Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    AE86LEVIN...
    Kardeşim garantiye giren parçaları servisimiz garantiye sokmuyoki
    Para vermeden çıktığım bi servis ziyareti hatırlamıyorum valla..
    Bu arada ben de castrol motor yağı kullanıyorum.Sanırım 15-50 olması lazım.
    Bir de benim motordan da biraz sesmi gelmeye başladı yoksa benmi kıllandım durupduruken anlamadım! Ama 2gündür E-5te kaptırmış giderken tuhaf sesler duydum gibi sanki..Neyse buhafta yağışlar başlıyormuş.Artık yaza doğru ben babamla motoru tamamen söküp tekrar birleştiricem.Artık aklımızın yettiği kadarıyla da uygun parçaları iyileriyle değiştiririz.
    NİTRİOUS81 sen de yaptığın küçük modifiyelerin filan fotoğrafını eklersen seviniriz.Sis lambasını ben de düşündümde,bağlicak yer bulamadım.Neyse senden ayrıntılı fotolar bekliyoruz.(hatta bitmiş halini değil,sökülmüş halini bile çek yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    BESTAPO

evet haklısın ben motoru asya servise getirseydim belkide bu işlemler için 70 değil 150 lira vereecektim mesela bozulan ayak marşı için sert basmışsın deyip işin içinden çıkarlardı

bugün iki motor hasanpaşa servisteydik...AS150T19A nın motoru 3000 bakımına soktuk,90 milyon para aldılar.....hava filtresi 20 ytl,buji 10 ytl,ekzoz zırıldıyodu iki kelepçe taktılar 10 ytl aldılarki bunun garantiye girmesi gerekliydi...

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    E kardeşim sen de hep gitmicem bidaha diyosun yine gidiyosun

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı AE86LEVIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BESTAPO

evet haklısın ben motoru asya servise getirseydim belkide bu işlemler için 70 değil 150 lira vereecektim mesela bozulan ayak marşı için sert basmışsın deyip işin içinden çıkarlardı

bugün iki motor hasanpaşa servisteydik...AS150T19A nın motoru 3000 bakımına soktuk,90 milyon para aldılar.....hava filtresi 20 ytl,buji 10 ytl,ekzoz zırıldıyodu iki kelepçe taktılar 10 ytl aldılarki bunun garantiye girmesi gerekliydi...

Arkadaslar sizin bu servisler Saka mı ya :Z her seyden para mı alıyolar laa valla dellendım ha valla ben gıdıp servısıme bı kere daha tesekkur edıcem benden ben o bakıma 45 ytl mı n e verdım bıde bakım yaptılar hanı he karburatorden bujılere monıfoltdan yag degısımıne kadar benım bı sorun oldumu parayla yapmıyolar ılgılenıyolar.. Mesela gecen arka Stop ampulum gıttı hıc bısı demedım yag ıcın gıtmıstım baktım onuda degısmısler para falanda almadılar. Bıde servıse gırmeden once makına ıle motoru yıkıyolar ogle verıyolar )) Abı Allah sıze kolaylık versın... He bıde dusun dedım kı Usta bı kilometre toblosunun altındakı ısıklar mavı olsa nasıl olur dedım hemen degıselım abısının dedı benım led lerı aldı yerıne mavı flash ledler taktı bıde para vermedım )) istemedı daha dogrusu..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla güzel servismiş.. Gerçi bizim burdaki (pendik) servisin daha bi kıllığını görmedim ama zaten 1 kere gittim servisie.. Ben hiç binmiom sanırım motora Ağustosta aldım daha 914 km de 1000 km bakıma bile gitmedim binmek istiyorum ama akşam saat 7 gibi eve gelince olmuo valla.. Akşam soğuk oluyo.. Ne biliyim öyle işte h.sonu da bi denk gelemedi bu güzel havalarda ama.. Başka zaman artık...
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Motosikleti
    Octavia
    Dostum motora sen zaman ayıracaksın valla ben agustosda aldım bugun ıtıbarı ıle 5372 km oldu ve Bugun B sınıfı ehliyetımı verdım belgelerle bırlıkte yarın Ins BA2 me kavusuyorum sukur Allah ıma olmayan arkadaslara sıddetle tavsıye ederım motorla dolasırken polıs korkusu yerıne keyıf almak ısteyenlere )) Valla ben sımdıden Planımı yaptım onların arasında Istanbula da gelmek var bahara dogru burdan 230 km bısı degıl canımm )) Sızde gelın bu taraflara beklerım gezılcek cok doga harıkası yerler var ) baya bı gezıcem bakalım kısmet soguk havalar ıcın sana tavısyem var bende senın gıbı usuyodum ama suan sıfır usume en ufak bı tıtreme bıle yok....

1-Sıkı ruzgar gecırmeyen bı mont ( eh suda gecırmese ıyı olur )
    2-Ruzgar su gecırmyen cırtcırtlı eldıven ( montun kolalrının ucu gırecek koldan ıcerı ruzgar gırmeyecek cok usutuyo ınsanı)
    3-Pantolon alltı ıclık super bısı gram usumuyorum harıka sıcak tutuyoo
    4-Saglam bı bot bıleklere kadar ruzgardan koruyacak.
    5-Kask ıcı bogazdan burna kadar maske ( super kaska ruzgar falan gırmıyo allttan)
    6-Bıde saglam ruzgar almayan bı kask.

Ben bunlar sayesınde daha bınemedıgım gun olmadı cok sagnak yagmurlar harıc.Karda bınmedım ama kar durup gunes acar acmaz bındım gene )))
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sizin bu servisler Saka mı ya :Z her seyden para mı alıyolar laa valla dellendım ha valla ben gıdıp servısıme bı kere daha tesekkur edıcem benden ben o bakıma 45 ytl mı n e verdım bıde bakım yaptılar hanı he karburatorden bujılere monıfoltdan yag degısımıne kadar benım bı sorun oldumu parayla yapmıyolar ılgılenıyolar.. Mesela gecen arka Stop ampulum gıttı hıc bısı demedım yag ıcın gıtmıstım baktım onuda degısmısler para falanda almadılar. Bıde servıse gırmeden once makına ıle motoru yıkıyolar ogle verıyolar )) Abı Allah sıze kolaylık versın... He bıde dusun dedım kı Usta bı kilometre toblosunun altındakı ısıklar mavı olsa nasıl olur dedım hemen degıselım abısının dedı benım led lerı aldı yerıne mavı flash ledler taktı bıde para vermedım )) istemedı daha dogrusu..
    düzceyemi taşınsak acababizim servisin tek derdi para...

Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E kardeşim sen de hep gitmicem bidaha diyosun yine gidiyosun
    ben gitmedim bestapo arkadaşa eşlik ettim

Motosikleti
    Octavia
    Heheh Abı bı kere o egzoz zırıldıyosa bu benım sucum degıl motorun uretım sucu ne demek ya para alcaklar baslarım he o zaman bu 2 yıl garantı neye gecıyo Allah Askına adamı bazen cıleden cıkarıyolar.. Bıde dusunun arkadaslar sonucata yedek parcalarda cın malı hıc faturanıza baktınızmı agustosta OTV ındırımı varken motorun KDV OTV harıc satısı 1100 ytl cıvarıydı dusunun bunlar emınımkı bu motordan en az 300 ytl kar elde etmıslerdır bıde toptan alıyolar bence bu motorların gumruge gelıs fıyatın en fazla 500 dolar belkı daha bıle azdır kı yedek parcalarında cınden geldıgıne gore atyıroum bıze satıs fıyatı 10 ytl olan hava fıltresı kdv gumruk masraları bayı karı dusunun 2 ytl ye ya gelıodur ya gelmıyodur bu melet bıde garantıden yapmıyolar en ufak seylerı bu nasıl Is sasılacak sey

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    bize 20 ytl yazdılar hava filtresini

@nitrious81 kardeş bilgilerin için çok teşekkürler en kısa zamanda bunları temin edicem.. Kaskım güzel shark s600 modeli ve kullanırken kayak montumu giyiyorum kışın ama korumalı bi mont alsam fena olmıycak..

Havalar ısınsın toplarım ben 19a ları geliriz sizin oraya doğru

Motosikleti
    Octavia
    bize 20 ytl yazdılar hava filtresini

Ee yuh artık ben 3 kere degıstım 3 kerede 10 ytl verdım.... Ya bunlarda hıc Haram karkusu yok mu ya bu paralar cıkar bı taraflarından ınsafa cagırıyorum..

Kardes beklerım Bu taraflara bahara dogru ) Basımın ustunde yerınız var.

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Arkadaşlar T19 motorlarımızın özelliklerini orjinal kitapçığına göre yazayım ve karşılaştırın,

max güç 4,9 KW / 6600 d/dak (yaklaşık 7 HP)

max hız 90 km/s

yakıt kapasitesi 5,8 L

yakıt sarfiyatı 2,8 L/100 km

Oysa biz bu motoru alırken 9,5 HP güç 7 L yakıt tankı 75 km/s hız olarak biliyorduk

bir de bu motorun fiyatı 2,250 ytl olarak duydum acaba doğru mu

biz 1850 ytl ye almıştık 400 ytl fark var

kafam karıştı

Şu anda sitesindeki teknik özelliklerde bizim aldığımız zamanki değerlerden değişik

Bizim bu motoru almamızdaki en büyük etken gücüydü 9,5 HP ama sitesinde böyle yazmıyor artık, 2007 modeller değişti mi acaba ?

yani hangisi doğru bilemiyoruz

yakıt tankıda 5,8 litre ama ben benzincide full yapınca yaklaşık 7 litre alıyor

anlamadım bu işi

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Yaav sevgili titanic,o kadar kurcalama be kardeşim.Bizi servise muhtaç etmesin yeter. Kaç beygir,kaç kilometre filan..Geçtim onları ben.Hatta bişey söyliimmi? Bu bizim kırmızı canavarlar 150cc bile olmayabilir ha Çünkü 1)Bu çinlilerden herşey beklenir 2) 125cc lik keeway de bundan farklı gitmiyo sanki.
    Abi ben derimki servis olayına yazın topluca Düzce'ye gidelim.Hem keyfin dibine vururuz,hem servisteki yakın ilgili arkadaşları yerinde ziyaret eder bol bol fotoğraf çekeriz.Adamlarda onore olur,vay be der,istanbuldan müşteri akıyo!

Abi ben derimki servis olayına yazın topluca Düzce'ye gidelim.Hem keyfin dibine vururuz,hem servisteki yakın ilgili arkadaşları yerinde ziyaret eder bol bol fotoğraf çekeriz.Adamlarda onore olur,vay be der,istanbuldan müşteri akıyo!
    Evet Evet Hem gezmiş oluruz iyi fikir Gerçi ben yarın Boludayım ama motorla diil tabi

Motosikleti
    Octavia
    Alıntı ChAgLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Evet Hem gezmiş oluruz iyi fikir Gerçi ben yarın Boludayım ama motorla diil tabi
    Hadı ya napcan bolu da ??? Buraya cok yakında onun ıcın dedım 45 dk :D

Gelın arkadaslar beklerım ama servıse degıl gezmeye gelın Ne kadar ıyı olurlarsada olsunlar Allah servıse dusurmesın demı Ama dustumude ınsan ılgı alaka beklıyo tabı.... Valla o kadar motoru alırmı servı bılmem ) 3 motor aynı anda anca ılgılenılebılır.

Bu arada arkdaslar bugun B-A2 mı cebıme koydum cok sukur Allah herkeze nasıp etsın artık cok daha rahat gezebılcem )

Alıntı titanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar T19 motorlarımızın özelliklerini orjinal kitapçığına göre yazayım ve karşılaştırın,

max güç 4,9 KW / 6600 d/dak (yaklaşık 7 HP)

max hız 90 km/s

yakıt kapasitesi 5,8 L

yakıt sarfiyatı 2,8 L/100 km

Oysa biz bu motoru alırken 9,5 HP güç 7 L yakıt tankı 75 km/s hız olarak biliyorduk

bir de bu motorun fiyatı 2,250 ytl olarak duydum acaba doğru mu

biz 1850 ytl ye almıştık 400 ytl fark var

kafam karıştı

Şu anda sitesindeki teknik özelliklerde bizim aldığımız zamanki değerlerden değişik

Bizim bu motoru almamızdaki en büyük etken gücüydü 9,5 HP ama sitesinde böyle yazmıyor artık, 2007 modeller değişti mi acaba ?

yani hangisi doğru bilemiyoruz

yakıt tankıda 5,8 litre ama ben benzincide full yapınca yaklaşık 7 litre alıyor

anlamadım bu işi

Sana bısı dıyım mı ben aldıgımda da 7 lıtre yazıyodu ama suan farklı yazıyo ama benım motor ne bılım 15 - 17 aldıgına gore 5 lıtreden bıraz fzala demek.

Abı haklısın ya bu motorda ne bılım 10 hp demeye dılım pek varmıyo tamam cok zayıf degıl motor ama bı garıplık var ve Asya motorun sıtesınde artık fıyat yazmıyoo ya nerden bakabılırız fıyatlara... Onu bende duydum 2250 olmus plaka teslım sanırım gecenlerde bı abım sormus.

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Oh oh hadi hayırlı olsun kardeşim A-2

Motosikleti
    Octavia
    Oh oh hadi hayırlı olsun kardeşim A-2

Sagol kardsm almanızı sıddetle tavsıye ederım

Motosikleti
    kawasaki ER6N
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagol kardsm almanızı sıddetle tavsıye ederım
    almak lazım gerçekten,trafik ekibi görünce kalp atışlarım artıyor,ehliyet olursa polis abiler nerde ben orada

birde arkadaşlar organizasyon yapsak,şöyle güzel havalarda t19a ekibi olarak toplansak tanışsak....gerçi bu ancak yaza doğru olabilir......

bizde 3 tane t19a var biliyosunuz... abimin ve AS150T19A nın motorlarda 125cc ler kadar gidiyor,mesela bir arkadaşta 125 jınlun vardı kafa kafaya gidiyorlardı...

benim makine ise 150 cc nin hakkını veriyor abimin ve AS150T19A nın motorlara,kalkar kalkmaz 1 boy sonrasında ise farkı açarak uzuyorum öyle 125 cc ler yaklaşamıyor yani...mesela bir arakadaşımın SKYTEAM 200 cc krosu var düz yolda kalkıştan son hıza sadece 1 boy önümde gidebiliyor...rampa aşağı ise ikimizde yatarak son hız yapıyoruz ve onu bile geçiyorum gidiyor kardeşim makine

Motosikleti
    Octavia
    almak lazım gerçekten,trafik ekibi görünce kalp atışlarım artıyor,ehliyet olursa polis abiler nerde ben orada

birde arkadaşlar organizasyon yapsak,şöyle güzel havalarda t19a ekibi olarak toplansak tanışsak....gerçi bu ancak yaza doğru olabilir......

bizde 3 tane t19a var biliyosunuz... abimin ve AS150T19A nın motorlarda 125cc ler kadar gidiyor,mesela bir arkadaşta 125 jınlun vardı kafa kafaya gidiyorlardı...

benim makine ise 150 cc nin hakkını veriyor abimin ve AS150T19A nın motorlara,kalkar kalkmaz 1 boy sonrasında ise farkı açarak uzuyorum öyle 125 cc ler yaklaşamıyor yani...mesela bir arakadaşımın SKYTEAM 200 cc krosu var düz yolda kalkıştan son hıza sadece 1 boy önümde gidebiliyor...rampa aşağı ise ikimizde yatarak son hız yapıyoruz ve onu bile geçiyorum gidiyor kardeşim makine

Haklısın kardes ya bu tamamen rodaj ve sonrasındakı motoru acmakla ılgılı motoru hep dusuk devır kullanıp hız aldırmassan bı sure sonra o motorun karakterıne yansıyo ogle kalıyo makına acacaksın kardsm makınayı :D

Motosikleti
    Olacak İşallah :)
    arkadaşlar çok ayrıntılı açıklayıcı bi konu yapmışsınız tesadüfen ilanını gördüm biraz araştırayım dedim kafamda 19a almaya karşı şüphelerim wardı artık hiç yok aradıım her sorunun aklıma takılan herşeyin cevabını aldım tekrar tekrar teşekkürler ikinci el alıcam kısmet olursa biri satıo bakalım hayırlısı. herkese kazasız güvenli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler