Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki zx10 r
    abal arkadaşım sorunun sanırım aküyü şarj eden konjektörde. Konjektör değişmesi gerekiyor eğer bozulduysa. Ama akündede sorun olabilir, çok zayıflamıştır 1 saat civarı çalıştır motorunu ondan sonra bidaha dene marş basacakmı. Eğer basmassa konjektörün aküyü şarj etmiyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    aby teşekkürler heralde öyle bi sorun var.bakalım nasıl halledicem zamanda yok sabah işe de gidicem ne zaman halledicem bilmiyorum..parada yok..
    off motorda manyak ya...
    KIRMIZI BOĞA..

mesutusem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150T 19A

akü sorunu

sevgili ahmet(abal) o akü sorunu bende de farları değiştirdikten sonra başladı. Anladığım kadarıyla akü iki adet 55-60w ampul için biraz zayıf kalıyor ama iyi bir şarj ile biraz düzelmesi mümkün.(kesin çözüm ise aküyü ilerde daha yüksek amperli ile değişmek.
    Ayrıca, motor çalışmıyorken farları yakmamaya dikkat et lütfen. Sorunun bu olup olmadığını anlamak için de motoru çalıştırdıktan bi süre sonra stop ettirip elektrik marşıyla çalıştır çalışıyor ise sorun bu dediğimdir, yok olmaz ise akü şarj olmuyordur, servis yolunu tutarsın. Sevgiler
    World of MesuTuseM

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    farları çalışmazken yanık tutmadım hiç.işden gelene kadar yaklaşık 20-25 dakka lık bi mesafe motor geldi stop ettim ama nafile tık yok..o akü şarj göstergesi marşa basınca sıfıra iniyo..sabahda yapmıştı ilk iki basmada sonra 3 ü basmada çaılışmıştı ama bende anlamadım..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    üsteki motor on numara yalnız......o aynaların sinyalsizinden takmak lazım.....

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Abı o motor ne ya super yaaa offf
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    abal kardeş

benimde akü şarj etmeme sorunum vardı, burada sürekli açıkladım

aküyü değiştirdiler başka marka taktılar, garantiden değiştiriyorlar ama daha iyi bir akü taktıkları için 20 ytl fark verdim, amperide eskisinden daha yüksek

sonuç ne mi oldu ?

süperrrrrrrrrrrr

hiç bir sorun yok, marşa tek dokunuşta (farlar açık olsa bile) motor çalışıyor, hemde buz gibi havada bile, bir hafta yatsa bile

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Teşekkürler Titanic Bende Seni Ariyodum Kardeş Evet Daha önce Bahsetmiştin..bugün Denedim çalişmadi Motor Ayaktanda çalişmadi Zaten Motor La Gelmicektim Denemek Için...fazla Uğraşmadim Ayaklada Denedim çalişmadi Kerata..
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    abal kardeş

motorun aküsü gitgide ölecek

akü tam bitmeden değiştir çünkü akünün bir elektirik düzenleyen bir özelliği var servis söylemişti, akü ölünce o özellik devreden çıkıyor ve bütün ampuller patlıyor hız yapınca, bende aynen öyle oldu, aküyle birlikte bütün ampuller değişti

ayak marşı olayına gelince, o tam sinir bir durum, dikkat et ayak marşı bazen takılıyor zorlama, kırılır. Çok gıcık bişey, motor soğukken çalıştırmak çok zor.

kornan bile cansızlaşmıştır sanırım, yani şu an büyük ihtimalle akün şarj olmuyor, çünkü bozuldu, sorun akümülatörde değil aküde.

yeni bir akü taktırınca göreceksinki herşey eskisinden daha iyi olacak.

seninle aynı sorunları yaşadım çünkü

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Evet Haklisin Titanic Teşekkürler Tekrar Peki Aküyü Takarken Servis ücreti Aldilarmi Ne Kadara Patladi Yani...çikan Fark Dişinda Bi ücret Aldilarmi
    KIRMIZI BOĞA..

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Yukarıdaki siyah motorun... eee nası tarif etsem! Ayaklarınızın içine denk gelen,koltuğa doğru uzanan gri parça çok güzel yahu..Ama o boyadan ziyade farklı bi parça gibime geliyor.Çünkü bizim o bölge komple siyah.Çözemedim tam o kısmı!

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    eğer motora ayıracağınız bütçeniz varsa 55*2 far yerine bir tanesini xenon yaptırın yaklaşık 200-300 ytl arası fiyatı var hem akünüzü zorlamazsınız hem de elde edeceğiniz aydınlatma daha iyi olur.
    ben 125 zn için 2*55 + 35 denedim cidden akü problemi yaratmaya başlamıştı tek 55 w a dönderdik kurtardık aküyü.

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Haklisin Titanic Teşekkürler Tekrar Peki Aküyü Takarken Servis ücreti Aldilarmi Ne Kadara Patladi Yani...çikan Fark Dişinda Bi ücret Aldilarmi
    servis ücreti almadılar

ama sanırım her servis aynı değil bu forumdan anladığımı kadarıyla

neyse sonuçta eski akünün yerine yenisi takarlar bedavadan, çünkü kullanıcı hatası yok değiştirmek zorundalar.

bana dedilerki istersen aynı aküden takalım ücret ödmezsin ama daha iyi bir akü var pişman olmazsın, 45 milyon, eğer istersen 20 ytl farkla değiştiririz. Olay böyle oldu yani.

Motosikleti
    asya 150t
    selam ben arabamla km sayacını sıfırladım tam 2 km gittim daha sonra asya 150t motorsikletimle sayaca baktım arabayla gittigim yoldan tam 2 km gittim asya km sayacı bozuk çünkü çok fazla göteriyor sonuç 2700mt yani her 2 km de 700 metre fazla deneyin hepsi fazla gösterir yakıt testimde 12 milyonla tam 150km yol yaptım 100km gidince normalde 60 veye 70km gidiyoz kesin sonuç bu

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki siyah motorun... eee nası tarif etsem! Ayaklarınızın içine denk gelen,koltuğa doğru uzanan gri parça çok güzel yahu..Ama o boyadan ziyade farklı bi parça gibime geliyor.Çünkü bizim o bölge komple siyah.Çözemedim tam o kısmı!
    bencede ayrı bir parça,yalnız acayip iyi durmuş,kalite katmış motora...

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis ücreti almadılar

ama sanırım her servis aynı değil bu forumdan anladığımı kadarıyla

neyse sonuçta eski akünün yerine yenisi takarlar bedavadan, çünkü kullanıcı hatası yok değiştirmek zorundalar.

bana dedilerki istersen aynı aküden takalım ücret ödmezsin ama daha iyi bir akü var pişman olmazsın, 45 milyon, eğer istersen 20 ytl farkla değiştiririz. Olay böyle oldu yani.
    elektirik sistemi üzerinde orjinal olmayan yüksek akım çeken ampul takılması olduğu için garantiye girmeme durumu olabilir. onun için ampullerin orjinal olanlar ile değiştirilmesi gerekir. daha sonra servis incelemesini yaptıktan sonra garanti durumu olup olmadığı orytaya çıkar. bu hali ile garantiye girmesi pek olası durum değil
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    TuğrulÖzbek bundan önce titanic kardeşimde aynı sorunu yaşamış.. onun ampulleri orjinaldir heralde demi ama.. hem yemişim garantisini benim yoluma aydınlık geldi ya karanlıkta derin bi çukura düşmekten korkuyordum..varsın garantiye girmesin canımdan dahamı kıymetli eninde sonunda bu motoru halledicem bugün işten gelince inat ettim çalıştırıcam dedim vede uzun süren ayak marşı çabalarımdan sonra çalıştırdım evet çalıştı...10- 15 dk çalıştırdım sonra gaz vererek kontağı kapattım sabah belki marşla çalışır diye...çalışmasın sabah da eninde sonunda çalışacak bu vede tamircinin yolunu tutacak dimi motorumu seviyorum..

yukardaki motora gelince evet arkadaşlar o ek bi parça çok kıyak olmuş ama dimi şu motorlar biraz daha yaygınlaşsada bizde parçalarından istifade ederiz cant kısmı nasılda uymuş motora gel bana bin diyo
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    ben yinede hatırlatmış olayım servise orjinal ampul ile gidersen garanti sürecin daha çabuk işler
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    TuğrulÖzbek teşekkürler o ampulleri söküp takmak zor iş hem bizim servisler nerden incelicek ampulunu adam sepet sökmeye eriniyo..ben bir kere götürücem zaten parada talep ederse başka yerde yaptırırım..anlarsa bitek sigortayı biraz yüksek takmıştım belki ondan çakar..

nitrious81
    eski sayfalara göz attımda yahu büyük bi kaza geçirmişsin geçmişolsun tabi ne kadar eskidede kalsa şimdi okudum.. evet ehliyet konusunda haklısın bende yazıldım inşallah mayıs gibi gelicek ehliyet de sen ne çabuk almışsın ehliyeti burda bir sürü zaman gerekiyo bide burda polisler motorlarıda çeviriyo valla çok şanslısınız bu konuda bil hassa tafik konusunda burda trafik motorada geçit vermiyo..geçen motorla bazen geçtiğim hatta hız yaptığım bi yol vardı ordan arabayla geçtim..Allah büyük işte çevirme var hemde bi yere kaçışda yok..ama ben arabadaydım oolleeyyy dedim ne şans dimi..altımdada opel astra polis baktı baktı çevirmedi isterse çevirsin tapu gibi b var zaten bi zamanda araba kullanmıştım ehliyetsiz...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Tuğrul Özbek garanti konusunda haklısın

abal kardeş ampullerden dolayı akü garanti kapsamında olmaz

ama sen yinede daha yüksek amperli bir akü al, nakit parayla alacağın için servis dışında bir yerden kalitelisini al ve taktır. Çokta masraflı bir şey değil

benim akünün amperi yüksek bu yüzden servis gündüzleride farlarımı açmamı tavsiye etti, akü aşırı dolmasın diye. Akünü değiştirince farların flaş gibi olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler