Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya 19-a
    Alıntı Cr@Zy DuFFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar birkac kisiye danistim kayisi kompresor olmadan cok zor sokersin ve zarar verirsin dediler e tabi yol haliyle koca kompresoru yanimda tasiyicak diilim sizce bu dogrumudur ve hangi anahtar setine ihtiyacim var bunu yapabilmek icin
    arkadaşlar bu soruma cevap verebilcek bir kişi varmı
    cr@zy duffy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    arkadaşlar bu soruma cevap verebilcek bir kişi varmı
    kompresörle sökülme muhabbetini değilde zor söküldüğünü duymuştum denilenler doğru olabilir yani usta işi bu kolay mesele değil.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    slm arkadaşlar...dün izmirde çok güzel yağmur yağdı.....motorum dışardaydı ve ıslanışını seyrettim....eve gitme vakti geldiğinde terddütlüydüm....acaba işyerindemi bıraksam diye çünkü çok yağıyordu yağmur...babamda binmemem için ısrar etti....montumu,kaskımı ve eldivenlerimi giyerek çıktım yağmurda epey yağıyordu....bastım marşa ilkinde yemedi ikinci marşda çalıştırdım...ve çıktım yola...motor yolda su birikintilerinde adeta dans ediyor...

çok zevkliydi....babam arkadan arabayla geldi..ben önde ama çok hoş oluyor yağmurda sürmesi....o kadar çok su birikintisi vardı ki...dedim motora bi sorun yaşatmaz inşallah....eve geldiğimde bacaklarım ıslanmıştı sadece....ve çok hoşuma gitti....ama çok tehlikeli oluyor.....tecrübe oldu banada....ve motorumda beni yolda bırakmadı o yağmurda onada teşk...

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar...dün izmirde çok güzel yağmur yağdı.....motorum dışardaydı ve ıslanışını seyrettim....eve gitme vakti geldiğinde terddütlüydüm....acaba işyerindemi bıraksam diye çünkü çok yağıyordu yağmur...babamda binmemem için ısrar etti....montumu,kaskımı ve eldivenlerimi giyerek çıktım yağmurda epey yağıyordu....bastım marşa ilkinde yemedi ikinci marşda çalıştırdım...ve çıktım yola...motor yolda su birikintilerinde adeta dans ediyor...

çok zevkliydi....babam arkadan arabayla geldi..ben önde ama çok hoş oluyor yağmurda sürmesi....o kadar çok su birikintisi vardı ki...dedim motora bi sorun yaşatmaz inşallah....eve geldiğimde bacaklarım ıslanmıştı sadece....ve çok hoşuma gitti....ama çok tehlikeli oluyor.....tecrübe oldu banada....ve motorumda beni yolda bırakmadı o yağmurda onada teşk...
    selam ali bende yağmurda çok sürdüm motoru su birikintilerinden geçerken yawaş geç benim hava filtresi sırılsıklam olmuş değiştirmem gerekli motor 30 km yi geçmiyodu boğuluyodu sonra usta söktü baktı hava filtresi ıslanmış dibine su dolmuş ben yağmurlu havalarda yawaş git derim yoksa 10 ytl de sana kaçar

Motosikleti
    Asya 19-a
    arkadaslar bugun yine benim icin acı bi olayla bu topige geliyorum ama mazur gorun motorumun catali yamuk oldugundan dolayi on camurluk donunslerde onun arkasindaki cizgili izgara seklindeki alanin (adini bilmiyorum) alt kısmının icine girerek sıkışıp gidonu kitliyodu ve asiri tehlikeli bir dumurum soz konusuydu bende bugun motoru tamire gonderdim ve geldiginde ne goreyim o camurlugun arkasindaki cizgili izgara seklindeki alan makasla kesilmis ve camurlugun arkasi bombos sadece ortasindaki o izgara bolumu duruyo arkadaslar sızce yagmurlarda falan bı zararı olurmu zarar verırmı motora ne olur arkadaslar yardım edın bırde sızden ricam o alanın resmını koyabılırmısınız motorumun şuanki haliyle karşılaştırmak istiyorum lütfen
    cr@zy duffy

