Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor AS 150T 19A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    Çok şükür askerlik işini bitirdim ben.Darısı sizin başınıza,inşallah sağlıklı sıhhatli bi anönce gider gelirsiniz...

Ben de şuaralar ikinciel GS500 lere bakıyorum,markası motor gücü filan kulağıma hoş geliyor ama,sanki Hyosung çok daha yakışıklı gibi geliyo valla.
    Biara cbf250ye sarmıştım kafayı,ama daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum.Geçen gün bi motorcu abiyle konuşuyoduk kızıltoprakta,250cc ile oyalanma,artık olayın mantığını biliyosun zaten,hatta biraz limitlerini zorlamaya çalış,ara motorla uzatma zamanı dedi.Kafama da yattı.Hyosung ta ki bi arkadaş da gt250r bakıodum,aynı şeyi söyledi,ama gt650ye ben cesaret edemedim.Tabiki CBR600f de haddimizi aşar ama 500lük filan bişey bakıyorum işte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    arkadaşlar, T19 A kadar yakışıklı olupta ucuz olan bir scooter yok bence :D

Adamlar yapmışlar abicim.

Benim gönlümde Suzuki Burman 400 yatıyor ama onun parasıyla 6-7 tane t19 alırım bea!!! kullan kullan at :D

Zengin olursam suzuki burgman alırdım, tabi otomobille birlikte.

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    iyi akşamlar titanic kardeşim..Müsaitsen ben bi soru soracaktım..Ben öğrenciyim izmir de..babamı ikna edemedim bana motosiklet almaya..Bu yüzden kendi imkanlarımla almayı düşünüyom..aylık 200 milyon taksit verebilecek durumdayım ama taksitle alabilmek için bi kredi kartına veya banka kredisine ihtiyacım var.Bu konuda yardımcı olabilir misin bana bu konuda? veya site sahipleri veya üyelerinden bana yardımcı olabilcek bi yardımsever arkdaş varmı? Hatta bu soru bu rica herkese gelsin..saygılarr...

motosiklet alacam nasıl olacak bu iş...taksitle as 150t 19a istiyorum yardım edin
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    sabırküpü kardeş

Kredi kartı işleri çok hassas konular biliyorsunki,

Bir baba oğluna bile zor veriyor kredi kartı.

Bende bir arkadaşımın kredi kartını uzun ikna çabaları sonucu aldım.

Yani o iş çok zor.

Bence akrabalarını arkadaşlarını falan ikna et. Zaten ben Adana'da yaşıyorum taaa burdan oraya yardımcı olamam.

Senetle falan veren bir bayii yokmu bir araştırsan diyorum.

Umarım en kısa zamanda para sorununu çözebilirsin.

Saygılar

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    Teşekkür ederim cevapladığın için titanic..Kendi başımın çaresine bakmak zorunda kalacam galiba..dediğin gibi bi tanıdık veya arkadaşlarımla halledecem..Bakalım son kez konu açacam siteye..Site yetkilileri veya diğer üyelerden yardım alırım umarım..Bi de nasıl konu açacağımı bilsem daha iyi olacak ama neyse..Esen kal saygılar...
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom

2-3 haftadır depoda olan asya çalıştımı?

2-3 haftadır depoda olan asya çalıştımı?
    Valla CALISTI. Benim de umudum yoktu ama...

Geçtiğimiz haftasonu pazar günü güneşi görünce hemen depoya inip motorun üstünü açtım.Bi iki marşa bastım,çalışmadı ama umut verici sesler çıkardı.(3hafta o sogukta ben de kalsam o sesler benden de çıkar zaten).Hemen motorun kilitlerini açtım,biraz ortaya biyere çektim,tekrar marşa bastım.6-7kez sonra çalıştı...

tam depomuzun önünde komşunun üstü örtülü FZ6sı duruyordu,hafif kenara çekip kendime geçecek yer açtım.Motorumu çıkarır çıkarmaz güzelce yıkadım.Hava buz gibi olmasına rağmen bağdat caddesine indim.2gündür de tüm soğuğa rağmen işe gidip geliyorum,acayip özlemişim.Tabi ilk yağmura kadar idare edicez.Sonra hava filtresine su kaçmasın diye kaldırıcaz motoru yine...

Buarada ön farları nası sökebiliriz bilen varmı?Kafa grenajını sökmek lazım sanırım.Güçlü bi ampul takıp birazda camını temizlemek istiyorumda.

Asyacılar motorlarını kaldırdığındanmıdır bilmiyorum ama bizim forum pek yavaş gidiyo arkadaşlar.Yazı beklemeyelim sohbet için...

Vakit oldukca asya motoru photoshoplayıp sizlerle paylaşıcam arkadaşlar.

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    mrb arkadaşlar..
    bende bir asya motor 150t 19a kullanıcısıyım.abimle beraber kullanıyorum 5 aydır kullanıyoruz ve ilk defa bir motor kullanıyoruz.aldığımıza pişman olmadık evden işe işten eve götürüyor gerçi ben bi kere düştüm ama Allaha şükür ucuz atlattık oda ön frenin çok sert olmasından kaynaklandı.mesajları biraz okudum bazı arkadaşlar çok pişman olmuşlar.bazı konularda haklılar ama bi çin malından daha fazlasını bekleyemeyiz.yağmurda kullanma konusunda hava filitresinin ön tekerden gelen kısmına bir poşet nylon türü bir şey şıkıştırın bir problem kalmıyor o yüzden karbürötörü değiştirdik içine su dolmuş.filtre ıslanırsada kendiniz halledebilirsiniz.çıkartıp bir sobanın önüne koyun kurusun problem çözülmüş olur.kutunun içindeki birikmiş suyuda peçete kağıt havlu v.s. ile almayıda ihmal etmeyin.bizim de bir sürü şikayetimiz var ama genelde hep aynı problemler.farklı olarak oturak kısmının altındaki kaporta vidanın tuttuğu yerden üzerine bir darbe gelmediği halde kırıldı bizde anlamadık serviste bunlar böyle abi buna bişey yapamayız dedi.biraz parçalarını gevrek yapmışlar.:) birde ön fren diski yamuk bi çareside yok servistekilere baktım onlarınki bizimkindende yamuk:)bu şikayetleri asyamotora da yazdık ama ilgilenmediler.neyse onun dışında canavar gibi yakışıklı ve havalı bir motorumuz var birde bu scoter diğerlerinden farklı asaleti yeter.götürüp getiriyomu valla yeter. etrafına korumalık taktırcam ama serviste yok bu konuda bi fikri olan varmı yoksa çekicem bi demircinin önüne:) motor büyük bi nimet ya hele trafikte süper bişey ben eskiden işten bazen 1-1:30 saatte geliyordum şimdi en fazla 15 dakka. gitmeden bir tavsiyem arkadaşlar yoldayken mutlaka kask ve dizlik kullanın hatta eldivende takın çünkü düştüğünüzde direk kafanız dizleriniz ve elleriniz yere geliyor bide sürünüyorsunuz. beni kask korudu Allaha şükür ama dizler eller parçalandı biraz.tecrübeyle sabit..yani:) herkese selamlar

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom

Yeni Fotolar Burda

Arkadaşlar lütfen en ince ayrıntısına kadar aklımıza takılan seyleri paylaşalım.Elimizden geldiğince görsel malzeme de kullanalım...

GÜZEL MAKİNA KARDEŞİM

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    arkadaşlar bu ilk sayfadaki 19 a nın siyah olanı hakkında bir bilgisi olan varmı süper yakışıklı olmuş ya niye bunu sürmemişler piyasaya ;) istanbulda bu tür aksesuar takabilen bir yer tavsiye edebilirmisiniz asya 19a ya ne tür aksesuarlar gider alarm taktıranlar kaça taktırdılar randuman veriyormu..o siyah motorun aynaları ve cantlarına bayıldım yaa
    bende öle bişey istiyordum zaten birde baktım hayalimdeki motorun biri resmini koymuş elimizdeki 19a lara o ayandan takabileceğimiz bir yer bilen varmı..yardımcı olursanız sevinirim..

bu arada dün sabah işe giderken motoru kaldırımdan indirdim durduğu yerde arka freni bir sıktım ikincisinde arka fren telim kol yerinden koptu. işten çıkışta yetişebilrmiyim diye servisi aradım.yetkilileri soruyorum yemekteler.garantiye girermi dedim görmemiz lazım.kaçta çıkıyorsunuz dedim 6 da paydos dedim akşama yetişemezmiyiz bekçiye bırakırsınız dedi..sonra telefonu kapadım.karar verdim en yakın bi motor tamnircisine gidiyim oraya gidip o çileyi çekene kadar burda yaptırırım dedim..zaten oraya gitsemde bu garantiye girmez diyecekler benim kafamın tasını attıracaklar.akşam çıkışta basit bi motorcuya gittim.taktı freni plastik kısmı sökerken biraz uğraştı ama halletti.20 ytl bayıldık.helali hoş olsun.orda gidip asabımı bozacağıma dışarda rahat rahat yaptırırım motorumu.birdaha mecbur kalmadığım sürece gitmicem servise.zaten ramazanda karbüratörü değiştirince bir sürü para aldılar yok çekici parası yok karbüratör yok işçilik. faturasını istedim benden vergi numarası istiyo dedim vergi kimlik numarasımı vergi numarasımı.oda dedi vergi numarası.benimde tepemin tası attı biraz sinirli bi şekilde ya ben her gün fatura kesiyorum şahıstan vergi numarasımı istenir ben şirketmiyim dedim..biraz sertleşince patronları geldi hemen olaya el attı. o gün bu gündür oraya adım atmak istemiyorum zaten bi fatura kesmekten aciz bi yerde ne işim var.servis olayı soygundan başka bişey değil.
    bir defasındada motoru aldıktan bi kaç hafta sonra motorun eksozu tam motor çıkış yerindeki somunları gevşemiş ve çıkmış abim işten gelince dediki eksoz patladı galiba..eğiliyoruz bakıyoruz bir şey yok.en sonunda baktım somunun bitanesi çıkmış bitaneside iyice gevşemişti..sonra servise gittik somun elimizde yok bekliceksin abi demişler..bir somun için motoru bekleticeklerdi..sonra eski paslı paslı iki tane somun taktılar..birinide ben sıkmıştım zaten düşmesin diye..tamam çin malıdır böyle şeyler normaldir ama bizim insanımız çinlilerdende çürük..her kese kazasız belasız günler başınızı ağrıttım kusura bakmayın paylaşıyım dedim..

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BESTAPO gönderdiğin resimleri açamadım.. :( Açılmış halini göndersen tam süper olacak amma
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom

%100 katılıyorum...

Sevgili ABAL. Servis konusunda kesinlikle haklısın.Adamlar hem hiç bi işe yaramıyolar,hem de kendilerini Japonlarla bir tutuyorlar. Motorumuzun kalitesi değil de servisin kalitesi çok fena

şu direksyonun önündeki plastik parca zangırdayıp ses yapıyo.biara onu söküp bakıcam içine ne var diye,sabitlenirmi filan diye

bi de şu müşür nası bişeydir?sanırım sol taraftaki yerinden filan çıktı,frene basınca fren tutuyor ama stoplar yanmıyo(ki diğer frende öyle bi problem yok) bide frene basıp marşa basınca almıyor,yani diğer fren sorunsuzken biri böyle bişeyler yapıyor.Müşürdendir dedi bikaç arkadaş.benim ulasabileceğim biyerdemi bu zımbırtı?

aynanın arkasındaki kapağı çıkarıp vidasını sıkınca mantık olarak aynanında sıkışması lazım.peki dibine kadar sıktığım vidaya rağmen niye rüzgar esince aynam bozuluyor ?

ayak marşının gövdeye sıkıca tutunması için bi vida var.aman sıkın iyice,yoksa benim gibi E-5te giderken düşer,bidaha da bulamazsınız,servise gidip yenisini alırsınız

peki bu yırtılan yerin bana bizararı varmı dedim servise,yok yok dediler,inanmak istedim öylece bıraktım.Şu sarkan hortumun niye sarktığını,daha doğrusu olması gereken yerin neresi olduğunu bitürlü çözemedim,nekadar atsam arkalara yine çıkıyor biyerden

arkadaki grafik tasarımı bana ait,ama onu yaza doğru sprey boyayla daha büyük yapmak istiyorum

benzin kapağı sizin de problemlimi arkadaşlar?yaa nezaman benzin alsam kapağın tam kapandığına emin olamıyorum,acaba parcacılarda uyan sağlam kapak bulunurmu?
    bide farkettiyseniz benzin kapağına rahat ulasmak için biraz genişlettim yuvarlak deliği..

bagajımız oldukça tatmin edici bence,çünkü kızarkadaşımın kaskınıda bazen ben alıyorum,ve kocaman NOLAN N61 sığıyor içeri

şu yeşil kablo nedir arkadaşlar?bazı 19A larda bu parça başka biyerde.Servis böyle ulaşılabilir olması daha iyi diyordu ama hayati bi parçaysa böyle korumasız durması saçma geldi bana

plastik işçiliğinin nekadar kötü olduğunu göstermek için çektim bu fotoğrafı.Hiç bir akıcılık yok,çünkü parcalar yerine oturmamış.

gelelim yağmurda yasadığımız probleme...

sanıyorum arkadaslardan bazıları burayı bişekilde kapatarak sorunu çözmüş.Yapan arkadaşlar daha detaylı anlatırlarsa bilgilenmiş oluruz.

Ne olursa olsun bence hala bu paraya alınabilecek en yakışıklı motora sahibiz.şimdilik bukadar arkadaşlar.cevapları,fikirleri bekliyorum

CANAVAR BEE

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Bestapo kardeş, çok şanssız olduğunu belirtmek isterim.

Motorun 10000 km deymiş gibi duruyor, dış görünüm hariç, artık hor mu kullanıyorsun bilemiyorum. Yani bir sürü ufak tefek sorun yaşamışsın. Eğer hor kullanmıyorsan sana kötü, bozuk montajlı bir makine denk gelmiş ama kendi çabalarınla halledebilirsin.

O şanzuman kutusuna bağlı olan plastik parçayı mutlaka değiştir, bunlar ufak tefek sorunlar parası neyse ver, 10 ytl civarıdır herhalde, honda yamaha olsaydı 50 ytl den aşağı olmazdı belki O plastik parça bence çok önemli yırtık olması toz ve çamur almasına neden olabilir.

Plastik aksamlarıda kendi becerinle söküp tekrar takabilirsin. Yani oradaki uyumsuzluklar, düzgün montaj yapılmadığından dolayıdır. Bence onları becerikliysen gözden geçir, bütün vidaları kontrol et, eksoz vidalarınıda kontrol et, tabi böyle bir yeteneğin ve tacrüben varsa !!! eğer yoksa hiç uğraşma servise göster aksi halde sökerken, sıkarken, takarken kırabilirsin.

Arka fren koluna abanmayın, arka fren kolu normalde kampana olduğu için sert duruşlar yapamazsınız, eğer çok abanırsanız sert duruş olabilir ama tel bunu kaldırmaz. Arka freni ön frenle birlikte kullanın, o zaman arka fren çok dengeleyici ve etkili oluyor. Islak yollarda dönerken yada hafif yön değiştirirken dikkat edin ve kesinlikle o andayken sert fren ve sert kalkış yapmayın, kayarsınız.

Evet arkadaşlar motorunuza iyi bakın, bir problem olduğu zaman paranıza kıyıp hemen yaptırın, çok kaliteli markaların fiyatlarının yanıda devede kulak kalıyor, problemler gerçekten çok basit ve giderilebilir sorunlar. Bütün parçalar gerçekten çok ucuz. Problemi önceden hissedin ve ona göre servise başvurun, çünkü parçalar anında bulunmuyor ve lütfen sabırlı olun. Bu servis problemi hemen hemen bütün çin mallarında var. Duruma alışık olun.

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom

Ne?

Yav o kadar kötümü duruyor motorum? 10.000 km de değil ama 4000küsur km deki bi motor dahamı iyi olmalı? Evet biraz havalardan filan uğraşamadım,kirli filan da olabilir de..Bak moralim bozuldu şimdi..

Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav o kadar kötümü duruyor motorum? 10.000 km de değil ama 4000küsur km deki bi motor dahamı iyi olmalı? Evet biraz havalardan filan uğraşamadım,kirli filan da olabilir de..Bak moralim bozuldu şimdi..
    Yok bestapo kardeş yanlış anladın

ben genel olarak kötü duruyor demedim. Aslında ben duruyor derken yanlış söylemişim. Sen o kadar çok sorundan bahsettinki bende sana 10.000 km lik gibi sanki demek istedim. Yani motor gayet iyi görünüyor.

Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    merhaba bestapo kardeş sorunlarına abim kazandığı tecrübesiyle tek tek yanıt verecek

1-direksiyondaki zırıltıyı silikon bi yapıştırıcı ile halledebilirsin..veya uhu türü bişeyle..
    2-fren kolundaki müşürün kırılmış fiyatı 16 ytl serviste değiştirebilirsin
    3-aynaya yapacak bişey yok
    4-yırtılan plastik kısım fazla tehlikeli bişey değil orayı şeffaf koli bantıyla halledebilirsin biz öle yaptık.
    5-benzin kapağının bi problemi yok gibi ama rahat kapanıp açılıyo biraz gevşek gibi duruyo..abim diyoki bilerek öle benzin kabarması olayı falan varmış heralde kılavuzda yazıyomuş.
    6-bagaj konusunda haklısın
    7-o kabloların orda durmaması gerekiyo elinle kaportanın içine doğru sokabilirsin..veya bir şekilde kaportaya sabitle.
    8-o kaporta kısmın kırılmış aynı sorun bizdede oldu kaportayı ordan tutan vida yeri kırılıyo esnemedenmi oluyo bilmiyorum ama bizimkide ordan kırık servis bunlar böle abi diyo.
    9-gelelim yağmur problemine..flitre kapağını aç.o kapağı açtıktan sonra motorun ön tarafından gelen boşluğu içten kapat örneğin bi nylon gerebilrisin yada bantla yapıştırabilirsin..

evet bestapo yakışıklılık konusundada katılıyorum gayet hoş ve yakışıklı bir görünümü var bizim fazla vaktimiz olmuyor fazla inceleyemiyoruz ama sağını solunu yinede elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz.bi ara resimleri bende çekicem fazla resmim yok şimdilik.. yolunuz açık olsun..

Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom

sevgili AbaL

teşekkür ederim.
    senin motorun fotolarını da merakla bekliyorum

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @abal sağol be yaw sayende açılana kadar 10 dk geçti sayfa. fotoğraflı mesajlarda alıntı olarak yapmasan bu sayfaya girenler daha mutlu olacaklar
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben belki motorumu satıcam gerçi daha borcu bitmedi ama peşin olarak satabilirim. 850 km de rodajı bile daha tamamlanmadı. Sıfırdan farksız yani. Aslında seviyorum motorumu ama ben daha büyük bişe istiyorum. Cruiser falan. İlgilenen arkadaşlar özelden msj atabilir. Bu arada motoruma nası baktığımı tahmin bile edemezsiniz. Bana 2350 ye falan maaloldu trafik masrafı falan muhtemelen 1800 ytl ye bırakırım peşin. çünkü Ağustosa kadar ödiycem normalde. Hemen borcunu kapatıp yeni bi motor almak istiyorum. Bu arada motor kapalı garajda üstü örtük ve 1 kere bile su değmedi alındığı günden itibaren hep özel spreylerle sildim ve ayrıca yağmurda hiç çıkmadı dedim ya sıfırdan farksız 1 çizik bile yok. Görmek isteyen msj atsın detayları konuşalım.

Aslına bakarsanız sadece buraya yazdım moturumu sattığımı. Satamasamda problem değil bana bi zararı yok ne de olsa.. Güzel havalarda bi turlarım işte..

Sevgiler saygılar hepinize....
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    BESTAPO bende t1 var ayna problemini aynayı açmadan dibinden gidona bağlanan yerden plastigi kaldırınca anahtarvar o somunu uygun anahtarla sıkıyosun ayna sertleşiyor.. yanlız çok sıkmamak lazım yalama durumları..
    sanırım 19a dada aynı..

gösterge panelinden gelen ses bendede var özellikle ilk çalıştıktan sonra yarım saate kadar hiç kesilmiyo.. blursan sorunu bizede söyle bakalım :D yapıştırıcı veya silikon sıkmak istemiyorum çünkü bence sorun içeridfe birşey...

sarkan hortum akü suyunu atmak için olan hortum olmasın? bendede var öyle bişeyakünün ordan geliyor ;)
    resimler iyi olmuş:D
    saygılar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler