Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 650f
    yetkili servis bi sorun yok normal dedi. motosiklet 2015 model daha 4 aylık... titreşimden bahsediliyordu ama bu kadar rahatsız edeceğini düşünmemiştim.. şehir içi yada 1-2 saatlik sürüşlerde sorun olmuyo ama uzun yolda titreşimden kaynaklı yoruluyorum, belkide benden kaynaklanıyodur(yaşım 32)... nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum açıkçası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağdan malak gibi giderse daha çok kaza yapar öküz, motosikletin sağ şeritte işi ne?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Motorun karakteristik özelliği, heleki 6 bin devirden sonra, honda 2015 modellerde motor bağlantı elemanlarında küçük değişiklikler yapmış ama yine aynı 2015 model sahibiyim, tireşim fazla 4 silindirli bir motosiklet için.

XJ6 ile kıyaslayınca heleki resmen vibratöre binmiş gibi, XJ6 nın yağ gibi gidişiyle alakası yok uzaktan yakından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

motorun sahibi olmasak bir okadarda 600cc ve 1000cc kullanmasak yutturacaksın bize 260 diye.

CBR650F i Himalaya'lardan aşağı atsan emin ol ki düşerken bile 260 vurmaz
    Shamy;

Kaza yapan arkadaşımız hatalı olabilir sana hak veriyorum ama üslüp çok sert geldi bana. Sonuçta yaz sıcağında hepimiz düşük hızlarda o trafikten kurtulmak için bazen hatalı olduğunu bile bile sürüş prensiplerimizi değiştiriyoruz.Arkadaş da o sıcaktan kurtulmak için boş bulduğu araları değerlendirmek istemiş olabilir geçmiş olsun hata yaptıysa bile.

260 km hıza ulaşan arkadaşımız da haklı olabilir. Sonuçta benim gibi 90+ kilo bir kullanıcı bile yolun da eğimi ile 245 km hızlara ulaşabildiyse arkadaşımız daha standart bir bünyeye sahipse ulaşması imkansız değil videoda görüldüğü gibi.Ama benim tecrübelerime göre eğimsiz düz bir yolda benim gibi fizik kütlesi bozuk bir kullanıcı 235km gibi bir son hıza ulaşacaktır.

Her zaman söylediğim gibi benim gibi orta direk bir bütçeye sahipseniz 650f en iyi motor değil ama bu bütçe skalasında alınabilecek ve sundukları açısından en mantıklı motor diye düşünüyorum. Hele ki ss motor sevdalısı arkadaşlarımızın kendilerini test edip ss motosikletin karakterine alışmaları açısından kesinlikle almaları gereken, daha sonra ss lere geçmeleri gereken bir motor olduğunu düşünüyorum.

Açıkçası gücü beni tatmin etmemeye başladı fakat buna muadil daha kuvvetli bir motosiklet bulamadığım için zevkle kullanmaya devam ediyorum. Bir ara 600rr düşündüm fakat abs seçeneğinin olmaması ve her gün kullandığımı düşünerek oturuş pozisyonun zorlayıcı olması uzun turlarımda sorun yaratacaktır diye düşündüm.

xj6 sürüş karakterini övüyorsun fakat gidip almamışsın çok daha ucuz olmasın rağmen.Karakter olarak çok farklı motorlar. Hatta aynı fiyat olmasına rağmen yamaha fazer8 de almamışsın.Demekki 650f de seni çeken birşey olmuş ki 31.500 TL verip bu motoru almışsın. Yatırım olarak aldıysan birşey diyemem çünkü ben 26bin tl civarı aldım şu an sıfırı aldı başını gidiyor. Altın dolar endeksli bir motor
    atgatt bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shamy;
    Hele ki ss motor sevdalısı arkadaşlarımızın kendilerini test edip ss motosikletin karakterine alışmaları açısından kesinlikle almaları gereken, daha sonra ss lere geçmeleri gereken bir motor olduğunu düşünüyorum.

Kesinlikle çok doğru bir tespit
    porsuk80 bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    arkadaşlar cbr650f almak bende ağır basmaya başladı 2016 modellerinde değişiklik yapacaklarmı firenlerde güçlendirme yapılmış diye duydum başka farklılıklar duyan varmı?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bir ara 600rr düşündüm fakat abs seçeneğinin olmaması ve her gün kullandığımı düşünerek oturuş pozisyonun zorlayıcı olması uzun turlarımda sorun yaratacaktır diye düşündüm.
    600rr a orjinal abs montajı mümkün. Türkiyedeki ilk sonradan abs takılan motor benimki hatta dünyadaki diyebilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr a orjinal abs montajı mümkün. Türkiyedeki ilk sonradan abs takılan motor benimki hatta dünyadaki diyebilirim.
    600rr yıllardır üretilen bir model. Dünyadaki ilk sonradan abs takılan 600rr sahibi olmanın nedeni, sonradan takılan sistemlerin orjinali kadar verimli olmaması olabilir mi acaba?

Yaptığın kazaları paylaşıyorsun forumda. Altgeçite girerken trafiğin aniden yavaşlaması nedeniyle bir kazan vardı. Cayır cayır lastik kayma sesi geliyordu videoda. Tam olarak güvenebilir miyiz bilemiyorum
    Ertugyigit bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    O lastik sesinin baska bir sebebi var absnin calismamasi ile igili degil su anda aciklamak istemiyorum. Sistemi sigortalarina varinca orjinal tesisata gore bagladim, yolunda olmayan bir seyler olsa sistem hic devreye bile girmez oyle gelismis bir sistem. Motora powercommander baglamakla ayni mantik diyebilirim daha kolay anlamaniz icin. Ama soyler bir gercek de var. Bu sistemleri tak cikar olarak haricen satsalar cogu kisi yeni abs li motor almak yerine eski motoruna abs takardi. Honda Turkiyenin de buna benzer bir mantik yuruttugunu dusunuyorum yani en cok satilan spor motosikleti absli getirse kaza orani cok cok azalir ve kaza olmadigi icin parca ve motosiklet sirkulasyonu cok azalir. 10 aydir kullaniyorum fren mesafesi hondanin abs testlerinde cikan degerlele ayni, ozellikle otobanin trafige kapali noktasinda bizzet test edip olctum. Allaha sukurler olsun ki buna cesaret etmisim diyorum simdi. Cunku bu ise girisirken once parca siparisi vermeye baslamistim gecen agustosda parcalarin gelmesi ve montaji tamamlamam ocak ayinda oldu. Ama denenmis bir ornegi daha once yapilmadigi icin surec sonunda basarili olup olmayacagimi bile bilmiyordum. Bursaya yolunuz duserse haberleselim.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    O lastik sesinin baska bir sebebi var absnin calismamasi ile igili degil su anda aciklamak istemiyorum. Sistemi sigortalarina varinca orjinal tesisata gore bagladim, yolunda olmayan bir seyler olsa sistem hic devreye bile girmez oyle gelismis bir sistem. Motora powercommander baglamakla ayni mantik diyebilirim daha kolay anlamaniz icin. Ama soyler bir gercek de var. Bu sistemleri tak cikar olarak haricen satsalar cogu kisi yeni abs li motor almak yerine eski motoruna abs takardi. Honda Turkiyenin de buna benzer bir mantik yuruttugunu dusunuyorum yani en cok satilan spor motosikleti absli getirse kaza orani cok cok azalir ve kaza olmadigi icin parca ve motosiklet sirkulasyonu cok azalir. 10 aydir kullaniyorum fren mesafesi hondanin abs testlerinde cikan degerlele ayni, ozellikle otobanin trafige kapali noktasinda bizzet test edip olctum. Allaha sukurler olsun ki buna cesaret etmisim diyorum simdi. Cunku bu ise girisirken once parca siparisi vermeye baslamistim gecen agustosda parcalarin gelmesi ve montaji tamamlamam ocak ayinda oldu. Ama denenmis bir ornegi daha once yapilmadigi icin surec sonunda basarili olup olmayacagimi bile bilmiyordum. Bursaya yolunuz duserse haberleselim.
    bilginözü kardeşim şu senin taktğın abs sistemi çok eleştirildi biliyorsun çalışıyor çalışmıyor teker kilitledi lastiği kaydırdı vs sen bu kadar eleştiri üzerine bir test videosu hazırlasan fena olmaz bence bulursun abs olmayan bir 600 rr ı bursa çevreyolu bu işlere zaten çok müsait yarım gününüzü almaz güzelde olur bence test videosu olarak sadece ilk sistemi taktığında çektiğin kısa videolar var sadece oradan da çok şey anlaşılmıyor açıkçası
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Benim de kafamda boyle bir dusunce vardi. Bu forumdaki ciddiyetsiz ve lakayit insanlar yuzunden vazgecmistim acikcasi. Merak ediyorsaniz sizin icin hafta sonu kumlu ve islak yerlerden de gecerek bir video yapmaya calisirim. Otobanda mt09 u olan bir arkadasla kiyaslama yapmistik ve benden kisa mesafede dyrdugunu gorunce sok olmustum. 31mt de duruyor mt09. 600rr ise 34-40mt arasi degisiyor motosiklet dinamiginden kaynaklaniyor. Racing motosikletlerin hicbirisi bmw s1000rr da dahil olmak uzere 38mt den kisa mesafede pek duramiyor ne yazik ki. Rake acisindan mi yoksa agirlik merkezinden mi bilmiyorum.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Benim de kafamda boyle bir dusunce vardi. Bu forumdaki ciddiyetsiz ve lakayit insanlar yuzunden vazgecmistim acikcasi. Merak ediyorsaniz sizin icin hafta sonu kumlu ve islak yerlerden de gecerek bir video yapmaya calisirim.
    ben şahsen senin sistemin çalıştığına inanıyorum garantisiz modeli düşük motorum olsaydı ben bile sana abs taktırmayı düşünürdüm zaten abs li 600 rr test videosu youtube da bile çok az her şey forum için düşünme yabancılar bu tip teknik konulara çok ilgili
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Tesekkur ederim. Pozitif insanlarin olmasi negatif etkiyi kaldiriyor. Acikcasi 1000rr a terfi edebilirsem garantisi bitmemis bile olsa ona da abs yi takmayi planliyorum. Cunku motorun tesisatindan bagimsiz calisiyor sadece akuden elektrik aliyor hepsi bu. Dolayisiyla sokulmek istendiginde hic iz birakmadan sokulebilir. Bana gore abssiz iken potansiyel kaza veya kaydirma riski yepyeni bir motorun arizalanma riskinden kat be kat fazladir.

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    fan acma icin serviste gittim , makinaya bagladilar bir sorun yok , olmasi gereken derecelerde aciyor ve kapatiyor. Bakimla ilgili bilgi vereyim Km dolmasada 6 ayda bir bakim yapilmasi gerekiyormus 1000 bakimi yapilmisti 3000kmde bidaha bakim yaptirdim 8 ay oldugu icin musait bir vaktimde motorumun resimlerinide ekleyecegim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı D3VIL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fan acma icin serviste gittim , makinaya bagladilar bir sorun yok , olmasi gereken derecelerde aciyor ve kapatiyor. Bakimla ilgili bilgi vereyim Km dolmasada 6 ayda bir bakim yapilmasi gerekiyormus 1000 bakimi yapilmisti 3000kmde bidaha bakim yaptirdim 8 ay oldugu icin musait bir vaktimde motorumun resimlerinide ekleyecegim.
    Dostum ben kullanım kılavuzunda 6 ay da bir bakım yaptırılacağına dair bir bilgi göremedim. Gözümden kaçmış da olabilir eğer sen okuduysan sayfa vs. numarasını verirsen iyi olur. Önemli bir konu. Ben Kasım sonundan Şubat sonuna kadar çok az km. yapıyorum. Her bahar ayında da bakıma sokarım motorumu. Yılda bir sokuyorum yani. Ama bu süre zaten kullanım kitapçığında yazan km aralıklarına geliyor. Şu an 10.000+ bir kilometrede. 12.000 km de bakımı var. Mart ayında zaten 12K yapmış olurum.

Kitapçık 1000km-6000km-12000km-18000km... şeklinde yazıyordu bakım aralıklarını eğer yanlış hatırlamıyorsam

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Dostum ben kullanım kılavuzunda 6 ay da bir bakım yaptırılacağına dair bir bilgi göremedim. Gözümden kaçmış da olabilir eğer sen okuduysan sayfa vs. numarasını verirsen iyi olur. Önemli bir konu. Ben Kasım sonundan Şubat sonuna kadar çok az km. yapıyorum. Her bahar ayında da bakıma sokarım motorumu. Yılda bir sokuyorum yani. Ama bu süre zaten kullanım kitapçığında yazan km aralıklarına geliyor. Şu an 10.000+ bir kilometrede. 12.000 km de bakımı var. Mart ayında zaten 12K yapmış olurum.

Kitapçık 1000km-6000km-12000km-18000km... şeklinde yazıyordu bakım aralıklarını eğer yanlış hatırlamıyorsam
    Kitapçıktan bakmadim bende 1000 6000 seklinde biliyordum , fan acma sorunu icin mototal e goturdum ordaki danisman bakimininda geldigini soyledi , 6000de degil mi dedim km dolmazsa 6 ayda bir dedi , cok altini ustunu kurcalamadim cunku 8 ay once degismis en son yagi 6000i belki 1 yilda yapicam. dolayisiyla yaptirdim bakiminda, yag yag filtresi 250tl tuttu bilginize

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bakim araliklari 6 bin km degil 12 bin km 6 bin km cok kisa bir aralik , eskiden motorlarin 6 bin km di. Sonradan gelisen teknoloji ile birlikte araliklar uzadi. R6 ve cbr 1000rr in bakim araliklari 10 bindi , 650f in 12 bin. Ayrica zincir temizlik ve yaglama her 1000km, bujiler 48 binde, hava filtresi 36 binde degisiyor. Sanildigi kadar kisa araliklar yok. Ayrica kullanilmamis az kilometre yapan motorun her yil yagini degistirmeyede gerek yok 2 yil gider yeni modern yaglar. 3 yildada bir yada 30 bin km ustu fren hidroliklerini ve on suspansiyon yaglarini kontrol edip degistirmek gerekebilir.
    iguven bunu beğendi.

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bayiden alirken bilgi vermis olmalari gerekiyordu, 6 ayda bir bakima gidiliyor ki 4 yil bu sekilde garanti veriyor... Ben de Honda ya konu hakkindaki tepkimi satistan hemen sonra arayan honda cagri merkezi ne ' 6 ayda bir servise geldikten sonra motorun ekonomik omru olan 10 yil boyunca garanti vermeniz mantikli olandir' seklinde iletmistim

Servis bakim kayitlarinin tutuldugu kirmizi 'Standart ve Uzatilmis Garanti Kitapcigi' da sayfa 38 de servisin doldurdugu kutucuklarda her 6000 km yada 6 ay olarak belirtilmis, buna uyulmadigi takdirde 4 yil garanti gecersiz sayiliyormus.

Bence de cok kisa sure az km yapanlar icin ama 4 yil garanti de bu sekilde rahatlikla veriliyor iste ...

atgatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayiden alirken bilgi vermis olmalari gerekiyordu, 6 ayda bir bakima gidiliyor ki 4 yil bu sekilde garanti veriyor... Ben de Honda ya konu hakkindaki tepkimi satistan hemen sonra arayan honda cagri merkezi ne ' 6 ayda bir servise geldikten sonra motorun ekonomik omru olan 10 yil boyunca garanti vermeniz mantikli olandir' seklinde iletmistim

Servis bakim kayitlarinin tutuldugu kirmizi 'Standart ve Uzatilmis Garanti Kitapcigi' da sayfa 38 de servisin doldurdugu kutucuklarda her 6000 km yada 6 ay olarak belirtilmis, buna uyulmadigi takdirde 4 yil garanti gecersiz sayiliyormus.

Bence de cok kisa sure az km yapanlar icin ama 4 yil garanti de bu sekilde rahatlikla veriliyor iste ...
    normalde 1 yil derler iki bakim arasi bir cok marka. ama alti ay dah iyi tabi. ben olsam bir yildan eski yag bekletmem motorda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakim araliklari 6 bin km degil 12 bin km 6 bin km cok kisa bir aralik , eskiden motorlarin 6 bin km di. Sonradan gelisen teknoloji ile birlikte araliklar uzadi. R6 ve cbr 1000rr in bakim araliklari 10 bindi , 650f in 12 bin. Ayrica zincir temizlik ve yaglama her 1000km, bujiler 48 binde, hava filtresi 36 binde degisiyor. Sanildigi kadar kisa araliklar yok. Ayrica kullanilmamis az kilometre yapan motorun her yil yagini degistirmeyede gerek yok 2 yil gider yeni modern yaglar. 3 yildada bir yada 30 bin km ustu fren hidroliklerini ve on suspansiyon yaglarini kontrol edip degistirmek gerekebilir.
    bazi bilgileri yanlis verdiniz, su cizelgeden bakalim, daha saglikli bilgimiz olsun bakim araliklariyla ilgili. hatta yukle cep telefonuna, her zaman bak ve kontrol et ne degistirmeleri lazim ne degil diye serviste. yuvarlaklar degisim demek cizelgede.
    hava filtresi 18 bin km de bujiler de 24 bin km de. bujiler ucuz degil!

kitapciklar uretici ne isterse onu yazar. illaki son kullanici icin en iyisini yazmaz, tabiki uretici icin en iyisini yazar!
    ben 12 bin km yag degisim araligina guvenmiyorum, motoru zorlamaktan baska birsey degil ozellille sicakta ve surekli yuksek devirlerde suruyorsan. ben her 6000 km de degistiriyorum yagimi yag filtresi ile birlikte elbette, full sentetik kaliteli yag ile.
    arti, hava filtresini de 18 000 km bekletmiyorum cunku sehirde yasiyorum toz, duman, yagmur, camur, yagli egsoz. o yuzden 12 000 km de degistirmek en iyisi hatta her 6000 km de degistir istersen cunku cok ucuz zaten. en son 30 000 km servisinde degistirdim oysaki 24 000 km servisinde degistirmistim hava filtresini. gorseniz inanamazsiniz hava filtresinin topladigi kire, toza! ben 18 000 km bekletmeyin derim. zaten cizelgenin altindada 'eger tozlu ve islak yerlerde yasiyorsaniz, daha sik servis' edin diyor hava filtresi icin.

Motosikleti
    Forza
    Arkadaşlar herkese merhabalar motorumu satıyorum bilginize

sahibinden ekstralı düşük kilometreli cbr 650 f - http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30903944/detay

Motosikleti
    Forza

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gurkan_k2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İğrenç bir stilin var, bir motosiklette nsaıl gidilmemesi gerekiyorsa hepsini yapiyorsun, daracık aralara girmeler, sağdan sıkışık bir vaziyette gitmeler, kaldırıma çıkmalar, birde utanmadan video koymuşsun, ondan sonra vay efendim kapı açıldı vay efendim kaza oldu, motorculara küfür ettiler. Heleki videonun başlarında kaldırımdan geri geri inmeye çalışan geri ışığı yanan minübüsün arkasından geçmen tam acemilik. Anan baban eşin dostun yokmu senin? bu videoyu izleyip hala sana motormu kullandırıyorlar?

Kusura bakabilirsin ağır acemisin, hatta bazı yerlerde trafik canavarı ve apaçilik yapıyorsun, senin gibi motosiklet kullananlardan nefret ediyorum.

Bir diğer konuda acemiliğini belli eden motora çamur atman, 650F o kadar kıvrak bir motosikletki şehir içinde bir YBR ne yapiyorsa 650F le aynısını yapabilirsin.

Koymayın böyle videolar sonra laf edince kötü yorum yazınca kızıyorsunuz birde.
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)