Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmayan motorunu sat gitsin dostum o zaman,sen git xj6 falan al

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

650f nin daha iyi olduğunu kimse söylemedi saten Bu adamlar seni beni düşünerek bu makineleri üretmiyorlar,Ters maşa olayında gelirsek daha önceki modelin üzerindeki markayı bilmiyorum ancak bi incelemek lazım sonuçta bu maşalar da marka marka yani öhlins veya showa olmadıktan sonra çok bi fark olmaz yani en azından bu formdaki adamlar o farkı hissedecek kadar sert viraja girebileceklerini sanmıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Kimsenin malını kötülediği falan yok,motora çamur atmaya çalışanlar ya eski 600f kullanıcıları yada formda sayfa sayfa dolaşıp Hondayı kötülemeye çalışan arkadaşlar var.

Motorcular motoru ne kadar kötü olursa olsun isterseniz çin malı olsun onunla duygusal bir bağ kurar,bence bu motorculuğun vaz geçilmez prensipleri arasındadır.Hiç bir motorcu motorunu kötülemez ben bunuda böyle bilirim. Haydin sağlıcakla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Honda çok büyük bir şirket ve asla da kötü motor yapmaz yapmadı da,Her motor gibi bu motorda bir amaca hizmet ediyor sizler amaçlarınız doğrultusunda motor seçimi yapmalısınız eğer ki size göre performansı yüksek veya daha kaliteli motorlar istiyorsanız o zaman ona göre para ödeyip ona göre motor satın almalısınız.
    2011-13 CBR600FA ve 2011-13 CB600F'lerde UPS Showa marka ters full ayarlı çatal var(ön-yükleme ve geri sekme)...&00f'lerin bence en önemli üstünlüğü beygir,çatal,fren değil...ŞASE'dir. 650F'te demir iken eskisinde alüminyumdu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yanlış anlama beni merak ettiğim için soruyorum. Şimdiye kadar kaç motosiklet sahibi olup, hangi motorları kullandın acaba? Biz bir çok motosiklet kullandığımız için bize kalite olarak kötü geliyor açıkçası. O yüzden eleştiriyoruz. Yanlış anlama bizi, kızma da.

Bu arada sendeki naked modeli olduğu için kafa grenajı, yan grenajlar yok. Eğer grenajlı modeli kullanıyor olsaydın seninde bize hak vereceğini düşünüyorum.
    Konca'nın yerine ben cevap vereyim...cbr125'ten sonra bu cb650'ye geçti...kullandığı motoru ''uçak'' zannediyor....
    Shamy, Twin ve screamaykut bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaslar, bir yildir kullaniyorum ama ses konusunda benim bir sikayetim henuz olmadi, yazdiklariniza bakarak sanki baska bir motosiklet kullaniyormusuz gibi geldi bana ya da ben yola cok konsantre oldugumdan hicbir sey duymuyorum

Ivmelenme konusunda bana biraz sagir geliyor ama tarzimdan yada beklentilerimden kaynakli, baska bir arkadasa cok agresif gelebilir tabiki, tamamen tecrube ve beklentiyle ilgili bir durum.

Bu arada katlanir plakalik ile birlikte led sinyalleri de aldim, onumuzdeki hafta havalar acinca montajini yapacagim, fotograflari paylasirim.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011-13 CBR600FA ve 2011-13 CB600F'lerde UPS Showa marka ters full ayarlı çatal var(ön-yükleme ve geri sekme)...&00f'lerin bence en önemli üstünlüğü beygir,çatal,fren değil...ŞASE'dir. 650F'te demir iken eskisinde alüminyumdu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Konca'nın yerine ben cevap vereyim...cbr125'ten sonra bu cb650'ye geçti...kullandığı motoru ''uçak'' zannediyor....
    Yok cbr 125 kullandığım motorlardan birisiydi ve küçük olmasına karsin çokta severdim.arkadaşlarımla genellikle beraber süreriz ve çoğu zaman motorlarıda degisiriz,bu yüzden fazer 6 cbf 600 gibi makineleri çokça denedim ve yol yaptım, 650f alt devirler de torklu olmasi dışında çok bir artı sağlamiyor ancak stabil olmasına karşın fazer 6 yla 2 defa kalkiş yaptim 1 metre kadar aramızda fark vardı o 10 beygirlik fark kendini çok belli etmiyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, bir yildir kullaniyorum ama ses konusunda benim bir sikayetim henuz olmadi, yazdiklariniza bakarak sanki baska bir motosiklet kullaniyormusuz gibi geldi bana ya da ben yola cok konsantre oldugumdan hicbir sey duymuyorum

Ivmelenme konusunda bana biraz sagir geliyor ama tarzimdan yada beklentilerimden kaynakli, baska bir arkadasa cok agresif gelebilir tabiki, tamamen tecrube ve beklentiyle ilgili bir durum.

Bu arada katlanir plakalik ile birlikte led sinyalleri de aldim, onumuzdeki hafta havalar acinca montajini yapacagim, fotograflari paylasirim.
    Katlanır Plakalık şart bende geçen 400 tl ceza yedim yenilikleri bekliyor olucam bende Tayland dan yeni ürünler siparişini verdim gelince resimlerini atarım

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok cbr 125 kullandığım motorlardan birisiydi ve küçük olmasına karsin çokta severdim.arkadaşlarımla genellikle beraber süreriz ve çoğu zaman motorlarıda degisiriz,bu yüzden fazer 6 cbf 600 gibi makineleri çokça denedim ve yol yaptım, 650f alt devirler de torklu olmasi dışında çok bir artı sağlamiyor ancak stabil olmasına karşın fazer 6 yla 2 defa kalkiş yaptim 1 metre kadar aramızda fark vardı o 10 beygirlik fark kendini çok belli etmiyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Katlanır Plakalık şart bende geçen 400 tl ceza yedim yenilikleri bekliyor olucam bende Tayland dan yeni ürünler siparişini verdim gelince resimlerini atarım
    Fazerların 98bg ve aynı kasa 78bg'likleri de vardı zamanında....78'lik olmasın o Fazar???
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazerların 98bg ve aynı kasa 78bg'likleri de vardı zamanında....78'lik olmasın o Fazar???
    Yakın arkadaşımın motoru 98 beygir 2006 model.

HAKANNICA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Arkadaşlar selam,

Bende yakın bir zamanda 650F sahibi olacağım inşallah araçlar henüz bayinin eline gelmemiş, geliş tarihi yarın belli olacak. Farklı konularda egzost konusundan bahsetmiştim. Egzost arayışım devam ediyor, 650F i olan arkadaşlar bu konuda ne tercih yaptılar? Ayrıca koruma takozu taktıran vardır muhtemelen, nereden aldılar? Memnunlarmı? Turtle buldum henüz almadım fiyat 202 TL. Daha uygun ve şık olan bişey taktıran varmı?

Değerli kullanıcı arkadaşların yorumlarını rica ederim.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı HAKANNICA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Bende yakın bir zamanda 650F sahibi olacağım inşallah araçlar henüz bayinin eline gelmemiş, geliş tarihi yarın belli olacak. Farklı konularda egzost konusundan bahsetmiştim. Egzost arayışım devam ediyor, 650F i olan arkadaşlar bu konuda ne tercih yaptılar? Ayrıca koruma takozu taktıran vardır muhtemelen, nereden aldılar? Memnunlarmı? Turtle buldum henüz almadım fiyat 202 TL. Daha uygun ve şık olan bişey taktıran varmı?

Uygun değil ama harbiden işinize yarıycak koruma sistemleri mevcut.
    https://bikerzbits.com/honda/cb/cb650f/ bu sitede bir çok model ve markanın cnc koruma,aksesuar ve malzemeleri mevcut bende buradan alışveriş yapıyorum.

Motosikleti
    2006 cbr 600 f silver/black
    Alıntı HAKANNICA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

HAKANNICA selam,
    Egzoz arayışı bendede devam ediyor. Özellikle garantisi bozulmaması için serviste taktırabileceğim bir egzoz arıyorum. Bu şekilde montaj yaptıran varmı diye sordum ancak kimseden yanıt alamadım maalesef.
    Koruma takozunu yaklaşık 1 ay önce halkalı anes motorda linkini aşağıda paylaşıyorum.
    http://rapor.anesmotorshop.com/asp/product/3974/TURTLE-MOTO-MOTOR-KORUMA-TAKOZU-CB-650F-CBR-650F
    220 TL ye aldım montajıda hemen orda ücretsiz yaptılar. Gayet yeterli ve güzel. Koruma takozunun işlevi belli o nedenle çok yüksek maaliyetlere gerek olmadığını düşünüyorum.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Beyler ben 600fa için anes motordan akrepoviç aldım fiyatta uygun arayıp görüşün isterseniz

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ben 600fa için anes motordan akrepoviç aldım fiyatta uygun arayıp görüşün isterseniz
    ben tiger diyorum egzoz da , akrep kullandınmı diceksiniz kullanmadım ama kulak yalan söylemez.

Motosikleti
    2teker
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tiger diyorum egzoz da , akrep kullandınmı diceksiniz kullanmadım ama kulak yalan söylemez.
    Herkesin egzozdan beklentileri farklı tercihler bu yüzden var;)
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    CB650F
    Bende akrapović den yanayım,akrapović ler ex-up li eksozlar olduğu için düşük devirde minumum güç kaybı yaşanır yani sadece ses vermek amaçlı tasarlanmıyor.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    yeni kasada değişiklik neler var ?

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Herkesin egzozdan beklentileri farklı tercihler bu yüzden var;)
    Muhakkak . Akreplerin fiyatları uçuk geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı r48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasada değişiklik neler var ?
    Hicbir degisiklik yok renk harici. 2015 modellerde 2014 lerden farkli olarak titresim icin motor baglanti civatalari degisti sadece, ama meret ayni yine titriyor.
    r48 bunu beğendi.

Motosikleti
    2teker
    Muhakkak . Akreplerin fiyatları uçuk geliyor.
    Ben 1500 verdim uygun aldığımı düşünüyorum ama salyangoz yaptırmaya 600lira istedi ferik egzoz hehe
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Ben 1500 verdim uygun aldığımı düşünüyorum ama salyangoz yaptırmaya 600lira istedi ferik egzoz hehe
    sadece tüp o zama dimi 1.500. Tiger da 650-700 gibi bir fiyata bırakıyor ara boru ile. Şu da var nihayetinde her motora uyuyor egzoz 1 kere alıp sadece ara boru değişerek istediğin kadar kullan.

Motosikleti
    2teker
    sadece tüp o zama dimi 1.500. Tiger da 650-700 gibi bir fiyata bırakıyor ara boru ile. Şu da var nihayetinde her motora uyuyor egzoz 1 kere alıp sadece ara boru değişerek istediğin kadar kullan.
    Evet slip on sadece tüp benim aldığım akrepovicin 600fa için özel üretilmiş egzozu
    İşin garip tarafı ferik egzoz salyangoz yapmak için 600tl istiyor

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Evet slip on sadece tüp benim aldığım akrepovicin 600fa için özel üretilmiş egzozu
    ferik işini iyi yapar , zaten mevzu salyangoz da bitiyor bana anlatılan o

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Titanyumdan yapicaksan yapin deseydin )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)