Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Sağol AS150T19A resim koyduğun için 150 zat ın gösterge paneline benziyor teşekkür ederim merakımı giderdin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı burakdurnaci adlı üyeden alıntı
    ya ben sıfırının üstüne bindim merkatan abi kuş gibi kaldım 1,85 boyum var o değilde göstergeye bakıcam derken kaza yapma olasılığınız fazla bence düşünülmeden yapılmış bi motor yanii..
    Bu konu bence yeterince uzadı gerekli acıklamalar yapılmıs üstüne üstlük resim bile koyulmus daha ne olsun bizzat ben bile denedim boyum 1.78 gayet rahat gözüküooo

Arkadaslar gezi resimlerinizide en yakın zamanda beklioruz
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar

bu asya t 19 ların neden tamamen yan profilden çekilmiş fotoları yok

bugüne kadar hiçbir yerde rastlamadım

sizde çekmişsiniz fotoları ama yine tam olarak yandan çekilen foto yok,

ayrıca bu t19 ların 150 t den daha cılız durmazı beni üzüyor. ama diğer herşey t 150 den çok iyi.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "AE86LEIN"'e ve "AS150T19A"',size çok teşşekkür ediyorum arkadaşlar.Takipteyiz

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    ewt arkadaşlar yogun istek üzerine bazı gezilerden bikaç fotograf ve motorun profilden bir fotografını yayınlıyorum. fotolar motorun yandan cılız oldugu söylentisinede nokta koyar umarım

Eklenti 2131
    agva kilimli koyu

Eklenti 2132
    kilimlideki derme catma cadırımız

Eklenti 2133
    agvaya giderken

Eklenti 2134
    buda rivanın koylarından birtanesi

Eklenti 2135
    Aerials in the sky..

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    as150t19a kardeş fotolar için teşekkürler

bende dün asya motora gittim tekrar ve 150 t ile 19 a yı yanyana koymuşlar

ve kararımı verdim t 19 a

cumartesi günü t 19 a sahibi oluyorum

arkasına da bagaj taktıracam aynı renk, hem artçım arkaya yaslanabilir hem işime yarar hem de motor dahada dolgun görünür.

t 19 a nın tek dezavantajı ayak koyduğumuz yerin düz taban olmaması yani t 150 deki gibi değil. O yüzden oraya eşya kutu vs falan koyamicaz yeri gelince.Ama olsun idare edecez.

"AS150T19A",Teşekkürler arkadaşım.Fotolar çok iyi oldu.Ben canlı incelemiştim ama görmeden izlenim aktaran arkadaşlarımız için iyi bir çalışma.Ayrıca çok gezmenizde yararlı.Bu makineden nasıl yararlanabileceğimiz çabuk ortaya çıkacak.Hoş size kobay muamelesi yapıyomuş gibi hissediyorum ama Benide anlıyacağınızı tahmin ediyorum.

arkadaşlar bende 150 t var bence çok güzel lastikleri büyük önden bakınca çok güzel duruyor ama bu motoru ben beğenmedim çok şekilsin önü yüksek taburede oturur gibi bilmem zevkler tartışılmaz ama bence 150t yollara bakın bu motordan hiçç göremiyorum nedense

Motosikleti
    103 as 125t
    bu motor dan burda ıkı arkadasımda var aslında fasla tavsıye etmem cok zırıltı yapıo ve cabuk dagılmaya baslıo sagı solu tıtresım fasla ve 150 lık olmasına ragmen 100 u gecmıo benım akraba asya bayı amasya merzıfon ben bıle as125t aldım cunkı sorunsuz yanı oburkılere gore bakıom hep sorun cıkaran bu motorlar bıde otomatık vıtes olanlar buyuk teker yanı ben ce almayın verdınız paraya yazık akraba bıle tavsıye etmıo kımseye

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı almina_05 adlı üyeden alıntı
    bu motor dan burda ıkı arkadasımda var aslında fasla tavsıye etmem cok zırıltı yapıo ve cabuk dagılmaya baslıo sagı solu tıtresım fasla ve 150 lık olmasına ragmen 100 u gecmıo benım akraba asya bayı amasya merzıfon ben bıle as125t aldım cunkı sorunsuz yanı oburkılere gore bakıom hep sorun cıkaran bu motorlar bıde otomatık vıtes olanlar buyuk teker yanı ben ce almayın verdınız paraya yazık akraba bıle tavsıye etmıo kımseye

bizim buralarda da bir çok tanıdığımın as 150 t veya mondial 150 rs si var ve herkes motorundan memnun. ne olacak şimdi.

sizin oralar ralliye meraklı galiba

hem sorun çıkaran motor ne demek ? eksozumu düşmüş, motorumu parçalanmış, jantlarımı kırılmış, benzin deposumu patlamış, şase ortadan ikiyemi ayrılmış ne olmuş. ben hiç böyle sorunlar görmedim. yani gerçekten dağılıorlar dökülüyorlar demek için bu tür sorunların olması lazım.

iki vida sıkmak, bir iki sesi yoketmek, balataları sıkmak, sızıntıyı gidermek işten bile değil. bunlara da sorunlu diyorsan e artık git 10 milyara markalı scooter al. O markalı scooterla hafif bir çarpta gör markayı. Onun masrafıyla bir tane asya alırsın.

Alıntı burakdurnaci adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bende 150 t var bence çok güzel lastikleri büyük önden bakınca çok güzel duruyor ama bu motoru ben beğenmedim çok şekilsin önü yüksek taburede oturur gibi bilmem zevkler tartışılmaz ama bence 150t yollara bakın bu motordan hiçç göremiyorum nedense

150 t yle t 19 a yı yanyana koy ve başkalarına hangisi daha iyi diye sor bir tanesi 150 t dese çok şaşıracam senin dışında. Bi kere arada plastik ve işçilik kalitesi hemen farkediliyor. Tasarım zaten 150 t den kat kat iyi. Ayrıca önü yüksek demişsin nasıl yani benim gördüğüm kadarıyla ön tarafı 150 t den daha alçak. oturumu çok rahat ve zevkli. ben 150 t yide beğeniyorum ama t 19 dan daha güzel diyen birini hiç duymamış ve görmemiştim. t19 acayip havalı bişey.

t 150 de artçının ayak koyduğu yer çok dandik hemen kırılıyor ama t 19 unki çok rahat ve sağlam, hatta aliminyum paletle de sağlamlaştırmışlar.

nereye baksam 150 t ve benzerlerinde başka motor görmüyorum gına geldi valla. Senin 150 t kullanman bir fark yaratmaz ama t 19 şu an kesinlikle fark yaratıyor.

AS150T19A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    arkadaşlar motor 840 km ye geldi we yeni sorunlar cıkarmadı motor .. yine tartışmaya farklı bir boyut geliyor sanırım.
    150t bu motordan iyi diye bişi atılmış ortaya. cewap olarak bunlarıda mı duyucaktım diyorum sadece bence kıyaslamak bile hatalı tek ortak yanları motorları..
    yani tasarım olarak zaten aradaki fark bence her türlü çıkacak soruna önceden razı olup bu motoru almaya yeterde artar bile. mesela ben öle yaptım.
    2. el 1 milyara 150t bulmama ragmen fazladan 1 milyar weririm güzel görünümlü bişi alırım dedim we aldım ayrıcada pişman deilim..
    bu arada forumun 2 kobayından biri olarak sizi bilinçlendirme adına bişeyler yapabiliyorsak ne mutlu
    Aerials in the sky..

Alıntı AS150T19A adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar motor 840 km ye geldi we yeni sorunlar cıkarmadı motor .. yine tartışmaya farklı bir boyut geliyor sanırım.
    150t bu motordan iyi diye bişi atılmış ortaya. cewap olarak bunlarıda mı duyucaktım diyorum sadece bence kıyaslamak bile hatalı tek ortak yanları motorları..
    yani tasarım olarak zaten aradaki fark bence her türlü çıkacak soruna önceden razı olup bu motoru almaya yeterde artar bile. mesela ben öle yaptım.
    2. el 1 milyara 150t bulmama ragmen fazladan 1 milyar weririm güzel görünümlü bişi alırım dedim we aldım ayrıcada pişman deilim..
    bu arada forumun 2 kobayından biri olarak sizi bilinçlendirme adına bişeyler yapabiliyorsak ne mutlu
    Süpersiniz dostum.Sen boşvericen bazı şeyleri.Beğeni denen şey göreceli.Arkadaşlar kendi fikirlerini yazmış.Zannedersem bu başlığada bi daha girmezler.Burada sizin kullandığınız AS150T19'u izliyoruz.Başka modeli beğenirsek onuda izleriz ve görüşlerimizi O modeli ilgilendiren başlıkta yazarız.Sen yeterki burada deneyimlerini yazmaya devam et!

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    değerli arkadaşlarım bugün t 19 sahibi oluyorum. Heyecanlıyım

kredi kartıyla almaya gidecem 12 ay taksit

sanırım hemen verecekler motoru ama vergi plaka ruhsat olayları bugün cumartesi olduğu için pazertesiye sarkacak.

1850 + 130 = 1980 tutuyor. Neden 130 ytl plaka ruhsat dediler anlamadım 200 falan değilmiydi o. galiba yıllık vergisi hariç hesapladılar.

Bu arada ben ADANAlıyım. ADANAdayım.

evet arkadaşlar t 19 güzel bir motor bu motoru almayı çok düşündüm
    ama nasip işte mct 250 aldım birden gerçi pişman değilim ama aklımdada kaldı yanı nasip belki önümüzdeki aylarda bir tanede t19 alarız fena mı olur iki motor
    canın neyi istedi ona bin

Alıntı titanic adlı üyeden alıntı
    değerli arkadaşlarım bugün t 19 sahibi oluyorum. Heyecanlıyım

kredi kartıyla almaya gidecem 12 ay taksit

sanırım hemen verecekler motoru ama vergi plaka ruhsat olayları bugün cumartesi olduğu için pazertesiye sarkacak.

1850 + 130 = 1980 tutuyor. Neden 130 ytl plaka ruhsat dediler anlamadım 200 falan değilmiydi o. galiba yıllık vergisi hariç hesapladılar.

Bu arada ben ADANAlıyım. ADANAdayım.
    Hayırlı olsun arkadaşım.Güle güle kullanmak nasip olsun.İzlenimlerini binmeye başlayınca aktarırsan seviniriz.Özellikle servis maceralarını merakla bekliyoruz.

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar motorumu dün akşam üstü saat 5 te teslim aldım.

1850 ytl scooter
    130 ytl plaka ruhsat
    75 ytl arka bagaj (aynı renk)
    70 ytl hırsız alarmı uzaktan kumandalı
    80 ytl iki adet çene açık kask (aynı renk)
    35 ytl disk kilidi + zincir (hortum) kilit

toplam 12 ay vadeli fiyatıyla 2600 ytl tuttu 2600/12 = 216 ytl taksit

dün akşam bir saat kadar tek ve artçı alarak kullandım ve ilk izlenimlerim şunlar

- sürücü ve yolcu için süper rahat hiçbir eksisi yok.
    - boyum 1,70 ve göstergeler rahatlıkla görülüyor.
    - titreşim vibrasyon bana biraz fazla gibi geldi ama sanırım kullandıkça azalır biraz.
    - engebeli çukurlu vs bozuk yollarda süspansiyon bana çok iyi geldi ve hafif çukurlardan tümseklerden geçerken motorun hiçbir yerinden ses tıkırtı falan gelmiyor. bu çok hoşuma gitti
    - motor performansı rodaj olmasına rağmen süper geldi bana. çok iyi hızlanıyor arkaya artçı aldığınızda hissettirmiyor.
    - titreşim dışında bir problem göremedim ama iki üç km kullandıktan sonra motor durdu,0 ne yaptıysam birdaha çalıştıramadım biraz bekledim biraz denedim yarım saat uğraştım. ne olduysa sonradan çalıştı derin bir oh çektim . bir dahada aynı sorunu yaşamadım. galiba benim çalıştırma deneyimi kazanmam gerekiyor biraz.

Ben işimden dolayı motoru fazla kullanamicam yani günlük sanırım en fazla 5-10 km giderim. hafta sonlarıda 100 - 150 km lik yol yaparım çünkü günlük tatile gidiyorum denize. Eşimle birlikte

ben adanalıyım ve adanada yaşıyorum buralarda hiç yokuşlu yer yok. şehir merkezi ve civarında. o yüzden sanırım motorum daha uzun ömürlü olacak.

t 19 cular olarak bilgilerimizi paylaşmak birbirimize yardımcı olmak için hergün bu siteyi ziyaret edeceğim.

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    hayırlı olsun titanic...kazasız belasız sürüşler...

Hayırlı olsun titanic.Kazasız belasız sürüşler dilerim.Şu stop etme işine bir baktırırsan iyi olur.Bunu uzun ve ıssız yollarda yaparsa problem yaşayabilirsin.

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    bugün can sıkıntısından motorun ön grenajını,ön camını alttaki plastik aksamları söktüm.....bizim aküler ön grenajın altında olduğundan oraya ulaşmak istedim,hem bu vesile ile motoruda iyicene tanımış oldum...benim akü yuasa marka çıktı...(t19a arkadaşınki başka marka)

aksamları geri takarkende titreşim ve ses yapan parçaları çift taraflı bantla besledim ve motorun titreşimi bir miktar azaldı.....eli anahtar tutan arkadaşlarada tavsiye ederim zor bir işlem değil,fakat camı sökerken vidaların geçtiği parçalar grenajın içine düşüyor ve onları bulmak gerekiyor...

motor 900 km de ve hiç bir sorun yaşamadım,tek marş, basıyorum gidiyorum..maaşallah.....

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar motoru 3 gündür kullanıyorum azar azar henüz 40 km deyim

kafama takılan tek şey :

ilk aldığımda depoyu full doldurdum 7 lt benzin aldım toplamda ve şuan benzin göstergesi yarım depo benzinim kaldığını gösteriyor. yani 40 km de 3,5 lt mi yaktı bu. O kadarda sakin kullanıyorum. Acaba gösterge yarıma kadar hemen gelip sonra yavaşlıyormu. yani bu gidişle 60 - 70 km ye geldiğimde kırmızıyı gösterecek. Sizce bu normalmi. Yoksa daha çok benzin varda göstergemi az gösteriyor. Tecrübe edinen arkadaşlara duyrulur.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler