

ben daha motoru almadım :(
    ancak almadan tanıdıgım bır servısle anlastım zaten arkadasımda yahu asyanın servıslerınde ıs yok cok cıddıyım sadece km bakımlarına gıdıp oradan yıne arkadasımın servısıne gıdecegım bunlar bızım ısımız gormeycekler bellı...

ayrıca sorun neden yapıormus konustunmu yada neden kaynaklanıormus

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    arkadaşlar bi sorum olacak motorun 1000 km yağını ben kendim değiştirsem bi sorun olurmu garanti kapsamı olurmu
    2, sorum ben bugun motora 95 oktan aldım :( acaba yanlışmı aldım arkadaşın dediği gibi bi problem çıkmaz dimi başıma yanlış mı almışım kaç oktan alayım

Motosikleti
    Asya T19 a

Sorun 97 Oktan benzinmiş

cok gecnıs olsun

ben daha motoru almadım :(
    ancak almadan tanıdıgım bır servısle anlastım zaten arkadasımda yahu asyanın servıslerınde ıs yok cok cıddıyım sadece km bakımlarına gıdıp oradan yıne arkadasımın servısıne gıdecegım bunlar bızım ısımız gormeycekler bellı...

ayrıca sorun neden yapıormus konustunmu yada neden kaynaklanıormus
    Sabah erkenden servis motorla kaldığım yere gelecek.. telefonla konuşmamıza göre ANkara Dikmen servisinde Ali Usta arızanın 97 oktan benzinden kaynaklandığını söyledi.. kullanım klavuzunu aldıktan sonra baştan sona okudum.. 95,97 veya 98 diye birşey yazmıyordu.. yazsaydı almazdım.. forumların genelinde de bu konuya baktım fakat motorun yaya bıraktığı ile ilgili birşey yazmıyor.. acemiyiz diye benimi yiyorlar anlamadım .. Resmen yolda kaldım motor çalışıyor ama gitmiyor.. bir müddet sonra ise stop ediyor.. çok saçma bence ..

satan kişiye "hani bi problem çıkmazdı" diye çatınca adam bana yok motoru boğmuşsun vs. diyip servisle birlikte işbirliği yapıp böyle bir bahane uydurdu gibime geldi.. Yoksa motor benzin yüzünden yolda kalırmı? mazot koymadık ya motora.. bal gibi benzin koyduk.. neyse yarın sabah görecez bakalım neymiş ne değilmiş...

resmen yaya kaldım.. çok zoruma gitti yaa!!!

iyi ve kötü tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim... hoşçakalın

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Arkadaşlar ben arasıra 97 oktan benzin kullanıyorum hiçbir sorun çıkmıyor . Motorcu tavsiye etti . Bizim motorların deposu ufak 12-13 liraya full oluyor . Full olmasına rağmen depo yarım gösteriyor ise gösterge de bir sorun vardır demek . Ben servise güvenmediğim için başka bir motorcuya gidip yağ değişimi ve bakım yaptırıyorum yetkili servis te 15 lira alıyor diğer motorcularda hemde gittiğim yer kaliteli yağ kullanıyor .
    Saygılar ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 AM ----------

Size çok önemli bir uyarıda bulunayım arkadaşlar ama sebebini henüz anlıyamadım bu durmanın . Motoru çalıştırıp hemen hareket ettirirsem bu olay 5-6 defa başıma geldi motor gaz yemiyo ve stop ediyo biraz bekleyince tekrar çalışıyo .motoru ilk çalıştırınca özellikle de kışın biraz bekleyin çalışır vaziyette .

Motosikleti
    Asya T19 a

Yaa demekki beni yiyorlar kardeşim

Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben arasıra 97 oktan benzin kullanıyorum hiçbir sorun çıkmıyor . Motorcu tavsiye etti . Bizim motorların deposu ufak 12-13 liraya full oluyor . Full olmasına rağmen depo yarım gösteriyor ise gösterge de bir sorun vardır demek . Ben servise güvenmediğim için başka bir motorcuya gidip yağ değişimi ve bakım yaptırıyorum yetkili servis te 15 lira alıyor diğer motorcularda hemde gittiğim yer kaliteli yağ kullanıyor .
    Saygılar ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 AM ----------

Size çok önemli bir uyarıda bulunayım arkadaşlar ama sebebini henüz anlıyamadım bu durmanın . Motoru çalıştırıp hemen hareket ettirirsem bu olay 5-6 defa başıma geldi motor gaz yemiyo ve stop ediyo biraz bekleyince tekrar çalışıyo .motoru ilk çalıştırınca özellikle de kışın biraz bekleyin çalışır vaziyette .
    ben 97 aldım diye hatırlıyorum ve servisle satıcı dahil olmak üzere ikiside bana 97 oktan kullandığın için bu şekilde oldu diyor.. nasıl bir çelişki dimi.. sıfır km bir motor sırf 97 benzin kullandığı için yolda kalırmı??? bilgi için teşekkürler kardeşim.. yarın bunun hesabını sorucam bu heriflere..

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    97 OKTAN benzinin 95 oktandan farkı daha fazla katkılı daha yanıcı olmasıdır . AmA sürekli 97 alma ben ara sıra motoruma ödül gibi alıyorum belki faydası olur felan diye . Sen motoruna sanki mazot almışsın gibi muamele görmüşsün servisten bu durmanın kesinlikle benzinle alaksı yok . Ama şundan şüphe leniyorum motorum boğulma yaşadığı zaman depomda genelde az benzin oluyor ve genelde hızlı gittiğimde motor aşırı bir benzin tüketiyor acaba bu arada benzin yerine hava emiyor olabilir mi diye düşünüyorum . Şu var ki shell den benzin aldığımda motordaki performans artışı gözle görülür şekilde adeta altımdan kayıp gidiyor .

hava fıltresı ıle ılgılı sorun olabılır....
    Cunkubogulmadan bahsedıyorsunuz yada benzınde su olma ıhtımalı de gelıyor aklıma

Evet arkadaslar ben daha motorumu almadım ancak bu aksam arkadasımn 19a ıle gezdık motor daha 200km de.

Ikı kısı olmamıza ragmen cekısı cok ıyıydı.
    Aydınlatma yeterlı yakıt tuketımı bıraz fazla ancak bunun daha motorun yenı olmasına dayandıgını dusundum.

Ayrıca frenler ıyı ama daha ıyı nasıl yapılabılır dıye dusunuyorum ve dıreksıyondan gelen zırıltı sınırlerımı resmen zıplattı yarın sabahtan servıse gıdecegız bakalım ne uyduracaklar..

Ve motora bıraz modıfıye yapalım dıye dusunduk oglen saatlerınde tanıdıgımız servıs ıle gorusup kırmızı led ısık koyduk altına sag ve sol tarafında cok tatlı durdu.aku konusunu konustugumuzda cok fazla etkılemeyecegını soylemıslerdı bakalım nasıl olacak
    Ve bunlara ılave olarak artcı ıle yaklasık 150 km yol yaptık fazla sıkmamak ıcın 45 dkda 15dk dınlendırdık ve sorun cıkmadı

Insallah sızlerınde sorunları hemen hallolur saygılarımla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler