Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok ninja 300 ile aynı gidiyor, yok 250 lik yan yana geliyor. Arkadaş motoru kullanmayanları soğutma hakkınız var mı sizce? Objektif yorum yapsanız neyse.

xj6 tam bir geçiş motorudur, hatta uzun yıllar kullanılabilir.

Bu güne kadar kullandığım en titreşimsiz ve konforlu naked lardan biridir. Gaz dozajlaması çok basit, kullanıcı dostu ve hata affedicidir.

Amortisörleri biraz yumuşak kalır evet ama kullanıcı kitlesi pistte zaman kasan tipler değil sonuçta

Görece az yakar, bakım maliyetleri bir ss kadar yüksek değildir.

Ayrıca 250 cc ile ivmelenme konusunda kıyas kabul etmez. ninja ile aynı gidiyor diyen arkadaş, ne son süratte ne de hızlanmada zerre alaka yoktur.

Not: XJ6 kulanıcısı değilim ama dayanamadım bu kadar ezilmesine
    dyavol-77, P34C3, Shamy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    P34C3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6N
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ninja 300 ile aynı gidiyor, yok 250 lik yan yana geliyor. Arkadaş motoru kullanmayanları soğutma hakkınız var mı sizce? Objektif yorum yapsanız neyse.

Bu güne kadar kullandığım en titreşimsiz ve konforlu naked lardan biridir. Gaz dozajlaması çok basit, kullanıcı dostu ve hata affedicidir.

Amortisörleri biraz yumuşak kalır evet ama kullanıcı kitlesi pistte zaman kasan tipler değil sonuçta

Ayrıca 250 cc ile ivmelenme konusunda kıyas kabul etmez. ninja ile aynı gidiyor diyen arkadaş, ne son süratte ne de hızlanmada zerre alaka yoktur.

2012 Model Yamaha XJ6N kullanıcı olarak Reşit arkadaşımızın yazdıklarına tamamen katılıyorum. Motorum 26.000 km oldu. Genellikle şehir içi kullanımıyla birlikte geziler için şehir dışında da kullandım. Hatta İstanbul Park Yarış pistine bile girdim. Şehir içinde kıvrak şehir dışında rahat ve konforlu pistte insanı ürkütmeyecek kadar stabil bir motor.

Yamaha XJ serisi 1981 yıllarından beri üretilen Yamaha markasının en köklü serilerindendir. Üzerinden onca yılın mühendisliğini barındırmaktadır. Alıp uzun yıllar kullanabileceğiniz bir motor.

Herhangi bir 300'lük veya 250'lik peşimden gelemiyor.
    Reşit ve r48 bunu beğendiler.
    Youtube :
    https://www.youtube.com/motorcubros

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Yaa arkadaşlar sizin amacınız ne,neyin kafasını yaşıyosunuz bir türlü anlamış değilim :

Birisi geliyor motor ağır diyor : Bakınız teknik verilere xj6 ve cbr650f ağırlıkları aynı

Birisi Yok xj6 nın perormansına laf ettirmeyiz diyor : xj6 biryerlerini yırtıyor 220 bile zor yapıyor,cbr650f 260 yapıyor.Bakın iyi dinleyin : ben ninja 250 ile 190-195 ile giderken,xj6 da biraz önümden gidiyordu,4 silindir bir motor gibi kopamıyordu diyorum iyi okuyun.Ayrıca xj 6 da kullandım,güzel makina ama nerdeyse performansı 250 cc lik makina gibi diyorum ve buna rağmen 1 gün xj6 sayfasına girip olumsuz eleştiri yapmadım ama cbr650f ile bu motoru kıyaslayamazsınız