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    arkadaslar bugun yine benim icin acı bi olayla bu topige geliyorum ama mazur gorun motorumun catali yamuk oldugundan dolayi on camurluk donunslerde onun arkasindaki cizgili izgara seklindeki alanin (adini bilmiyorum) alt kısmının icine girerek sıkışıp gidonu kitliyodu ve asiri tehlikeli bir dumurum soz konusuydu bende bugun motoru tamire gonderdim ve geldiginde ne goreyim o camurlugun arkasindaki cizgili izgara seklindeki alan makasla kesilmis ve camurlugun arkasi bombos sadece ortasindaki o izgara bolumu duruyo arkadaslar sızce yagmurlarda falan bı zararı olurmu zarar verırmı motora ne olur arkadaslar yardım edın bırde sızden ricam o alanın resmını koyabılırmısınız motorumun şuanki haliyle karşılaştırmak istiyorum lütfen
    bizim motorlarda o ızgara gibi olan yer zaten başlıbaşına yetersiz bide senin kini kesmişler zaten koruma vazifesi görmeyen şey hiç işe yaramıyacak bi de keserken sana sordularmı sen yetkili servisemi götürmüştün motoru git yenisini taksın lar warmı böyle bir muhabbet . yağmurlarda tabi zararı olur benimki sağlam olduğu halde filtre ıslanmıştı.

Motosikleti
    asya 150t1
    Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorlarda o ızgara gibi olan yer zaten başlıbaşına yetersiz bide senin kini kesmişler zaten koruma vazifesi görmeyen şey hiç işe yaramıyacak bi de keserken sana sordularmı sen yetkili servisemi götürmüştün motoru git yenisini taksın lar warmı böyle bir muhabbet . yağmurlarda tabi zararı olur benimki sağlam olduğu halde filtre ıslanmıştı.
    evet aynen katılıyorum

Motosikleti
    Asya 19-a
    hayir servis degil normal tamirci 2 ay once kaza yapmistim ve artik bu motoru yapsin diye 3uncu gonderisim 3 kerede adam hic birseyi yapamadi yaptim diyo geldikten 10 dk sonra bi arizasini goruyorum tekrar gonderiyorum busefer orasini yapiyo yine bi 10 dk sonra baska yerde ariza cikiyo yani bu ne tamirden anliyo ne biseyden ben oraya 700 ytl para vermistim lanet olsun adam bilmeyincede bilmiyo bilmiyorumda demiyo verdigim parayada ustaliginada lanet okuyorum

arkadaslar ne olur o parcanin orjinal halinin resmini koyarmisiniz motorumun suanki haliyle karsilastirmak istiyorum lutfen
    cr@zy duffy

Motosikleti
    selam ali bende yağmurda çok sürdüm motoru su birikintilerinden geçerken yawaş geç benim hava filtresi sırılsıklam olmuş değiştirmem gerekli motor 30 km yi geçmiyodu boğuluyodu sonra usta söktü baktı hava filtresi ıslanmış dibine su dolmuş ben yağmurlu havalarda yawaş git derim yoksa 10 ytl de sana kaçar
    kaçtı heralde bi sorun var gibi hadi hayırlısı......

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçtı heralde bi sorun var gibi hadi hayırlısı......
    ali hava filtresini aç kardeşim dışarı çıkar sonra hava filtresinin yuwasının altına bak su birikmiş ise bir bez ile suyu iyice al sonra hava filtresi ıslaksa onu güzelce kurut sakın kuwwetli hava tutma parçalanır sonra yerine tak..

hayir servis degil normal tamirci 2 ay once kaza yapmistim ve artik bu motoru yapsin diye 3uncu gonderisim 3 kerede adam hic birseyi yapamadi yaptim diyo geldikten 10 dk sonra bi arizasini goruyorum tekrar gonderiyorum busefer orasini yapiyo yine bi 10 dk sonra baska yerde ariza cikiyo yani bu ne tamirden anliyo ne biseyden ben oraya 700 ytl para vermistim lanet olsun adam bilmeyincede bilmiyo bilmiyorumda demiyo verdigim parayada ustaliginada lanet okuyorum

arkadaslar ne olur o parcanin orjinal halinin resmini koyarmisiniz motorumun suanki haliyle karsilastirmak istiyorum lutfen
    kardeşim sen beni dinle paran var ise motorun maşasını değiştir diyecem bide kendine iyi bir usta bul siteden faydalan önerileri ciddiye al elbette iyi bir usta wardır istanbulda kötü ustaya para yetiştiremezsin bunu unutma..

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    merhaba
    ben bir storm kullanıcı olarak her zaman olduğu gibi kendi ölü topiğimde cevap bulamadım. size geldim : ))

Arkadaşlar motorumu 4000 km bakımına soktum.. usta bazı parçaları değiştirdi.. 75 YTL tuttu.. bu parasızlıkta biraz koydu ama.. 4000 de 1 olur o kadar diye avuttum kendimi.. sizce normal mi?

Değişen parçalar buji, arka fren balatası, arka fren müşürü, yağ, hava filtresi.
    balata değişirken arka tekerlek komple söküldü. o biraz işçilik gerektirdi haliyle..

Motosikleti
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba
    ben bir storm kullanıcı olarak her zaman olduğu gibi kendi ölü topiğimde cevap bulamadım. size geldim : ))

Arkadaşlar motorumu 4000 km bakımına soktum.. usta bazı parçaları değiştirdi.. 75 YTL tuttu.. bu parasızlıkta biraz koydu ama.. 4000 de 1 olur o kadar diye avuttum kendimi.. sizce normal mi?

Değişen parçalar buji, arka fren balatası, arka fren müşürü, yağ, hava filtresi.
    balata değişirken arka tekerlek komple söküldü. o biraz işçilik gerektirdi haliyle..
    ya şu servislere kafalarına göre mi fiyat biçerler....bende 1 ay önce servise götürdüm....aynaları değiştirdim eskiler çok hareket ediyordu malum vibrasyon makinası mübarek motoryağ değişimi bi kaç işçilik falan ve senin motora yapılan larım çoğu yapılmadı..70 lira verdim... uykularım kaçırdı vallahi...sen yine iyi vermişsin...

bu arada motorumda cuma günü yaşadığım gaz yememe sorunu çözüldü heralde motor ısnmadan zorladım....

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla ben 16 bin bakımına 80 ytl vermiştimm..

Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dün motoru 15.000 bakımına verdım bugun saat 5 gıbı aldım.Motor inanılmaz degısmıs gıdısı hızlanısı sesı gozlerıme ınanamadım..

1.Hava fıltresı degıstı borusu ve kutusu temızlendı.
    2-Bujı değişti..
    3-Varyatör takımı komple degısti
    4-Depo sokuldu temızlendı aynı zamanda 2 kırık ayak kaynak yapıldı sabıtlendı.
    5-Karbürator sokuldu temızlendı ayarları yapıldı..
    6-Aku bakımı yapıldı sarja baglandı..
    7-Kayıs kontor edıldı. (7500 kmdır aynı kayıs var bır catlak bıle yok masallah harbıden Japon Bando farklı ya Cın olan 7500 km gıbı kopmak uzere ıken degıstırmıstık.)
    9-Ust kapak acıldı subap ayarı yapıldı ( sadece egzoz subabı bıraz sıkısmıs )
    10-Arka kampanadakı balata degıstı ( orjınaldı cıkan )
    11-Debriyaj balatası ayarı yapıldı bıraz asınmıs kavrama ona gore tekrar ayarlandı..
    12-Tesisat Kontrol edildi.

Sanırım bu kadar aklıma gelenler bunlar..Tüm bunlar işçilik dahil 80 ytl tuttu..Ama motor benı hayran bıraktı ben kac bın km dır motora bınmıyormusum en son 9000 de bakıma gırdı ondan sonra sadece yag degısımıne gıtmıstı..
    Heh buldum eskı sayfalardan
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba

kesinlikle gönlünü ferah tut saydığın bakımlardan yanlız yağa 15 ytl alıyolar bide senin makinaya baya bakmış usta bence normal fiyat derim demek ki motorun şöyle honda yamaha felan olsaydı sen o zaman bak fiyata derim..

Motosikleti
    kesinlikle gönlünü ferah tut saydığın bakımlardan yanlız yağa 15 ytl alıyolar bide senin makinaya baya bakmış usta bence normal fiyat derim demek ki motorun şöyle honda yamaha felan olsaydı sen o zaman bak fiyata derim..
    aynen katılıyorum....ben de 4000 km gelmeden seninkine yakın bi masraf ettim..iyi bi fiyat...

slm arkadaşlar siteye yeni üye oldum.geçen günde kaza geçirdim.motorun ön granajı kırıldı çamurluk falan ne kadar tutar bilen varmı

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    sağolun beyler..

ustayla aslında muhabbetimiz falan da var.. ama insan huylanıyor işte..
    motorcuların yüzde 90'ı üç kağıtçıdır diyordu arkadaşlar.. bende etkisinde kalıp ön yargıya kapılmışım..

Motosikleti
    Octavia
    Valla o orayı işleten adamla alakalı bır durum yaa
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar yedek parcalara ve motora zam gelmıs Plakalı 2.624 TL olmuşş..Yuh diyorum şaşırmıs bunlar bu paraya Verilir mi bu motor

Bende satıyorum motoru arkadaslar

http://www.sahibinden.com/bakmanizi_...XQQdisplayitem

Motosikleti
    valla o paraya alınmaz...bende 2500 almıştım...1000 lira daha katsam cbf 150 alırdım..ahhh ahhh
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler