Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    selam arkadaşlar...
    3 gün önce as150t19a kendisine çelikmotor martian aldı,(her insan hata yapar) neyse ben şu parça mevzuna geleyim,çelik motorun selesi gerçekten çok konforlu sürücü oturduğu yeri biliyor ve aşağı yukarı kaymıyır,ön taraf kırmızı arkası siyah bizim motora çok yakışır....sele altı bagajımızın dandik işçiliğini biliyorsunuz, bagaj kısmı ayrı kenarındaki kaportayla bagajı birleştiren parça ayrı ve kesinlikle birbirine oturmuyorlar...çelik motorun sele altı bagajı ise tek parça ve yerine oturtunca kaporta kısmına cuk diye oturuyor..benim motora koydum ve arka kısmında bir yer şaseye yaslandı onu halledince çok güzel oturur...

şu selenin ön tarafında her iki tarafındaki gri parçalarda gayet güzel oluyor ve motorun havası değişiyor...

aynaları ise ben pek beğenmedim uğraşmaya değmez...

bu arada dün motoru param parça ettim sökmediğim civatası kalmadıamartisörlerine kadar söktüm...bakalım bir takım tadilatlar yapacağız artık,arka sinyalleri stop grubuna alıp onları iptal edeceğim,ön göstergelerin ışklandırmasına el atacağım,ön çamurluk arka tutamağa ve öndeki v formlu parçayı boyamayı düşünüyorum(renk kararını veremedim)..

benim motor alttan benzin akıtıyor onu çözmem lazım ama nasıl yapıcam bilmiyorum?bir ara benzin depomum ön ayakları kırılıp aşağı düşmüştü belkide o zaman oldu bu olay?

çok işim var çok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Abal ,kardeşim nerde senin şu servisin.İnsan bi kroki filan ekler dimi! Adamcağızın reklamını yapıyosunda adresini vermiyosun
    AE86LEVIN,kolay gelsin sanada.Bak bu sinyalleri iceri alma fikri iyiymiş.
    "AS150T19A" Ahmet diilmidi?Sattımı o motoru?Yoksa ben herşeyi karıştırıp,çorbamı ettim

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abal ,kardeşim nerde senin şu servisin.İnsan bi kroki filan ekler dimi! Adamcağızın reklamını yapıyosunda adresini vermiyosun
    AE86LEVIN,kolay gelsin sanada.Bak bu sinyalleri iceri alma fikri iyiymiş.
    "AS150T19A" Ahmet diilmidi?Sattımı o motoru?Yoksa ben herşeyi karıştırıp,çorbamı ettim
    BESTAPO KARDEŞ BUYUR SENİN İÇİN ÇİZMEYE ÇALIŞTIM AMA NE KADAR BAŞARILI OLDUMMU BİLMİYOM KABATASLAK BU ARADA MOTORCUNUN ADI ROCY MOTOR BU TARİFİM GİTTİĞİM MOTOR TAMİRCİSİ YANİ YENİ YERİM ASYA SERVİSİ DEĞİL

VAYBE DEMEK Bİ Bİ 19A CIMIZI KAYBETTİK HE NE DİYELİM GÖSTERGE IŞIKLARINI MAVİ LED TAKIN GÜZEL OLUYO WOSVAGEN GÖSTERGELERİ GİBİ KORNAM ÇOK KIYAK OLDU BİDE DÖRTLÜ FLAŞÖRPATLAYAN LAMBALAR AYRI ALEM ZATEN SABAH Bİ TIKTA ÇALIŞIYO MAŞŞALLAAAH... MOTORA BİNİNCE AYRIBİ KEYF VERİYO ŞİMDİ ALARMIMDA İNŞALLAH BUGÜN GELİYO
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Rally 125
    yav arkadaşlar bende Rally 125 diye bi motor var.
    bunun parca fiyatları internette var mı varsa gönderen olursa sevinirim
    şimdiden teşekkür. :-)

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Ja_mcmusti RALLY MOTORUN MARKASIMI MODELİMİ YANİ PEK Bİ FİKRİM YOKTA BELKİ YARDIMIMIZ DOKUNUR SANA Bİ 19A ALDIRALIM
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    abal.. Sağol gayet güzel çizmişsin krokiyi.Gel gör ki bostancıdan mahmutbeye gitsemde kaybolurum orada.En iyisi Bostancı otosanayide filan bakayım.Zaten siz soktunuz aklıma lambaydı kornaydı filan Dur dur,ben elektrik tesisatını erteliyorum.Önce şu arka lastiğimi değiştirmeden masraf açmayayım başka! Ama şu gri,ayakların konduğu yere uzanan parçalarda çok fena takıldı kafama ha! AE86LEVIN,o parçayı sordunmu yav,kaç liraymış?

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    BESTAPO yahu deme durdum durdum bianda bir sürü masraf yaptım motora ama okadar pahalı şeyler değil zaten bitanesi benim arızamdı motor çalışmıyodu bi kere sabah ayakla basmakta bi hal oluyordum...şimdi o sorun kalktı şükür..bide alarmı hallettimmi biraz ara vericem motora masraf yapmaya çünkü baya sıkıştım bu aralar..neyse
    uzak diyosun ya işte bende o yüzden ya normal motor tamircilerine talip kaldım..burdaki servis şerefsizin teki..şu nitious81 servisi yakın olsa gidicem oraya gerçekten büyük halledemediğin bi sorun olursa buyur ben götürürüm seni ama ne zaman bide o var çalışıyorum ya.. pazar günü gelirsen gezeriz..şuanki usta tam bir motor ustası bir çok kurye oraya abone..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Eyvallah kardeşim.İnşallah karşıya bi geçtiğimde hem servise gider çayını içeriz,hemde elektrik aksamına filan bitemiz ayar çektiririz.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar aman ha valla biliyonuz bu aksesuar takma denen zırvalıga ben baslamıstım cok zevklıdır ama ufak ufak adamın ocagına ıncır agacı dıkıyo o yuzden bu sıralar bıraktım ama su havalar ıyıce bı ısınsın sızın yaptıklarınızı ornek olarak yapıcam

Gecen kaldırımdan ınerken yan arka etegın alt kısmını kaldırıma taktım halıyle gerıye dogru ıttı ve patlattı degıstırmek zorunda kaldım gıttım servıse bı baktım 19.50 ytl bı sevındım bı sevındım anlatamam sonra gaza geldı cok kar yagdıgında apartmanını kapı gırısıne cok ındır kaldır yaptım merdıvenlerden hep altı vuruyodu allttakı plastık kısmıda kırmıstım yanı on tarafı kırıldıydı azcık dedım onuda degıselım taa (ön camurluktakı alt kısımdan)ön gogusten arka ya kadar mıs o parca tek parcamıs onuda degıstım oda 20 ytl mıs ama cok ugrastık 40 ytl verdım bı rahatladım anlatamam

Bestapo haklısın kardes benımda bahara dogru ılk alacagım sey Ön arka lastık takımı ha on yepıs yenı duruyo ama Mitzeller yada Pirelli soyle yakısıklı desenı olan 2 tane alcam lastıkcı arkdasla takarız
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    nitrious81 ÖZLETİYOSUN KENDİNİ KARDEŞ NERELERDESİN..
    YAHU BENİM ALARM GELDİ TAKMAYA 25 YTL İSTİYOLAR SERVİSİ BİZİM EVE YAKIN ALLAHDAN..AKŞAM Bİ UĞRİM DİYORUM ONUDA HALLEDİM.
    ONUDA YAPTIMMI ZATEN Bİ DURDİCEM GERÇEKTEN İNCİR AĞACI YAVAŞ YAVAŞ FİDAN OLMAYA BAŞLADI ALARM SANKİ Bİ MOTORDAN GERİ SÖKÜLMÜŞ GİBİ DURUYOR HİÇ BİRİSİ ORİNAL AMBALAJINDAN ÇIKMADI GİDİNCE Bİ GÖSTERİCEM BAKALIM.CYCLONE MARKA MOTORSİKLET ALARMI TARİFİ FALAN İNGİLİZCE VEDEBİRAZ KARIŞIK GÖRÜNDÜ KENDİM CESARET EDEMEDİM..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abal.. Sağol gayet güzel çizmişsin krokiyi.Gel gör ki bostancıdan mahmutbeye gitsemde kaybolurum orada.En iyisi Bostancı otosanayide filan bakayım.Zaten siz soktunuz aklıma lambaydı kornaydı filan Dur dur,ben elektrik tesisatını erteliyorum.Önce şu arka lastiğimi değiştirmeden masraf açmayayım başka! Ama şu gri,ayakların konduğu yere uzanan parçalarda çok fena takıldı kafama ha! AE86LEVIN,o parçayı sordunmu yav,kaç liraymış?
    yok sormadım,as150t19a motorunu servise götürünce soracak artık...altunizadedeymiş servisi..

bu arada bende göstergelere mavi led taktım,dandik bir marka ışık artışı olmadı ama renk mavi oldu..iki tane aldım birini benzin göstergesine,birini akü göstergesine taktım,onlar mavi hız göstergem yeşil oldu...değişik birşey oldu anlayacağınız

mesutusem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150T 19A

T19 Modifiye

Herkese merhaba,

Şu modifiye işini, incir çekirdeği,fidanı derken incir ağacı ettiniz ya Aslında haksız da sayılmazsınız. Bende bir süre dinlenmeye çekileyim dedim artık. Yani o kadar yaptık ettik, biraz da binelim değil mi.

Geçenlerde Ankara'nın Beypazarı ilçesine arkadaşım Ahmet ile bir gezi yaptığımızı yazmıştım. Giderken yaptığım benzin ölçümünde tam olarak 1depo ile195 km yaptığımızı da eklemiştim. Bu ölçümün tek kişi ile mi olduğunu sormuşsunuz evet tek kişi. Şunu da belirteyim sürekli 90-110 arası değilde 70-90 ile gitsek o rahatlıkla 210'u bulurdu. iki kişi olayına gelirsek, 2 kişi için de 140 fena sayılmaz, yani tek kişi ile 195'i baz alırsak iki kişi ile 140 gayet makul.

"Ses sistemi takmayı düşünüyormusun?"
    Aslına bakarsanız kabloları hazırladım, hoparlörleri ayarladım, yerini tespit ettim, gidip 25-30 ytl ye minik anfi buldum onu da alıp mp3 çalar ile kullanacaktım. Ama o güne kadar yolda müzik dinlemede kullandığım w810i'ye baktım sonra hoparlörlere ve taktıktan sonra oluşacak manzarayı düşündüm. Gözümde şu yamaha ybr'cilerin görüntüsü geldi. Bangır bangır bağıran bir müzik, kendisinden başka herkes duyuyor (rüzgar) kask kola asılmış, ayakta kundura Yok dedim Mesut Kızıl ejderin ruhuna bu arabeskimsi görüntü gitmez ve vazgeçtim. W810i'nin sesini bilen bilir, takıyorum tek kulaklık (2 tehlikeli) hem telefona cevap verebiliyorum hemde temiz müzik ve radyo. SONUÇ: TAVSİYE ETMEM

Sevgili abal'a birşey söylemek istiyorum. O alarm bana ve Ahmet'e de öyle geldi. Distrübitör'ü aradım, boluda yetkili servisi varmış onu da aradım. O öyleymiş, yani orjinal ambalajı maalesef öyle, ama için rahat olsun bir sorun çıkmıyor. Takarken ya da taktıktan sonra bir soru soracağını tahmin ediyorum (servisin bilgisine kalmış tabi) bakalım artık

Gelelim LCD olayına, neden olmasın arkadaşlar dimi Yok yok şaka bi yana motosiklet için görüntü cihazları büyük dikkat kaybı demek, aman derim başka bişi demem. Allah inandırsın, sabah dükkana geldim, bizim Ahmet te gel diyo sana bişi gösterecem, gittim, lcd ekranlı teyp bulmuş bunu takalım diyor. Ey büyük Allahım dedim tesadüf bumudur yani

Bu arada geçen gün mondial servisinde, çelik motordaki egzosun aynısını sordum 85ytl dedi. Oha diyemedim, elim cebimdeydi ordan bi hareket çektim o görmese de ben rahatladım

Herkese hayırlı günler
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    şimdi yok
    arkadaşlar ben bu motor hakkında bir iki yorum yapmak istiyorum resımlerden gördüğüm kadarıyla asya motor bir tarz yaratmaya çalışmış ama berbat etmış neden dersenız gösterge paneli bukadar zor bir yere konulabılır.ön gövde tam not şekil süper ama bence motorun önüne gösterdikleri ilgiyi birazda arka tarafa göstermelilerdi öne göre arka çok zayıf kalmış bence bide arka kısım fazla klasik kalmış bendede 150 t var çok memnunum motorumdan satılığa çıkarttım uzun şaseli bir motor alıp ona modifiye yapmayı düşündügüm sırada bu motoru gördüm ilk baktığım resım benı çok etkıledi işte bu diyeceğim sırada diğer kısımları gördüm ve yıkıldım umarım yetkılıler bu tasarımları yapan lara fazla para vermemişlerdir.
    ALLAH YÜRÜ YA KULUM DEDİ MOTORUMU SATTIM :salut::queen::flower::sunny:::unsure::::whip::::146::

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    O gösterge olayı falan hepsı konusuldu arkadasım gorunmeyen bısı yok 2.si kusura bakma ama sızın motorların tasarımı tam bır rezalet ( alınma herkezın zevkı ayrıdır benım dusuncem ) hıc bır estetık yok. arka tarafıda cok rezıl bı durum yok gayet ıyi ama Led stoplu guzel bısı yapabılırlılerdı o ayrı daha guzel olabılırdı, ama dusuncelerıne (benım motorum oldugu ıcın demıyorum benım olmasa senın motorun tıpıyle bunu koysalar 1000 defa da bu derım ) katılamıcam bana gore super !!!!! Sana kendı motorunla hayırlı kazasız surusler dılerım Sen ve senın motorunun kopyası olan tum markalardakı arkadaslarada bızımkı tektır bıde Kanunı kopyaladı
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    gösterge tablosunun yeri son derece iyi ve görüşte en ufak sorun yok,+sabit bir gösterge tablomuz var,direksiyonla hareket etmiyor...

tasarım ise önden sınıfda tek diyorum,yan ve arkadada bence sorun yok,dev stop grubu yeter,freni çaktınmı üçtane fren lambası yanıyor,güvenlik için çok olumlu...

ki eski tasarım 150t ve 150t1 bizim motorun yanında tasarım olarak vasatın bile altında kanımca.....

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    tanrinin_kirbaci57
    arkadaşlar ben bu motor hakkında bir iki yorum yapmak istiyorum resımlerden gördüğüm kadarıyla asya motor bir tarz yaratmaya çalışmış ama berbat etmış neden dersenız gösterge paneli bukadar zor bir yere konulabılır.ön gövde tam not şekil süper ama bence motorun önüne gösterdikleri ilgiyi birazda arka tarafa göstermelilerdi öne göre arka çok zayıf kalmış bence bide arka kısım fazla klasik kalmış bendede 150 t var çok memnunum motorumdan satılığa çıkarttım uzun şaseli bir motor alıp ona modifiye yapmayı düşündügüm sırada bu motoru gördüm ilk baktığım resım benı çok etkıledi işte bu diyeceğim sırada diğer kısımları gördüm ve yıkıldım umarım yetkılıler bu tasarımları yapan lara fazla para vermemişlerdir.
    ARKADAŞ SEN HALT ETMİŞSİN BİZİM MOTORUN ARKA KISMI HİÇBİR MOTORDA YOK ONU BIRAK ARABADA BİLE YOK..GÖSTERGENİN YERİ BİR NUMARA TABİ SİZİN MOTORLARDA GÖSTERGEYİ SÜRÜCÜNÜN GÖZÜNE SOKTUKLARI İÇİN ALIŞMIŞSINIZ BİZE GÖRE HOŞ VEDE ESTETİK AYRIYETTEN HİÇBİR GÖRÜŞ SORUNU YOK..SİZİN MOTORLARIN BİKERE TİPİ KAYMIŞ HERKEZİN ELİNDE VAR BİTANE SESİDE BİŞEYE BENZEMİYO TİPİDE HELE O ÖNÜ NE ÖLE SİPSİVRİ FÜZE YAPSAYDI DAHA İYİ..ONA BİDE FAR SOKMUŞLARİÇİNE BİŞEYE BENZEMİYO KAPORTADA ŞEKİL YOK Bİ KERE..SİZİN MOTOR ARKASI KALK GİDELİM DİYO ÖN TARAF GEL YEMEK YİYELİM DİYO.. ONU BUNU BIRAK HER KES KENDİ MOTORUNUN TOPİĞİNE ELEŞTİRİ YAZSIN..
    KIRMIZI BOĞA..

mesutusem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150T 19A

Kızıl Ejderi Sevmeyen Ölsün

Yahu Abal, ne yaptın öyle, kusura bakma cehaletin bu kadarı da olmaz. Adam yerden göğe haklı(?) Diyeceksin niye? Açıklayayım;

Neredeyse tüm paketçilerin tercihi olacak kadar popüler ve dayanıklı(bakmayın siz yollarda sağı solu iple bağlanmış olarak gezenlerine onlar tamamen aksesuar)(!)

Biz onların motorlarını o kadar kıskanıyoruz ki alır almaz ayak koyma yerlerine alümünyum paspas koyup aynalarımızı onlarınki gibi yapıyoruz(!)

Aaaa hele adamların o güzel göstergelerine laf atmayın, siz o göstergelerindeki tasarımın altında yatan zeka pırıltısını farkedemediyseniz suç onların mı? Adamlar göstergeyi direksiyonla birleştirmiş ki, direksiyon her döndüğünde okumak için sürücü de kafasını sağa sola döndürsün, böylece amaç boyun egzersizi yaptırmak Bu ince fikir bmw'de bile yok.

Hele o asıl olay yok mu, o fışkıran zeka ürünü burun kısmı yok mu, işte onu açıklayayım kardeşlerime: Diyelimki bi of road yarışına katıldınız (o motorla) veya ormanda dağ bayır geziyorsunuz daracık patikalardan geçerken ön lastiğin tam bulunduğu noktayı nasıl bileceksin? koca motor, göremezsinde, işte o füze başlığının en ucu lastiğin ortasını gösteriyor.

Lütfen bilip bilmeden o tasarım harikası motora laf atmayın arkadaşlar. Zaten bin pişmanım o motoru kaçırdığıma. Hala anlamış değilim o kadar araştırmama rağmen nasıl bulamadım o motordan. Herkese nasip olmuyor ki, sınırlı sayıda üretilmiş o özel motor. Ah akılsız başım ah neden bulamadım(!) Kendimi Tanrının Kırbacı ile cezalandırmak istiyorum, biri yardım etsin
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    VALLA HELAL OLSUN KARDEŞ BURDA GÜLMEKTEN YERE YIKILICAKTIM YAHU AYNEN ÖLE İŞTE AYIP ETTİK BİZ KUSURA BAKMA

HA BU ARADA MESUTUSEM YAHU SORU SORACAĞINI TAHMİN EDİYORUM DEMİŞSİN YAHU TAKTIRDIĞIM ADAM DİYOR BU ÇIKMA HEMDE BARİZ BELLİ BENDE ORDA TAKILIRKEN FARKINA VARDIM ANAHTARLARI BİLE YAPILMIŞ BUNUN YAPIŞKANLARI KULLANILMIŞ BU NASIL İŞ ANLAMADIM YAHU ONLA UĞRAŞCAK VAKTİM OLMAZ DEDİM YİNE TAKTIRDIM NEDE OLSA GARANTİSİ VAR DİYE BU SEFER KONTAĞI ÇALIŞMAFDI ADAM MAKİNASI BOZUK DEDİ BUNU BURDAN SÖKÜP YOLLARSIN DEDİ ANAHTARLARIYL BERABER DEĞİŞİRLER DEDİ..ŞU KONTAK OLAYINDA MI BİR BİLDİĞPİN VAR DE HELE NEDİR BU ALARMIN SIRRI AMA ŞU AN TAKTIRDIM ÇALIŞIYOR ALARMI VEDE GÜZEL YANİ İLK ÖNCE UYARIYOR SONRA ÖTÜRYOR UFAK TEFEK DOKUNMALARADA ÇALMIYO..AMA ANAHTARI AÇILMIŞ YANİ BİRİSİ ANAHTARI ÜZERİNE İŞLETMİŞ..KOYMUŞLAR KUTUYA YOLLAMIŞLAR VARMI BÖYLE Bİ OLAY YAA...

İLAHİ KARDEŞ OKUYUP OKUYUP GÜLÜYORUM GÖZLERİMDEN YAŞ GELDİ GÜLMEKTTEN BURDA PCNİN BAŞINDA TEK BAŞIMA AKŞAM ÜSTÜ BENİ GÜLME KRİZİNE SOKTUN ALLAHDA SENİ GÜLDÜRSÜN...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Arkadaşlar akşam akşam naptınız yav
    Herkes gönüllü asya savunucusu olmuş
    Tasarım olarak sınıfının ve çin motosikletlerinin en yakışıklısı bencede.Ama zevk meselesi tabi.Arka stoplarda yandığı zaman alev alev gözüküyor ki,benim motorum da olmasa bayılırdım.Kaldıki bu motora kuyruk tasarla deselerdi bundan farklı bişey yapılamazdı bence.Ön ve arkanın hiç bi uyumsuzluğunu görmedim.İlkkez motosiklet fuarında gördüğümden beri tasarımında beni rahatsız eden tek bi kusur görmedim.(Mesela T1 modelini-nekadar Honda'nın scooterından komple çalınmış olsada-hiç sevmiyorum)
    Ha bide buarada ön taraftaki şu benzerlik de beni mest ediyor

Ha buarada buldum yeni bi usta.siz ne düşünüyosunuz buhususta?

Motosikleti
    ASYA 150T 19A

ŞEKİL BU KARDEŞİM...
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler