Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
89. sayfa BirinciBirinci ... 39798788899091 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda motorumla ilk video çekişim https://www.youtube.com/watch?v=dJHpqOeGDwA&t=36s
    Konuyla alakasız olacak ama, SS'lerin ülkemizde tipik kullanımı bu mudur?

Ağır trafikte, kocaman taşıtların arasından gürültü yapa yapa geçme, dümdüz yolda gaza asılma şeklinde mi kullanılıyor?

Kıvrımlı yollarda gün boyu viraj çalışan yok mudur?
    Alper600RR bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ağır trafikte, kocaman taşıtların arasından gürültü yapa yapa geçme, dümdüz yolda gaza asılma şeklinde mi kullanılıyor?

Ağva yolunda litrelik ve full ekipmanlı bir ss dışında hiç görmedim. Uçmakdere ve iğneada yolunda da görmedim. Şeyran bazen bir tane Honda cbr600rr al dibine dibine vur diyor ama cüzdanım (sağ duyum) el vermiyor

Motosikleti
    SD 1290R
    Bir SS'i bu şekilde kullanmak, çok seksi bir kadınla evlenip, sadece sağa sola göstermek dışında hiç bir şey yapmamak gibi bir şey...

SS olmamasına rağmen benim motosikletle en sevdiğim şey sabah yola çıkıp akşama kadar 8-10 saat boyunca virajdan viraja dağ yollarında gezmek. Güzel yollar 1.5 saat uzakta. 3 saat gidiş dönüş, 1 saat öğle yemeği mola, geriye 4-6 saat temiz viraj vakti kalıyor. Gidon yüksek olduğu için kollarım ağrıyor...

SS kullanımı bu iş için. Dağlara yakın yaşayıp sürekli yapanlara yetişmek mümkün değil. İlk başladığımda 1300cc motosikletle 400cc'lik SS motosiklete yetişmekte zorlandıydım. Zamanla hızlanıyor insan...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bir SS'i bu şekilde kullanmak, çok seksi bir kadınla evlenip, sadece sağa sola göstermek dışında hiç bir şey yapmamak gibi bir şey...

SS olmamasına rağmen benim motosikletle en sevdiğim şey sabah yola çıkıp akşama kadar 8-10 saat boyunca virajdan viraja dağ yollarında gezmek. Güzel yollar 1.5 saat uzakta. 3 saat gidiş dönüş, 1 saat öğle yemeği mola, geriye 4-6 saat temiz viraj vakti kalıyor. Gidon yüksek olduğu için kollarım ağrıyor...

SS kullanımı bu iş için. Dağlara yakın yaşayıp sürekli yapanlara yetişmek mümkün değil. İlk başladığımda 1300cc motosikletle 400cc'lik SS motosiklete yetişmekte zorlandıydım. Zamanla hızlanıyor insan...
    Dağ yolu ve SS yazınca bizim çocuklar şaşırmıştır , buralarda dağ yollarına hafif endurolar iyidir , yani burda çok seksi bir hatuna meyve sebze halinde hamallık yaptırmak gibi birşey bu , bi süre sonra bırak sağı solu biz göremeyebiliriz :D
    Kural [ Z ] ve Alper600RR bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben de diyorum niye insanlar forumda 4 silindir Japon SS'lere dayanıksız gözüyle bakıyorlar diye... Amacına göre kullanınca taş gibi hepsi yahu. Dümdüz yolda ara gazı vere vere geberiyorlar desenize
    oialdemir ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09

Videoda yağmur çamur sel götürüyor hacı sen viraj diyon. Hava güzel olduğu zaman motor tipi farketmeksizin çok büyük bir kısım şile taraflarında viraj yapıyor zaten. Bizim yollarımız viraj çalışmaya müsait değil. virajda sollama yapan kamyonun altında kalır ölürsün seni suçlu bulurlar bu ülke böyle bir yer
    Alper600RR bunu beğendi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F

Maalesef o dediğin gibi yollar yok ��
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef o dediğin gibi yollar yok ��
    E o zaman niye SS'ler bu kadar revaçta?

Amerika'da o kadar revaçta değil, yol ve pist avantajına rağmen...

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)

Sürmek için değil, görünür olmak için motosiklet aldığımızdan.
    hasmet bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>

Şöyle izah edeyim.

Bir arkadaşımın oğluna A1 sınıfı motosiklet aldık. Bu işten az buçuk anlayan herkesin ama herkesin söylediği şey:

YBR125
    CB125E
    CB125ACE
    innova
    winggo
    crypton

Bunlarla başla, para biriktir, öğren, geliş, masrafını az tut, A2' ye geçtiğinde hem motosikletini yenilemekte sorun yaşamazsın hem masrafın az olur. Kendini düşünürsün, motosikleti düşünürken kaza yapmazsın şeklindeydi.

Alacağımız motosiklet 4000-5000 aralığındaydı ki herşeyiyle güzel ve iyi bir modeldi. Sonra ne oldu? Israr ısrar ısrar gidildi MT125 alındı, toplam masrafı yaklaşık 16.000 TL' ye.

Bunu neden yaptı? Daha iyi gittiği için mi? Benim az oynanmış ACE125 ile neredeyse kafa kafaya giden motosiklet. Hatırlatırım ACE125 4 vitestir, ekonomik sınıftır.

