Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı esetabu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ama bunu alması sorun. gidip kendin alırsan zaten sorun yok. ama burdan alırsan gümrük falan olaylar karışabilir. nasıl almayı düşünüyorsun ilerde?

bu arada koruma demirini yeni gördüm. çok mantıklı olmuş ve kötü de durmuyor.
    Üzerindeki CB650f yazılı yan diz pad leri ve koruma demiri yurt dışından getirdim akrabalarım ve tanıdıklarım yoluyla aksesuar alıyorum Türkiyeye dönerken bana getiriyorlar veya hediyelik eşya olarak gönderiyorlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki CB650f yazılı yan diz pad leri ve koruma demiri yurt dışından getirdim akrabalarım ve tanıdıklarım yoluyla aksesuar alıyorum Türkiyeye dönerken bana getiriyorlar veya hediyelik eşya olarak gönderiyorlar
    tamam işte yurtdışına giden akraba kendi alıp getiriyorsa uçakla o zaman güzel iş. 1200 dolar nerde 4000tl nerde. korlas pahalıya getiriyor.
    konca çözelim bu işi. düşünüyorum ben de ama tek derdim uzun yolda gürültü. sanırım o da susturucuyla baya azalacak ama susturuculu dinleme şansım olmadı. susturucusuz direk gidip dinledim bi arkadaş taktırdı. fenaaaaaaaa.

Motosikleti
    CB650F
    tamam işte yurtdışına giden akraba kendi alıp getiriyorsa uçakla o zaman güzel iş. 1200 dolar nerde 4000tl nerde. korlas pahalıya getiriyor.
    konca çözelim bu işi. düşünüyorum ben de ama tek derdim uzun yolda gürültü. sanırım o da susturucuyla baya azalacak ama susturuculu dinleme şansım olmadı. susturucusuz direk gidip dinledim bi arkadaş taktırdı. fenaaaaaaaa.
    Ütülesin kafayı boşver 😀 hiç canlı duymadım yanlız akrapovic in hondayla anlaşması var bazı modellerin aksesuar sayfasında gözüküyor birde TÜV onaylı bu yüzden muayeneden de geçiyor yanlız bu kadar para vermek ne derece mantıklı ?

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ütülesin kafayı boşver �� hiç canlı duymadım yanlız akrapovic in hondayla anlaşması var bazı modellerin aksesuar sayfasında gözüküyor birde TÜV onaylı bu yüzden muayeneden de geçiyor yanlız bu kadar para vermek ne derece mantıklı ?
    valla bilemedim biraz tuzlu tabi ama sonuçta orj akrep. ard motor mu öyle bi yer var mt07li bi arkadaş orda yoshimura taktırdı. aradım adamı. hiç öyle büyük paralar verme. gel nasıl istersen ordan keseriz yaparız çokta memnun olursun diye iddialı konuştu. bi 650fe yapmış daha önce. ben dedim orj gibi alttan istiyorum ki bebekliği bozulmasın. nasıl istiyorsan öyle yaparız falan dedi. bilmiyorum.

şimdi elleri ısıtma konusuna yoğunlaştım. elcik ısıtma yerine elcik koruma ayarlayıp rüzgarı kesmeyi düşünüyorum. var mı bilgisi olan?

Motosikleti
    CB650F
    valla bilemedim biraz tuzlu tabi ama sonuçta orj akrep. ard motor mu öyle bi yer var mt07li bi arkadaş orda yoshimura taktırdı. aradım adamı. hiç öyle büyük paralar verme. gel nasıl istersen ordan keseriz yaparız çokta memnun olursun diye iddialı konuştu. bi 650fe yapmış daha önce. ben dedim orj gibi alttan istiyorum ki bebekliği bozulmasın. nasıl istiyorsan öyle yaparız falan dedi. bilmiyorum.

şimdi elleri ısıtma konusuna yoğunlaştım. elcik ısıtma yerine elcik koruma ayarlayıp rüzgarı kesmeyi düşünüyorum. var mı bilgisi olan?
    Hondanın kendi universal elcik ısıtmaları dışında birşey önermiyorum,onun dışında egsoz konusunda motorun katalizörü çok sıkıntı eğer kat iptali yapılırsa motorun çekişten düşme ve yakıt tüketiminde artış meydana gelebilir (motorun beynini karıştıra biliriz.) bu yüzden ecu değerleriyle oynamak zorunda kalabiliriz,aslında eksoz taktıran ara boru yaptıran biri varsa bu konuya dahil olması çok daha iyi olur.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Adana da ısıtmalı elciğe gerek yok çünkü burda kış yok ama yaptıran arkadaşlar foto eklerlerse bir bakalım bakim nasıl olmuş

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Arkadaşlar yeni motor aldığım için,

motorumu satıyorum. İlgilenen arkadaş olursa ilanım aşağıdadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...46158323/detay

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mars rolesinin degisimi icin honda cagri yapmis, giden ya da bilgisi olan var mi ?
    Bende Adana da ki servisle görüştüm ellerine daha liste gelmemiş.
    Peki bu marş rolesi normalde kaç TL dir bilen varmı ?
    Her asker yeşil bereli olamaz

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Adana da ki servisle görüştüm ellerine daha liste gelmemiş.
    Peki bu marş rolesi normalde kaç TL dir bilen varmı ?

Ben gittim, seri numarasindan degisime gerek olmadigini soylediler, ben bu yaz satin almistim motosikleti, degisim daha onceki yil ve modellerde oluyormus.

Su garanti olayini da gorustum, hem servisle hem merkezle (mesul mudur + yetkili), garanti devami icin kitapciga gore 6 ayda bir ya da km dolunca servise getirmek gerekiyor. Benim motor daha 2500 km de, kasimda 6 ay doldugundan servise sokmam gerekiyordu, ancak kisin motoru kullanmadigimdan baharda kullanmaya basladigimda yine 6 ay oldugundan motoru hic kullanmadigim halde tekrardan servise goturmem gerekiyordu. Bunun cok sacma oldugunu hem servisle hem merkezle paylastim, sonucta servis yapilmamasina karar verildi. Motosikleti 6 ayda bir servise goturmemen sonucunda garantiden dusmesi diye birsey olmadigini ogrendim, kullanmayacaksam aku baglantisini sokmem gerektigini ilettiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    O garanti olayını bende merak ediyordum,öğrendiğim iyi oldu çünkü benim 6 ay doldu ama km dolmadı,neredeyse 2 aydır motora binmiyorum o yüzden km ilerlemiyor,haftada 1 rölantide akü bitmesin diye çalıştırıyorum

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,birkaç aydır gözüme kestirdiğim bir model umarım Cbr 250 den sonra geçmek istiyorum, konunun hepsini okudum, genel olarak kullananlar memnun gibi.Renk konusunda EICMA da gösterimde olan bu renk gelir mi dersiniz?Gerçekten çok çok hoşuma gitti.Herkese iyi sürüşler.

Bence bu model Honda'nın super sport modelleri arasındaki gizli kahramanı.

Süper sport kullanıcıları genel itibariyle ikiye ayrılıyor.

1- Yeni başlayanlar

2- Vazgeçemeyenler.

Yeni başlayanlar, daha hafif CC'li modelleri tercih ediyorlar. Vazgeçemeyenler de 1000 CC'de. Bu model tam ortası, hızı ve tutkuyu kararında yaşamak isteyenler ve üst seviyeye çıkmak isteyenler için ideal. Zaten reklamda her şeyi anlatmış.

Motosikleti
    CB650F
    Biraz formu renklendirelim

Mitoqondri, hesbup, btayyar ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CB 650 F
    Motorunuzu güzel süslemişsiniz, keyifle kullanmanız dileğiyle. Radyatör korumayı ve diz peglerini nereden temin ettiniz? Motorunuzda tek gözüme batan motor koruma demiri oldu, koruması iyidir ma görüntüyü biraz baltalıyor bence..

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzu güzel süslemişsiniz, keyifle kullanmanız dileğiyle. Radyatör korumayı ve diz peglerini nereden temin ettiniz? Motorunuzda tek gözüme batan motor koruma demiri oldu, koruması iyidir ma görüntüyü biraz baltalıyor bence..
    Teşekkür ederim beğenmenize sevindim radyatör korumayı ebaydan aldım 100 TL geldi,yan diz padleri ise tayland dan geldi oda yaklaşık 100 TL ye getirtirdim. Koruma demiri de bence iyi oldu hem motoru daha yapılı gösteriyor

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Hocam titreşim durumu nedir? Kimi durulacak gibi değil, dört silindir ile alakası yok diyor kimisi de ne titreşimi diyor.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam titreşim durumu nedir? Kimi durulacak gibi değil, dört silindir ile alakası yok diyor kimisi de ne titreşimi diyor.
    Diğer 4 silindirlere göre motor daha torklu olsun ve yakıt tüketim sarfiyatını en aza indirmek için motor düşük devirle çalışıyor buda bir nebze titreşime neden oluyor,motor sanki 3 silindirli gibi çalışıyor şahsen ben fark etmiyorum eğer rahatsız edecek kadar titreşim olsaydı ben şuan bu kadar masraf etmez ve motorumu satmış olurdum

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selamlar,

Geçen gün AEA da gelen bir soru üzerine CBR650F'te çok titreşim olduğunu söylemişti. Tabii bu tip görüşleri dinlerken yorum yapanın tecrübesi ve deneyimlediği motosikletleri de hesaba katmak gerekiyor. Mesela benim gibi CBR250 ya da benzeri bir motosikletten geçmeyi düşünen birine CBR650F sıfır titreşim gibi gelir diye tahmin ediyorum.

Farklı görüşü olan varsa duymak isterim.

Motosikleti
    CB650F
    Bakın beyler bu tartışmaya bir son verelim.Bu bir motosiklet yani motorlu bir taşıt,elektrikli bisiklet kullanırmış gibi gitmesini beklemek ahmakca olur,motor çalışırken titriyor çünkü rolantide çalışırken dört adet piston kranka dakikada 1.250 devir yaptırıyor ve siz gaza bastıkca devir artıyor.motor blogu arabalardaki gibi önde değil sürücünün altında çalışlır aynı zamanda motor takozlari arabalardaki gibi gelişmiş degildir bu da titreşimi hissetmenizi sağlar yani kisacasi tüm motosikletler titrer titremeyen motosiklet görmedim,duymadım,bilmiyorum...
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koncanın yazdıklarına görede motor 4 silindirli az titreyen motorlara göre biraz daha fazla titriyor. zaten bir önceki motor bcr 125 de titreşimin hakkının veren bi makine, cb650 orta düzey titreşim olsa, insana alt düzey gibi gelir.

Ama burda tuhaf olan Hondanın böyle bir motorda bu tip bir ayrıntıyı atlamasının imkansıza yakın olması. Motorda sanırım değişken kam mili yok(ona honda vtec diyor, BMW vanos vs..) ve zaten motorda biraz sıkıntılı bu sistem özellikle viraj içinde gaz açarken. Neyse sabit kam mili özzellikle alt devirlerde çok tork versin diye ayarlı olduğundan alt ve orta devirlerde balanssızmış gibi bi etki yapabilir. ama alt devirlerde 100 beygirlik hornetin motoruna göre 2000 devir erken ve yüzde 20 fazla dır tahmini güç

Bu az miktar titreşim kıllı arkadaşları motordan soğutabilir niye ipek gibi değil diye de , bi ara kullanmak isterim şu çok abartılan titreşim neymiş.

Honda kötü motor yapıyor zaten
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)