Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 KT Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Atilla bey, tam ben söyleyecektim, siz söylemişsiniz. Vulture KT'yi döver güç anlamında. Görsel olarak zevkler devreye giriyor ama Vulture daha yakışıklı benim kişisel görüşüm. Tabi devir tasarruf devri, hangisi az yakar derseniz, KT az yakar diyebilirim. Ama vulture'da gazı açınca yakıtı hatırlamıyosunuz. Benzin fiyatları düşmeden önce 12krş/km ye kadar düşmüştü yakıt. Tabi sakin kullannca, sonra bi gezide sıkıştırdım, 16 krş/km yaktı ama msx125 nal topladı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı hakan1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın atılla bey sızı max ile ilgili yorumlarınızdan takip ediyorum sızden rıcam benım motor almaktakı isteyim orta uzun yol ve sehır ici izmir kullanımdır benım ilgilendiğim iki model var kt150 ve max dusuncelerinizi paylasırsanız sevinirim
    X-Treme Max'ı boyunuz 1.75'in üzerinde ise çok tavsiye ederim. Tabi ehliyet ekipan ve sürüş tecrübeniz de önemli 1.75 veya altında bir boyunuz varsa öncelikle Bajaj Boxer sonra Vulture öneririm. Bu kt 150'nin kötü motor olduğu anlamına gelmez ama kt 150 daha çok comuter tandaslı gibi ve 500 tl fark ile 14 beygir bir motor hem şehir içinde hem de dışarıda insanı oldukça rahatlatır diye düşünüyorum. Saygılar.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Bizim burdaki bayinin onunde var bir tane. 10 gunden beri duruyor. Hep hayalini kurdugum motor alsam mi almasam mi bilemedim cok celiski yasiyorum.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burdaki bayinin onunde var bir tane. 10 gunden beri duruyor. Hep hayalini kurdugum motor alsam mi almasam mi bilemedim cok celiski yasiyorum.
    Seviyorsan git iste bence
    jackonbir bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    ben geçen hafta aldım bu motordan, titreşim yok. hava soğuk olduğundan mıdır bilmem ciklesiz çalışmıyor
    arkadaşlarım da beğendi, kullanımı gayet rahat. havalar ısınırsa biraz daha gezip deneyimlerimi paylaşacağım.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geçen hafta aldým bu motordan, titreþim yok. hava soðuk olduðundan mýdýr bilmem ciklesiz çalýþmýyor
    arkadaþlarým da beðendi, kullanýmý gayet rahat. havalar ýsýnýrsa biraz daha gezip deneyimlerimi paylaþacaðým.
    Hayirli olsun. Karburator ayari ile jiklesiz tek marsta calisir hale getirilebilir ama yakiti fazla yakar bu seferde. Kaca aldiniz

Motosikleti
    teşekkür ederim. 2250tl'ye aldım. 6 aylık motor 1500 km.

bakım yaptırmadım henüz, ehliyetim çıkmadığı için kampüs içinde geziyorum. istanbulda bildiğiniz güvenilir mondial servisi var mıdır?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ben bartındayım istanbul da ki tamircileri bilmiyorum o yüzden

Motosikleti
    herkese merhaba,

ehliyet sınavını geçtim. motoru da aldım. acemi olduğumdan şimdilik üniversite kampusunden çıkmıyorum. kampüs (itü) devasa büyük olduğundan ve içerdeki trafik az olduğundan doyasıya gezme imkanım oluyor. motorda titreşim olmadı hiç. 1500 bakımı yaptırdım. motor yağı frenler vitesler elden geçti. sinyaller falan değişti. toplamda 150 tl verdim. inanılmaz ucuz geldi gözüme. motor ilk çalıştığında eskisi kadar beklemeiyorum ısınması için. havalar ısındığından herhalde.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı necipalperen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,

ehliyet sınavını geçtim. motoru da aldım. acemi olduğumdan şimdilik üniversite kampusunden çıkmıyorum. kampüs (itü) devasa büyük olduğundan ve içerdeki trafik az olduğundan doyasıya gezme imkanım oluyor. motorda titreşim olmadı hiç. 1500 bakımı yaptırdım. motor yağı frenler vitesler elden geçti. sinyaller falan değişti. toplamda 150 tl verdim. inanılmaz ucuz geldi gözüme. motor ilk çalıştığında eskisi kadar beklemeiyorum ısınması için. havalar ısındığından herhalde.
    ehliyetiniz hayırlı olsun. bende geçenlerde bayinin önüne gittim kt 150 yi satın almak için. almadan kafamda ödeme planlarını,plaka çıkarmak için işten hangi gün zin alcağımı vs herşeyi düşündüm hayalini kurdum. motorlar dükkanın önünde dizili haldeydi içeri girmeden biraz inceleyeyim nesi var nesi yok diye deponun ve selenin üzerinde karton bide o çıt çıt patlayan nalyonlardan sermişler. yan kapakta kocaman derin bir çizik vardı şasi ise içler acısı haldeydi çoğu yerinde pas vardı ve yer yer boyaları dökülmüştü. tiksinti geldi bir an vazgeçtim

Motosikleti
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetiniz hayırlı olsun. bende geçenlerde bayinin önüne gittim kt 150 yi satın almak için. almadan kafamda ödeme planlarını,plaka çıkarmak için işten hangi gün zin alcağımı vs herşeyi düşündüm hayalini kurdum. motorlar dükkanın önünde dizili haldeydi içeri girmeden biraz inceleyeyim nesi var nesi yok diye deponun ve selenin üzerinde karton bide o çıt çıt patlayan nalyonlardan sermişler. yan kapakta kocaman derin bir çizik vardı şasi ise içler acısı haldeydi çoğu yerinde pas vardı ve yer yer boyaları dökülmüştü. tiksinti geldi bir an vazgeçtim
    benimkinde boya dökülmesi yok da yağmurdan dolayı civata etrafında ve köşelerde paslanma var. ama bu yüzeysel, motor ustası cila ile geçececeğini söyledi. şu yağmurlar bitse de parlatıp çıksam trafiğe

Motosikleti
    kanuni windys 125
    selamın aleyküm insallah hayırlısı olur senin için benım arkadasımda mondıal kt 125 var gerçekden sağlam yanı dış olarak demiyorum motor bıraz fazla tıtrıyor ancak motor aksamı 1 kere olsun sorun cıkarmadı dıye bılıyorum ben arkadasımda biraz hor kullanıyor ancak buna rağmen hayla ayakda ne diyeyim hayırlısı neyse o olsun

Motosikleti
    bugün çok ısınmasını beklemeden kampüste tura başlayayım dedim. otopark çıkışı uzun bir yokuş var. 2. vitesle çıkmaya başladım. hızım yüksek olmadığından 1e geçtim. motor boğuldu. baya uğraştırdı beni. 15 dk bekledim. ardından elimle çıkardım motoru. canım sıkıldı. düz alanda 1 ve 2. vitesle tur attım ancak hızlanmaya başlayınca yine boğulma moduna geçiyor. biraz dolaştıktan sonra motoru parkettim. bu ısınma ve boğulma durumu çok canımı sıkıyor. buna bir çözüm var mı?

Motosikleti
    havalar ısındığı için bu ara sık sık kullanmaya başladım. keyfini çıkarıyorum. havalar ısındığından ciklesiz tek seferde çalışmaya başladı.

Motosikleti
    sonunda ehliyet ve ruhsatın çıkması ile beraber, yaklaşık 1 haftadır motorumla trafikteyim. motorun aslında ısınma sorunu yokmuş. benim cehaletim varmış. cikle ile çalıştırıp cikle ile yola çıkmaya çalıştığımdan motor tekleyip stop ediyormuş bir pizzacı abiye sordum o anlattı gülerek motordan gayet memnunum artık,yol tutuşu da iyi, yağmurlu havada da kullandım.ara ara izlenimlerimi buradan paylaşacağım.

Herkese merhaba buqun bende bir kt 150 alıyorum çok merak ediyorum umarım güzeldir

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Merhaba sayın kt 150 kullanıcı dostlarım. şuan arora ym150 -a model bir chopper kullanıyorum. motor 25 bin km herhangi bir sorunu yok fakat 2. el aldığım için her nekadar motorumun ne olduğunu bilsemde sıfır km almadığım için her zaman içimde bir tuhaflık var.
    neyse kısacası ben motorumu Allah nasip ederse sinop 3.karakum motosiklet festivaline gidip geldikten sonra satacağım.
    kt 150 modelini geliştirmişler ve mondial motorları ben çok beğeniyorum bana bu motor hakkında yardımcı olurmusunuz. yani + ve - leri nelerdir. titreşim herbirinde varolduğu bir gerçek fakat bunun şiddeti ön planda. aşırı bit titreşim söz konusumu. ben motoru şehir içi 50-60 zor durumlarda ise kısa süreliğine 70-80 lerde kullanırım. eğer şehir dışına yolculuk yapacak olursam 80-90 km arası seyreder motoru yorma tarafında hiç olmadım.
    2 kişi bu motor ile seyahat uygunmu ben genelde 100km de bir durup 10-15 dk dinlenme molası verırım. bana bu motordan bahsedermısınız.
    şimdiden çok teşekkür eder sizlere saygı ve selamlar yollarım....

Motosikleti
    Alıntı GÖNDEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sayın kt 150 kullanıcı dostlarım. şuan arora ym150 -a model bir chopper kullanıyorum. motor 25 bin km herhangi bir sorunu yok fakat 2. el aldığım için her nekadar motorumun ne olduğunu bilsemde sıfır km almadığım için her zaman içimde bir tuhaflık var.
    neyse kısacası ben motorumu Allah nasip ederse sinop 3.karakum motosiklet festivaline gidip geldikten sonra satacağım.
    kt 150 modelini geliştirmişler ve mondial motorları ben çok beğeniyorum bana bu motor hakkında yardımcı olurmusunuz. yani + ve - leri nelerdir. titreşim herbirinde varolduğu bir gerçek fakat bunun şiddeti ön planda. aşırı bit titreşim söz konusumu. ben motoru şehir içi 50-60 zor durumlarda ise kısa süreliğine 70-80 lerde kullanırım. eğer şehir dışına yolculuk yapacak olursam 80-90 km arası seyreder motoru yorma tarafında hiç olmadım.
    2 kişi bu motor ile seyahat uygunmu ben genelde 100km de bir durup 10-15 dk dinlenme molası verırım. bana bu motordan bahsedermısınız.
    şimdiden çok teşekkür eder sizlere saygı ve selamlar yollarım....
    hocam titreşim gerçekten yok denecek kadar az. bir kere uzun yola çıktım. 1 saat yol gittim. o zaman titreşim oldu 100 civarı gidiyordum.

motorun amortisörü hariç beğenmediğim bir yönü yok. hatta ara ara arkadaşlarla motorları değişiyoruz. rahatlığına hayran kalıyorlar.
    ben hor kullanıyorum motoru, kaldırıma filan çıkıyorum. ön tekerdeki km sayan sayacı kırdım bir kere 20 tl mi ne aldılar. bakımı 60 tl.
    vites göstergesi var ama benzin göstergesi yok. 350 kmde bir depoyu fulluom. kmde 11-12 kuruş yakar.

eksi yönü amortisor ve frenleri, frenler zınk die durdurmuyor motoru. ön diski büyütmek gerekliymiş. onu bir ara yaptırıcam. amortisorler de çok başarılı değil ama zaten şehiriçi yavaş kullandığımdan çok sorun etmiyorum.

ben şahsen çok bağlandım motora, para buldukça amortisor, fren diski, jantlar,lastik ve motoru değiştirip uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum

en son olarak da fiyatı da uygun. ben 4 aylık motoru 2300'e aldım. bu fiyata iphone6 vermiyorlar

parçası inanılmaz ucuz. tavsiye ederim yani.

Merhabalar. Uzun suredir motorsiklet almak istiyordum ve arastirmalarim sonucu kuba sl200 almaya karar vermistim ama bir satilik ilanindan yola cikarak yarin bir 150 kt yi gormeye gidiyorum. Satici sadece krankinda sorun oldugunu soyluyor. Ve 7000 km de 2008 model bir makine oldugunu soyledi. Arastirmalara devam ederken bir videoda 150 kt nin 2014 yilinda ciktigini soyleyen bir kisi vardi. Fakat satilik motorda 2008 model olunca biraz kafam karisti acikcasi. Beni aydinlatabilecek var mi. Simdiden tesekkur ederim.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    150 KT'nin 1 veya 2 yılık bir geçmişi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:05 ----------

Haa bak bu başlık Kasım 2013'te açılmış. Demek o tarihlerde çıktı piyasaya

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)