Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    nitrious kardeş

senin yakıtın düşük olması 8000 km gibi uzun kullanımdan mı kaynaklanıyor acaba, çünkü bizim motorlar henüz seninki kadar açılmamış olabilir diye düşünüyorum, benim motor 3 bini geçti ama uzun yolda değişik zamanlarda toplam en fazla 600-700 km gittim, yani hakkını veremedim daha.

ayrıca senin hava filtresi başlığı, ön tekeremi bakıyor arka tekere mi ?

benimki arka tekere bakıyor, bunu yakıt sarfiyatı düşük olan arkadaşların cevaplamasını isterim, acaba sorun burada mı diye, ben ön tekere doğru çevirirsem daha kolay hava girişi olacağını sanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    öncelikle bilgin kardeşim senin ölçümde mutlaka bi yanlışlık vardır.sen bence bi ölçüm daha yap birde depoyu full doldur.100km gittikten sonra bi daha fulle bakalım ne kadar. 80-90 kuruşu honda 125 lik vitesliler yakıyor yahu.. bi kere mantıken uymuyor.bizim motorlar otomatik sürekli gaz vermen gerekiyor.vites arasında devir düşürme diye bi olay yok.. ustalarda bu çok normal bi yakıt diyor.senin orda birde trafik sorunuda yok yol sorunuda yok.biz burda yılan gibi dolaşıyoruz..yok çukur dur kalk.yok araba önüne atlıcak dur kalk.trafik sıkışık dur yavaş yavaş git gaz ver. bunlarıda göz ününde bulundurmak lazım.. bence şuan performansıda yakıtıda çok normal ve normalide bu sanırsam..belkide senin motorun açılmış olmasından kaynaklanabilir. birde eksozu taktından sonra sarfiyat azalıyo..

byhakko
    öncelikle hoşgeldin aramıza her zaman bekleriz her türlü sorununda yardımcı olmaya çalışırız..
    motor maxi scoter olarak bence çok kullanışlı ve rahat bi motor.birde çin malları arasında bizde alırken araştırmıştık en uygun fiyatlı vede en uygun tiplisi olarak seçtik..
    şuan motorumuzdan çok memnunuz ufak tefek sorunlar olur onlarda tuzu biberi
    bilgin kardeşimiz bahsetmiş ama mesela sool taraftaki grenajların hepsini değiştirirsen o masraf çıkıyor.diğer markalarda daha pahalıdır sanırsam.
    ben iki kere düştüm bir kerede motora gaz verince kendi düşmüştü hala orjinal grenajları duruyor
    motorum düştü baya bi sürüklendi ama grenajlar kırılmadı sadece belirli iki ucu çizildi..bir keresinde çok kötü düştüm..dedim kesin dağıldı motor ama maşallah hiç birşeyi yoktu.. bence motoru aldığına pişman olmassın benimde inşallah bu ay sonuna kadar geliyo ehliyet..şimdiden senin için hayırlısı olsun..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    APO dün asya motorun sitesine bakıyodum,ne göreyim kavacıkta servisi var,bana çok yakın,yeni açılmış olmalı... bakım için oraya giderim belki...gerçi ben kendim yapıyorum bakımı ama,şu karbüratör alttan benzin akıtıyor onu ben yapamam,orada baktırırım....hasanpaşayada ölsem gitmem,

bu arada nexus çamurluğunu bugün itibariyle yaptım ve taktım,resimleri bir ara eklerim....bakalım beyenecekmisiniz arkadaşlar.....

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı AE86LEVIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    APO dün asya motorun sitesine bakıyodum,ne göreyim kavacıkta servisi var,bana çok yakın,yeni açılmış olmalı... bakım için oraya giderim belki...gerçi ben kendim yapıyorum bakımı ama,şu karbüratör alttan benzin akıtıyor onu ben yapamam,orada baktırırım....hasanpaşayada ölsem gitmem,

bu arada nexus çamurluğunu bugün itibariyle yaptım ve taktım,resimleri bir ara eklerim....bakalım beyenecekmisiniz arkadaşlar.....
    Hadı bakalım hayırlı olsun dostum emınım cok guzel olmutur ve hangı malzemerlerden yaptıgınıda solersen sevınırım guzel durduysa bende dusunuyorum bakalım camurlugu ıc camurluktan yaptın sanırsam aslında cok basıt bı ıslem yaw ıkı profıl demır bı elektrıklı tornavıda yada matkap baskada bısıye gerek yok sanısam

