Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı erdincpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gezi olayına baktım orayada yorumda bulundum zaten cvp için çok teşekkürler ben motoru çok begendim süper hoş bi motor ama gel görki kuzenime söz geçiremiyorum o illa caracal alalım diyo ama hiç vitesli motor kullanmadık ikimizde ben scooter çok kullandım ama o hiç kullanmadı onu bekliyorum bu hafta sonu kesin kararını vericek bende ona göre motor alıcam eger alırsak kesin aranızdayız merak etmeyin bu arada ben ümraniyeden sen nerden ? abal
    inşallah senin için hayırlısı olur.. ben güngörendenim...
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    abal

eğer alırsak en kısa zamanda tanışmak ümüdiyle
    son bişi daha bu geziye giden arkadaşların hepsinde ehliyet varmı bende yok mesela nasıl olcak ?
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet hepimizde ehliyet var ...
    ehliyetsiz sakın polise yakalanma :S

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet herkes aldı ehliyetini... 1 senedir motosikletle uzak bi yere gidemediğim için içimde kalmıştı harizan gibimi ne ehliyeti ancak alabildik...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    yaw dostlar nitrious81 un motoru harika olmuş aynısını yapmak kaça patlıyo mototru aldıktan sonra :D
    DRİFT RELİGİON

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Saol tesekkur ederım cok bır seye patlamıyo sen sormak ıstedıgın parcalqrı tek tek sor ben sana fıyatta solerım ne oldugunu bu sıra PC yok pek gıremıyorum ara ara bakar yardımcı olurum.Bu arada hosgldın dıger arkadaslarda s.a
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    ya nitro kardeş ben asıl şeyi sorcam bu kanuni storm la senin motor aynı kasa demi peki motor gücü ve depoları falan aynımı
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Yahu bilgin istanbuldamısın sen.. iyi artçıoluyormuşsun öle diyorlar..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    bilgin kim yahuuuuu bende burdayım :D artçı yada kendi motorumla inşallah ama ehliyetim yok
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    sen zaten girdin bile arkadaş bilgin nitrious ben ahmet bide ismail abi var bide fatih var... şimdilik bu 2 asyalı bilgin ve ben 2 kanuni li ismail abi ve fatih.. kanuni ile asya arasında epey fark var şekil olarak aynı ama üstüne bi bin sür çok fark ediyor..kanuni biraz daha eksikleri tamamlamış gibi ama onunda eksiği olmuyor değil.. yine hemen hemen aynı yani...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    evet gene ben artık yavaş yavaş tanışıyorusss ne kadar uzak olursanız olun motoru aldıktan sonra herkes bana yakın olcak heralde mümkün oldukçe çok gezmeye çalışıcam bu hayat benim ve artık bir hayalim vr arkadaşlar önümüzdeki yaz motorumla beraber tatile çıkıcam gezi olayı yani gezmedik yer bırakmıycam bu benim hayalim ne olursa olsun önümüzdeki yaz bende çıkıcam. az kaldı zaten şu motoru bi alim belki önümüzdeki yaza daha ii bişi alırım. bu hafta sonu inşallah allırım alınca ilk işim sizi bulmak zaten 4 kişiydiniz 5 olcaksınız sanırım (:
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ooo planları bile ayarlamışsın..hadi hayırlısı olsun...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    eywallah saolasın resimde koydum kendime
    bu resmi yanlış hatırlamıyorsam bu topic den aldım (: acaba bunu pc demi yapmışlar yoksa gerçekten yapılmışmı (:

seneyye yazın gezi olayı düşünüyorum acaba bu motorla çıkabilirmiyim varmı deneyimi olan ne dersiniz yoksa sakın çıkma bununlamı dersiniz(:
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet bu topic ten almışsın.. bu türkiyeye gelmeyen bi modeli.. 50cc bi makine o gördüğün.. araştırmıştık net'ten bulmuştuk..
    bu motorla uzun yola çıkabilmen için ilk önce bi sene şöyle şehir içinde iyice yol kat et.. çıkan eksiklerin olacaktır mutlaka onları yaptır.. sonra motorundan ve kendinden emin olunca bi kaç arkadaşınla beraber git..yanına takım taklavatınıda unutma ne olur ne olmaz..her motorda olması gereken bişey zaten bu.. biz gittik istanbul'dan düzce ye.. ordan bolu abanta.. çok ta korkucak bişey yok. basit bi scoter değil.. sakin kullandıktan sonra çok rahat gidiyor geliyor.. ama dediğim gibi yalnız çıkmanı tavsiye etmem..çünkü kul yapısı bu sonuçta jopan motorlar kadarda kaliteli değil ama yine de kendi çapında parasına göre iyi motorlar..
    KIRMIZI BOĞA..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    S.a Millet ara ara bakıyorum boyle Yaw Ahmet nerden cıktı ıyı artcı olayı falan hee ?
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    abi istanbula falan gelirsen yani

bu arada arkadaşlar. uzun zaman önce yakıt sorunumu hallettim sanmıştım.Halbuki şimdi dahada çok yakmaya başladı. benzin sarfiyatı benim moralimi iyice bozdu. ve sonuçta asya motordan 19a nın orrjinal karbüratörünü aldım "0" olarak.. şuan elimde yarın öbür gün taktırıcam.. Ustada çıkardığı karbüratörü yarı fiyatına sayacak. işçilik parasıda almayacak. depoyu doldurdum. ve bitmek üzere daha 100 km bile olmadı 40-45 km var 100 km olmasına. başka arkadaşların motoru 080-090 krş yakıyor..benimki su gibi içiyor mubarek.. bir aksilik var ama bakalım hayırlısı.. son olarak elimden geleni yapıcam.. bu orjinal karbüratörünü de takıp bi deneyelim bakalım.. zaten ustanın taktığında jigle sorunuda var heralde.. inşallah bu karbüratörde sorun biter bende bi rahat nefes alırım..

işte 19a sıfır karbüratörü fiyatı 86.43 ytl

birde bu karbüratörün üzerinde "DE*NI standard of JAPAN" yazıyor.. nedir acaba japon malımı yoksa japon standardı mı?
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    karbüratör işi olmadı arkadaşlar.. anlıycanız yine kaldık eski karbüratöre elimde bitane yukarıda gördüğünüz "0" karbüratör var.. orjinal japon malı asya 19a karbüratörü.. benim motora uymadı neden bilmiyorum ama orjinal karbüratörüde bu yüzden sökmüştüm tekleme yaptı.. belki eksozla uyum sağlamadı..sıfır karbüratör hemde orjinal neden böyle yapar bilmiyorum..enteresan bi olay.. karbüratörde elimde kaldı.. usta dükkanı değiştirmeyi düşünüyor yeni dükkan açarsa ona vericem o değerlendirecek artık..
    KIRMIZI BOĞA..

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    abal kardeş

ustayı değiştir bence, ben senin ustaya en başından beri kılım biliyorsunki

usta dediğin motorun dilinden sesinden kokusundan anlar neyin ne olduğunu bilir,

bence sen iyi bir ustaya sahip asya servisine git onlar T19A dan tecrübe kazanmıştır bu konuda, örneğin benim her sorunumu anında biliyorlar ve hallediyorlar. Hepsi canından ve işinden bezmiş ama onlarda haklı ne yapalım bize düşen motoru götürdüğümüzde sabırlı olmak onları aceleye getirmemek, çünkü servis sistemi maaş ve eleman sayısı olarak zaten kötü buda onların psikolojisini olumsuz etkiliyor.

bu arada, benim motor 4500 km de şu an ve şehir içinde serbest ve performanslı kullanımda 14 - 15 kuruş yakıyor km de, şehir dışında ise sabit kullanımda 10 kuruş yakıyor, artık bunda bir sorun varmı bilmiyorum ama benim motorun performansı süper , çok atak ve hızlanma çok iyi.

tabi 8 - 9 kuruş yakanlarıda kıskanmıyor değilim, şehir içinde bu kadar az yakacağını düşünemiyorum

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abal kardeş

ustayı değiştir bence, ben senin ustaya en başından beri kılım biliyorsunki

usta dediğin motorun dilinden sesinden kokusundan anlar neyin ne olduğunu bilir,

bence sen iyi bir ustaya sahip asya servisine git onlar T19A dan tecrübe kazanmıştır bu konuda, örneğin benim her sorunumu anında biliyorlar ve hallediyorlar. Hepsi canından ve işinden bezmiş ama onlarda haklı ne yapalım bize düşen motoru götürdüğümüzde sabırlı olmak onları aceleye getirmemek, çünkü servis sistemi maaş ve eleman sayısı olarak zaten kötü buda onların psikolojisini olumsuz etkiliyor.

bu arada, benim motor 4500 km de şu an ve şehir içinde serbest ve performanslı kullanımda 14 - 15 kuruş yakıyor km de, şehir dışında ise sabit kullanımda 10 kuruş yakıyor, artık bunda bir sorun varmı bilmiyorum ama benim motorun performansı süper , çok atak ve hızlanma çok iyi.

tabi 8 - 9 kuruş yakanlarıda kıskanmıyor değilim, şehir içinde bu kadar az yakacağını düşünemiyorum

Vay titanic nerdesin yahu... ya ustada problem yok.. problem bende çok kafama takıyorum heralde.. geçen abanta gittik kanuni veasya ile benim motor aynı seninki gibi yaktı.. yani 10 kuruş kanuni 08 kuruş yaktı..üstelik hız konusudada geri kaldım 118 in üstüne çıkmadı kanuni 125 gördü..
    ben sonra depoyu fulledim bi deneme yapıyım dedim istanbula gelince.. baktım daha 100km olmadan depo bitmek üzere.. sen düşün sen olsan aynısı yaparsın dimi.. usta beni uyardı bu konulardada ben aldırmadım elimden geleni yapıcam dedim.. ne olursa olsun.. ama olmadı... sağlık olsun..geziye sende katılsaydın keşke.nerelerdeydin.. benim motorda performans larak çok iyi ama bi de yakıtı düzelse..ha bu arada motordan motorada fark ediyor.. bi kanunili arkadaşta bizim yakığımız miktarda yakıyor yine..ben yakıt aynı kalsaydı hiç ellemiycektim motoru fakat istanbula gelince uzun yoldan daha çok yakmaya başladı.. oyüzden öyle yaptım..şimdi burda ustayı da övmek istemiyorum ama oda bana anlatıyor zaten neyin ne olduğunu.. sorundan anlamıyor değil.. eminimki servise gitsem hem bütün maaşı oraya yatırırız.. hemde motoru daha perişan biçimde teslim ederler... daha öncede bu karbüratör olayını çıkaranlar onlar.. vede sıfır taktıkları karbüratörde problemli çıkmıştı.. şimdi tekrar orjinal alayım dedim.. oda problemli çıktı..ustadan aldığım karbüratörü taktırıcam tekrar.. birde bu 19a ların orjinal karbüratöründen püskürtme memesi ufak çıkıyor...

Bide bana servis deme ne olursun.. hala aynı salaklığa devam ediyorlar.. usta diye yeni birini almışlar oda hiçbişeyden anlamıyor.. burda başka servis yok.. ben gittiğim ustadan memnunum kaç kere söküp taktırdım karbüratörü kuruş para almadı..karbüratörün içini açınca elinde kalma tehlikesi var.o yüzden uğraşmıyor..haklıda..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    ya arkadaşlar ben baktım ettim buldum motor satan bi yer kadıköy ziberbeyde damla otomotiv var kredi kartına 12 ay taksitle veriyo vadesiz plaka ruhsat dahil 2 300 ytl senette yapıyo 500 ytl peşin veriyosun 15 ay vadeli 2 500 ytlş ye geliyoo kararımı verdim alıcam. bide kanuniyle asyayı karşılaştırdım arada fasrk yok aynı ikiside o yüzden bence kanuni ve asya diye ayrım yapmaya gerek yok ikisinede oturdum baktım o yüzden asyadan alıcam fiyat daha uygun ama bazı yerlerinde montaj hatası var onlara dikkat etmek gerekiyo. ehliyet kursuna gittik kuzenimle aralık sonunda ehliyet cebinde olur dediler ehliyeti de degiştirelim dedik eskide b sınıufı ehliyetlet zaten (: ehliyette 315 ytl yi buluyo allah yardımcımız olsun şimdi ödeme konusunu düşünüyorum hangisini seçicez bilmiyorum
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler