Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
84. sayfa BirinciBirinci ... 34748283848586 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartıyorlar hocam ben artçı olarak binmiştim (kendi motorum cbr125) bana sıfır titreşim geldi.
    Artçı iken belli olmaz ki. Gidonu tutmak lazım. Aynalardan da belli olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aslında artçı olayı benim için daha önemli.Eşimle birlikte bindiğimizde cbr250’den çok şikayet ediyor.Şimdi bu kadar para verip bu motoru aldığımda da kendisinden aynı şikayetleri duyarsam çok canım sıkılır...

O kadar sıkıntı yoktur ya. Artçının hissedeceği kadar titreşim varsa atsınlar çöpe

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartıyorlar hocam ben artçı olarak binmiştim (kendi motorum cbr125) bana sıfır titreşim geldi.
    abartıyorsak bu motoru aldıktan sonraki düşüncelerinide duymak isteriz... artçı ne zamandır gidon titreşimini hisseder olmuş ki, arkasına bindiğin motor için yorum yapıyosun?

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Tam bir yılımı CB650F ile geçirmekteyim.
    Bundan önce 2016 model CBR500R 2 yıl kullandım. 650F ile 6000-7500tpm aralarında sabit devirde sürekli yol alacak varsa ince bir titreşim var. Ama burda öyle bir yazılıyorki sanki motor titreşimden dağılacakmış gibi titriyor, o devirlerde kullanılacak gibi değil gibi anlatılıyor. Tabiki her kullanıcının beklentisi deneyimi farklıdır saygı duyarım. BMW F800R kullanan varmı aranızda bilmiyorum ama 5500rpm ve üzeri resmen el bileğimi bırakın kollarım hissizleşti. Aynalar o devirlerde arkayı titreşimden buzlu gösteriyor seçemiyordum. Fırsat yakalarsanız muhakkak F800R denemenizi tavsiye ederim.

CBR500R kullandım iki sene, onunda tam hatırlamıyorum ama 7000 ve üzeri titreşimi vardı.

Kendi hislerimi anlatmam gerekirse, CB650F 6000rpm ve üzeri hızlanmaya başladığımda motorun ince titreşimiyle birlikte agresifleştiği, sesi gürleştiği ve güçlendiğini hissettiriyor, keyif veriyor.

CBR500R 7000rpm ve üzerinde keyif verecek bir etki bırakmadı bende. Ama genel anlamda keyifli motordu.

Motor tercihini uzun yolda kullanacaksanız ona göre, şehir içinde kullanacaksanız ona göre seçim yaparsanız motoru kullanırken çok keyif alırsınız. 👍

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    titriyor diyenler bi tenere falan kullandı mı acaba?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam bir yılımı CB650F ile geçirmekteyim.
    Bundan önce 2016 model CBR500R 2 yıl kullandım. 650F ile 6000-7500tpm aralarında sabit devirde sürekli yol alacak varsa ince bir titreşim var. Ama burda öyle bir yazılıyorki sanki motor titreşimden dağılacakmış gibi titriyor, o devirlerde kullanılacak gibi değil gibi anlatılıyor. Tabiki her kullanıcının beklentisi deneyimi farklıdır saygı duyarım. BMW F800R kullanan varmı aranızda bilmiyorum ama 5500rpm ve üzeri resmen el bileğimi bırakın kollarım hissizleşti. Aynalar o devirlerde arkayı titreşimden buzlu gösteriyor seçemiyordum. Fırsat yakalarsanız muhakkak F800R denemenizi tavsiye ederim.

CBR500R kullandım iki sene, onunda tam hatırlamıyorum ama 7000 ve üzeri titreşimi vardı.

Kendi hislerimi anlatmam gerekirse, CB650F 6000rpm ve üzeri hızlanmaya başladığımda motorun ince titreşimiyle birlikte agresifleştiği, sesi gürleştiği ve güçlendiğini hissettiriyor, keyif veriyor.

CBR500R 7000rpm ve üzerinde keyif verecek bir etki bırakmadı bende. Ama genel anlamda keyifli motordu.

Motor tercihini uzun yolda kullanacaksanız ona göre, şehir içinde kullanacaksanız ona göre seçim yaparsanız motoru kullanırken çok keyif alırsınız. ��
    500R 5k-6k arası bi titreşimi var.Onun dışında öyle bir titreşim hatırlamıyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuyu bende çok merak ediyorum ne titreşimmiş arkadaş ya. Millet titriyor diye motosiklet seçiyor bu titreşim takıntısı da bizim insanımıza has bir durum mu acaba? 4 silindir bir motosikletin titreşiminden rahatsız olanlar, tek silindir 660cc zangır zangır titreyen bir motosiklete binince ne diyecekler çok merak ediyorum

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    ,sport touringi enduro ile kıyaslamak.... cb600f ile kıyasla(yani eskisiyle)...0 (sıfır titreşim)tabiri caiz ise kadife,kadife.650F titriyor arkadaş,açık ve net ben başka bukadar titreyen sıralı 4 silindir görmedim/sürmedim.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,sport touringi enduro ile kıyaslamak.... cb600f ile kıyasla(yani eskisiyle)...0 (sıfır titreşim)tabiri caiz ise kadife,kadife.650F titriyor arkadaş,açık ve net ben başka bukadar titreyen sıralı 4 silindir görmedim/sürmedim.
    ben motosiklet kıyaslaması yapmadım, bu motora gelene kadar daha ne titreyen motorlar var.
    ayrıca ben hiç de bahsedildiği şekilde rahatsız edecek kadar bir titreşim hissetmiyorum nedense.
    acaba sizin aldığınız motorlarda mı bi sıkıntı var?
    https://bit.ly/30jiOxE

Motorumu temizledim ilana koyacam inş. Almak istediğim motor 650f 2018 model. Kendi motorumda(cbr250) titreşim rahatsız ediyor yüksek süratte.
    Deneyecek kimseye de denk gelmedim. Cbr250 ile kıyaslayabilecek var mı ?

Yada başka motor önerisi ?

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konuyu bende çok merak ediyorum ne titreşimmiş arkadaş ya. Millet titriyor diye motosiklet seçiyor bu titreşim takıntısı da bizim insanımıza has bir durum mu acaba? 4 silindir bir motosikletin titreşiminden rahatsız olanlar, tek silindir 660cc zangır zangır titreyen bir motosiklete binince ne diyecekler çok merak ediyorum
    bizde ondan bahsediyoruz.. 4 silindir bir makinaya o kadar para veriyorsun ama uzun yolda titreme rahatsız ediyor... 660cc zangır zangır titreyen makina tercih etmediğimize göre bu soruyu onu tercih edene sorman lazım.. karşılaştırma yaparkende mantıklı yapmak lazım... titreme takıntısı bizim insanımıza has bir durummu demişsin, aç diğer ülke yorumlarını oku bakalım bizim insanımıza has mıymış merakını giderebilrsin..

ilk başlarda benide çok rahatsız etmiyordu, kısa mesafede gidiyordum genelde.. ama uzun yolda baya baya dikkatimi çekmeye başlayınca kısa mesafede de farkeder ve hisseder oldum.. kimini rahatsız etmez kimini eder.. beni etti onuda yazıyorum buraya.. rahatsız olmayanı eleştirmedim.. o zaman rahatsız olan kişilerede saygı duymak lazım..

motor deneyimine gelecek olursak o uzun hikaye, başka konularda anlatırım 16-17 yıllık motor tecrübemi....

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu temizledim ilana koyacam inş. Almak istediğim motor 650f 2018 model. Kendi motorumda(cbr250) titreşim rahatsız ediyor yüksek süratte.
    Deneyecek kimseye de denk gelmedim. Cbr250 ile kıyaslayabilecek var mı ?

Yada başka motor önerisi ?
    ben de 250r dan geçiş yaptım, 650f de 250 lik kadar titreşim yok.
    https://bit.ly/30jiOxE

ben de 250r dan geçiş yaptım, 650f de 250 lik kadar titreşim yok.
    Denemeden almamak lazım heralde. Peki titreşim hangi hızlarda var. Mesela 100km yada 7 bin devirden sonra başlıyor 250 de.

Peki 650r da titreşim ne durumda. İkinci el bi 650r mı baksak acaba

Motosikleti
    CBR 650F
    daha az diyorlar ama ne derece doğru araştırmak lazım.. birde sürüş pozisyonu falan 650f çok rahattır. zevk meselesi ama ben aynı kefeye bile koymam R ile F'i

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcumuhabbeti inceleme videosunda bu konuya değinmişti. Yanlış hatırlamıyorsam aynı devirlerde o motorda da varmış.

Racing modelleri seviyorum. Dört silindirli güzel bir model bakayım dedim az yakıtı ile 650f iyi bir seçenek. Başkada alternatif yok. Önerebileceğiniz başka model var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcumuhabbeti inceleme videosunda bu konuya değinmişti. Yanlış hatırlamıyorsam aynı devirlerde o motorda da varmış.
    Bi izliyim bakayım hangi devirdeymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha az diyorlar ama ne derece doğru araştırmak lazım.. birde sürüş pozisyonu falan 650f çok rahattır. zevk meselesi ama ben aynı kefeye bile koymam R ile F'i
    Aynı kefeye bile koymam derken. İyi anlamda mı kötü anlamda mı

Motosikleti
    CBR 650F
    Racing modelleri seviyorum. Dört silindirli güzel bir model bakayım dedim az yakıtı ile 650f iyi bir seçenek. Başkada alternatif yok. Önerebileceğiniz başka model var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:13 ----------

Bi izliyim bakayım hangi devirdeymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Aynı kefeye bile koymam derken. İyi anlamda mı kötü anlamda mı
    iyi anlamda yani cbr650f çok rahat bir sürülen bir motordur o anlamda aynı kefeye koymam.. motorun herşeyi çok iyi.. hoş olmayan durum ön taraftan gelen zırıltı ve gidondaki titreşim.. onun haricinde motor kusursuz bana göre...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Yaaa bırakın beyler titriyor desinler daha iyi,fiyatı bu söylentilerden dolayı ucuz,bu fiyatlara böyle güzel makineye biniyoruz işte daha ne istiyosunuz millet bu paralara çift silindir 250 lik motor satıyor ,biz gaz verdikmi milletin aklı gidiyor
    ..YaNKee.. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
84. sayfa BirinciBirinci ... 34748283848586 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)