Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese,
    Çok nadir de olsa vites geçişleri ile ilgili dediklerinizi bende yaşıyorum. Ancak sürekli olan bir durum değil.
    Bugün biraz arka freni, normal kullandığım sıklıktan daha fazla kullandım ve ara ara vites pedalının ayağımı yukarıya ittiğine şahit oldum. Yerden sonuçta baya bir yukarıda ama yere bir şeye sürtüp, yukarı kaldırma hissiyatı yarattı bende. Yerde birşey olmadığını bildiğim halde istemsiz kontrol etmek zorunda kaldım Bu normal midir ? Bilerek motorun yaptığı bir şey midir ?

Motoru ilk aldığım zincir yağ rengi siyahtı. Bugün aldığım bayiye zinciri yağlattım ve zincir krom tarzı gri bir renk aldı. Eski motorumda aldığımda da zincir rengi griydi ve renk siyaha doğru çalmaya başladığında motülün bir ürünü ile zinciri temizleyip yağlıyordum ve tekrar gri renk alıyordu. Bayideki diğer CBR650F motorlara baktım ve onlarında zincir simsiyah. Honda, motoru farklı bir zincir yağı ile mi satıyor ? Motora katlanır bir sehpa alacağım ve kendim zinciri yağlamaya başlayacağım. Kullanan diğer arkadaşlara danışmak istedim.

Birde merak ettiğim 2017 modellerde top speed nedir ? Benim deneme yapacak bir şansım olmadı. Düz boş bir yolda 210 yaptım, sonrasını denemedim. 2017 ile önceki modeller arasında az bir beygir farkı var diye biliyorum. İnternette eski modeller ile 240-250 hatta 260 yapan videolar gördüm. 260 olanın videoda orjinal olmadığı yazıyordu, ayarları ile oynanmış.

Eskişehir - İzmir git gel yaptım. Giderken 100-120 arası kullandım ve ekranda ortalama 5.2 L gördüm. Gelirken, 130 civarı ile geldim ve fırsat buldukça 150-160, bir kaç düzlükte de 180-190 yaptım. Ortalama yakıt 5.6 L gösterdi.

Orjinal egzozun sesi benim hoşuma gidiyor. Tiz mi desem tok mu desem bilemedim ama şuan gayet keyif alıyorum. Tünel boyu başından sonuna tüneldeki herkesin duyacağı bir ses çıkarmıyor ama 1. viteste ilk hızlanırken çıkardığı ses (vuuuuuuuv diye yazacağım artık dayanamadım ahahah) kulağa çok güzel geliyor. Bir çok kişiden orjinal egzoz ile devam et, sesi çok güzel tavsiyelerini aldım.

Whatsapp grubu varsa ya da kurarsanız katılmak isterim.
    infernus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    hocam yukarı itmesinin nedeni abs den kaynaklanıyor. sanırım bundan bahsediyorsunuz yukarı itti derken. bende 950 km deyim top speed denemesi yapmadım daha ama bir düzlükte 220 yi görünce elimi çektim gazdan rodaj tam anlamıyla bitsin bakımını yaptıralım egzozu taktırdıktan sonra bir video çekerim bende. orjinal egzoz çok sessiz yani ben hiç ses almıyorum hatta trafikteki araçlarda pek ses almıyor ki rahat rahat aynaya bakmadan önüme kırıyor direksiyonu şu motorun kornasına alışamadığımdan egzoz şart bana açıkcası.. zincir yağı konusunda ben beyaz renkli motul aldım bilerek, yağlandığını tam olarak göreyim diye.. daha rahat oluyor renkli olunca.. zincir temizleme spreyi bence az ve fiyatları fazla. onun için gaz yağı alıp temizleyebilirsiniz zinciri..
    infernus bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    benimde ilk topspeed denemem bu, bi daha deneyemedim. 215'te geri kapadım gazı

modeller arası fark yoktur zannediyorum ama benimki 2014 model

Arkadaşlar merhaba , aranızda kısa plakalık uydurabilen var mı motora?Ben universal diye geçen katlanır plakalık modelden aldım, çamurluğu da söktüm fakat fotoğrafta da gözüktüğü gibi plakalık büyük geldi, alttaki kısma oturmuyor ve kablo delikleri ufacık.
    Katlanır olup olmaması hiç önemli değil hatta katlanmasa daha iyi, yurtdışında fiyatlar 100-150 dolar civarında bu model için ve basit bir demir parçaya o kadar para vermek istemiyorum açıkçası.Eğer uygun bir şekilde çözebilen varsa paylaşırsa sevinirim.Teşekkürler.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    benim de 2014 model. gecen sene veya ondan onceki seneydi, ramazanda tekirdaga giderken 234 gordum sonra biraktim. bu aralar tekrar bi deneme yapacagim. zaten arada bir bebegi acmak lazim.

artciyla 210 kusur yapmistim galiba ama daha gideri var miydi hatirlamiyorum.

kendisi 52 kilo civarinda ama yine de arkada biri olunca motor ufaktan sakinlesiyor. ben 65 civarlarindayim. tekken cok fena gidiyor serefsiz. articimi evine birakip tek basima eve donerken genelde deliriyorum.

ana yolu bitirip eve yaklasirken hizimi dusurup depoya vurup 3 5 ciglik attiktan sonra gecemi tamamliyorum.

benim rutinim boyle...
    infernus bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 650F
    plakalığı katlanır olarak bulmuştum aliexpresten küçük birşey ama sonradan vazgeçtim almaktan. sen ararsan bulursun 25 dolar civarındaydı 2 ay önce.. akrep egzoz için girişimlere başladım bakalım eğer GPR fiyatlarına bulabilirsem akrep takıcam yok eğer uyduramazsam o fiyatlara son çare GPR full sistemi taktırıcam artık bende..

Alıntı Aydın Şami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,
    Çok nadir de olsa vites geçişleri ile ilgili dediklerinizi bende yaşıyorum. Ancak sürekli olan bir durum değil.
    Bugün biraz arka freni, normal kullandığım sıklıktan daha fazla kullandım ve ara ara vites pedalının ayağımı yukarıya ittiğine şahit oldum. Yerden sonuçta baya bir yukarıda ama yere bir şeye sürtüp, yukarı kaldırma hissiyatı yarattı bende. Yerde birşey olmadığını bildiğim halde istemsiz kontrol etmek zorunda kaldım Bu normal midir ? Bilerek motorun yaptığı bir şey midir ?

Motoru ilk aldığım zincir yağ rengi siyahtı. Bugün aldığım bayiye zinciri yağlattım ve zincir krom tarzı gri bir renk aldı. Eski motorumda aldığımda da zincir rengi griydi ve renk siyaha doğru çalmaya başladığında motülün bir ürünü ile zinciri temizleyip yağlıyordum ve tekrar gri renk alıyordu. Bayideki diğer CBR650F motorlara baktım ve onlarında zincir simsiyah. Honda, motoru farklı bir zincir yağı ile mi satıyor ? Motora katlanır bir sehpa alacağım ve kendim zinciri yağlamaya başlayacağım. Kullanan diğer arkadaşlara danışmak istedim.

Birde merak ettiğim 2017 modellerde top speed nedir ? Benim deneme yapacak bir şansım olmadı. Düz boş bir yolda 210 yaptım, sonrasını denemedim. 2017 ile önceki modeller arasında az bir beygir farkı var diye biliyorum. İnternette eski modeller ile 240-250 hatta 260 yapan videolar gördüm. 260 olanın videoda orjinal olmadığı yazıyordu, ayarları ile oynanmış.

Eskişehir - İzmir git gel yaptım. Giderken 100-120 arası kullandım ve ekranda ortalama 5.2 L gördüm. Gelirken, 130 civarı ile geldim ve fırsat buldukça 150-160, bir kaç düzlükte de 180-190 yaptım. Ortalama yakıt 5.6 L gösterdi.

Orjinal egzozun sesi benim hoşuma gidiyor. Tiz mi desem tok mu desem bilemedim ama şuan gayet keyif alıyorum. Tünel boyu başından sonuna tüneldeki herkesin duyacağı bir ses çıkarmıyor ama 1. viteste ilk hızlanırken çıkardığı ses (vuuuuuuuv diye yazacağım artık dayanamadım ahahah) kulağa çok güzel geliyor. Bir çok kişiden orjinal egzoz ile devam et, sesi çok güzel tavsiyelerini aldım.

Whatsapp grubu varsa ya da kurarsanız katılmak isterim.
    Yeni modeller ile eskileri arasında motor bakımından hiç bir fark yok diye biliyorum. O yüzden 3-5km belki hafiflikten ya da kullanılan 1-2 malzeme farkından ya hızlıdır ya yavaş. Ama bu da hiç önemli değil.

Sehpa alırken dikkat edin. Universal diye satılan sehpalar bunlara uymuyor. Sehpa takozu takmakta bir o kadar zor. Zinciri zaten kendini temizleyip yağlayın. Ben motul temizleme ve yağ kullanıyorum. Ancak temizleme arkadaşlarında dediği gibi çok çabuk bitiyor. Gazyağı aldım artık onunla temizlemeye devam edeceğim. Bu arada motulun zincir yağını tavsiye ederim. Beyaz oluyor renk yağlayınca.

Yalnız ben şehir içinde sert ve agresif kullanmama rağmen 100km de 5.6lt yakıyor ortalama. Hiç uzun yola da gitmedim bu ölçümde, hep şehir içi. Bende ne kadar çok yakıyor benim motor diye üzülüyordum

Egzoz taktırınca garantiden çıkıyor diye duydum. Ama servisi arayıp sormadım o konuda kesin bir bilgim yok benimde. Ama orjinal egzozda ses yok. O vuuuvvvvv diye gelen ses motordan geliyor

Motosikleti
    CBR 650F
    servisler kesme biçme işi olunca garantiden çıkarıyor motoru.. yani full sistem egzozları alıp yine servise taktırınca garanti devam ediyor.. full sistemlerde 3 bin ile 7 bin arasında geziniyor.. zaten tek tüp almaya kalksak akrep sanırım 2500 civarı buna ara boru falan ekleyince 3000 civarı olur hemde garantiden çıkar.. yani 3000 civarına bir full sistem alınabiliyor akrep olmasada, en azından garantiden çıkartmıyoruz motoru.. yurt dışından tanıdık varsa bu fiyatlara akrepte olabiliyor. bende buna uğraşıyorum bakalım olursa akrep olamzsa GPR türkiye den temin edip takıcam artık..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

kolisa daha önce aliexpress ten bulursun dedim ama şimdi aklıma geldi sen o plakalığı yanlardan küçülttür ve delikleri istediğin yerden açtır yada genişlet küçük olan yerleri.. tanıdığın usta varsa git yaptır yada bir demirciye git yaptır önceden çiz kaç santim kesilecekse.. bence çok uğraşmazsın.. en son kesilen yerlere bir mat siyah sprey boya sık senin iş tamamdır.. bu motora özel plakalık olacağını sanmıyorum hepsi üniversal.. genelde ölçülerini yazmışlar oraya göre bakıp almalıydın ilk alımını yaparken.. senin işin tutacağı 20-30 lira hiç yeni masrafa girme bence..

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]kolisa daha önce aliexpress ten bulursun dedim ama şimdi aklıma geldi sen o plakalığı yanlardan küçülttür ve delikleri istediğin yerden açtır yada genişlet küçük olan yerleri.. tanıdığın usta varsa git yaptır yada bir demirciye git yaptır önceden çiz kaç santim kesilecekse.. bence çok uğraşmazsın.. en son kesilen yerlere bir mat siyah sprey boya sık senin iş tamamdır.. bu motora özel plakalık olacağını sanmıyorum hepsi üniversal.. genelde ölçülerini yazmışlar oraya göre bakıp almalıydın ilk alımını yaparken.. senin işin tutacağı 20-30 lira hiç yeni masrafa girme bence..
    Aliexpress'e bakındım biraz fakat bulamadım,R&G ve Yoshimura'nın uyumlu plakalıkları var internette fakat dediğim gibi çok abuk fiyatlar çıkıyor, sanırım en kötü bir usta bulup kestirtirim en mantıklı o iş gibi.Teşekkürler.

Şu plakalık işini halleden biri bizi bilgilendirse ne güzel olur

Motosikleti
    14 CBR 250R HRC (eski) CBR 650F 2017 RED (YENİ)

Tadımlık Arkadaşlar yeni kasa stock egzoz
    esetabu bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    telefon tutucu takan var mi?

King virtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 650F
    Merhabalar, ben Tayland'dan resimdeki gibi bir plakalık aldım. Entegre sinyal ve plaka aydınlatması var. Çok araştırdım bulabildiğim en sade ve şık plakalık buydu. Yalnız katlanır değil sabit. 650 f için üretilmiş bir ürün. Motoru aldığımdan beri 1 kere çevirmeye girdim herhangi bir problem yaşamadım. İlgisini çekenler olabilir. Motorun başka fotoğrafını görmek isteyenler olursa instagramda @virtueenterprises hesabından bakabilirler. Keyifli sürüşler.

kakare ve Monty bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR650F
    Selamlar, kullanıcı kılavuzunda da belirtildiği gibi sele altında u kilit taşımak için bir bölüm mevcut ancak her boyutta kilit saklanamıyordur diye dşünüyorum. Acaba buraya uyumlu bir u kilit marka modeli biliyor musunuz?

Motosikleti
    600 rr
    slm çanta işini n yaptın ? gerçi baya zman geçmiş belki motor bile yoktur.bende arka çanta taktırmayı düşünüyorum ama karar veremedim

[QUOTE=King virtue;4158948]Merhabalar, ben Tayland'dan resimdeki gibi bir plakalık aldım. Entegre sinyal ve plaka aydınlatması var. Çok araştırdım bulabildiğim en sade ve şık plakalık buydu. Yalnız katlanır değil sabit. 650 f için üretilmiş bir ürün. Motoru aldığımdan beri 1 kere çevirmeye girdim herhangi bir problem yaşamadım. İlgisini çekenler olabilir. Motorun başka fotoğrafını görmek isteyenler olursa instagramda @virtueenterprises hesabından bakabilirler. Keyifli sürüşler.

link var mı?

Motosikleti
    2017 HONDA CBR 650F
    Bir web sayfası üzerinden alışveriş yaparak alamadım çünkü öyle bir sayfaları yok. Facebook sayfası var adamın onun linkini vereyim. Bende ordan iletişime geçtim sonra bir çılgınlık yapıp güvendim ve western union aracılığı ile parayı gönderdim, onlarda 2 gün sonra postaladılar.

https://www.facebook.com/92shop-Bigbike-undertail-accessory-1545669422348995/
    Don't ride faster than your guardian angel can fly

Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    Alıntı King virtue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir web sayfası üzerinden alışveriş yaparak alamadım çünkü öyle bir sayfaları yok. Facebook sayfası var adamın onun linkini vereyim. Bende ordan iletişime geçtim sonra bir çılgınlık yapıp güvendim ve western union aracılığı ile parayı gönderdim, onlarda 2 gün sonra postaladılar.

https://www.facebook.com/92shop-Bigb...5669422348995/

siparis ettigin bu mu tam olarak?

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...97&oe=599D7F6F

bi de fiyat yazabilir misin?

Plakalık gayet güzel fakat o sinyaller için röle gerekiyor sanırım.Yoksa senkronize şekilde değil hızlı hızlı yanıp sönüyor sinyaller.Sizde böyle bir problem oldu mu acaba?

Motosikleti
    2017 HONDA CBR 650F
    Alıntı esetabu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siparis ettigin bu mu tam olarak?

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...97&oe=599D7F6F

bi de fiyat yazabilir misin?
    Evet ürün gönderdiğiniz linktekinin aynısı, fiyat olarak da 46 dolar ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam, doğru düzgün bi plakalık bulamayınca sanayide de kestirme vs. özel bişeyler yaptırma işleriyle uğraşmak istemedim lanet olsun dedim aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Alıntı kolisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakalık gayet güzel fakat o sinyaller için röle gerekiyor sanırım.Yoksa senkronize şekilde değil hızlı hızlı yanıp sönüyor sinyaller.Sizde böyle bir problem oldu mu acaba?
    Evet röle gerekiyor, benim motorda da dörtlüler dışında sadece bir tarafa sinyal verince biraz daha hızlı yanıp sönüyor. Onu da biraz araştırdım fakat orjinal röle 650f'de 600rr gibi kolay yerde değil, sanırım yakıt tankının altında kalıyor dolayısıyla ulaşmak biraz uzun sürüyor. Bu yüzden çok üstünde durmadım bu haliyle kullanıyorum.
    Don't ride faster than your guardian angel can fly

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)