Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yine sacma bir suru sey okudum. sanki son hiz bir kistasmis gibi bu tur bir motor icin ama internette 248 km yapan arkadasin vidyosuda var.

fazla cevap vermeden hemen bilgi paylasayim.
    ixil Ixrace full sistem egsozu piyasaya surdu cb ve cbr650f icin.
    Guzel duruyor bence ama performans verileri daha ortada yok ve biraz agir gibi duruyor normal bir aftermarket egsoza gore yinede orjinal egsozdan hafiftir. susturucusu da var ilaveten. takmasi ve cikarmasi da kolay susturucuyu.
    Bugunlerde bir full sistem egsoz alabilirim, biraz daha ses arti %5 civari extra performans goz cikarmaz

fiyati 800 euro olacak gibi ama guzel duruyor. Two Bros full sistem gibi motor alti egsoz ama yari fiyatina neredeyse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin motorumu bu 6 binde arıza yapacak?, Bu sene satmam seneye satarım, çok güzel motor 255 gördüm reklam kokan hareketler bunlar! neyin üzerini kapatmaya çalışıyorsunuz anlamadım? 650F sahiplerinde özellikle bu ezik davranışlar niye? hiçbiri yoğurdum ekşi demiyor, motor tecrübemiz 3-5 yıllık yaptıgımız kilometre 50 bini geçmiyor bu bizim 2-3 motorumuz demiyor ahkam kesiyorlar nedense?
    zaten gerçek motorcu adama satamazsınız bu makinayı, böyle tukaka makinayı bu fiyata kimse almaz.

Not: milde 87 ps veren makinayla 255 vurmuşsun ya ben sana artık birşey demiyorum, demekki altında 1000RR olsa 350, ZX-14 falan olsa 400 vurucan. Palavranında bukadarı yani! Motorunu birisine yivlemek için git başka yerde reklam yap burada yemezler.
    cevap vermeyecektim ama dayanamadim.
    senden daha ezigi var mi?
    sacmalamak bir yana motordan da anlamiyorsun. sadece b.k atiyorsun motora ve ona buna.
    kusura bakmayin ama bu tur hareketleri ezikler yapar.
    baska bir baslikta korkup cbr1000rr ini sattigini soyluyordun. bence sana cbr650f bile fazla gelirde iste farkindasin ve ezikliginden ona buna b.k atiyorsun.
    benim cbr650f gecmis 16,000 km yi, sifir sorun, gayette performansli motor arti sehir icinde ve turing de o kadar rahatki. Pistte de cok iyi ozellikle sikisik ve ufak pistlerde binlikleri bile geciyor. e tabi dusuk devirde iyi torku var.
    ama tabi sen ne anlayacaksin soylediklerimden o baska ama anlayan anlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hukukihayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 monster
    Merhaba,

Cbr650f düşük devirde torku nasıldır? Tek derdim tek problemim bu

kullandığım motosikletim 85hp, 86nm tork ve en yüksek tork değerini 5800 devirde veriyor,

Ciddi sürüş farkı yaşanır mı ? Test sürüşü yapabileceğim bildiğiniz bir bayi var mıdır?

Motosikleti
    2014 Honda CBR 650F
    Beyler forumun içine etmişler yine....
    Two brothers egzozum geldi montaj yapıldı. 10 numara oldu. ses cok tok ve güzel.

herkese tavsiye ederim.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    istanbuldaki arkadaslar icin 9kasimda kavacikta acilacak brn motorda 2bro tarmac serisi komple egzozunuz da satisa sunulacakmis.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Fuarda kesin alıyorum gibi bişe çıplak olanını arada girip okuyayım diyorum arıza çıkaran var mı servis de neler yaptırmış kullananlar ufak tefek arızaları olmuş mu ne aksesuar takmışlar falan filan diye hep kavga hep kavga....Kullanmayan arkadaşlar yeter artık 3 aşağı 5 yukarı kimin kendi motorunu abartıp kimin doğru düzgün şeyleri yazdığını anlayabilecek insanlarız...Özellikle bu motoru sürmeyen yakından bile görmemiş olanlar yada bundan 20 beygir 30 beygir 100 beygir güçlü aletlere sahip olanlar az çok kağıt üzerinde yan yana getirip bakabiliyor okuma yazmamız var çok şükür...
    Sırf anime seven bi insan anime serisi var diye gidip mt alabilir ki reklamlarından ve serisinden etkilenip xj alacağına mt alan tanıdığım var.
    Yada sadece egzoz tasarımını sever içine farklı bi motor siner gider onu alır.
    Lütfen yeter artık kullanıcılar yazsın işi sidik yarışına çevirmeyin milletin yazacağı varsa da yazmıyor marka kıyaslamak istiyorsanız marka model kıyaslamaya bok atacaksanız konu dışına veya motosohbete davet ediyorum sizleri kullanıcılarından bir şeyler duyabileceğimiz tek yer burası sayfalarca sizin kavganızı okudum yeter artık motoru kullananlara müsaade edin şuan aynen böylesiniz....
    http://www.youtube.com/watch?v=DiKXQk7HzGw

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Arkadaşlar uzun yol olarak 8 saatte 750 km yol yaptım. Gayet başarılı yol sonunda yatağa koşmadım Hızlanma 200e kadar gayet güzel sonrasında biraz yavaşlıyor gibi son sürat benim gördüğüm 246km/sa. 130 km/sa 6. vites 6k rpm. de yakıt optimal. yakıt ortalamam 5.8 lt/100km. Üzerinde dunlop lastikleri var. Biraz güvensizlik hissediyorum en yakın zamanda güzel iki hamurlu bir lastik alacağım. Orjinal eksoz ile sesi biraz burulmuş o hoşuma gitmedi tiger eksoz taktırdım. Video linktedir. Tek hoşuma gitmeyen tarafı selesi altından bir şey almak istediğimide açsam açmasam mı diye düşünüyorum. Sele tek parça ve biraz zorluyor. ABSyi ilk defa gelen deneyebildim çalışıyor hoşuma gitti. İlk defa ABSli bir motora bindiğimden şunun ki daha iyi gibi bir yorum yapamıyorum. Ankara'da meşhur Kargasekmeze geçen gidebildim. Virajlardaki stabil hali beni benden aldı ama asfalt mükemmel Türkiye ortalamasının baya üzerinde bir asfalt döküldüğü için lastik, hiç bırakma belirtisi bile göstermedi. Manevra kabiliyeti gayet güzel. Tavsiye ederim.

Not: Motoru sökmeden vs medyumluk yapan usta ve kendini usta zannedenler varsa somut birşey söyleyim bizde bilelim yoksa boş muhabbet yapmayalım.
    VlknDnmz, porsuk80, mubumu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Alıntı Radminox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun yol olarak 8 saatte 750 km yol yaptım. Gayet başarılı yol sonunda yatağa koşmadım Hızlanma 200e kadar gayet güzel sonrasında biraz yavaşlıyor gibi son sürat benim gördüğüm 246km/sa. 130 km/sa 6. vites 6k rpm. de yakıt optimal. yakıt ortalamam 5.8 lt/100km. Üzerinde dunlop lastikleri var. Biraz güvensizlik hissediyorum en yakın zamanda güzel iki hamurlu bir lastik alacağım. Orjinal eksoz ile sesi biraz burulmuş o hoşuma gitmedi tiger eksoz taktırdım. Video linktedir. Tek hoşuma gitmeyen tarafı selesi altından bir şey almak istediğimide açsam açmasam mı diye düşünüyorum. Sele tek parça ve biraz zorluyor. ABSyi ilk defa gelen deneyebildim çalışıyor hoşuma gitti. İlk defa ABSli bir motora bindiğimden şunun ki daha iyi gibi bir yorum yapamıyorum. Ankara'da meşhur Kargasekmeze geçen gidebildim. Virajlardaki stabil hali beni benden aldı ama asfalt mükemmel Türkiye ortalamasının baya üzerinde bir asfalt döküldüğü için lastik, hiç bırakma belirtisi bile göstermedi. Manevra kabiliyeti gayet güzel. Tavsiye ederim.

http://i.hizliresim.com/1nXR5Y.jpg

Not: Motoru sökmeden vs medyumluk yapan usta ve kendini usta zannedenler varsa somut birşey söyleyim bizde bilelim yoksa boş muhabbet yapmayalım.
    Ha şöyle hocam ya biraz resim atın, yakıt tüketiminden bahsedin, modifikasyonlardan bahsedin gına gelmişti artık kavga okumaktan...Güle güle kullanın egzozun performansa bi etkisi oldumu?

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha şöyle hocam ya biraz resim atın, yakıt tüketiminden bahsedin, modifikasyonlardan bahsedin gına gelmişti artık kavga okumaktan...Güle güle kullanın egzozun performansa bi etkisi oldumu?
    Güzel temenninizden dolayı teşekkür ederim. Eksoz etkisi çok az var gibi teste vs sokmadım. Katalitik iptal edildi ve aradaki ağırlık farkı 5-6 kg kadar. Diğer arkadaşlar bahsetmişler ingilterede satılan koruma takozu var onu alıp taktırdım. takımı Honda Bora'da 2dk da yapıldı. Gayet şık duruyor.

VlknDnmz bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı Radminox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel temenninizden dolayı teşekkür ederim. Eksoz etkisi çok az var gibi teste vs sokmadım. Katalitik iptal edildi ve aradaki ağırlık farkı 5-6 kg kadar. Diğer arkadaşlar bahsetmişler ingilterede satılan koruma takozu var onu alıp taktırdım. takımı Honda Bora'da 2dk da yapıldı. Gayet şık duruyor.
    http://i.hizliresim.com/EEZZJz.jpg
    http://i.hizliresim.com/3RddA9.jpg
    Hayırlı olsun boradaki beyaz 650f i sen aldın herhalde. Eksozu nereden sipariş verdin? Ne kadara mal oldu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi 100 km.de ort. 5-5,5 lt. Yırta yırta kullandığım zamanlarda bile 6 lt. yi geçiremedim.

Üzerindeki lastikler dunlop sportmax ısıtmak zaman alıyor. Yol tutuşu sürüşe göre değişir benim sürüş tarzıma göre artık yolu tutmuyor. Martta değiştirmeyi düşünüyorum. Pirelli gt angel almayı düşünüyorum.

Tavsiye ettiğim koruma takozuna daha uygun fiyatlı güzel bir alternatif gelmiş. Almayı düşünenler için linki
    http://www.ebay.com/itm/Frame-Slider...88f1db&vxp=mtr

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Son sürat konusunda çok kalitesiz bir tartışma başlatılmış. İçine girmeden merak edenler için gerçeklerden bahsedeyim.

Ben 95 kiloyum 240 km hıza defalarca ulaştım. Yolun eğimi rüzgarın yönü sürücünün ağırlığı gibi faktörler olumlu yönde değişiklik gösterirse 255 km lerde görülebilir diye düşünüyorum.

200-210 km sürat bu motorun çok rahat ulaştığı bir hızdır. Bu suratin üzerinde ivmelenme yavaşlıyor ama aerodinamisi vites oranları ve 87hp lik gücü bu motoru 240 km hıza ulaştırabiliyor (üzerinde 95 kiloluk bir sürücü olduğunu varsayarak)

İnanmakta güçlük geçen bilgi fukarası arkadaşlar naked motorlar ile karenajlı motorların yüksek süratlarde karşılaştıkları rüzgar direncini araştırsın zahmet olmazsa.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    @porsuk80
    eksoz 900 tl + işçilik. Two bro vs diğerlerini araştırdım o kadar para vermeye gerek görmedim. Aldığım bilgiye göre tiger bizim motor için de bir eksoz yapmaya başlamış ama şuanki halinden oldukça memnunum. Gazı kestiğimdeki patlamalar beni benden alıyor

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    @Radminox

bu eksoz u uyarladın mı, yoksa 650f için uygun bir model midir ?
    ayrıca işçilik ücreti ne kadar tutuyor ?

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    @mubumu
    Her ikisi de diyebilirim tiger'ın eksozları incelerseniz bir model için yapar ama cc olarak kullanım aralığı belirtir. Benim kullandığım eksoz 600rr için yapılmış versiyon. İşçilikle ilgili net bir rakam söylemek zor. Nerdesin, ek parça kullanılacak mı ve işçilik kalitesi önemli.

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    @Radminox

aynı model marka motosikleti kullandığımız için sordum, işçilik ücretini ?
    Ben istanbuldayım.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    @mububu
    Dostum ben tanıdığa yaptırdım ondan tam birşey diyemedim. tahminen 150 tl civarına halledersin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Sabah uyandığımda ufaklığın karlar altında kaldığını gördüm, donmak üzereydi Battaniyesini örtüp işe geldim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Porsuk hocam sen neredesin biz kar falan göremedik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Helsinki'deyim
    hkn34 bunu beğendi.

Arkadaslar merhaba 1yil kadardir fz6 fazer kullaniyorum 2008model. Fazer sonrasi cbr600f yada cbr650f dusunuyorum. Abs si frenaji viraj performansi ve guvenilirligi beni cezbediyo daha oturakli bi motor gibi geliyor. Nasi gider sizce genellikle sehir ici aradada yakin sehirlere gezmeye artcili olarak kullaniyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Motorundan memnunsan değiştirmene değecek teknik farklar olduğunu düşünmüyorum tercih meselesi tabi. Genelde fren performansından pek memnun değildir diye biliyorum fazer kullanıcıları. Onu soruyorsan 600-650f frenleri bence çok iyi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    CBR 650f Kullanıcıları;

Eski kasa 2005 model Hondan CBR600f den sonra CBR 650f alsak acaba mı dermiyim.TArz değişikiği için sattım motorumu ama velevki alamadık yerine 650f alsam acaba diye bazen düşünmüyor değilim.

Sizin yorum yada öneriniz olursa duymak isterim.Yani seni kesmez hiç girme gibi değilde her iki motoru da kullanmış birileri bişeyler yazarsa aklımızda bulunsun diye...

Adana dan herkese selamlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)