Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasa 600f ler 100 küsür beygir iken 650f in 87 beygir ile kısıtlanması da enteresan.
    Avrupa da ehliyet sistemi çok farklıdır motorun hacmine göre değil beygir gücüne göre ehliyet alırlar.Cb600f serisi (102 PS) olduğundan bir üst segman ehliyet almak zorunludur bu yüzden bu model Avrupa da istenilen satışa ulaşamadı.Honda da bu motorun beygirini azaltı ve 50 cc hacim ekleyerek motorun torkunun düşmesini engelledi ve ortaya CB 650f modeli çıktı hemde MT07 ye ve er6n pazarına rakip çıkan bir orta segmant oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı kamandes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosikletin uzun yol konforu ve artçı sele rahatlığı nasıldır? uzun yol yapan varsa yorumlarını merak ediyorum
    Oldukca konforlu bir motor ben kütahyadan motorumu aldım ve sürerek getirdim daha önce cbr 125 vardı ona rağmen hiç zorlanmadım oldukca keyifli ve kullanımı kolay bir makine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 650f
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa da ehliyet sistemi çok farklıdır motorun hacmine göre değil beygir gücüne göre ehliyet alırlar.Cb600f serisi (102 PS) olduğundan bir üst segman ehliyet almak zorunludur bu yüzden bu model Avrupa da istenilen satışa ulaşamadı.Honda da bu motorun beygirini azaltı ve 50 cc hacim ekleyerek motorun torkunun düşmesini engelledi ve ortaya CB 650f modeli çıktı hemde MT07 ye ve er6n pazarına rakip çıkan bir orta segmant oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Oldukca konforlu bir motor ben kütahyadan motorumu aldım ve sürerek getirdim daha önce cbr 125 vardı ona rağmen hiç zorlanmadım oldukca keyifli ve kullanımı kolay bir makine
    tesekkurle

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Ben cb650f mi mt-07 mi diye araştırırken bir Fransız sitesinde dinamometre verilerine tesadüf ettim. Şu adreste http://www.moto-station.com/article1...rd-gagne-.html veriler mevcut. Honda bu motoru ilave güç düşürücü kit ile Avrupa'da yeni başlayanlara da satabilmek için beygiri düşürmüş. 87 bg dediği de önceden yaptığının aksine kranktaki güç değil tekerdeki beygir gücü. Krankta 95 bg civarına denk geliyormuş. Hornet de internette gördüğüm dinamometre verilerine göre 88-89 bg veriyor. Bağlantısını verdiğim sitede ayrıntılar yazıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasa 600f ler 100 küsür beygir iken 650f in 87 beygir ile kısıtlanması da enteresan.
    Öyle bir konu olmadıki sen nerden bu kıyaslamayı hissettin?

600rr 120hp
    1000 rr 181hp nefis gidiolar bırak 600f in hatırlayamadığın 109hp gücünü

250 cc lik motor tecrübenle bu saydığım motorların kaç hp sini kullanacaksınki 650f in 87hp si sana az az geldi

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Geçen sene 650f ile yaz tatiline eşimle birlikte çıktım.
    Uzun yolda gerçekten yormadı.

themeric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Uzun Yolda Bir Çok surus gereceklestırdım hiç bir sıkıntı yorma vs olmadı titresim de oyle tum devılerde yok bazı devır bandında oluyo o dazangır zangır bı tıtresım degıl tabı kı de...Tvsıye ederım motoru herkese zaten fıyattan da bellı ne kadar turuldugu martta gelen partı den hıc motor kalmamıs 2 ay da hepsi tukenmıstı istanmbul da tek tek aradım hepsını... Asagı dakı lınkte de vıdeolarım mevcut bakmak ısteyen fıkır alabılır hız vıraj serılık konuusnda...

https://www.youtube.com/channel/UCn-CkuV5E6zSkJwO0Z70Q5g

Motosikleti
    CB 650 F
    Alıntı Kargaburun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cb650f mi mt-07 mi diye araştırırken bir Fransız sitesinde dinamometre verilerine tesadüf ettim. Şu adreste http://www.moto-station.com/article1...rd-gagne-.html veriler mevcut. Honda bu motoru ilave güç düşürücü kit ile Avrupa'da yeni başlayanlara da satabilmek için beygiri düşürmüş. 87 bg dediği de önceden yaptığının aksine kranktaki güç değil tekerdeki beygir gücü. Krankta 95 bg civarına denk geliyormuş. Hornet de internette gördüğüm dinamometre verilerine göre 88-89 bg veriyor. Bağlantısını verdiğim sitede ayrıntılar yazıyor.
    İlginç Bilgi.. Ben eski bir MT 07 kullanıcısı olarak MT`de torku daha fazla hissettiğimi söyleyebilirim. 650-F dyno verisini diğer kaynaklarda hep 75 - 79 hp civarında gördüm. TR`de kendi dyno`na sokmuş birisi paylaşırsa güzel olur.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bilgi için teşekkür ederim.

Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir konu olmadıki sen nerden bu kıyaslamayı hissettin?

600rr 120hp
    1000 rr 181hp nefis gidiolar bırak 600f in hatırlayamadığın 109hp gücünü

250 cc lik motor tecrübenle bu saydığım motorların kaç hp sini kullanacaksınki 650f in 87hp si sana az az geldi
    ben kullanıcam demedim ki, sadece mantığını anlayamadım, saolsun başka bir arkadaşımız açıkladı.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı themeric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun Yolda Bir Çok surus gereceklestırdım hiç bir sıkıntı yorma vs olmadı titresim de oyle tum devılerde yok bazı devır bandında oluyo o dazangır zangır bı tıtresım degıl tabı kı de...Tvsıye ederım motoru herkese zaten fıyattan da bellı ne kadar turuldugu martta gelen partı den hıc motor kalmamıs 2 ay da hepsi tukenmıstı istanmbul da tek tek aradım hepsını... Asagı dakı lınkte de vıdeolarım mevcut bakmak ısteyen fıkır alabılır hız vıraj serılık konuusnda...
    [video]https://youtu.be/g-b6stXV09k[/url]

https://www.youtube.com/channel/UCn-...6zSkJwO0Z70Q5g
    Linkleri otomatik urlye çevirdim
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç Bilgi.. Ben eski bir MT 07 kullanıcısı olarak MT`de torku daha fazla hissettiğimi söyleyebilirim. 650-F dyno verisini diğer kaynaklarda hep 75 - 79 hp civarında gördüm. TR`de kendi dyno`na sokmuş birisi paylaşırsa güzel olur.
    MT-07'de daha fazla tork hissetmeniz normal zira hem hacmi daha yüksek hem de 2 silindirli. Hocam bir de MT-07 ile CB650F'yi kıyaslayabilir misiniz? 4 silindirlinin titreşimsizliği, düşük vergi dilimi beni cezbediyor ama eski Hornet'ten çok şey almış gibi Honda. Sizin tecrübeleriniz nasıl?

Motosikleti
    CB650F
    MT-07'de daha fazla tork hissetmeniz normal zira hem hacmi daha yüksek hem de 2 silindirli. Hocam bir de MT-07 ile CB650F'yi kıyaslayabilir misiniz? 4 silindirlinin titreşimsizliği, düşük vergi dilimi beni cezbediyor ama eski Hornet'ten çok şey almış gibi Honda. Sizin tecrübeleriniz nasıl?
    CBR650f de titreşim fazla değil ancak CB650f naked modelinde titreşim var heleki motor ısınınca,aynalar direk gidona bağlı olduğundan titreşim kendini çok belli ediyor.

MT07 hiç kullanmadım ancak başarılıda bulmuyorum bana kalırsa kalitesiz gerek şasesi,gerek boyası,gerekse plastik ve metal paraçaları,8 ay gecemi gündüz ettim manyak gibi araştırma yaptım ardından xj6n ve nc 700s e baktım ama ön maşalarının cılızlığı arka maşalarının sanki balkon demirinden sökülmüşte takılmış gibi olması beni bir adım geri attırdı bu motorda karar kıldım en kalitelisimi diye sorarsan bence değil kawasaki er6n var ancak oda 2 silindire göre pahalı piyasası iyi değil parçaları uçuk kaçık.Hatta size CB650f naked modelinin titreşim testini çekip buraya atayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

CBR650f de titreşim fazla değil ancak CB650f naked modelinde titreşim var heleki motor ısınınca,aynalar direk gidona bağlı olduğundan titreşim kendini çok belli ediyor.

MT07 hiç kullanmadım ancak başarılıda bulmuyorum bana kalırsa kalitesiz gerek şasesi,gerek boyası,gerekse plastik ve metal paraçaları,8 ay gecemi gündüz ettim manyak gibi araştırma yaptım ardından xj6n ve nc 700s e baktım ama ön maşalarının cılızlığı arka maşalarının sanki balkon demirinden sökülmüşte takılmış gibi olması beni bir adım geri attırdı bu motorda karar kıldım en kalitelisimi diye sorarsan bence değil kawasaki er6n var ancak oda 2 silindire göre pahalı piyasası iyi değil parçaları uçuk kaçık.Hatta size CB650f naked modelinin titreşim testini çekip buraya atayım.
    Bu arada bahsettiğim titreşim CB modelinde gidon topuzları oldukca küçük takılmış sanırım trafikte rahat hariket etsin aralardan geçerken takılmasın diye ancak baş parmağımın yarısı kadar bu yüzden titreşime neden oluyor eski CB lerde ve CBR modelinde gidon topuzlarının büyüklüğü ve ağırlığı normal büzden titreşim hissetmiyorsunuz eyerki gidon topuzlarını CB nin kini söküp CBR ın kini takarsanız sorun ortadan kalkacaktır.
    porsuk80 bunu beğendi.

Motosikleti
    CB 650 F
    MT 07`den önce MT 09 da vardı bende. Bu iş tercih işi. MT serisi daha bi serseri karakterli, Motor torktan hoplayıp zıplıyor. Özellikle 09`da çok yoğun hissediliyor bu durum. Sıralı 4 motora sahip CB 650 yi daha bi sevdim ben. Gazı ne kadar açarsanız o kadar gidiyor. Cb`nin yaklaşık 30 kg daha ağır olmasına rağmen MT serisinden daha rahat kullandığımı söyeyebilirim. Sıralı 4`ü benim tarzıma çok uygun buldum. Enduro`ya dönmezsem hep sıralı 4 alırım artık... 650 F`de çekiş her devirde var. Özellikle 5-6 bin devirden sonra sesi de karakteri de hırçınlaşıyor. 600 Hornet hiç kullanmadım, Ankarada denk getirirsem buradan yorumlarımı paylaşırım.
    MT-07`ye givi ön cam takmıştım. İlginçtir CB 650`nin orjinal hali özellikle göğüs bölgesinde MT`nin ön camlı hali kadar ancak rüzgar alıyor. Bunun sebebi farın yapısı ve göstergenin arkasındaki küçük rüzgarlık olabilir.

CB`de beğenmediğim yönlere gelirsek;
    -Ekran MT`ye göre çok zayıf. MT`de Motor ısısı - Dış hava ısısı vs herşey varken CB`de bunlar ve vites göstergesi yok. En azından vites göstergesi olsa iyiydi. Yalnız şunu söyleyeyim, MT 07 ile benzer güzargahta kullanıyorum ve mt`nin sürekli fan açtığı sıkışık trafikte CB`de tık yok. Yani hararet göstergesinin yokluğu sorun değil.

-Arada bahsedilen 5-6000 civarında bir titreşim hissediliyor. Dün rodaj bakımında sonra daha az hissettim sanki. MT`de de 4-5 bin civarında motor`dan gelen bir zincir sesi vardı ama ona da fazla kafayı takmamıştım. MT 09`da da 5.000 civarında titreşim hissettiğimi hatırlıyorum. Daha eskiden kullandığım tek silindir endurolara hiç girmeyeyim, aynadan arkayı görebilmeyi nimet sayıyorduk.

Yakıt konusuna gelirsek;

Motoru çok sıkıştırmadan, ara ara gazlamalı kullanımda ortalamam 5,7 şu an. MT-07`den 1 lt/100 km fazla yakıyor şimdilik. Rodaj sonrası bu fark biraz azalabilir. Tabi rodaj sonrası daha rahat gazlayacağımız için arata da bilir..

Şimdilik yazacaklarım bu kadar, Soracağın birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Kargaburun bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    şu konuda http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-resimli.html yazdığım yorum

cbr 250 den sonra arayışımda kendi çapımda incelemiştim motoru tabiiki 600 rr la kıyaslamıştım servisteki arkadaşlara sorduğumda 600 rr mı 650 mi anketinde 650 f e maalesef hiç oy çıkmamıştı bana göre iyi ve kötü yanları gerçi 650 f i 600 rr la kıyaslamak ne derece adil oda ayrı konu

650 f in iyi yönleri kafa tasarımı güzel yan güzel altta egsoz çok şık iyi ama o kuyruk yok mu o kuyruk biraz daha güzel olsa olurdu (gerçi o onlar da güzel yapmayı biliyor ama 600 rr a rakip olmasını istemediklerinden dolayı böyledir herhalde ),şasenin çelik olması avantaj ağır kaza durumunda tamir olur ,grenaj az 600 rr gibi tanesi 2000 tl den 5 -6 parça grenaj yok acemi sürücü dostu ,gücü yerinde 88 bg yeterli ,abs çok büyük avantaj kombine diye biliyorum (internet te izlediğim abs testlerinde https://www.youtube.com/watch?v=vYSdzBirTAM fren mesafesi profesyonel pilotlarda bile o kadar fark ediyor ki şaşarsın ,türkiyedeki kura göre 24700 e almışsın bu gün itibari ile burada 28500 Tayland üretimi olduğu için haliyle ucuz 600 rr o 8000 tl farkı kesinlikle hak ediyor ,üst vergi dilimi dezavantaj ,devir saati bence analog olmalı kim ne derse desin dijital olmamış ,malzeme kalitesi çok iyi değil ve titreşim olduğunu söyledi servisteki ustalar diyor onların yalancısıyım

sonuç olarak 650 f benden geçer not alır
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    millet kafayı beygir ile bozmuş. 54bg nc750x ile arabaları hiç zorlanmadan geçebiliyorum, yüksek hızda seyredebiliyorum.
    yarış motoru ayrodinamiğinde bir motor, 88bg, kimin neyine yetmiyormuş anlıyabilmiş değilim..

motoru düşük devirde, yakıt tassarrufu ile rahat kullanmak için tork lazım. cbr650fin tork bg dengesi mükemmel bence.
    porsuk80 bunu beğendi.

102 beygir in suyu mu çıktı. Enayi yerine koymaktan başka birşey değil beygir olsunda biz kullanacağımız kadarını kullanalım. Gaza boşta verince bile beyğir sesi başka olur. Ters teloskopik çatal vardı maliyet diye düz yapmışlar. Kombine vardı onu çalmışlar. Hey gidi heyy
    dyavol-77 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu konuda http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-resimli.html yazdığım yorum

cbr 250 den sonra arayışımda kendi çapımda incelemiştim motoru tabiiki 600 rr la kıyaslamıştım servisteki arkadaşlara sorduğumda 600 rr mı 650 mi anketinde 650 f e maalesef hiç oy çıkmamıştı bana göre iyi ve kötü yanları gerçi 650 f i 600 rr la kıyaslamak ne derece adil oda ayrı konu

650 f in iyi yönleri kafa tasarımı güzel yan güzel altta egsoz çok şık iyi ama o kuyruk yok mu o kuyruk biraz daha güzel olsa olurdu (gerçi o onlar da güzel yapmayı biliyor ama 600 rr a rakip olmasını istemediklerinden dolayı böyledir herhalde ),şasenin çelik olması avantaj ağır kaza durumunda tamir olur ,grenaj az 600 rr gibi tanesi 2000 tl den 5 -6 parça grenaj yok acemi sürücü dostu ,gücü yerinde 88 bg yeterli ,abs çok büyük avantaj kombine diye biliyorum (internet te izlediğim abs testlerinde https://www.youtube.com/watch?v=vYSdzBirTAM fren mesafesi profesyonel pilotlarda bile o kadar fark ediyor ki şaşarsın ,türkiyedeki kura göre 24700 e almışsın bu gün itibari ile burada 28500 Tayland üretimi olduğu için haliyle ucuz 600 rr o 8000 tl farkı kesinlikle hak ediyor ,üst vergi dilimi dezavantaj ,devir saati bence analog olmalı kim ne derse desin dijital olmamış ,malzeme kalitesi çok iyi değil ve titreşim olduğunu söyledi servisteki ustalar diyor onların yalancısıyım

sonuç olarak 650 f benden geçer not alır
    650f 649cc üst verdi diliminde değil. Vergi dilimi 251-650 cc.
    biyeybaraküs bunu beğendi.

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Kafa karışık birde 600 F lervar 2011-2013 b, tane 2013var hali hazırda 24 bin istiyor sizce ne yapmalı 650 f mi bakmak daha mantıklı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa karışık birde 600 F lervar 2011-2013 b, tane 2013var hali hazırda 24 bin istiyor sizce ne yapmalı 650 f mi bakmak daha mantıklı ?
    Japon üretimi 600F ile thayland üretimi 650 yi hiç karşılaştırma.
    süsüpansiyon, motor, fren sistemi hepsi üstün 600f de.iki makinanın bildiğin alakası yok birbiri ile.

İşin aslıorjinal 600F ile 2006 sonrası hornetten bozmanında alakası yok. Nerde ski efsane CBR600F 4 ler 2003 sonrası mükemmelleşen motor 2006 da üretiminie son verildi. ama halen üretilse halen 0 alınıp binilir hepsinide katlar.
    dyavol-77, Karalı ve Tulpar bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon üretimi 600F ile thayland üretimi 650 yi hiç karşılaştırma.
    süsüpansiyon, motor, fren sistemi hepsi üstün 600f de.iki makinanın bildiğin alakası yok birbiri ile.

İşin aslıorjinal 600F ile 2006 sonrası hornetten bozmanında alakası yok. Nerde ski efsane CBR600F 4 ler 2003 sonrası mükemmelleşen motor 2006 da üretiminie son verildi. ama halen üretilse halen 0 alınıp binilir hepsinide katlar.
    Niye Shamil dayı??? Hornet kötü makine mi? (üretildiği yıllar 2007-2013 arasında İalya' satışlrada hep ilk 3 omuştur...;;; 1-GS 1200,2-Z 750,3- cb600f)...Tüm Avrupa mot. dergileri (motosiclismo,msn,moto-journal,motorrad) tarafından sınıfında (4 silindir orta hacim naked bike) en-iyi seçilmiş...Sorarım yeni nesil CB650f/cbr650f ilk 20'ye girebilmiş midir????....(Thai stayla titrek 4 baca)...
    The Power of The Dreams.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hornet kötü değil aksine gayet başarılı bulduğum bir seri. Şimdiki 650 F ile gerçekten alakası yok, dağlar kadar kalite farkı var.

Tek söylediğim sezarın hakkı sezara orjinal 600F 2006 ya kadar olan gerçekten farklı bir makinaydı her yönüyle. 2 tane sahip oldum tadına doyamadım.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)