Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleyküm . Asya 150t-19a scooterime rüzgarlık ön cam (siperlik) taktıracağım . Malzemeyi internetten getirteceğim ama bir gariplik var . Parçanın aşağı kısmı kahverengi tonunda üste doğru siyah çift renk yani . Görsellerdeki gibi siyah ya da beyaz değil. Kapıda ödeme yapıpta elinde asya 150t 19anın siperliği bulunan tek site olduğu için kararsız kaldım . N'psam acaba ? http://hizliresim.com/jvYRgj

not: acelem vardı hatalarım varsa kusura bakmayınız .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin işi felan ama güzel motor bende ikinci el yeni aldım. Mat siyaha boyadım ve sele taktım. Kız arkadaşımla beraber hergün beylikdüzü zincirlikuyu yapıyoruz şuana kadar yolda sorun çıkarmadı. Haliyle yokuşlarda iki kişi olduğumuz için zorlanıyor ama gideri fena değil. Belli bir dönem kullanmayı düşünüyorum motoru. Fakat bir sorum var aldığımda titreşim vardı bi kaç ustaya sordum debriyaj kavramasından olduğunu söyledi. Onu değiştirdik sorun çözüldü fakat şimdi motorda eskisine nazaran bir fark var normalde gaza dokunduğumda motor hemen harekete geçerdi şimdi biraz daha yavaş gazı hissediyor yani hemen almıyor yavaş yavaş hızlandırıyor kendini sizce neden olabilir ?

hsk bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Slm vıctor sence bu motor alınır mı? bende ki motorda çinli fakat sıkıntısız motor buda öyle midir?
    Çok sık konu açıyorsun biraz terettüt ettim karar vermekte...
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Ya kardeşim sorma motor aslında bakılınca süper de aldığım arkadaş 5 ay motora deli gibi abanmış bildiğin arazi yapmış bunla sonra hiç bakımını yapmadan 5-6 ayda yatırmış al sana bir sürü sorun . Motorun içini açınca bir sürü sorunu çıktı ortaya ama ben motora güzel bir ayar çektikten sonra harbiden canavar oldu. Debriyaj kavramalarını değiştirdim kayışı değiştirdim, karbiratörü temizlettim, hava filitresine güzel bir ayar yaptık buji falan filan derken şimdi çok daha güzel gidiyor. zincirlikuyudan haramidereye yarım saatte geliyorum sen düşün gerisini hemde iki kişi :D tabi trafik olmadığında. yoldada bırakmıyor hiç.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Temiz bulmak lazım öyleyse.Benim motor dan yana tek şikayetim son hızı max. 90 km yapıyor.Eşimle sultanbeyli - beylikdüzü gidiyorum bazen sıkıntı oluyor.İki kişi kaç km yı gördün peki.

Valla 100 de rahat gidiyoruz e-5 te. Aynen öyle temiz almak lazım internette varda temizleri biraz pahalı. Ben şimdi parçalarını yeniliyorum gittikçe daha sağlamlaşıyor. Ama yakında vitesliye geçicem. O yüzden fazla uğraşmıyorm.

slm arkadaslar aynı motordan bendede var mars ıle çalısmıyor akuyu degıstırdım 2 ay oldu yıne aynısını yapıyor neyden dolayı yapıyor bıde depoda benzın 3 te 1 varken tıkanıyo gıtmıyor depoya pıslık kaçmıstır dedıler depoyu soktum temızledım yıne yaptı

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Alıntı eymen talha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar aynı motordan bendede var mars ıle çalısmıyor akuyu degıstırdım 2 ay oldu yıne aynısını yapıyor neyden dolayı yapıyor bıde depoda benzın 3 te 1 varken tıkanıyo gıtmıyor depoya pıslık kaçmıstır dedıler depoyu soktum temızledım yıne yaptı
    Bende aynı motordan yeni aldım 2011 model 8.000 km de ancak 75 - 80 km yol gidiyorum. Sonra benzin bitmiş gibi stop ediyor bir daha da çalışmıyor. Benzini fulleyince gidiyor. Habire 10 lira lık benzin için benzinciye gitmek ayrı dert menzilin kısa olması ayrı. Normal gidişte hiç bir sıkıntı yok hızlanma güzel tekleme yok. Vakumlamada problem olsa ara ara sıkıntı yapar diye düşünüyorum. Aacaba deponun içine giren benzin hortumunu bağladığımız o metal boru da fabrikasyon bir kısalık ya da hata olabilirmi? depoyu mu değişmeliyim?

smyRRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150MR VULTURE & AS 150T1 Scooter
    Konuyu güncelleştirmiş olayım , geçen sezon Haziran ayı gibi 2006 Model 2.500KM'de () Asya 150T1 scooter aldım. Motosikletin aynaları maalesef sabit durmuyor ve kaynak yapılması gerekiyor onun dışında gıcır gıcır temiz bir motor.

Vadyatör Kayışı değiştiriceğim. (Koptu Çünkü)

Uzun zamandır garajda yattığından dolayı hava filtresi değişimi yapacağım.

10-40W Kaliteli yağ ile bakımını yapıyorum.

Şuan Bando marka kayış alacağım + Hava filtresi süngerleri. Orjinal lastikleri Mitas ile değiştirdim, yol tutuşu çok güzel oldu. Başka yapmam gereken bir şey var mıdır sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler