Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Mondial 150 KT Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı acemi27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun Rodaj yağı kaç km sonra değişmesi gerekir?
    Rodaj bitince değiştirilmesi tavsiye edilir.

İlk 500 km çok önemlidir.

Sonra 1,000 km'ye gelince muhakkak değiştirmek lazım.
    acemi27 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    22222km oldu. sorun yok. bir defa 90'la giderken yan yattı. 80m kadar sürüklendi. enteresan şekilde ayna, sinyal, gidon, sol kontrol paneli, sol kapak, topcase dışında pek masraf olmadı. orjinal yerine ufak cg gidonu taktım, güzel oldu far tası metal, far camı mika gibi gayet sağlam bir şeymiş, onu öğrenmiş oldum, kırılmadı yamulmadı. kaza sırasında amortisör keçesi de patlamış.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Arkadaşlar motoru yükseltemediğim için en azından lastikleri yenilemek istiyorum. bildiğiniz gibi ön tekerin üstünde 3,00 18 arka tekerde ise 110/90/16 yazıyor fakat internet aramalarımda 110 90 16 lastiklerde hep ön teker diyor bi garip geldi. 150 kt için lasstik öneriniz var mıdır ?

Alıntı onurrbol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru yükseltemediğim için en azından lastikleri yenilemek istiyorum. bildiğiniz gibi ön tekerin üstünde 3,00 18 arka tekerde ise 110/90/16 yazıyor fakat internet aramalarımda 110 90 16 lastiklerde hep ön teker diyor bi garip geldi. 150 kt için lasstik öneriniz var mıdır ?
    http://www.lastikdeposu.com.tr/mitas...i-yeni-pmu2205

200cc üzeri chopper ön lastiği ölçüsü olduğundan bazı yerlerde ön lastik diye yazıyor olabilir. bu lastik iyidir.

tavsiyen için teşekkür ederim. sadece arka teker değiştirmek yeterli midir yoksa ikisini de değiştir rahat et mi diyosunuz yeni sayılırım bu konularda cok bi bilgim yok da.

bütçe meselesi. her zaman ikisini de değiştirmek daha iyidir.

23500km'de yağ pompası bozuldu. 300tl masraf oldu. külbütör, piyano takımı silindir piston ve yağ pompası değişti. silindir piston takımını keyfi değiştirdim. yoksa 175tl masraf çıkıyordu. silindir sağlammış.

Arkadaşlar merhaba.
    hayatımda hiç motosiklet kullanmadım. Çevremde de bu işleri bilen biri yok. oto ehliuetim var ve araç kullanıyorum. Bir süredir motosikletlere gözüm takılıyordu. sonra yakınımda bir yerde kt150 modeli gördüm. tasarım çok hoşuma gitti baya bi inceledim. internet araştırması falan derken bugün önce bir sürücü kursuna sonra da mondial bayine gittim. Bayideki adamla biraz konuştum. elinde kt150 olmadığını istersem getirebileceğini söyledi ancak ısrarla bana 125 drift modelini tavsiye etti.

bu işlerden anlamayan biri olarak her tavsiyeye açığım. ilk başlangıcı ne ile yapmalıyım. Kt150 mi drift mi. gönlüm kt150 den yana. Ancak drift daha ve seri ve ikinci eli güçlüdür dedi adam.
    İkinci el mi sıfır mı almalıyım.
    Hiç bi halttan anlamıyorum bu konuda. Neler tavsiye edersiniz

aykanege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 kt
    Facebook grubuna gel

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı UPS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.
    hayatımda hiç motosiklet kullanmadım. Çevremde de bu işleri bilen biri yok. oto ehliuetim var ve araç kullanıyorum. Bir süredir motosikletlere gözüm takılıyordu. sonra yakınımda bir yerde kt150 modeli gördüm. tasarım çok hoşuma gitti baya bi inceledim. internet araştırması falan derken bugün önce bir sürücü kursuna sonra da mondial bayine gittim. Bayideki adamla biraz konuştum. elinde kt150 olmadığını istersem getirebileceğini söyledi ancak ısrarla bana 125 drift modelini tavsiye etti.

bu işlerden anlamayan biri olarak her tavsiyeye açığım. ilk başlangıcı ne ile yapmalıyım. Kt150 mi drift mi. gönlüm kt150 den yana. Ancak drift daha ve seri ve ikinci eli güçlüdür dedi adam.
    İkinci el mi sıfır mı almalıyım.
    Hiç bi halttan anlamıyorum bu konuda. Neler tavsiye edersiniz
    150 KT eski motorum. Drift al. KT yürümüyor. Oturuş pozisyonu da çok eğreti. Ne chopper gibi, ne de commutter gibi, alaturka tuvalette def-i hacet pozisyonunda motor sürüyorsun.

facebook grubu ismi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Karşıdan bakınca sanki 150kt daha oturaklı gibi. driftte eğiliyorsun falan. çok hız yapma heveslisi değilim. rahat konforlu havalı bir sürüş istiyorum o kadar.

berat42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial kt 150
    Alıntı UPS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    facebook grubu ismi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Karşıdan bakınca sanki 150kt daha oturaklı gibi. driftte eğiliyorsun falan. çok hız yapma heveslisi değilim. rahat konforlu havalı bir sürüş istiyorum o kadar.
    Hacı simdi 150 kt ile uzun yolda gidebilirsin drift daha spor bir motor bildiğime göre ama dersen ki 3500 4000 arası bir bütçem var bence ikinci el regal raptor al ben pisman oldum sıfır kt aldığıma çünkü biçok yerini oynadım özelleştirmek zorunda kaldım

regalde sağını solunu oynamaya gerek yok mu.

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Yakında alacağım inşallah.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)