Sadece şekil, görüntü, hava atma, ego tatmini...

Konu genellikle bundan ibaret malesef.

Yoksa ülkemizde %kaçlık grup bir CBR600RR' ın hakkını vererek kullanabiliyor? Düz yolda gaz açmak için, bu kadar. Konuşmayı denediğimde aldığım cevaplardan en ilginci: "-Abi, bunun gidon kısa. Zor dönüyor, viraja gelmiyor. Düz yol makinesi bu" oluyor. Şimdi, sen bu adama ne anlatabilirsin?
    tommygun, hasmet, Angrypower ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    ...

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam dostum.
    ben çocukluk hayalim olan motora yeni sahip oldum sesine de hayran olduğumdan dolayı böyle ara ara gaz açmalarım oluyor. ama malumun yerler ıslak nasıl viraj yapmamı bekliyorsun anlamadım.

overprotec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba 2017 model Cbr 650f zincir lazım servise sordum 900 lira fiyat çektiler bunun uygun olanı varmı acaba link verebilirmisiniz . Not : sadece zincir. Set değil

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa mesafe değilde uzun yol yapanlardan titreşim yorumlarını alabilmiyiz acaba?
    ağustos ayında 15 günde 2300 km lik bi ege-akdeniz turu yaptım, gün içerisinde 5-6 saat sürdüğümüz de oldu, titreşimden elimin ayağımın uyuştuğunu hatırlamıyorum. zaten 100-150 km de bir mola verdik. 3-4 saat aralıksız kullanırsanız her motor elinizi ayağınızı uyuşturur.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağustos ayında 15 günde 2300 km lik bi ege-akdeniz turu yaptım, gün içerisinde 5-6 saat sürdüğümüz de oldu, titreşimden elimin ayağımın uyuştuğunu hatırlamıyorum. zaten 100-150 km de bir mola verdik. 3-4 saat aralıksız kullanırsanız her motor elinizi ayağınızı uyuşturur.
    Tecrubemce bu dogru degil. CB900F ve SDR ile 3-4 saat araliksiz kullandim defaatle ve ne elim, ne de ayagim uyustu. Gun sonunda hafif popo agrisi oldu CB900F'in orijinal selesiyle, SDR'la o da olmadi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı overprotec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2017 model Cbr 650f zincir lazım servise sordum 900 lira fiyat çektiler bunun uygun olanı varmı acaba link verebilirmisiniz . Not : sadece zincir. Set değil
    Google’ye Karaköy dinamik zincir yaz. Zincirinin kalınlığını ve bakla sayısını söyle. Anlaşın, havale/eft nasıl ödeme yapacaksan yap ve zincirin daha ucuza eline gelsin. Cz marka oringli motosiklet zinciri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Tecrubemce bu dogru degil. CB900F ve SDR ile 3-4 saat araliksiz kullandim defaatle ve ne elim, ne de ayagim uyustu. Gun sonunda hafif popo agrisi oldu CB900F'in orijinal selesiyle, SDR'la o da olmadi.
    İnsan herhalde alışıyor. Benim mt-07’nin selesi taş gibi geliyordu. Resmen canım acıyordu sürünce, şimdi ise bir etki hissetmiyorum. En son Wolf bende iken bir yere gitmiştim ve yumuşak sele üstünde uykum gelmeye başlamıştı

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google’ye Karaköy dinamik zincir yaz. Zincirinin kalınlığını ve bakla sayısını söyle. Anlaşın, havale/eft nasıl ödeme yapacaksan yap ve zincirin daha ucuza eline gelsin. Cz marka oringli motosiklet zinciri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

İnsan herhalde alışıyor. Benim mt-07’nin selesi taş gibi geliyordu. Resmen canım acıyordu sürünce, şimdi ise bir etki hissetmiyorum. En son Wolf bende iken bir yere gitmiştim ve yumuşak sele üstünde uykum gelmeye başlamıştı
    Wolf candır dedikçe allem ettiniz kullem ettiniz, sattırdınız bana motoru

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf candır dedikçe allem ettiniz kullem ettiniz, sattırdınız bana motoru
    Hea. Wolf’ü sürebiliyordun. Bunu süremiyorsun da... Neyseki benim kuzenim; tasarlayan mühendisin gözlerine yaşlar akıttırıyor. Wolf, wolf olalı böyle zulüm görmedi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hea. Wolf’ü sürebiliyordun. Bunu süremiyorsun da... Neyseki benim kuzenim; tasarlayan mühendisin gözlerine yaşlar akıttırıyor. Wolf, wolf olalı böyle zulüm görmedi.
    En son 3. defa devirmişti motoru, yeni birşey mi oldu?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son 3. defa devirmişti motoru, yeni birşey mi oldu?
    Şuan padockta yatıyor motor. Havalar ısınınca düşmeye devam eder.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sırf eğlence olsun diye ankara bolu arası gidip geliyordum veya çevre yolunda ankara turu atıyordum. o zaman bile özellikle ellerim aşırı uyuşuyordu.. avuçlarımın içi karıncalanıyordu uzun mesafede.. ve çok üst segmentlerden geçmedim bu motora.. çinli motorların titreşimlerine de alışkınım yani..

REKLAM ALANI
89. sayfa BirinciBirinci ... 39798788899091 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)