Not: Teknik verilere açıp bakabilirsiniz herşey açık ve net

Saldırgan tutumunuzu vede bazı arkadaşların bu sayfada nedense sürekli xj6 yı övüp cbr650f i kötülemeye çalışmasınıda birtürlü anlamış değilim.Çok iddialıysanız gelin motorlarınızla yola çıkıp her yönden karşılaştıralım,buyrun isteyene adresimide veririm.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Uretilmis en güzel motor CBR650f suanda yamaha R25 sahibiyim bütçem elverseydi almazdım tipinden falan degil, cbr ss degil ama cbr serisinden ayrı da degil naked da degil, tam orta kulvarda kullaniciya el vermis bi motor xj6 diyenler de yamahadan hiz konusunda bir sinirlama beklemiyorum hatta piyasanin en iyi hızlı giden motorlarını üretebilme kabiliyetine sahip,
    Tamamen zevk meselesi ama ben xj6 da inceledim ve dedigim gibi imkanım olsaydı kesinlikle cbr650F şuan altımdaydı cook uzun yıllar sonra belki allaha herkese istediği motora binmeyi nasip etsin.
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

xj6 ezik bir 4 silindirdir.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaslar, katlanir plaka taktiran varsa nerede taktirilacagi yada nereden alabilecegim konusunda bilgi/link vs verebilirse cok sevinirim.

Uzun yola cikacagim, radar/kameralardan korunmak icin lazim diye dusunuyorum, cezasi varmi bilemiyorum ama cok degilse risk almaya deger sanirim, bilgi paylasimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    650f 260 km yapmaz kahraman arkadaşlarım
    Abartıp milleti yanlış yönlendirmeyin haha. Düz yolda sorunsuz çıkacağı hız 200 km dir. Sonrasında ivme kesilir.
    Yokuş aşağı arkanda rüzgar ile 240 yaparsın 6. vitesin uzun dişlisi sayesinde ama 87 hp motor düz yolda 200 km üstünde hızlanmaya istekli olmaz.
    12.000 km kullandım benim motorum yapamadı zorladı olmadı
    Atmayın tutmayın. Sonuç 650f güzel motordur o ayrı!
    r48 bunu beğendi.

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, katlanir plaka taktiran varsa nerede taktirilacagi yada nereden alabilecegim konusunda bilgi/link vs verebilirse cok sevinirim.

Uzun yola cikacagim, radar/kameralardan korunmak icin lazim diye dusunuyorum, cezasi varmi bilemiyorum ama cok degilse risk almaya deger sanirim, bilgi paylasimlariniz icin simdiden tesekkurler.
    Katlanır plaka bende var hasanpaşada ard motordan alabilirsin , yalnız orjinali gibi kesmeden delmeden aynı yere vidalamak usta işi çünkü plakalıklar oem , ben kendi ustuma yaptırdım 1 e 1 orjinali gibi oldu , cezasını bilmiyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650f 260 km yapmaz kahraman arkadaşlarım
    Abartıp milleti yanlış yönlendirmeyin haha. Düz yolda sorunsuz çıkacağı hız 200 km dir. Sonrasında ivme kesilir.
    Yokuş aşağı arkanda rüzgar ile 240 yaparsın 6. vitesin uzun dişlisi sayesinde ama 87 hp motor düz yolda 200 km üstünde hızlanmaya istekli olmaz.
    12.000 km kullandım benim motorum yapamadı zorladı olmadı
    Atmayın tutmayın. Sonuç 650f güzel motordur o ayrı!
    Merhaba bu güne kadar bu konularla ilgili pek yorum yapmadım , fakat sizde bu motoru uzun süre kullandınız diye hatırlıyorum şimdi 600RR almışsınız galıba biraz kötülüyormuşsunuz gibi geldi bana ,
    benim motorumun üzerinde headers two brothers var belki ondan sebeptir , orjinal egzozlusunu hiç kullanmadım çünkü , düz eğimsiz yolda 240 a kadar çok rahat bir şekilde çıkıyor zorlanmadan son hızınıda denemeye fırsatım olmadı , bilgilerinize.
    __sArSıLmAz__ ve hesbup bunu beğendiler.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    şimdi pahalı diye alamaynlar olabilir ondan burada ninja300, xj6 kıyasları yapılabilir normal. Ama burada motor ile ilgili yorumların yapılması daha uygun bence. xj6 bence çok iyi bir motor değil. top speed hariç 500r la bile oynarım onla, ninjayı saymıyorum bile.
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı D3VIL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katlanır plaka bende var hasanpaşada ard motordan alabilirsin , yalnız orjinali gibi kesmeden delmeden aynı yere vidalamak usta işi çünkü plakalıklar oem , ben kendi ustuma yaptırdım 1 e 1 orjinali gibi oldu , cezasını bilmiyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

Merhaba bu güne kadar bu konularla ilgili pek yorum yapmadım , fakat sizde bu motoru uzun süre kullandınız diye hatırlıyorum şimdi 600RR almışsınız galıba biraz kötülüyormuşsunuz gibi geldi bana ,
    benim motorumun üzerinde headers two brothers var belki ondan sebeptir , orjinal egzozlusunu hiç kullanmadım çünkü , düz eğimsiz yolda 240 a kadar çok rahat bir şekilde çıkıyor zorlanmadan son hızınıda denemeye fırsatım olmadı , bilgilerinize.
    Motoru kotuledigim sonucuna nasil vardin? Ben motora bisey demiyorumki sana diyorum

Ilk gunden beri 650f fiyatini hakeden motordur, sunduklari bunlardir ve gayet iyidir diyorum.

Motoru yok yere kotuleyenlere cevap yazdigim gibi, senin gibi yok yere yuceltenlere de cevap yaziyorum olay bundan ibaret. Insanlar motosiklet almadan once bu forumlari okuyup, edindikleri bilgilerle dunyanin parasini verip aliyorlar bu aletleri.

Seninki kuzguna yavrusu sahin gorunurmus misali. Hala diyorsunki duz yolda 240a cok rahat cikiyor ve son hiz denemesi yapmadim.

Bu durumda su sonuclar cikiyor:

1) sen 30-35 kg agirliginda bir arkadasimizsin. Ki 211 kg lik 87 hp ureten bir alet cok rahat bir sekilde duzde 240km yapabiliyor.

2)teknoloji ustu bir eksoz taktin ve ortalama 20 hp kazandirdi motora. Two bro nin sitesinde 4 hp kazandirir yaziyordu, ben de taktirmayi dusunmustum zamaninda ama sen baya sanslisin demekki vaad edilenin 5 kati bir kazanc saglamissin.

Sana su kadar net yazayim arkadasim. Bu alet eger aklimda yanlis kalmadiysa;

1. vites ort. 100km hiza cikar
    2. Vites ort. 140km hiza cikar
    3. Vites ort. 170km hiza cikar
    4. Vites ort. 200km hiza cikar
    Sonrasinda da ivmesi kesilir diger faktorlere bagli olarak ort. Max 243-245 km gibi hizlari gorursun.

Bence bu guce gore sahane verileri vardir kullanimi cok rahattir. Ama senin hayal ettigin gibi bu motor gazi acinca kendini 240da bulmaz son hiz deniyim dediinde 260 lari devirmez. Atmayin diye bu yuzden yazdim. Yoksa motoru hala cok begeniyorum soran arkadaslarima da oneriyorum.
    trancexp bunu beğendi.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 yeni renk hayırlı olsun, siyah-kırmızı ve siyah-beyaz-sarı tonlar gelmiş.Fakat fuarda göremedim, bayilere gelir artık.
    https://honda.com.tr/motosiklet/supe.../cbr-650f-2015

Motosikleti
    2006 cbr 600 f silver/black
    Herkese selamlar. Bende eski bir 2006 kasa 600 f kullanıcısı olarak yaklaşık 1 ay kadar önce aldığım 2015 model ikinci el cbr 650f ile aranıza katılmış bulunuyorum.

Farklı başlık altında bir arkadaşımız motor hakkında yorum istemişti bende kısa sürede ki deneyimlerimi gördüğüm kadarıyla artıları ve eksileriyle yazmaya çalıştım. Bu başlık altındaki tüm yorumları okudum ve motoru sonrasında aldım. Bir arkadaşımız insanlar burdaki yorumları dikkate alarak motor tercih ediyor demiş. Bu çok doğru bu nedenle objektif olmaya çalışmak çok önemli. Bende bu doğrultuda görüşlerimi aktarmaya çalıştım. Bu motoru almayı düşünen farklı kişilerede faydası olur düşüncesiyle yorumlarımı aşağıya ekliyorum;

Muhammed hocam selamlar. Uzun süredir sorularınıza yanıt verilmemiş yaklaşık 1 ay oldu 2015 model cbr 650 f imi alalı. Nacizane bu süre zarfındaki görüşlerimi aktarayım. Daha önce 2 yıllık 2006 cbr 600f deneyimimde olduğundan kıyaslama yapabiliyorum. Cbr 650 f ler thailand da üretiliyor. Belli devir aralıklarında 5-6 bin devir aralığında ayak ped lerinde hissedebileceğin bir titreşim oluyor hatta bu titreşimi alabilmek adına honda yumuşak ped kullanmış ancak ilgili devir aralığında dikkatli bir kullanıcı isen anlamak çok zor değil. Bu titreşim motorun genelinde var gibi algılanmasın ben çok dikkatli takıntılı biri olmama rağmen ayaklar harici gidon vs. bir titreşim hissetmiyorum. Bu titreşim konusunu honda crostounr kullanısına söylediğimde sen titreşim görmemişsin yorumu aldım Ancak 600f de bu durum yoktu bu bilgiyide es geçmeyeyim. Plastk aksamda yalnızca gösterge üstü ses yapıyor iç dış bantla bu ses kesilebiliyor bunun dışında bir ses almadım. Ortalama yakıtım 5.4 litre. Oturuş pozisyonu 600 f e göre daha rahat ve 5 bin devire kadar ki kısım daha canlı. Artçı konforu bu tarz bir motora göre mükemmel. Gaz kolunu hassas kullanmak gerekiyor aksi taktirde 1. ve 2. Viteste ilk gaz tepkisinde silkelenmeye hazır olabilirsin. Bu durum belli süre sonra motora aşina olmakla ortadan kalkıyor. Lastikler dunlop geç ısınıyor ısınana kadar ani vites düşürme ve gaz açmalardan kaçınmalı.

Genel anlamda objektif şekilde artılarını özelliklede eksilerini yazmaya çalıştım. Ben bu motoru neden tercih ettim; öncelikle alternatiflerinde diyeceğim bence bu motorun alternatifi yok. Var ama alternatifi şu motor diyebileceğimiz motorlar ya çift silindirli yada arka tekeri 160 lık iki silindirle aynı max speed e sahip dört silindirli motorlar olur. Oturuş pozisyonu ve sportif görüntüsü beni en çok cezbeden kısmı. Sürekli son sürat denemeleri yapan biri değilim. Bu motoru tercih ederken gerektiğinde sıktığımda gitsin, gerektiğinde sakin gideyim az yaksın, spor bir motor istiyorum ama trafiktede bana ızdırap olmasın hemen ısınıp ter attırmasın, artçım rahat etsin ve motoruma baktığımda keyif alayım diyorsan tercih belli cbr 650f Bi nebze yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Biraz yoğurdum ekşi dememişsin ama yinede objektife yakin bir yorum olmuş.

Ben titreşim ve zirilti olayindan sikayetciyim, ozellikle 150km suratle otoban yolculuklarinda, Honda gidon ici donen barlar kullanmasina ragmen titresim elime kadar vuruyor. Neyse sonucta bu sinifta fazla alternatif yok, az yakmasi, hararet yapmamasi, rahat olmasi ve abs si dolayisi ile alinabilir.
    Tek sorun sifir fiyati pahali ve ikinci eli yok. Gerci turkiyede motosiklet demek supersport demek oldugundan, gercek sporcular haric hicbir motorun ikinci eli yok.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa arkadaşlar sizin amacınız ne,neyin kafasını yaşıyosunuz bir türlü anlamış değilim :

Birisi geliyor motor ağır diyor : Bakınız teknik verilere xj6 ve cbr650f ağırlıkları aynı

Birisi Yok xj6 nın perormansına laf ettirmeyiz diyor : xj6 biryerlerini yırtıyor 220 bile zor yapıyor,cbr650f 260 yapıyor.Bakın iyi dinleyin : ben ninja 250 ile 190-195 ile giderken
    Sen neyin kafasını yaşıyorsun ben de onu anlamış değilim
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    CB 650 F
    Arkadaşlar GPR Furore Carbon Full Sistem Egzos fiyatında ciddi indirim var. Fiyatı 2800 civarına geliyor. İnternette ses videosunu bulamadım. Bu egzüsla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar GPR Furore Carbon Full Sistem Egzos fiyatında ciddi indirim var. Fiyatı 2800 civarına geliyor. İnternette ses videosunu bulamadım. Bu egzüsla ilgili bilgisi olan var mı acaba?
    valla ben arrow titanium dıında birşey önermiyorum omniracing.com sitesinden eksoz baka bilirsiniz sadece arama bölümüne 650f yazın; arrow,akropovic.leovince ve diğerleri aynı zamanda öhlins amartisör sistemleri ve bazaaz beyin müdahalede satılıyor aralarında en uygun eksoz leovince oda 2.400 TL ye satılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz yoğurdum ekşi dememişsin ama yinede objektife yakin bir yorum olmuş.

Ben titreşim ve zirilti olayindan sikayetciyim, ozellikle 150km suratle otoban yolculuklarinda, Honda gidon ici donen barlar kullanmasina ragmen titresim elime kadar vuruyor. Neyse sonucta bu sinifta fazla alternatif yok, az yakmasi, hararet yapmamasi, rahat olmasi ve abs si dolayisi ile alinabilir.
    Tek sorun sifir fiyati pahali ve ikinci eli yok. Gerci turkiyede motosiklet demek supersport demek oldugundan, gercek sporcular haric hicbir motorun ikinci eli yok.
    Çok gereksiz yorum yazıyon dostum bi öyle diyon bi böyle diyon seni banlatttırmak için elimden geleni yapıcam.Bu arada senin 650f kullandığına da şahsen inanmıyorum

Motosikleti
    2006 cbr 600 f silver/black
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    btayyar selam, söz ettiğin egzoz için kızıltoprak mototal den bilgi aldım italyan el yapımı ve full sistem boğazdan dedikleri türden bir egzoz. Aslında benim mototal e gitme nedenim şuydu malum motorlarımızın 4 sene garantisi var ben bu garantiyi bozmadan nasıl egzoz takabilirm diye sordum. Servis yetkilisi yalnızca yetkili serviste montaj yaptırmanın yeterli olacağını iletti. Montaj ücretininde öle fahiş bir fiyat olmayacağını normal bir fiyat olacağını belirtti. Seninde söz ettiğin gibi gpr için bir video yok. Genel videoları izlediğimdede bana 650 f lerde ixil x55 ve arrow un sesleri hoşuma gitti. İxil x55 egzoz 950 tl ye mevcut ama bu sanırım tüp parası full system değil. Diğer full system satılan egzozların çok fahiş fiyatlar olduğunu görüyorum.

Daha önce motoruna egzoz montajı yaptıranlar varsa yardım rica ediyorum. Bu montajları yetkili serviste mi yaptırdınız? Yetkili serviste yaptırdıysanız örneğin full system olmayan bir egzozu servis montaj edebiliyormu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben arrow titanium dıında birşey önermiyorum omniracing.com sitesinden eksoz baka bilirsiniz sadece arama bölümüne 650f yazın; arrow,akropovic.leovince ve diğerleri aynı zamanda öhlins amartisör sistemleri ve bazaaz beyin müdahalede satılıyor aralarında en uygun eksoz leovince oda 2.400 TL ye satılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Çok gereksiz yorum yazıyon dostum bi öyle diyon bi böyle diyon seni banlatttırmak için elimden geleni yapıcam.Bu arada senin 650f kullandığına da şahsen inanmıyorum
    Senin benim yorumuma gereksiz diyebilmen icin oncelikle biraz, buyumen sonrada iyice bir tecrubelenmen lazim. Motosiklet konusunda ezilme ama benim 1/10 tecrubemde bile degilsin.

Ezik ezik yorumlar yapmayin. Biraz tecrubelenin, fikrinizi degil bilginizi soyleyin. Senin gibi ayda 10 kisi danisiyor bana, senin tecrubende 20 kisi senede ders almaya geliyor bana. Siz kimsiniz ki? Benim yorumumun ustune yorum yapabilirsiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin benim yorumuma gereksiz diyebilmen icin oncelikle biraz, buyumen sonrada iyice bir tecrubelenmen lazim. Motosiklet konusunda ezilme ama benim 1/10 tecrubemde bile degilsin.

Ezik ezik yorumlar yapmayin. Biraz tecrubelenin, fikrinizi degil bilginizi soyleyin. Senin gibi ayda 10 kisi danisiyor bana, senin tecrubende 20 kisi senede ders almaya geliyor bana. Siz kimsiniz ki? Benim yorumumun ustune yorum yapabilirsiniz?
    Oha naptın hacı
    Shamy bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Şimdi arkadaşlar bura da konular baya karışmış, bana da durumu whatsapp grubundan bir abim gösterdi. Benim yazma gereği duyduğum konu cbr500-ninja300-xj6 meselesi. Şöyle başlıyım duruma;

2 ayrı abs ve düz model olmak üzere ninja300 sahibi oldum ve 2015 abs'li modeli hala evimin içinde. Bunun yanı sıra aynı zamanda 2 ayrı mt07 sahibi oldum ve 2015 mt07'im de evimin içinde duruyor. Şuanda evimin içinde hem 07 hemde 300 manzaralı bir ortam var Toplamda 3 farklı xj6'yı 8.000 km kadar kullandım. Bunlardan birisinde ferik egzoz, diğerlerinde akrep egzoz vardı. Cbr650F'i uzun yolda günlük 800 km kullandım.

1. Husus şudur ki; uzun yolda tanımadığım bir cbr500 sahibi ile deneme imkanım oldu. Cbr500 tork ve hp olarak ninja300'den yüksek. Ara hızlanmaları daha iyi fakat 180 km hızdan sonra bariz şekilde geçerek 195 km hızda kesiciye giriyorum ninja300 ile. Burdan çıkarılacak özet ise, cbr500 ara hızlanmalar iyidir fakat 300cc olmasına rağmen ninja300 ile cbr500'ü geçtiğimi iddia ediyorum. Yukarıda yorum yapan trancexp son derece yakın ve sevdiğim bir abim olup kendisine çok kere teklifte bulundum, 1 depo benzin iddiası ortaya attım, fakat kendisinden gelen cevaplar video ile oldu ve video'ların ilerleyen kısımlarında yani cbr500'ün ara hızlanmasının etkisini kaybettiği kısımda ninja300 arkadan gelip bir güzel içinden geçip 1 boy, 2 boy ufak ufak açmaya başlıyor. Ninja300 13.500 devirde kesiyor bu adada. Cbr500 11.000 ya da 12.000 diye hatırlıyorum.

R25 ile deneme imkanım oldu.. R25'i önden salıp arkadan gelip geçebiliyorum. Zaten cbr250 ile aynı tork değerlerine sahip r25 ve deposunun plastik olup lak lak sesi ile verdiği hissiyatı hiç ama hiç beğenmiyorum. R25 kötü motor demiyorum fakat dediğim gibi kalite olarak bana zayıf gelen bir yapısı var.

Xj6 ile uzun yolda İzmit'ten ist'a dönüşte 2 kişi ben 85 kiloyum, arkadaşım 65 kilo motor üzerine kapanarak max 214 gördüm motorda ferik egzoz vardı.

Tek başıma tünelde defalarca denememe rağmen 215 gördüm üzerine şahit olmadım, kendi gözümle görmedim.

Mt07 ile uzun yolda max 221 gördüm. Üzerine çıkmadı. Extra olarak puig cam vardı.

Cbr650F ile max 235 gördüm daha fazla zorlamak istemediğim için bıraktım fakat ibrede bana gözüken motorun gideri var. Motorda ferik egzoz salyangoz ve akrep tüp vardı.

Xj6 kalitedir. Frenleri çok ama çok tatminkardır. Virajı mükemmeldir, benim bindiğim tüm xj6'larda peglerin altındaki çiviler erimiş vaziyetteydi.

650F'te sola doğru viraj yaparsanız peg'den önce yan ayak yere değer haberiniz olsun, biraz bozuk bir zeminde viraj denemesi yaparsanız ve olurda yan ayak takılırsa zemine hightside sebebidir bilginize. Artçı için sol ayaktan ziyade sağ ayakta titreşim biraz daha fazla hissedilir.

Xj6 çok çok kaliteli bir motosiklettir, şuanda en büyük örneği eğer satılmadıysa sahibinden.com'da olan 2011 model 240.000'de olan xj6'dır.

Mt07 her halukarda xj6'yı geçer. Ben en az 20 sefer uzun yolda ve bjk, sarıyer tüneli gibi yaptığımız denemelerde xj6'ya papuç bırakmadım. Bizi izleyen arkadaşlar benim için "Adam ışınlanmayı bulmuş" diyorlardı.

Mt09 deli makinedir, 160 sabit giderken biraz da rüzgar varsa önden size gelen motosiklet sürekli kafa sallar fakat ivmelenmesi dehşet zevk verir. 1000'lik makinelerde 200'e kadar neredeyse hiç biri yanına gelemez, 4. Viteste tekere gelme potansiyeli olan bir motosiklettir. Ön amortisörü çok yumuşaktır, virajlarda biraz kendisini dağıtır, ani ön frende kafadan kopmalar olabilir ama tamamen zevke ve tecrübeli kullanıcıya hitap eder. Komforludur, bacakları uzun olan artçı için arka peglerin pozisyonu yorucu olabilir.

Kawasak Z800 fazlasıyla kalite içeren, gerek freni, gerek dengesiyle beni mest eden, virajlarda içimden çıkan hayvanın en büyük sebebi olan motosiklettir. Çok güzel bir viraj kabiliyeti olup işi bilene, çizgisini tutturana ok gibi gider. 252'de kesiciye girer ve 252 km hızla giderken naked motordan inanılmicak bir stabilite ile yoldaki hakimiyetini korur.

Cbr600FA çok stabil ve insana çok çok fazla güven veren bir motosiklettir. Virajları çok iyidir. Kullanıcısı için çok rahattır ve artçı komforu da yeterince yerindedir. Gaz tepkisi üst devirlerde asabi, alt devirlerde tam bir şehir içi motorudur. Top speed 248'de kesiciye girer. 102 hp, ters maşa ayarlanabilir süspansiyon ve ön tekerde 6 piston kaliperler ile beni kendisine hayran bırakan bir fren performansı vardı.

Uzun yazdım, saygı çerçevesinde olduğu sürece eleştiriye açığım. Zaman ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim.

Allah'ım kimselere kaza bela göstermesin. Kimsenin tekerine taş değmesin, yolunu şaşırtmasın inşallah. Maşallah diyen herkese gönlünde olanın iki katını hayırlısı ile nasip etmesi dileğiyle. Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese.
    Sokollu ve nuwanda324 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 41495051525361 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)