Ahmet belkıde ogledır yanlıs hesap vardır ama bı depo ıle 160 km gıdebılıyordum ama o zamanlar benzın 2.80 ytl cıvarıydı sımdı 3.00 ytl halıyle degısmıstır bır daha hesap yaparım bu arada sana parayı ne zaman gondereyım bırde su kargo dısı otobusle gonderebılme konusunda bısı demedın sana cok uzak yada tersse hıc ugrasma verırısın kargoya ama otobuse verebılırsen cok ıyı olurdu ama ıst bılmıyorum sana yakın mı uzak mı neyse konusuruz
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin cuma günü inşallah alırım ama otogar'ın girişi çıkışı polis oluyo
    yoksa sorun değil yani.. birde otobüste yükler zarar görebiliyo...
    ben alırım kargoya veririm. hem sapa sağlam ulaşır inşallah eline.
    performans konusunda yokuşlarda anlaşılıyor farkı.. ben dün iki kişiyle ne yokuşlar çıktım ses konusunda bu normal gazda gittiğin sürece kalınbir ses çıkıyor ama bağırmıyor..gaza asılarak gidince eksoz bağırmaya başlıyor.. yalnız bağırma şekli o büyük makinalar gibi olmasada kendine has güzel bir şey.. benim eksozun etiketi çıkmış dün. heralde ya rüzgardan çıktı.çünkü çok rüzgar vardı.. yada bi arkadaş binerken basmış olabilir.. para konusunda özelden yazayım veya mesaj çekeyim

evren bu arada şimdiden hayırlı olsun çamurluğun merakla bekliyoruz bakalım nası bişe olmuş..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgin cuma günü inşallah alırım ama otogar'ın girişi çıkışı polis oluyo
    yoksa sorun değil yani.. birde otobüste yükler zarar görebiliyo...
    ben alırım kargoya veririm. hem sapa sağlam ulaşır inşallah eline.
    performans konusunda yokuşlarda anlaşılıyor farkı.. ben dün iki kişiyle ne yokuşlar çıktım ses konusunda bu normal gazda gittiğin sürece kalınbir ses çıkıyor ama bağırmıyor..gaza asılarak gidince eksoz bağırmaya başlıyor.. yalnız bağırma şekli o büyük makinalar gibi olmasada kendine has güzel bir şey.. benim eksozun etiketi çıkmış dün. heralde ya rüzgardan çıktı.çünkü çok rüzgar vardı.. yada bi arkadaş binerken basmış olabilir.. para konusunda özelden yazayım veya mesaj çekeyim

evren bu arada şimdiden hayırlı olsun çamurluğun merakla bekliyoruz bakalım nası bişe olmuş..
    Tamam ahmet nasıl ıstıyorsan ogle olsun ben bıde kargo ucretı vermıyım dıye dedım dı ama dogru bısı olabılır gercı ıyı sarıp sarmlarsan bısı olmaz ama sen nasıl ıstersen

Bıde o egzozdan ellerınde varmı he ? Bıde cuma gunu yok derlerse bı ön siparıs versek mı ahmet he cuma gunu kesın olsa ellerınde de bı sonrakı haftaya kalmasa he ???
    Ohh buldun egzozu gezıyon bakıyomda
    Bende degısıcım ıns bakalım bıktım bu tıpsız egzodan bıde dusun ya servıste o orjınal Allah ın cın egzozu 90 ytl ya 150 verırım hıc degılse sık bısı olur demı Bıde egzoz borusunu sokup ınce zıpmara ıle zımparaldıktan sonra antı pas ve uzerıne yanmaz sıyah boya atıcam en azından temız dursun demı
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Arkadaslar bildindigi uzere Kanuni Storm 150 ile Asya AS 150T 19A modeli aynı
    Bulundugum yerde Asya servisi olmadığı için Kanuni almayı dusunuyorum
    Bu iki motor arasında ne fark oldugunu bilen var mi?
    Okudugum kadarı ile Akü yerleri, Ayak basma yerleri farklı.. Başka yeri var mı farklı olan?

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bildindigi uzere Kanuni Storm 150 ile Asya AS 150T 19A modeli aynı
    Bulundugum yerde Asya servisi olmadığı için Kanuni almayı dusunuyorum
    Bu iki motor arasında ne fark oldugunu bilen var mi?
    Okudugum kadarı ile Akü yerleri, Ayak basma yerleri farklı.. Başka yeri var mı farklı olan?
    Yok baska bı fark kafanı yorma dostum motorlar aynı he bıde hava fıltresı arkada kanunıde o kadar ama ıyı dusunmusler arakaya almakla ama bızımkınede %100 uyumla yapılıyo Asya da da var aynı hava fıltresınden

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    yaw bu servisler hakkaten kafadan fiyat veriyorlar galiba benim farların naylonları üzerine yapışıktı çıkaramadım ve iyice far camına kaynadı.yenisini sormuştum iki hafta önce 105 ytl dedi hafta sonu tak abicim şu farın yenisini dedim 130 ytl dedi nasıl oluyor ya 105 den 130 a atladınız noluyo zam mı geldi dedim adamların cevap güsel ama abi yaz geldi parça fiyatları yavaş yavaş artar lazım olan parça varsa şimdiden stokla diyo.

death scooter diye bir dergi var geçen haftaki sayısında kanuni storm u test etmişler adam öve öve bitirememiş teknik olarak bizim motorlarla aynı tek fark markası ben inceledim birkaç ufak değişiklik var başka birşey yok senin orda asya servisi yoksa yapacak birşey yok alacan stormu.yaw bide şööle birşey var arkadaşlar stormu test eden adam başlık atmış 150cc makinadan 15hp çıkardık diye nasıl oluyor bu.

Alıntı gorbon74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw bu servisler hakkaten kafadan fiyat veriyorlar galiba benim farların naylonları üzerine yapışıktı çıkaramadım ve iyice far camına kaynadı.yenisini sormuştum iki hafta önce 105 ytl dedi hafta sonu tak abicim şu farın yenisini dedim 130 ytl dedi nasıl oluyor ya 105 den 130 a atladınız noluyo zam mı geldi dedim adamların cevap güsel ama abi yaz geldi parça fiyatları yavaş yavaş artar lazım olan parça varsa şimdiden stokla diyo.

death scooter diye bir dergi var geçen haftaki sayısında kanuni storm u test etmişler adam öve öve bitirememiş teknik olarak bizim motorlarla aynı tek fark markası ben inceledim birkaç ufak değişiklik var başka birşey yok senin orda asya servisi yoksa yapacak birşey yok alacan stormu.yaw bide şööle birşey var arkadaşlar stormu test eden adam başlık atmış 150cc makinadan 15hp çıkardık diye nasıl oluyor bu.
    şimdi kullanım kılavuzuna baktım bizim motorların hp bilgisi yok kw olarak vermiş motor gücünü 8.1kw diyor 1 kw =1.341hp -->8.1x1.341=10.86 hp oluyor o zaman bizim motorların beygir gücü.

Motosikleti
    Octavia
    Dostum 15 hp ımkansız bunlar rekklam kokan hareketler baska bısı degıl Kanunı ıyı para basmıs anlasılan

Bıde Asya da program var ben kendı gozumle gordum kafana veremes fıyat orda yazıyo hepsı senın adamlar kazık bu 19A farı en son 65 ytl mı neydı

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    ya yok bölee birşey işte bu durumlara uyuz oluyorum kocaman Bursa da bir tane servis var adamlar kafalarına göre fiyat veriyorlar o zaman nitrious.Gidemiyorsunda başka yere nederlerse o.Şimdi kanuniye baktım komple far 94.88 ytl bana fena kazık atmışlar galiba ama olsun çıkarırım acısını.

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı gorbon74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yok bölee birşey işte bu durumlara uyuz oluyorum kocaman Bursa da bir tane servis var adamlar kafalarına göre fiyat veriyorlar o zaman nitrious.Gidemiyorsunda başka yere nederlerse o.
    Git Kanunıye sor bakalım fıyatı neymıs bana On Storm Far lazım de ne kadar de uygunsa ver parayı ordan al kendın takarsın zor degıl

Motosikleti
    Yamaha X-Max
    doğru valla bi ziyaret yapayım ellerinde varsa taksınlar bi far önümü görmüyorum saolasın nitrious

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar performans eksoz 19a buyrun
    http://youtube.com/watch?v=RlBeZOSdL78
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    arkadaşlar performans eksoz 19a buyrun
    http://youtube.com/watch?v=RlBeZOSdL78
    Cok guzel kardsm emınım gercekte daha guzeldır genelde telde yanıltıcı bı kayıt olur daha kulak tırmalıyıcı ama gercekte cok daha ıyıdır cunku bende egzozda delık actıktan sonra telle cektıgımde ogle gelmsıtı ama normalde baskaydı guzel olmus gule gule eskıt

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    servis konusunda bilgin (nitrious) kardeşimiz hariç hepimiz madur
    takmayın kafanızı bi gün hepimiz gideriz düzceye bilginin servisine bütün eksikleri hallederiz
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Octavia
    servis konusunda bilgin (nitrious) kardeşimiz hariç hepimiz madur
    takmayın kafanızı bi gün hepimiz gideriz düzceye bilginin servisine bütün eksikleri hallederiz
    Başımla beraber buyrun beklerim

Bızım forum gene duraklama donemıne gırdı ha

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    bilgin sorma herkes kayboldu heralde yine bu gün akşama kadar baktım baktım bişe yok
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    arkadaşlar hep buralardayım aslındada pek yazmıyorum ben.....bu arada resimleri çektim cdye attım fakat pc cdleri açmıyor deli olacam,paylaşamıyorum bu yüzden yeni fotoları.....

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evren takma kafaya. başka pc de kayıtlımı fotolar. daha sonra paylaşırsın
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler