Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar tekrardan, motorumla ilgili bir sorunum var acaba sizde de aynısı oluyor mu? - Vitesi 1'den 2'ye atarken bazen 2'ye geçmek yerine boşa geçiyor. Daha sonra hızım yüksek olduğundan dolayı debriyaja tam bassam bile 1'e ya da 2'ye atamıyorum. Atmaya çalıştığımda, depiği bastığım anda ya da yukarı çektiğim zaman takır takır ses geliyor dişlilerden ve geçmiyor kesinlikle. İyice yavaşlayıp, ya da bazen durup geçirmek zorunda kalıyorum. Sebebi ne olabilir? Sizinde başınıza geliyor mu? Debriyaj balatası mı bitmiş? Yağını yeni değiştirdim hiç bir fark olmadı.
    Aynı sorunu bende yaşıyordum motoru ilk çalıştırdığımda ısınmadan hemen yola çıktığımda olduğunu fark ettim motoru çalıştırdıktan sonra 30sn-1dk arası beklemeyle sorunum çözüldü sayılır şuan bir problem çıkarmıyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 650f 2017
    Herkese Merhaba konuyu hem canlandırmak hem de fikirlerinizi almak istedim.
    MT25 'im var 2 senedir uzun yol, şehir içi biniyorum.
    Artık gerekse boyutları gerekse de daha performanslı bir motora geçmek istiyorum.
    CBR650F gerçekten gerek duruşu gerekse özellikleri olarak beni cezbediyor.
    Tarzıma uygun olarak da daha uygun bir model bulamıyorum açıkcası. (Sport-touring, fiyat, teknik özel. görünüş vs.)

Değerlendirmelerim;
    Boyum 1.85, MT25 altımda haliyle küçük duruyor, bu motor altımda küçük durur mu?
    Touringe maalesef henüz sıcak bakamıyorum, burun yapıları vs. hoşuma gitmiyor. Hala sanırım içimdeki sportif motor görünüşü, görsellik ön planda.
    Stock Egzos sesi izlediğim 10larca videoda çok sessiz, bir racing sesi istemesemde egzosu değiştirmeden 4 silindir olduğunu da belli etsin istiyorum. (ufak olması ve şekli ayrıca süper)

Yakın zamanda motoru değiştireceğim ve bu modele takılıp kaldım. 4 silindir, sport touring önerileriniz var ise sevinirim.

Mümkünse sıfır almak istiyorum, temiz ikinci eli de değerlendirebilirim tabii ki.

Yorum ve değerlendirmelerini bekliyorum.

Teşekkürler,

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bu başlık altına başka bir motor tavsiyesi yapan olmaz sanırım zaten aradığınız özelliklerde başka yok

Motosikleti
    R25 --> Cbr650f
    Hocam selam 2015 650f sahibiyim agresif vites değişiminde veya vitesi tam atamayınca bazen benimki de yapıyor , başıma bir kere geldi durup tekrar vites atmam gerekti yoksa bir tarafı kırılacak gibi ses çıkarıyor, sanırım kronik , bundan önce ki Yamaha R25'imde bu sorun yoktu.
    Alıntı extremeist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorunu bende yaşıyordum motoru ilk çalıştırdığımda ısınmadan hemen yola çıktığımda olduğunu fark ettim motoru çalıştırdıktan sonra 30sn-1dk arası beklemeyle sorunum çözüldü sayılır şuan bir problem çıkarmıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Hocam selam ben r25 ten geçtim 650f ye memnunum gayet,senin araştırmanı bende yaptım fazer8 diversion f cbr 650f arasında kaldım,en son 2.el değeri ,servis kolaylığı,arka lastik kalınlığı vs gibi kriterlerim beni cbr650f almaya itti,oturuş pozisyonuna alışabilir misin bilmiyorum mt25 ten sonra ancak bende 190cm boy 105 kg yim,r25te durduğum gibi durmuyorum üzerinde,benim gibi kalıplıysan hayabusa yada zzr gibi daha uzun ve kaslı motorlar normal duruyor bizde,dolayısıyla idare edecen .
    650f nin bazı saçmalıkları var altın elbiseli adamı izlediysen bilirsin(Allah rahmet eylesin),kornaya alısmak güç,yamahadan sonra selektör yapmaya alışmak zor tusu gözünle arıyorsun resmen, işaret parmağının direk altında değil.
    Alıntı akkancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık gerekse boyutları gerekse de daha performanslı bir motora geçmek istiyorum.
    Tarzıma uygun olarak da daha uygun bir model bulamıyorum açıkcası. (Sport-touring, fiyat, teknik özel. görünüş vs.)

Değerlendirmelerim;
    Boyum 1.85, MT25 altımda haliyle küçük duruyor, bu motor altımda küçük durur mu?
    Touringe maalesef henüz sıcak bakamıyorum, burun yapıları vs. hoşuma gitmiyor. Hala sanırım içimdeki sportif motor görünüşü, görsellik ön planda.
    Stock Egzos sesi izlediğim 10larca videoda çok sessiz, bir racing sesi istemesemde egzosu değiştirmeden 4 silindir olduğunu da belli etsin istiyorum. (ufak olması ve şekli ayrıca süper)

Yakın zamanda motoru değiştireceğim ve bu modele takılıp kaldım. 4 silindir, sport touring önerileriniz var ise sevinirim.

Mümkünse sıfır almak istiyorum, temiz ikinci eli de değerlendirebilirim tabii ki.

Teşekkürler,

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Egzoz düşünen ve merak eden arkadaşlar için fikir olması amacıyla. Arrow Thunder

bende şu an r25 kullanıcısıyım boy 187. Merak ettiğim şu r25den 650f geçince oturuş pozisyonunda değişiklik oldumu. R25 200 km fazla yol yaptığında yoruyor aynı bel ve boyun ağrısı 650f de varmı. viraj performansı nasıl sonuç olarak r25den 50kg daha ağır makina. cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Tracer700 ve 650f arasındayım açıkcası 650f yakınım fakat beni yormasında korkuyorum tracer daha rahat bir makina. @colossus

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    2017 model kırmızı rengi ikinci elde kaç liraya bulunabilir en uygun?

Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı kaplansamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende şu an r25 kullanıcısıyım boy 187. Merak ettiğim şu r25den 650f geçince oturuş pozisyonunda değişiklik oldumu. R25 200 km fazla yol yaptığında yoruyor aynı bel ve boyun ağrısı 650f de varmı. viraj performansı nasıl sonuç olarak r25den 50kg daha ağır makina. cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Tracer700 ve 650f arasındayım açıkcası 650f yakınım fakat beni yormasında korkuyorum tracer daha rahat bir makina. @colossus
    tracer sürmedim ama görünüşünden anlaşılıyor zaten daha rahat poziyonda sürüldüğü.. 650f ile günde 150 km civarı yaptım bir günde. fena değildi çok yormadı açıkcası.. r25 ten daha dik pozisyonda sanrım oturumu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 model kırmızı rengi ikinci elde kaç liraya bulunabilir en uygun?
    2017 kırmızı geçen 1000km yi geçmişti 36500 yazmıştı birisi sahibindende ama sattı sanırım.. ilanlara bakarsanız bence daha iyi bir cevap bulurusunuz..

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-

Değerlendirmelerim;

Teşekkürler,
    Hocam Kırşehir de mi yaşıyorsunuz?

Motosikleti
    HONDA CBR 650f 2017
    Hayir hocam Ankara'da yasiyorum.

Gectigimiz cumartesi itibariyle Cbr 650f e kavusmus durumdayim.

Cok dogru bir karar verdigimi anladim, inanilmaz keyifli bir motor.

Mt25 satilik buarada kazasiz 5300km de, ilgilenenlere duyurulur.

Tesekkurler,

Motosikleti
    CBR 650F
    Hayir hocam Ankara'da yasiyorum.

Gectigimiz cumartesi itibariyle Cbr 650f e kavusmus durumdayim.

Cok dogru bir karar verdigimi anladim, inanilmaz keyifli bir motor.

Mt25 satilik buarada kazasiz 5300km de, ilgilenenlere duyurulur.

Tesekkurler,
    hayırlı olsun..

http://www.hepsiburada.com/castrol-power-1-4t-10w40-4-lt-motorsiklet-yagi-pm-otyagcst058

Bu yağ kullanılır mı bizim motorlarda? Kullanılmaz ise neden?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hepsiburada.com/castrol-power-1-4t-10w40-4-lt-motorsiklet-yagi-pm-otyagcst058

Bu yağ kullanılır mı bizim motorlarda? Kullanılmaz ise neden?
    motul kullan. 40 bin küsür tl lik motora kızartma yağından hallice olan castrol power 1 koymayın.
    viper17 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    2017 model 650F için kasko fiyatları ne şekildedir, bilgisi olan var mı?

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 model 650F için kasko fiyatları ne şekildedir, bilgisi olan var mı?
    Kasko fiyatları için pek çok değişken vardır. Yaş, meslek, Ehliyet yaşı o yuzden düzgün bir cevap veremeyiz, ancak motoru üzerinize aldıktan sonra fiyat verir sigortacılar. motosiklet kaskoyuda pekçok firma yapmaz. Benim 1970 TL çıkmıştı anadolu sigorta

Motosikleti
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer sürmedim ama görünüşünden anlaşılıyor zaten daha rahat poziyonda sürüldüğü.. 650f ile günde 150 km civarı yaptım bir günde. fena değildi çok yormadı açıkcası.. r25 ten daha dik pozisyonda sanrım oturumu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

2017 kırmızı geçen 1000km yi geçmişti 36500 yazmıştı birisi sahibindende ama sattı sanırım.. ilanlara bakarsanız bence daha iyi bir cevap bulurusunuz..
    o ilanı gördüm, 2 güne satıldı gitti. yalovadaydı hatta, haftasonu gittiğimde bakarım diyordum ama satılmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı infernus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko fiyatları için pek çok değişken vardır. Yaş, meslek, Ehliyet yaşı o yuzden düzgün bir cevap veremeyiz, ancak motoru üzerinize aldıktan sonra fiyat verir sigortacılar. motosiklet kaskoyuda pekçok firma yapmaz. Benim 1970 TL çıkmıştı anadolu sigorta
    hocam sizin durum nasıl peki, yaş vs?

Motosikleti
    CBR 650F
    bana 3750 tl kasko çıkardılar motoru aldığımda

Motosikleti
    Honda CB 650 F / 2015

CB650F Güncel Yakıt Tablosu 09.09.2017

Bir önceki paylaşımımdan sonra Akrapoviç Full Egzozla bu değerler elde edilmiştir.
    ..YaNKee.., infernus ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    2017 model 8-10 bin km de 650f kaç liraya bulunur en düşük?

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bugün ben de 2014 cbr 650f ile aranıza katıldım. Tavsiyeler varsa dinlerim kullanıcılardan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)