Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 650F (Yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Güzel olmuş. Benim bu tarz motorlara bakış açım: supersport un atmosferini daha sakin bir şekilde yaşamak. Ve biraz daha konforlu. Bu motorda bunu oldukça karşılayabilecek gibi duruyor.
    RODWIN250R, Volki34, kamsea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen binemiyorsun diye parası olan da mı binemesin, çok bencilce düşünüyorsun. bunun yerine her şehre ya da her bölgeye bir büyük pist yapılsın ve ucuz olsun, yoldaki denetimler artsın biz de güvenli güvenli binelim di mi

bu arada yaptığın protestoyu çok mantıklı ve yerinde buluyorum ama yasaklanması şu ankilerden çok daha büyük bir dangalaklık olur.

çalıntı bir xj6 yı modifiye etmişler galiba.
    ben binemiyorum demedim hızdan 6 ay önce (xciting 500 ile satmadan önce) 100 küsür tl ceza ödedim kardeşim motorun kapasitesi artı üstündeki kullanıcının tecrübesine göre hız limidi koy herkese aynı limit olmasın örneğin bazı arkadaşlar 10 sene hacimli motor kulanıp kaza yapmamış bunu kanunla hız limidinin %50 üstünde kullanmasına izin ver kaza yapar kural ihlal ederse düşür

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben binemiyorum demedim hızdan 6 ay önce (xciting 500 ile satmadan önce) 100 küsür tl ceza ödedim kardeşim motorun kapasitesi artı üstündeki kullanıcının tecrübesine göre hız limidi koy herkese aynı limit olmasın örneğin bazı arkadaşlar 10 sene hacimli motor kulanıp kaza yapmamış bunu kanunla hız limidinin %50 üstünde kullanmasına izin ver kaza yapar kural ihlal ederse düşür
    ben de sen haksızsın demiyorum, mesajımı iyi oku. polemiğe gerek yok.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    yok arkadas CBR 600F4i efsanedir bir kez daha anlamis olduk..
    dyavol-77 bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasaklar daimi başa bela açar.Almanyada hç bir çeşit sınır yok ama bakın avrupada kıtasında en az trafik kazası hangi ülkede oluyor ? Eğitim.

Haricinde f4den sonra 600f kabuk değiştirdi.Eski giderim dönerim dururum kolay tekere gelirim kasa gitti.Bu tam sporttouring olayı geldi...İlgi çekici model ama ben eski kasa daha cici diyorum...
    Almanya' da nasıl yasak yok ? Ehliyetinizin yaşına göre limiter koyuyorlar motoruna. Adam kafasıan göre beygiri kısıp arttırıyor. Nereye yasak yok hehe

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    600RR almaya bir sebepten yanaşmayan ama 4silindirli olsun, göçlü olsun, rahat olsun mantığında düşünen insanlara güzel hitap edecek. XJ6nın gücü hep sırıttı, ER6 kadar gücü var diye hor görüldü. Bence haksızlık da edildi. Ama 600F gibi anlamsız bir motorun yerine bu motorun gelmesi güzel oldu...
    flame, Volki34, RODWIN250R ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya' da nasıl yasak yok ? Ehliyetinizin yaşına göre limiter koyuyorlar motoruna. Adam kafasıan göre beygiri kısıp arttırıyor. Nereye yasak yok hehe
    Hız sınırından bahsediyorum.Almanya otobanlarında hız sınırı yok.Bilmem siz orada ki trafikte kullandınız mı.İnsanlar eğitimli saygılı ve HIZLI.Ehliyet sistemi farklı.Pist harici kimse 22 yaşından önce 25Hp üstü kullanamıyor.Sonrasında Hp sınırı gibi birşey yok.

Ayriyette bu yasak değil.Nasıl Türkiye'de 22 yaşından önce E ehliyet(yolcu taşıyacak ağır vasıta) ehliyeti alınmıyorsa orada da ehliyet belli bir yaştan ve belli kademelerden sonra yükseliyor.Bunun yanlış bir yanı yok YASAK YOK.Adamlar yasak koymuyor.Eğitiyor.

hehe

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O biraz saçma.Kaza yapıp birini öldürünce mi hız sınırı olacak...Sadece çoğu ülkede olduğu gibi,belli yollarda limitler yükseltilebilmeli.

Daha taze 149km ile ceza yedim.110luk yolda.Tabi benim hız limitim 99.Orada radar olduğunu biliyordum.Hergün kullandığım yol.Bile bile yedim.Kaçabilirdim kaçmadım.Sıkıştırıldım gaz açmak zorunda kaldım.Gelde anlat ? Yedik cezayı yapacak birşey yok...

Ben diyorum ki 110km hız limiti olan yolda benimde limitim 110 olacak.Öyle saçma davamı olur.Millet uçsun ben rüzgar yemekten beynimi kaybedeyim.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

motordan bir sürü şey çalınmış bunlara dikkat edin.
    ters teleskopik çatal eskisinde var iken bunda yok.
    kombine firen eskisinde var iken bunda yok.
    en önemlisi ise 102 beygir i 87 katır ile değiştirmişler.
    eski hornet yeni 600 f derken şimdi gereksiz bir değişim olmuş.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Anladığım kadarıyla 600F gerek güç gerekse de kullanılan malzeme itibariyle biraz kısılarak daha çok bir ER-6 ya da XJ-6 rakibi oluşturulmaya çalışılmış ve tüketim düşürülerek kullanılabilirlilik özellikleri artırılmış.. Benim merak ettiğim hayati konu ise acaba fiyat da aşağı çekilecek mi?? 600F listede 25,500 gözüküyor.. 650F 20-23 olursa( kombine ABS, ayarlanabilir ters maşa ve aluminyum şasi yok) ben şahsen tercih ederim...
    RODWIN250R bunu beğendi.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasaklar daimi başa bela açar.Almanyada hç bir çeşit sınır yok ama bakın avrupada kıtasında en az trafik kazası hangi ülkede oluyor ? Eğitim.

Haricinde f4den sonra 600f kabuk değiştirdi.Eski giderim dönerim dururum kolay tekere gelirim kasa gitti.Bu tam sporttouring olayı geldi...İlgi çekici model ama ben eski kasa daha cici diyorum...
    Almanya'da her otobanda degil belli otobanlarda limit yoktur. Ayrica limit olmayan otobanlarda bir kaza oldugunda hizli gelen araclar duramadigi icin 100-150 araclik trafik kazalari da yasanmaktadir. İnternette arastirirsaniz bircok ornegine rastlarsiniz. Son olarak Turkiye hem yol altyapisi olarak hem de egitim acisindan boyle bir duzenlemeye hazir degildir.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki 102 hp lik 600F ile millet cbr600RR arasında kalıyordu. Aslında kalınmaması gerekiyor. Seçimin net yapılması gerekiyor. yani racinge biniyim oturum daha touring olsun belim ağrımasın yaklaşımı çok komik.

87 hp 102 hp'yi döver

Bu işin artçısı var, yokuşu var üst vites roll'u var, virajlı parkurda düşük devirden alıp toparlaması var... Yemişim top speed'i. yemişim 10.000 devirden sonra gelen 5-10 hp yi bu motorda.

Şimdi 600F'in sürüş karakteri daha iyi seçim daha net.

600F mi 600RR mi, 600F de ucuzmuş onu mu alsam ikilemi ne saçma şeydir yahu?
    87 hp-102 hp'yi döver??? derken...

---------- Post added at 18:47 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmuş bu ya, bininciye izliyorum videoyu hiç sıkılma yok :D Ben çok beğendim. Kawasaki ER-6F'ye alternatif bulamayıp, en sonunda CBR 250R'ye bi on sene daha binerim herhalde dediğimi Honda Amca duymuş bana özel motor yapmış. Sağolsun varolsun :D
    er-6f 2 silindir---cbr650f 4 silindir???(güçleri,torkları da çok farklı),yani ikisinin pek alakası yok...
    alternatif kelimesi tam olmamış!
    The Power of The Dreams.

600F fiyatına özellikleri geriye doğru gitmiş 650F'i çakacaklar .

600RR - 600F tartışmasında da ABS önemli rol oynar. Burada bilip bilmeden yazanlar olmuş gerçi, belirteyim dedim. TR'de abs'li 600rr gelmiyor.

Burada asıl sebep rakipleri ER6-F ve XJ6F'ten çok daha üstün ve güçlü kalıyordu, özellik ve güç olarak aşağıya çekilmiş. Honda pazarı iyi biliyor . Fiyat olarak da inecektir, böylece aynı kulvarda üçü de...
    Volki34 ve krd bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600F fiyatına özellikleri geriye doğru gitmiş 650F'i çakacaklar .

600RR - 600F tartışmasında da ABS önemli rol oynar. Burada bilip bilmeden yazanlar olmuş gerçi, belirteyim dedim. TR'de abs'li 600rr gelmiyor.

Burada asıl sebep rakipleri ER6-F ve XJ6F'ten çok daha üstün ve güçlü kalıyordu, özellik ve güç olarak aşağıya çekilmiş. Honda pazarı iyi biliyor . Fiyat olarak da inecektir, böylece aynı kulvarda üçü de...
    Çağdaş kardeş-fiyat inmeyecek(miş)-aynı kalacak(diyor honda bayı satış sorumlusu)...
    Biz 2011 kasa makinalarımızın kıymetini bilelim-diyorum
    seigen bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Fiyat 25-26 olursa çoğu insan Yamaha tercih edecektir... Honda yaygın, iyi güzel de biryere kadar.... Adama zorla başka marka aldıracaklar....

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya'da her otobanda degil belli otobanlarda limit yoktur. Ayrica limit olmayan otobanlarda bir kaza oldugunda hizli gelen araclar duramadigi icin 100-150 araclik trafik kazalari da yasanmaktadir. İnternette arastirirsaniz bircok ornegine rastlarsiniz. Son olarak Turkiye hem yol altyapisi olarak hem de egitim acisindan boyle bir duzenlemeye hazir degildir.
    İnternetten araştırınca ölümlü kazaların bizim 1/5imize denk geldiği,total kazanın yarımızdan az olduğu da yazıyor.Eğitime hazırlık diye bir şey yoktur.Yeni yapılan otobanlar bu düzenlemeye uyarlanabilir.

Zaten saçma sapan hız limitleri var.Ben kamyonla nasıl aynı kategoride tutulabiliyorum ? Otobanlarda yolcu otobüsleri dahi 110 km ile gidebiliyor.Bizimle aynı süratte...Hepimiz sıkışık duble yollarda gaz açıp sollama yapmak hatta sol şeride atıp yoğunluktan kurtulmak zorunda kalıyoruz.Ben yoğunluktan kaçarken çok güzel cezalar yedim...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Siz olsanız hangisini alırdınız ? 2014 new CB600F mi yoksa 2014 new CBR650F mi ? tarz yoklaması için soruyorum... Ben iki gün önce Honda bayisinin birine gittim. Ön siparişi ocak ayının ilk haftasında alacağız dedi. Teslimat fuar dan sonraki günlerde olacakmış. Bende siparişten önce tarz belirlemede sorun yaşıyorum her ikisini de seviyorum hangisi ? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Özellikleri bire bir aynı ama tarz meselesi... kararsız kaldım arkadaşlar..

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Tarz olayı kişisel bir konu ama daha çok şehiriçinde kullanılacaksa CB 650, çevreyolları ve otobanda da kullanılacaksa CBR 650 almak daha mantıklı gibi.. En azından bir miktar rüzgar koruması var.. Estetik olayı kişisel olmakla beraber benim tercihim CBR 650 F olur, benim motorumun abisi gibi resmen Ama işte fiyatlar ne olacak???

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    2 sene önce çıkan 400 lük - 500 lük lerin geleceği meçhul.
    Hayali güzel oluyor ama.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    http://m.youtube.com/watch?v=W7_CGfS7CH0

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

http://m.youtube.com/watch?v=6Qmz-Gvigsk

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    http://m.youtube.com/watch?v=6Qmz-Gvigsk

Sesi oldukça tok muş. Orijinal egzozla bile tatlı bir sesi var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)