Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı MURTAZA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar motoru aldım sıfır olmasına rahmen ufak tefek sorunları var arka küçük çamurluk sürtüyor bide tahliye borusundan benzin atıyor pis benzin ama cok bie bu motoru kullannan arkadaşlar 7 tl benzinle 48 km gidiyor biraz çok değilmi servisi aradım evet bu aralar yakar diyor ne yapmalıyım k.ib iyi günler
    Motorun ilk aldığın zamanlarda fazla yakması gayet normal benim başımada geldi . Tahliye borusundan benzin gelmesi ise deponu full yaptıysan yada motoru çok çalkaladıysan taşan benzinleri tahliye den dışarı atar .
    Arka çamurluk benimde eridi arka lastik eritti . Garanti kapsamında iken git değiştirsinler . Zaten 8-10 lira birşey .
    Şimdi motorun az yakması için sana bir kaç öneride bulunayım . Ani kalkış yapma , 60 ı geçtiğin zaman yakıtı 2ye katlıyor . Ben full depo ile uzun yola gittim 15 tl lik benzinle 160 km benzin yaktı şehir içinde dur kalk sebebi ile yakıt maalesef artıyor .
    Saygılar ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ilk aldığın zamanlarda fazla yakması gayet normal benim başımada geldi . Tahliye borusundan benzin gelmesi ise deponu full yaptıysan yada motoru çok çalkaladıysan taşan benzinleri tahliye den dışarı atar .
    Arka çamurluk benimde eridi arka lastik eritti . Garanti kapsamında iken git değiştirsinler . Zaten 8-10 lira birşey .
    Şimdi motorun az yakması için sana bir kaç öneride bulunayım . Ani kalkış yapma , 60 ı geçtiğin zaman yakıtı 2ye katlıyor . Ben full depo ile uzun yola gittim 15 tl lik benzinle 160 km benzin yaktı şehir içinde dur kalk sebebi ile yakıt maalesef artıyor .
    Saygılar ...

meriç güzel anlatmışsın arkadaşa....bende kaza yaptım....ön taraf far hariç değişecek....senin gittiğin yerde bizim motrların yedek parçası varmıydı...yada getirtirmi....
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Motosikleti
    AS 150T 19A
    murtaza 7lt de 48km yakmasına gerçekten takıldım...ben de sıfır aldım motpru ilk aldıgımda 90-95 km yaptı ya full depoyla bence kesinbi sorun vardır benzin atması falan

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meriç güzel anlatmışsın arkadaşa....bende kaza yaptım....ön taraf far hariç değişecek....senin gittiğin yerde bizim motrların yedek parçası varmıydı...yada getirtirmi....
    Ali gittiğimiz yerde yedek parça temini yapılıyor kardeşim . Ben hava filtresi ve arka çamurluğu oraya değiştirttim. Geçmiş olsun kaza için hayırdır nerede oldu bu kaza.

Motosikleti
    Ali gittiğimiz yerde yedek parça temini yapılıyor kardeşim . Ben hava filtresi ve arka çamurluğu oraya değiştirttim. Geçmiş olsun kaza için hayırdır nerede oldu bu kaza.
    iyi ozaman bu gün gideyim bi sorayım kaça çıkar...2 hafta oldu kaza yapalı..sen nasılsın motor nasıl problem çıkarıyormu...

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...ah-korudu.html

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Motorda şu an için bir sorun yok ALİ .Ayın 22 sindeki sınava motive olmuş durumdayım inşallah bende ehliyet sahibi olacam .

Motosikleti
    hadi bakalım hayırlısıyla alırsın inşallah....ama ilk ehliyeti aldıktan sonra polis gördümü korkuyorsun sonra ehliyetin olduğu aklına geliyor rahat rahat sürüyorsun:d

bende çanta aldım arkaya..33lt lik ama küçük geldi sankii..

arkadaşlar beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekür ederim servisi aradım az önce yakıt yeni oldugu için motor çok yakması normal dediler tahliye borusundan gelen benzinde pis benzinmiş onuda temizlemek için benzini kapatım karbrotördeki benzin bitene kadar motorun calışması lazım mış öle söyledi servis bide ön dikreksiyonun alt kısmı cizilmemesi için ne yapmalıyım arkadaşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:54 PM ----------

motorun ilk aldığın zamanlarda fazla yakması gayet normal benim başımada geldi . Tahliye borusundan benzin gelmesi ise deponu full yaptıysan yada motoru çok çalkaladıysan taşan benzinleri tahliye den dışarı atar .
    şimdi motorun az yakması için sana bir kaç öneride bulunayım . Ani kalkış yapma , 60 ı geçtiğin zaman yakıtı 2ye katlıyor . Ben full depo ile uzun yola gittim 15 tl lik benzinle 160 km benzin yaktı şehir içinde dur kalk sebebi ile yakıt maalesef artıyor .
    Saygılar ...
    çok şekür ederim arkadaşlar bide bu motordan adanada kullanan arkadaşlar varmı

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    arkadaşlar bende bu motoru şekil olarak çok beyeniyorum tavsiye edermisiniz? bende 250lik chopper var benim hatunu bindiremedim birtürlü o alete o yüzden satıp bunu almayı düşünüyorum. (kızlarda bir acayip sattığım gt250r ye deli gibi biniyordu bundan korkuyormuş )

Bence tavsiye ederim bende yenı aldım zaten cok hoş motor

Motosikleti
    AS 150T 19A
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bu motoru şekil olarak çok beyeniyorum tavsiye edermisiniz? bende 250lik chopper var benim hatunu bindiremedim birtürlü o alete o yüzden satıp bunu almayı düşünüyorum. (kızlarda bir acayip sattığım gt250r ye deli gibi biniyordu bundan korkuyormuş )
    kesinlikle tavsiye ediyorum.... veririsin motoru kıza arkasına oturursun .....oturak öne dogru kaydığı için ohhhhhhh ohhhhhhh çok güzel oluyoo

Motosikleti
    arkadaşlar bende motorumu sattım sayılır...haftaya yeni sahibine gidiyor...çok üzüleceğim belli ama satmam gerekiyor....enaz 2 ay motorsuz kalıcam canımı sıkıyor...

Motosikleti
    ASYA 150 T 19A
    selam arkadaşlar motoru aldım sıfır olmasına rahmen ufak tefek sorunları var arka küçük çamurluk sürtüyor bide tahliye borusundan benzin atıyor pis benzin ama cok bie bu motoru kullannan arkadaşlar 7 tl benzinle 48 km gidiyor biraz çok değilmi servisi aradım evet bu aralar yakar diyor ne yapmalıyım k.ib iyi günler
    Dostum öncelikle Hayırlı olsun ALLAH KAzasız Binmek nasip etsin..Motorun Bakımlarını aksatma Şuan motorun çok yakar rodaj süresinde bu dönem önemli motorun uzun ömrü için.
    Önerilerim ;

- Ani Kalkıslar yapma
    - Hızlı gidecem diye ugrasma motorda aşınma yapar
    - Arka camurluk ise dikkat et arka amortisöre degiyorsa kenarından düzgünce kes sürtmesin yoksa birden sıkısma yapar kırarsın.

Yapacakların bunlar..ehliyet kask mont şart..mobilete binsen bile üstün sıkı olucak kask olucak..
    [B]İyi Gêlişmiş Rêflêkslêr Şanstan Dãhã Hızlıdır..[/B]:cat::cat:

çok teşekür ederim

Alıntı KoroqLu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle Hayırlı olsun ALLAH KAzasız Binmek nasip etsin..Motorun Bakımlarını aksatma Şuan motorun çok yakar rodaj süresinde bu dönem önemli motorun uzun ömrü için.
    Önerilerim ;

- Ani Kalkıslar yapma
    - Hızlı gidecem diye ugrasma motorda aşınma yapar
    - Arka camurluk ise dikkat et arka amortisöre degiyorsa kenarından düzgünce kes sürtmesin yoksa birden sıkısma yapar kırarsın.

Yapacakların bunlar..ehliyet kask mont şart..mobilete binsen bile üstün sıkı olucak kask olucak..

beni bilgilendirdiğin için çok teşekür ederim arkadaşım camurluk arka lastiğe sürtüyor çok yakın lastiğe bi parmak bile sığmayacak şekilde yapmışlar 300 km bakımında söylicem servise artık ne yaparlarsa bide rodaj süresi ne kadar bu konuyla beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

Motosikleti
    beni bilgilendirdiğin için çok teşekür ederim arkadaşım camurluk arka lastiğe sürtüyor çok yakın lastiğe bi parmak bile sığmayacak şekilde yapmışlar 300 km bakımında söylicem servise artık ne yaparlarsa bide rodaj süresi ne kadar bu konuyla beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler
    çamurluğu sende ayarlarsın 12-13 anahtar var alet çantasında onunla çamurluğu tutan vidaları biraz gevşet sonra biraz yukarı kaldır. bu sorun bizim motorların hepsinde var. bende fark etmesem çamurluk eriyip gidecekti...500 km den sonra yavaş yavaş motora gaz açmaya başlayabilrisin...

selam

çamurluğu sende ayarlarsın 12-13 anahtar var alet çantasında onunla çamurluğu tutan vidaları biraz gevşet sonra biraz yukarı kaldır. bu sorun bizim motorların hepsinde var. bende fark etmesem çamurluk eriyip gidecekti...500 km den sonra yavaş yavaş motora gaz açmaya başlayabilrisin...
    arkadaşlar bu yakıt olayı cok kafama takıyorum yakıt cok fazla benim motorda 48 km 7 tl yaktı bide benzin ibresi bozuk galiba servis artık bi ayar yaparmı bilemicem bugun bi el atım şu camurluga eve gidince ön ayalıgın ve göğse paspas nasıl bulabilirim cok cabuk ciziliyor yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Arkadaşlar motorunuzun her daim yeni görünmesini lastik ve siyah olan aksamının beslenmesi için arapsabunu ile güzelce köpürtmeden silin farkı sizde göreceksiniz .
    Her gören yeni motor mu aldın diye soruyor tavsiye ederim . Lastikleride silmeyi unutmayın .
    Saygılar...

Motosikleti
    meriç ben motoru uzun zamandır yıkamıyorum....bi deneyeyim bakalım...ben bugün sizin o tarafa gidicem çamurluğu almaya...

Selam

arkadaşlar motorunuzun her daim yeni görünmesini lastik ve siyah olan aksamının beslenmesi için arapsabunu ile güzelce köpürtmeden silin farkı sizde göreceksiniz .
    Her gören yeni motor mu aldın diye soruyor tavsiye ederim . Lastikleride silmeyi unutmayın .
    Saygılar...
    hafta sonu bende deneyeyim bakım orta pilastik yer cok cabuk kirleniyor ya bakalım bende yıkayayım da görelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:18 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:18 AM ----------

meriç ben motoru uzun zamandır yıkamıyorum....bi deneyeyim bakalım...ben bugün sizin o tarafa gidicem çamurluğu almaya...
    SELAM BENİ EKLERSENİZ ORDAN KONUŞABİLİRİZ murtaza_kucuk@hotmail.com

Motosikleti
    AS 150T 19A
    MİLLET geçen motora rölanti ayaro yaptırdım .. ama yaptırmaz olaydım motor ilk başlarda çalıştırdıktan sonra durmaya başladı daha sonra ise kendi gaz vermeye başladı anlıyacagınız motor hız sabitliyo 50 ye çıkıyorum ellerimi bırakınca motor 50km de gidiyo kendi çok sakat bir durum yani bu rölanti ayarını kendim yapabilir miyim acaba servise verdik katletti resmen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler