Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    severek begenerek arastirarak aldim motoru. daha oduyorum borcunu. bi sure daha var odemem. su an yeni aliyor olsam yine bunu alirdim. sadece acaba satip 2015 mi alsam diye dusunuyorum hani son model olsun diye, hatta satsam almak isteyen biri var ama tekrar ugrasamam al sat isleriyle o yuzden hic o topa girmeyecegim. odemelerim bitsin kafa dinleyecegim.

yurtdisinda ben de olumlu yorumlar okuyorum ama burda bitek bu forum oldugundan buraya bakiyoruz ama burda da ilginc yorumlar donup duruyor.

bu arada goruntu fazlasiyla guzel. isiklarda durdugumda cok hos tepkiler aliyorum. egzozun durusu falan cok estetik. henuz degistirmedim ama borclar bitince belki bi el atarim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Vay anasını 1-2 ay siteye uğramadık ne tipler türemiş

O zaman şöyle başlayalım. Annem de babam da motorcu.Babam annemi hastaneye yetiştirmek için motoruyla yola çıkmışlar. Yetişememiş ben motosiklet üstünde doğmuşum. Ailemin anlattığına göre yürümeden önce motosiklet kullanmayı öğrenmişim. 7 yaşındayken moto gp de yarıştırmak için ailemden beni istemişler. Ama annem derslerinden geri kalır diye vermemiş. Anlayacağınız motorun ilahı benim beni dinleyin.

Motosikleti almak isteyen arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır kullandığım cbr 650f artılarıyla eksileriyle şöyle bir motordur.

Supersport değildir! Safkan bir sport touringdir.
    Performansı oldukça iyidir. Bir çok üst sınıf spor araba ile deneme şansım oldu. Geçen hafta limitlerimize kadar Audi R8 (4.2 FSI 420 Hp) ile gazladık. ort. 200 km ye kadar R8'in bu motoru geçme ihtimali yok. Zaten R8 0-200 km hızlanma verisi 17 saniye civarı. 650f'in çok daha düşük.

Selesi çok rahattır. Titreşim yoktur. Oturuş pozisyonu diktir. Yüksek süratlerde ön camı gayet yeterlidir, rüzgardan rahatsız olmazsınız.

Frenleri çok iyidir. Abs olması özellikle yağmurlu havalarda kötü sürprizler yaşamanıza engel olur. Bence olmazsa olmaz bir donanımdır ve bu motorun en büyük artılarından biridir alma nedenlerimdendir. 200 km ile giderken önünüze aniden bir araç ya da hayvan çıktığında, böbrek üstü bezlerinizi kontrol edebiliyor ve adrenalin salgılamaya engel olabiliyorsanız abs sizin için gerekli olmayabilir. Ben bu tekniği henüz yapamıyorum bana abs şart.

Lastikleri özellikle kış aylarında sorun yaratır. Zor ısıtırsınız yol tutmaz.Yazın nispeten sorun yaşamazsınız. Sert kullanımlarda lastiklerin ne zaman tutup ne zaman bırakma ihtimali olduğunu iyi kestirmeniz lazım. Ama bütçeniz el veriyorsa direk pirelli rosso serisi, pirelli gt angel ya da michelin pilot road serisini tavsiye ederim. Kullanım karakterinize göre seçim sizin.

Ayrıca almayı düşünen arkadaşlar neden sürekli motor hakkında yazın paylaşın nasıl motor tarzı beklenti içindeler? Konu başlığı altında 35 sayfa yazılmış zaten. Yarısı bu gereksiz adamların boş muhabbetleri olsa kalan yarısı zaten motoru anlatmışız.

Honda işte yıllardır nasıl motor üretiyorsa aynı çizgisini bu motora da yansıtmış, yarın üreteceği motora da hatta arabaya da yansıtacak. Orta sınıf, en kalitelisi değil ama en sorunsuzlarından. Mekanik ağırlıklı. Bmwdeki kawasakideki elektronik sensör ıvır zıvır yok. Taş gibi motor bloğu sonuçta japon. Kullanımı kolay.

Yok orada üretilmiş yok şurada üretilmiş. JAPON abicim! Tonla para verdiğiniz elektronik malzemeleriniz, tonla para verdiğiniz kıyafetleriniz ayakkabılarınız nerede üretiliyor etiketine damgasına her neyse baktınız mı hiç? Avanak avanak yazıyorsunuz dünyadan bir haber. IPHONE mal mı cihaz başına 65 usd daha maliyete katlanıp ABD'de üretim yapsın. Çin'de üretiyor tabiki.Malzeme aynı malzeme kalite aynı kalite. Hala algılayamayan eğitim fukarası bilgi noksanı zat varsa açsın "üretim maliyeti" hakkında bir iki yazı okusun neden Japonya'da üretilmediğini anlayacaktır diye umuyorum.

Benim de almak istediğim çok hoşuma giden motorlar var. Ama şu an bütçem buna yetiyor ilerde alırım inşallah. Ama şu an alamıyorum diye de forumları araştırıp bu modellerin konularına girip, bırak kullanmayı selesine bile oturmadığım motorlar hakkında saçma sapan yazılar yazıp milletin önünde rezil etmiyorum kendimi. Bu ne alaturkalık anlamak mümkün değil.

Neyse almayı düşünen arkadaşlar alın pişman olmazsınız. Bu 650f in pahalı olmasının sebebi ülkemizin vergisel politikasıdır. Diğer marka modellerle kıyasladığınızda ki almayı düşünüyorsanız mutlaka bakmışsınızdır zaten, 650f'in fiyatı uygun kalıyor. Malesef
    sdirer, hesbup, seigen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

themeric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını 1-2 ay siteye uğramadık ne tipler türemiş

O zaman şöyle başlayalım. Annem de babam da motorcu.Babam annemi hastaneye yetiştirmek için motoruyla yola çıkmışlar. Yetişememiş ben motosiklet üstünde doğmuşum. Ailemin anlattığına göre yürümeden önce motosiklet kullanmayı öğrenmişim. 7 yaşındayken moto gp de yarıştırmak için ailemden beni istemişler. Ama annem derslerinden geri kalır diye vermemiş. Anlayacağınız motorun ilahı benim beni dinleyin.

Motosikleti almak isteyen arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldır kullandığım cbr 650f artılarıyla eksileriyle şöyle bir motordur.

Supersport değildir! Safkan bir sport touringdir.
    Performansı oldukça iyidir. Bir çok üst sınıf spor araba ile deneme şansım oldu. Geçen hafta limitlerimize kadar Audi R8 (4.2 FSI 420 Hp) ile gazladık. ort. 200 km ye kadar R8'in bu motoru geçme ihtimali yok. Zaten R8 0-200 km hızlanma verisi 17 saniye civarı. 650f'in çok daha düşük.

Selesi çok rahattır. Titreşim yoktur. Oturuş pozisyonu diktir. Yüksek süratlerde ön camı gayet yeterlidir, rüzgardan rahatsız olmazsınız.

Frenleri çok iyidir. Abs olması özellikle yağmurlu havalarda kötü sürprizler yaşamanıza engel olur. Bence olmazsa olmaz bir donanımdır ve bu motorun en büyük artılarından biridir alma nedenlerimdendir. 200 km ile giderken önünüze aniden bir araç ya da hayvan çıktığında, böbrek üstü bezlerinizi kontrol edebiliyor ve adrenalin salgılamaya engel olabiliyorsanız abs sizin için gerekli olmayabilir. Ben bu tekniği henüz yapamıyorum bana abs şart.

Lastikleri özellikle kış aylarında sorun yaratır. Zor ısıtırsınız yol tutmaz.Yazın nispeten sorun yaşamazsınız. Sert kullanımlarda lastiklerin ne zaman tutup ne zaman bırakma ihtimali olduğunu iyi kestirmeniz lazım. Ama bütçeniz el veriyorsa direk pirelli rosso serisi, pirelli gt angel ya da michelin pilot road serisini tavsiye ederim. Kullanım karakterinize göre seçim sizin.

Ayrıca almayı düşünen arkadaşlar neden sürekli motor hakkında yazın paylaşın nasıl motor tarzı beklenti içindeler? Konu başlığı altında 35 sayfa yazılmış zaten. Yarısı bu gereksiz adamların boş muhabbetleri olsa kalan yarısı zaten motoru anlatmışız.

Honda işte yıllardır nasıl motor üretiyorsa aynı çizgisini bu motora da yansıtmış, yarın üreteceği motora da hatta arabaya da yansıtacak. Orta sınıf, en kalitelisi değil ama en sorunsuzlarından. Mekanik ağırlıklı. Bmwdeki kawasakideki elektronik sensör ıvır zıvır yok. Taş gibi motor bloğu sonuçta japon. Kullanımı kolay.

Yok orada üretilmiş yok şurada üretilmiş. JAPON abicim! Tonla para verdiğiniz elektronik malzemeleriniz, tonla para verdiğiniz kıyafetleriniz ayakkabılarınız nerede üretiliyor etiketine damgasına her neyse baktınız mı hiç? Avanak avanak yazıyorsunuz dünyadan bir haber. IPHONE mal mı cihaz başına 65 usd daha maliyete katlanıp ABD'de üretim yapsın. Çin'de üretiyor tabiki.Malzeme aynı malzeme kalite aynı kalite. Hala algılayamayan eğitim fukarası bilgi noksanı zat varsa açsın "üretim maliyeti" hakkında bir iki yazı okusun neden Japonya'da üretilmediğini anlayacaktır diye umuyorum.

Benim de almak istediğim çok hoşuma giden motorlar var. Ama şu an bütçem buna yetiyor ilerde alırım inşallah. Ama şu an alamıyorum diye de forumları araştırıp bu modellerin konularına girip, bırak kullanmayı selesine bile oturmadığım motorlar hakkında saçma sapan yazılar yazıp milletin önünde rezil etmiyorum kendimi. Bu ne alaturkalık anlamak mümkün değil.

Neyse almayı düşünen arkadaşlar alın pişman olmazsınız. Bu 650f in pahalı olmasının sebebi ülkemizin vergisel politikasıdır. Diğer marka modellerle kıyasladığınızda ki almayı düşünüyorsanız mutlaka bakmışsınızdır zaten, 650f'in fiyatı uygun kalıyor. Malesef

Alin size Honda CBR 650F artisiyla eksisiyle....

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Şu performans delilerini anlamak mümkün değil. Benim kullanmak istedğim, bana yetecek olan bu neyi zorluyorsun b*k atıyorsun. Motoru alırken senden borç mu aldık ne bu heyecan. Ne deneyimin varsa var bana faydasını anlamadım. Baktım beğendim araştırdım paramı ayarladım aldım. O paraya düşmüş kalkmış düzeltilmiş başka birşey almak istemedim. Hem bu sınıfta ülkemizde bulunan başka bir motor öneremezsiniz bile. xj6 diversion diyenleri duyar gibiyim ABS yok güç olarak cbr650f den geride göstergeler gri tonu hoşuma gitmedi görüntü olarak da çok haz etmedim sonuçta aldım bu motoru. Bu arada aldık diye illa savunacam da demiyorum. O paraya lastikler daha iyi olabilirdi tek parça selede hoşuma gitmiyor ama gidişi duruşu yakıtından oldukça memnunum 2 ayda 5k yol yaptım. En ufak yağ yakmasını yakalayamadık ki periyodik kontrol ediyorum. Titiz adamım bi b*k çıksa senden önce ben söylerim rahat ol sen. Mesela yana döne hava filtresi arıyom yok. Çıkınca haber edeceğiz deyip duruyorlar. @porsuk80 dediklerine de katılıyorum performası benim beklentimi fazlasıyla karşıladı. Lastik de hazır yaza değişim olacak pilot power aldım. Fiyat performans olarak da en iyilerden belki de en iyisidir. Bu arada şöyle bir bilgi geçeyim 2014 de honda tr getirdiği tüm 650fleri satmış sonuncu eylül ortasında ben alamadım ordan biliyorum yoksa manyaklık seviyesinde takip etmiyorum.
    Mükemmel viraj alıyor stabil tamamlıyorsunu. Tekrar söylüyorum arkadaşlar medyumlukla motor sürücülüğünü birbirinden ayırın.
    hesbup ve atgatt bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Hee tamam he.
    Hayırdır senin bu kuyruk acın nerden geliyor sana ne batıyor da bu kadar rahatsız oldun. Var mı elinde sabit şu sorunu var vs diyebileceğin birşey. Yok demi ama ben biliyom havaları binbeşyüz.
    Hadi canım başka pazara dükkan aç burası yerin değil. Medyum seni..

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Arkadaşlar şu mesajı gördüm de bir uyarayım dedim...

Bir süredir bunlardan biriyle de tartışıyor olma ihtimaliniz var. Tavrınızı ve ciddiye alma seviyenizi ona göre belirleyin bence. Gereksiz sinir stres yaşamayın, memnunsanız motorunuzun tadını çıkarın İNŞALLAH... MAŞALLAH...
    hesbup ve atgatt bunu beğendiler.

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bu aynı rumuzlu kişi mi diyeceğim derken 'kişi' kelimesi yerine çok başka kelimeler yazmak geldi içimden ama terbiyem müsade etmedi... Bir daha bunu muhatap almayın lütfen, parmaklarınıza ve zamanınıza yazık, yazık ki ne yazık...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne diyorsunuz sizler be? Gösterdiğiniz hanimefendilerin hepsi ilimli, irfanli,kültürlü ahlakli insanlar, Allah yolundalar.
    Lutfen onlari kaşar insanlarla kariştirmayin.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Evet beyler bir onceki mesajimda anlatmak istedigim seyi boylece orneklemis olduk.

Simdi oturup uzun uzun cevap yazmak icin harcadiginiz zamanlara uzulebilirsiniz...
    Nathan ve Radminox bunu beğendiler.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    şaka gibi valla

atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Radminox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu performans delilerini anlamak mümkün değil. Benim kullanmak istedğim, bana yetecek olan bu neyi zorluyorsun b*k atıyorsun. Motoru alırken senden borç mu aldık ne bu heyecan. Ne deneyimin varsa var bana faydasını anlamadım. Baktım beğendim araştırdım paramı ayarladım aldım. O paraya düşmüş kalkmış düzeltilmiş başka birşey almak istemedim. Hem bu sınıfta ülkemizde bulunan başka bir motor öneremezsiniz bile. xj6 diversion diyenleri duyar gibiyim ABS yok güç olarak cbr650f den geride göstergeler gri tonu hoşuma gitmedi görüntü olarak da çok haz etmedim sonuçta aldım bu motoru. Bu arada aldık diye illa savunacam da demiyorum. O paraya lastikler daha iyi olabilirdi tek parça selede hoşuma gitmiyor ama gidişi duruşu yakıtından oldukça memnunum 2 ayda 5k yol yaptım. En ufak yağ yakmasını yakalayamadık ki periyodik kontrol ediyorum. Titiz adamım bi b*k çıksa senden önce ben söylerim rahat ol sen. Mesela yana döne hava filtresi arıyom yok. Çıkınca haber edeceğiz deyip duruyorlar. @porsuk80 dediklerine de katılıyorum performası benim beklentimi fazlasıyla karşıladı. Lastik de hazır yaza değişim olacak pilot power aldım. Fiyat performans olarak da en iyilerden belki de en iyisidir. Bu arada şöyle bir bilgi geçeyim 2014 de honda tr getirdiği tüm 650fleri satmış sonuncu eylül ortasında ben alamadım ordan biliyorum yoksa manyaklık seviyesinde takip etmiyorum.
    Mükemmel viraj alıyor stabil tamamlıyorsunu. Tekrar söylüyorum arkadaşlar medyumlukla motor sürücülüğünü birbirinden ayırın.
    'DNA' cikartti bizi motorlara hava filtresi. DNA Yunan markasi ama kalitelidir ve yillardir piyasadadir. Belki siparis vermek daha kolay olabilir. K&N cikarttimi bizim motorlara bilmiyorum, zannedersem daha degil.
    Arti 'Hurricane' diye bir Taylandli bir marka da cikartti. Iki model cikarttilar ve kaliteli duruyor.
    Bi bak istersen yabanci sitelere, siparis verebilirsin herhalde. ama ful sistem egsoz ve dynojet pc5 i de unutma yaninda

Hurricane:

DNA vs standard hava filtresi:

Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler bir onceki mesajimda anlatmak istedigim seyi boylece orneklemis olduk.

Simdi oturup uzun uzun cevap yazmak icin harcadiginiz zamanlara uzulebilirsiniz...
    vallahi de uzuldum simdi, yazik zamanima.
    demekki turk motosiklet forumlarinda boyle oluyor bu isler, alismak lazim
    Radminox bunu beğendi.

Arkadaşlar malum sitede 2011 modeline de ( 600f ) 25 bin yazılmış 2014 modeline de ( 650f )o seviyelerde yazılmış.

Km lerde bayağı değişken. peki bu farklar nerden doğuyor ? birileri satmak yerine iş olsun diyemi ilan açıyor anlaşılıcak gibi değil.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    eyw ben de sürekli bmc k&n nin sayfalarına bakmaktan gına gelmişti.

Sayın Kara35.. bu kadar tenkidden sonra ''Allah yolunda '' filan cümlesini kullanmasaydın keşke..

Merhaba..benim bir ricam olacaktı tecrübeli arkadaşlardan..250 cc lik ( yamaha R25 veya honda cbr 250R) motordan 4 silindirli egzos sesi alınması mümkün mü? kısa çaplı araştırmama göre '' olumsuz '' gibi ama ...daha bilgili ve tecrübeli bir-iki arkadaş lütuf buyurursalar memnun oluruz..teşekkürler ( belki bu sorunun yeri burası değildi ama '' hobi amaçlı'' 650F e alternatif yeni Ymha r25 mi ? diyorum.)

Motosikleti
    2014 Honda CBR 650F
    Arkadaşlar motoruma Metzeler M7rr lastik taktırdım ve memnunum. Herkese tavsiye edebilirim. On arka 1150TL maliyet
    bilginozi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı hulusikaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba..benim bir ricam olacaktı tecrübeli arkadaşlardan..250 cc lik ( yamaha R25 veya honda cbr 250R) motordan 4 silindirli egzos sesi alınması mümkün mü? kısa çaplı araştırmama göre '' olumsuz '' gibi ama ...daha bilgili ve tecrübeli bir-iki arkadaş lütuf buyurursalar memnun oluruz..teşekkürler ( belki bu sorunun yeri burası değildi ama '' hobi amaçlı'' 650F e alternatif yeni Ymha r25 mi ? diyorum.)
    Ne yazık ki 2 silindirden 4 silindir sesi çıkmaz.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Alıntı hulusikaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla 4 silindir sesi bekliyorsan gelmez ama 2 silindir sesi de bence baya güzel tabi akreple

seerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 CBR 650F
    yaz gelsin artık fuarla birlikte sezonun açılısını bugün motoru çıkararak yaptım. İnsan nasıl özlüyor ))) kullanan arkadaşlarım çok iyi bilir. Eksoz ile ilgili biraz araştırma yaptım. az bütçeliler için örnek video

https://m.youtube.com/watch?v=Q8xgq6rYZXw

Marka tiger ama modeli bilmiyorum. Duruşu benim hoşuma gitti yine altta ve ufak. Sesi de fena değil gibi
    Radminox bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    @seerkan videoyu ben yükledim youtube'a motorumun sesinden de gayet memnunum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)